Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Path of Exile (PC)

Conquerors of the Atlas

cena: za darmo

DLC13 grudnia 2019

Dodatek przeznaczony dla weteranów Path of Exile, którzy ukończyli jego kampanię. Konstrukcja świata Atlasu uległa przebudowie, a gracze otrzymali szereg nowych wymagających wyzwań oraz możliwość stanięcia do walki z pięcioma niezwykle silnymi bossami. W nagrodę czeka na nich m.in. nowy typ klejnotów. Poza tym Conquerors of the Atlas oferuje wiele drobnych i większych poprawek oraz zmian w rozmaitych systemach rozgrywki. Najistotniejsze z nich skupiają się na łukach. Autorzy nie tylko zwiększyli zadawane przez nie obrażenia, ale dodali także zupełnie nowe ataki i umiejętności wzmacniające skuteczność tej broni.

The Fall of Oriath

cena: za darmo

DLC5 sierpnia 2017

Rozszerzenie podwaja zawartość gry, wprowadzając sześć nowych aktów. Na graczy czekają nowe lokacje i przygody, a wiele wypraw pozwala zobaczyć skutki, jakie w świecie wywołały nasze wcześniejsze dokonania. Rozszerzenie wieńczy również historię zapoczątkowaną w chwili premiery Path of Exile, umożliwiając bohaterowi powrót do domu i zemszczenie się na tych, którzy doprowadzili do jego wygnania. Podczas zabawy mierzymy się z dwudziestoma czterema nowymi bossami. Szesnastu z nich to tzw. Starzy Bogowie - po ich zgładzeniu przejmujemy należące do nich moce.

Ascendancy

cena: za darmo

DLC4 marca 2016

Rozszerzenie wprowadza do gry nowe umiejętności, przedmioty oraz karty wróżb, a także możliwość zaklinania elementów ekwipunku. Do nowości zaliczają się również Próby Panowania (Trials of Ascendancy) – wypełnione śmiertelnymi pułapkami pokoje z łamigłówkami, oraz Labirynt Lorda (Lord's Labyrinth), czyli sieć losowo generowanych lokacji, których układ, a wraz z nim sekrety oraz zagadki, zmienia się codziennie. W nowej lokacji można natknąć się na bossa, cesarza Izaro, który posiadł zdolność nauki technik walki gracza. Twórcy udostępnili też 19 nowych podklas - każda z nich posiada własne drzewko umiejętności.

Forsaken Masters

cena: za darmo

DLC20 sierpnia 2015

Rozszerzenie koncentruje się na postaciach siedmiu tytułowych mistrzów, którzy przed laty zostali wygnani do krainy Wraeclast. Pojawiają się oni losowo na drodze głównego bohatera, zlecając mu zróżnicowane, losowo generowane zadania. Wykonując te misje, zdobywamy zaufanie zleceniodawców, osiągając kolejne stopnie reputacji. Wraz z każdym jej poziomem jesteśmy obdarzani coraz to większą liczbą zaszczytów, wśród których na pierwszy plan wysuwa się nauka umiejętności związanych z rzemiosłem oraz zyskiwanie dostępu do unikatowych, modyfikowalnych kryjówek. Dodatek wprowadził też nowe przedmioty, w tym 15 unikatów oraz kilka odmian kamieni z umiejętnościami aktywnymi. Ponadto dodano dwie Ligi Wyzwań (jedną typu standard i jedną hardcore), częściowo przebudowano gigantyczne drzewko umiejętności biernych (skupiając się zwłaszcza na obszarach dedykowanych klasom Witch, Shadow i Ranger) oraz przemodelowano walki z wybranymi bossami w taki sposób, aby stały się bardziej intensywne i zaskakujące.

The Awakening

cena: za darmo

DLC10 lipca 2015

Dodatek rozszerza zaserwowaną w grze opowieść o czwarty akt. Rozdział składa się z 6 obszernych zadań do wykonania. W trakcie przygody gracz odwiedza górnicze miasteczko Highgate i 14 pomniejszych lokacji, zamieszkałych przez 40 rodzajów potworów i 9 potężnych bossów. Ponadto rozszerzenie wprowadza do gry szereg nowych umiejętności, w tym możliwość rozkładania min i zdalnego detonowania ich, a także zdolność „Phase Run”, dzięki której na pewien czas możemy zniknąć z pola widzenia przeciwników, a następnie zaatakować ich wzmocnionym ciosem. Do dyspozycji graczy oddano też kolejne czary, a wśród nich wezwanie na pole bitwy Golema Chaosu. Rozwinięto także system umiejętności pasywnych, przede wszystkim poprzez umieszczanie w nich klejnotów, pozwalających na zmianę sposobu działania wybranych zdolności. Do gry trafiło też 100 unikalnych przedmiotów, wprowadzono modyfikacje balansujące rozgrywkę, a poziom trudności w pierwszych trzech aktach zostanie nieco podniesiony.

Sacrifice of the Vaal

cena: za darmo

DLC5 marca 2014

Dodatek wprowadza obszerne zadanie Kill Atziri and her Guardians, w ramach którego gracz wyrusza do Apex of Sacrifice i przystępuje do walki z Atziri, królową Vaal. Zanim jednak stanie z nią oko w oko, będzie musiał pokonać czterech strażników sadystycznej władczyni. W ramach rozszerzenia udostępniono też dwie czteromiesięczne ligi – Ambush (wprowadziła tzw. strongboxy) oraz Invasion (liga typu Hardcore, w ramach której mierzono się z bardziej zróżnicowanym bestiariuszem oraz potworam-bossami). Sacrifice of the Vaal dodało także dwa nowe tryby PvP – Cut Throat oraz Sarn Arena. W sekretnych obszarach zepsucia Vaal i lidze Invasion można napotkać aż 60 nowych, bardzo niebezpiecznych potworów-bossów. Ponadto, dzięki dodatkowi można zdobyć 13 nowych, unikalnych przedmiotów, z których kilka powiązanych jest tematycznie z Vaal. W grze pojawiają się także klejnoty umiejętności Vaal, naładowywane przez zabijanie wrogów oraz kule Vaal, pozwalające spaczyć elementy ekwipunku.