Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Komentarz fonctionne la radio internetowe

22.06.2021 10:32
1
Henry21
1
Junior

Komentarz fonctionne la radio internetowe

Kiedy słyszymy radio, często myślimy o tych chwytliwych melodiach, które ciągle grają w radiu podczas reklam. Ale jest tak wiele innych zastosowań radia, o których nigdy wcześniej nie pomyślelibyśmy. Jednym z najbardziej oczywistych zastosowań radia jest rozrywka, zwłaszcza muzyka. Muzyka jest obecnie jednym z najpopularniejszych zastosowań radia i łatwo zrozumieć, dlaczego.

Przede wszystkim radio to technologia łączności i komunikacji sygnalizacyjnej wykorzystująca fale radiowe. Fale te są bardzo potężne, ale są też bardzo delikatne. Fale radiowe są w rzeczywistości falami elektromagnetycznymi o wysokiej częstotliwości od trzydziestu do 300 gigaherców. W uproszczeniu fale radiowe są najszybszą formą transmisji danych, ale są też formą transmisji danych. Stacje radiowe muszą stale ładować swoje strumienie danych nowymi falami radiowymi za każdym razem, gdy się pojawiają, co czyni je bardzo podatnymi na zakłócenia. Zakłócenia mogą zrujnować nową stację radiową, a jeśli zrobi to wystarczająca liczba osób, może to mieć wpływ na całe miasto.

Jak można się spodziewać, stacje radiowe również wykorzystują te potężne sygnały do ??komunikowania się ze swoimi odbiorcami. Każda audycja radiowa ma kierownika stacji, który jest odpowiedzialny za zapewnienie, że audycje radiowe będą słyszane przez ludzi, którzy ich potrzebują. Kierownik może w każdej chwili zmienić audycje radiowe, ale musi być w stanie określić, które audycje są ważne, a które nie są potrzebne. W przeciwnym razie stacja może zostać anulowana i nie może nadawać.

Oprócz komunikacji radio służy do słuchania wojska. Radio oferuje trzecią część komunikacji, której zwykłe stacje radiowe nie potrafią: możliwość słuchania wojska. Podczas I i II wojny światowej radio było używane do słuchania niemieckich i japońskich okrętów podwodnych, aby dowiedzieć się, gdzie znajdują się na morzu.Dzisiaj, przy znacznie większej liczbie technologii, odbiorniki radiowe mogą odbierać sygnały radiowe z walk związanych z wojną na całym świecie .

Niektórzy uważają, że radio jest przestarzałe i ludzie nie chcą już za nie płacić, ale tak naprawdę jest odwrotnie. Internet Radio Broadcasting daje firmom i organizacjom niesamowitą możliwość dotarcia do swoich odbiorców bez marnowania pieniędzy na tradycyjne radio. W przeciwieństwie do radia, radio internetowe może być odbierane niemal w dowolnym miejscu o każdej porze dnia i nocy, więc nigdy nie dochodzi do marnowania przepustowości. Tradycyjne stacje radiowe nie mogą obiecać, że ich sygnał będzie zawsze dostępny, ale radio internetowe może zagwarantować, że będzie słyszany przez cały czas.

Internetowe fale radiowe są przesyłane w powietrzu za pomocą odbiorników radiowych i nadajników, które wysyłają fale radiowe do wszechświata. Internetowe stacje radiowe są transmitowane na tej samej fali radiowej i można je odbierać w dowolnym miejscu na świecie. W przeciwieństwie do tradycyjnego radia, na internetowe sygnały radiowe nie ma wpływu pogoda ani inne czynniki zewnętrzne, które powodują, że fale radiowe są niestabilne. Jedynym czynnikiem, który może wpływać na fale radiowe, jest odbiornik satelitarny lub naziemny używany do odbioru sygnałów, ale te urządzenia nie są wymagane do odbioru sygnałów internetowych.

22.06.2021 11:12
tygrysek
👎
2
2
odpowiedz
tygrysek
218
porywacz zwłok

pierdy z dupy

22.06.2021 11:27
3
2
odpowiedz
pieprz99
11
Konsul

Zabrakło linka ;)

23.06.2021 05:13
4
odpowiedz
Henry21
1
Junior

A co z radiem na radiofrench.fr jest świetne, prawda?

post wyedytowany przez Henry21 2021-06-23 05:13:29
Forum: Komentarz fonctionne la radio internetowe