Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Path of Exile (PC)

DLC do Path of Exile

The Forbidden Sanctum

cena: za darmo

DLC14 grudnia 2022

Rozszerzenie, które zabierze graczy w podróż do niebezpiecznych korytarzy Sanctum, starożytną enklawę Templariuszy ukrytą pod Ruinami Fellshrine, obecnie opanowaną przez siły zła. Prócz nowej lokacji i wątku fabularnego, DLC wprowadza m.in. kolejną walutę, Aureus, mechanikę paktów będących w stanie zapewnić cenne bonusy, lecz za pewną cenę, całą masę wartościowych nagród, niespotykanych wcześniej przeciwników, niezwykle wymagający tryb gry i masę inny atrakcji.

Lake of Kalandra

cena: za darmo

DLC19 sierpnia 2022

Rozszerzenie skupiające się wokół Kalandry, potężnej istoty, od której pochodzi nazwa jednego z najbardziej ikonicznych przedmiotów w grze, czyli Mirror of Kalandra. W ramach zabawy poznamy jej tożsamość, a także weźmiemy udział w Kalandra Challenge League, podczas której odwiedzimy specjalny świat, gdzie Kalandra otrzymała swoje moce duplikacji i otrzymamy dostęp do 4 nowych klejnotów, 14 niespotykanych wcześniej unikalnych przedmiotów oraz przeszło 100 ulepszonych już istniejących unikatów. Ponadto dodatek oferuje ulepszenia w Harvest, Beyond i Archnemesis, zmiany w balansie, a także tzw. Atlas Memories, czyli nowości w końcowej fazie rozgrywki.

Sentinel

cena: za darmo

DLC13 maja 2022

Rozszerzenie skupiające się na tytułowych Sentinelów, Strażników występujących w trzech klasach (Stalker Sentinels, Pandemonium Sentinels oraz Apex Sentinels) które możemy wystawić na polu bitwy. Gdy zaatakują oni przeciwników, wówczas odpali się specjalne wyzwanie, w ramach którego ataki wrogów staną się wyraźnie potężniejsze. Sentinele można również łączyć ze sobą, co wpłynie na ich modyfikatory. Ponadto dodatek oferuje nowy rodzaj specjalnej waluty waluty, Recombinator, służącej do scalania dwóćh elementów ekwipunku tej samej klasy, zmiany w drzewie umiejętności pasywnych Atlas, możliwość stoczenia walki ze wzmocnionymi wersjami sześciu bossów (Venarius, Sirus, The Maven, The Searing Exarch, The Eater of Worlds, The Shaper i The Uber Elder), unikalne przedmioty itp.

Siege of Atlas

cena: za darmo

DLC4 lutego 2022

Rozszerzenie wzbogaca grę o nowych pradawnych bossów: ognistego The Searing Exarch i pożerającego wszystko The Eater of Worlds. Rozszerzenie usuwa z PoE zarówno podział na regiony bossów, jak i powiązane z ich odblokowywaniem Watchstones. Te ostatnie zastąpiły Voidstones. W Siege of the Atlas wybieramy jednego z czterech bossów, do których chcemy się udać (oprócz dwóch nowych, do wyboru sąUber Elder oraz Maven), a po okiełznaniu lokacji i pokonaniu przybocznych, podejmujemy się walki z głównymi adwersarzami. Dodatkowo na mapach pojawiają się dodatkowe cele, a za ich wykonanie otrzymujemy punkty modyfikatorów, dostępnych poprzez jedno wielkie drzewko pasywne Atlasu. Te nie służą do personalizacji bohatera, lecz pozwolają wybrać interesującą nas zawartość, by pojawiała się częściej w trakcie gry. Nowością jest też nowa waluta, umożliwiająca przypisanie do przedmiotów perków powiązanych z dwoma nowymi bossami, po jednym od każdego z nich. Udostępniono też nową ligę: Archnemesis. Dodatek przynosi też elementy wyposażenia, klejnoty i poprawki balansu gry (w tym wzmocnienia łucznictwa oraz magii nieobszarowej).

Scourge

cena: za darmo

DLC22 października 2021

Dodatek pozwala przenieść się do pełnej demonów alternatywnej wersji świata Wraeclast. Gracze otrzymali opcję splugawienia własnych przedmiotów, co zapewnia im zarówno dodatnie potężne modyfikatory, jak i skutkujące negatywnymi efektami klątwy. Nie zapominano także o poprawkach balansu rozgrywki, co objęło m.in. zmiany w drzewku umiejętności pasywnych.

Ultimatum

cena: za darmo

DLC16 kwietnia 2021

Rozszerzenie wzbogaca drugi akt Path of Exile o nową postać niezależną – mistrza prób (Trialmaster). Sługa Chaosu pozwala podjąć się zabójczych wyzwań zwanych Ultimatum, w których mierzymy się z hordami wrogów. Każde z nich ma ustalony cel oraz opcję dostosowania poziomu trudności i modyfikatorów utrudniających rozgrywkę. Walczyć można samotnie albo w drużynie z innymi graczami. Jeśli uda nam się ukończyć wyzwanie, staniemy przed wyborem: albo kończymy próbę i zyskujemy unikatową nagrodę, albo kontynuujemy walkę. W tym drugim przypadku musimy wybrać kolejny modyfikator i pokonać bardziej niebezpieczne potwory, ale w zamian za uporanie się z nimi otrzymamy jeszcze cenniejsze łupy. Jest tylko jeden problem: jeśli zginiemy, stracimy wszystkie obiecane skarby. Dodatek wprowadza też Inscribed Ultimatum. Wymienialne przedmioty te można wykorzystać do przeniesienia bohatera do wymiaru Trialmastera, gdzie po złożeniu określonego obiektu w ofierze można podjąć się nowego wyzwania w zamian za określoną nagrodę. Twórcy przerobili też system nagród m.in. znajdowanych w skrzyniach i wypadających z mobów oraz finałowych bossów w ramach tzw. boss runs.Zmian doczekają się też handlarze i kupcy, u których znajdziemy zupełnie nowe receptury mikstur.

Echoes of the Atlas

cena: za darmo

DLC15 stycznia 2021

Rozszerzenie wzbogaca grę o jedenaście nowych map. Podczas ich eksploracji spotkamy Maven, wyrażającą zainteresowanie naszymi osiągnięciami. Będziemy musieli utrzymać jej uwagę, tocząc coraz trudniejsze bitwy z rosnącą liczbą bossów. Jeśli zaspokoimy jej głód wrażeń, a także pokonamy ją w walce, to podzieli się z nami częścią swojej mocy. Realizowanie wyzwań tej istoty nagradzane będzie punktami, które wydamy na odblokowanie pasywnych umiejętności w nowych drzewkach rozwoju. Gracze otrzymają także możliwość tworzenia w systemie craftingu tzw. Watchstones, czyli kamieni, które wpłyną na zdobycze znajdowane na mapach. Dodatek tradycyjnie wprowadzi także nową ligę wyzwań - Ritual League.

Heist

cena: za darmo

DLC18 września 2020

Dodatek pełni rolę zupełnie nowej gry, polegającej na zaplanowaniu i przeprowadzeniu napadu w ramach ligi Heist. Tryb nagrodza ciche, skradankowe podejście, i sprowadza rozgrywkę do kradzieży interesujących nas przedmiotów i ucieczki z miejsca przestępstwa. W Rogue Harbour gracz może zaangażować pomocników z różnymi cennymi umiejętnościami (spośród 13 łotrów chętnych do wspólnego skoku). Do gry dodano 9 nowych umiejętności, Support Gems oraz kilka zaklęć. Pojawiły się także kolejne Supporter Packs, czyli pakiety zawierające punkty i przedmioty kosmetyczne.

Harvest

cena: za darmo

DLC19 czerwca 2020

Dodatek zwyczajowo wprowadza do gry nową ligę, w ramach której gracze otrzymują możliwość sadzenia nasion w ogrodzie Sacred Grove. Celem rozgrywki w Harvest jest zdobywanie nowych nasion oraz rozbudowa ogrodu, co pozwala na wyhodowanie trzech legendarnych przeciwników (oraz pokonanie ich i uzyskanie surowców). Oprócz tego dodatek wprowadza m.in zmiany w zakresie pasywnych zdolności, ulepszenia systemu walki, nowe umiejętności oraz przedmioty.

Delirium

cena: za darmo

DLC13 marca 2020

W rozszerzeniu postać gracza zostaje zarażona chorobą, w wyniku której – po dotknięciu tzw. Lustra Delirium – zostaje przeniesiona w miejsce wypełnione jego najgorszymi koszmarami i groźnymi przeciwnikami, w tym wieloma nowymi (starzy zostali wzbogaceni kolejne zdolności specjalne). Dzięki tej mechanice zmodyfikowano znane już fragmenty gry – są trudniejsze i zapewniają potężniejsze nagrody. Dodatek wprowadza też nową ligę wyzwań, umiejętności oraz klejnoty wsparcia. W grze pojawiły się także kolejne przedmioty i usprawnienia end game’u – możemy wykorzystywać tzw. Kule Delirium, by zmieniać mapy, zwiększając ich poziom trudności. Podczas gry zbieramy fragmenty tzw. Simulacrum – przedmiotu pozwalającego otworzyć kolejny portal, za którym znajdziemy największe wyzwanie dodatku. Najciekawszą nowość stanowi jednak system Cluster Jewel, który pozwala modyfikować pasywne zdolności poprzez dodawanie do nich specjalnych klejnotów. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej dopasować postać do swoich oczekiwań i stylu gry.

Conquerors of the Atlas

cena: za darmo

DLC13 grudnia 2019

Dodatek przeznaczony dla weteranów Path of Exile, którzy ukończyli jego kampanię. Konstrukcja świata Atlasu uległa przebudowie, a gracze otrzymali szereg nowych wymagających wyzwań oraz możliwość stanięcia do walki z pięcioma niezwykle silnymi bossami. W nagrodę czeka na nich m.in. nowy typ klejnotów. Poza tym Conquerors of the Atlas oferuje wiele drobnych i większych poprawek oraz zmian w rozmaitych systemach rozgrywki. Najistotniejsze z nich skupiają się na łukach. Autorzy nie tylko zwiększyli zadawane przez nie obrażenia, ale dodali także zupełnie nowe ataki i umiejętności wzmacniające skuteczność tej broni.

The Fall of Oriath

cena: za darmo

DLC5 sierpnia 2017

Rozszerzenie podwaja zawartość gry, wprowadzając sześć nowych aktów. Na graczy czekają nowe lokacje i przygody, a wiele wypraw pozwala zobaczyć skutki, jakie w świecie wywołały nasze wcześniejsze dokonania. Rozszerzenie wieńczy również historię zapoczątkowaną w chwili premiery Path of Exile, umożliwiając bohaterowi powrót do domu i zemszczenie się na tych, którzy doprowadzili do jego wygnania. Podczas zabawy mierzymy się z dwudziestoma czterema nowymi bossami. Szesnastu z nich to tzw. Starzy Bogowie - po ich zgładzeniu przejmujemy należące do nich moce.

Ascendancy

cena: za darmo

DLC4 marca 2016

Rozszerzenie wprowadza do gry nowe umiejętności, przedmioty oraz karty wróżb, a także możliwość zaklinania elementów ekwipunku. Do nowości zaliczają się również Próby Panowania (Trials of Ascendancy) – wypełnione śmiertelnymi pułapkami pokoje z łamigłówkami, oraz Labirynt Lorda (Lord's Labyrinth), czyli sieć losowo generowanych lokacji, których układ, a wraz z nim sekrety oraz zagadki, zmienia się codziennie. W nowej lokacji można natknąć się na bossa, cesarza Izaro, który posiadł zdolność nauki technik walki gracza. Twórcy udostępnili też 19 nowych podklas - każda z nich posiada własne drzewko umiejętności.

Forsaken Masters

cena: za darmo

DLC20 sierpnia 2015

Rozszerzenie koncentruje się na postaciach siedmiu tytułowych mistrzów, którzy przed laty zostali wygnani do krainy Wraeclast. Pojawiają się oni losowo na drodze głównego bohatera, zlecając mu zróżnicowane, losowo generowane zadania. Wykonując te misje, zdobywamy zaufanie zleceniodawców, osiągając kolejne stopnie reputacji. Wraz z każdym jej poziomem jesteśmy obdarzani coraz to większą liczbą zaszczytów, wśród których na pierwszy plan wysuwa się nauka umiejętności związanych z rzemiosłem oraz zyskiwanie dostępu do unikatowych, modyfikowalnych kryjówek. Dodatek wprowadził też nowe przedmioty, w tym 15 unikatów oraz kilka odmian kamieni z umiejętnościami aktywnymi. Ponadto dodano dwie Ligi Wyzwań (jedną typu standard i jedną hardcore), częściowo przebudowano gigantyczne drzewko umiejętności biernych (skupiając się zwłaszcza na obszarach dedykowanych klasom Witch, Shadow i Ranger) oraz przemodelowano walki z wybranymi bossami w taki sposób, aby stały się bardziej intensywne i zaskakujące.

The Awakening

cena: za darmo

DLC10 lipca 2015

Dodatek rozszerza zaserwowaną w grze opowieść o czwarty akt. Rozdział składa się z 6 obszernych zadań do wykonania. W trakcie przygody gracz odwiedza górnicze miasteczko Highgate i 14 pomniejszych lokacji, zamieszkałych przez 40 rodzajów potworów i 9 potężnych bossów. Ponadto rozszerzenie wprowadza do gry szereg nowych umiejętności, w tym możliwość rozkładania min i zdalnego detonowania ich, a także zdolność „Phase Run”, dzięki której na pewien czas możemy zniknąć z pola widzenia przeciwników, a następnie zaatakować ich wzmocnionym ciosem. Do dyspozycji graczy oddano też kolejne czary, a wśród nich wezwanie na pole bitwy Golema Chaosu. Rozwinięto także system umiejętności pasywnych, przede wszystkim poprzez umieszczanie w nich klejnotów, pozwalających na zmianę sposobu działania wybranych zdolności. Do gry trafiło też 100 unikalnych przedmiotów, wprowadzono modyfikacje balansujące rozgrywkę, a poziom trudności w pierwszych trzech aktach zostanie nieco podniesiony.

Sacrifice of the Vaal

cena: za darmo

DLC5 marca 2014

Dodatek wprowadza obszerne zadanie Kill Atziri and her Guardians, w ramach którego gracz wyrusza do Apex of Sacrifice i przystępuje do walki z Atziri, królową Vaal. Zanim jednak stanie z nią oko w oko, będzie musiał pokonać czterech strażników sadystycznej władczyni. W ramach rozszerzenia udostępniono też dwie czteromiesięczne ligi – Ambush (wprowadziła tzw. strongboxy) oraz Invasion (liga typu Hardcore, w ramach której mierzono się z bardziej zróżnicowanym bestiariuszem oraz potworam-bossami). Sacrifice of the Vaal dodało także dwa nowe tryby PvP – Cut Throat oraz Sarn Arena. W sekretnych obszarach zepsucia Vaal i lidze Invasion można napotkać aż 60 nowych, bardzo niebezpiecznych potworów-bossów. Ponadto, dzięki dodatkowi można zdobyć 13 nowych, unikalnych przedmiotów, z których kilka powiązanych jest tematycznie z Vaal. W grze pojawiają się także klejnoty umiejętności Vaal, naładowywane przez zabijanie wrogów oraz kule Vaal, pozwalające spaczyć elementy ekwipunku.