Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Platformy dystrybucji cyfrowych gier. Pytanie do użytkowników serwisu Gry-OnLine.

22.03.2020 21:14
Wilk1999
1
Wilk1999
1
Chorąży

Platformy dystrybucji cyfrowych gier. Pytanie do użytkowników serwisu Gry-OnLine.

Witam wszystkich czytających ten post na forum. Chociaż jestem miłośnikiem gier, które stanowią jedno z moich ulubionych hobby przez pewien dłuższy czas nie mogłem rozwijać swojego zainteresowania i dopiero od niedawna wróciłem do rozwijania go, lecz z tego powodu nie jestem zbyt zaznajomiony z platformami zajmującymi się dystrybucją cyfrową gier takimi jak Steam, Origin i inne, i z tego powodu mam do was pytanie: Warto z nich korzystać zakupując na nich cyfrowe wersje gier czy, jednak lepiej z nich w ogóle nie korzystać? Jest kilka powodów, z których bym nie pytał, bo jestem z tych graczy, którzy najbardziej lubią z pewnych przyczyn zakupywać sobie gry przede wszystkim na klasycznych nośnikach, czyli w wersji płytowej z tym, że szukam gier według dwóch dość twardych jak również odgórnie ustalonych kryteriów i zdaje sobie sprawę, iż szukając niektórych gier moje pole wyboru może być mocno ograniczone zważywszy na upływ czasu od premiery danej gry przez co mogę znajdować niektóre tytuły podpadające pod moje kryteria, ale już nie w wersji płytowej a cyfrowej. Ostatnio miałem tak szukając na zaufanym portalu internetowym gry Dragon Age w wersji Unlimited Edition i jednocześnie w polskiej wersji językowej, aż znalazłem ją z tym, że jedynie w wersji klucza na platformę Origin i od tamtej pory jestem dość zakłopotany, ponieważ nie wiem co z tym dalej robić toteż postanowiłem najpierw poznać wasze zdania i opinie o danych platformach a później podjąć ostateczny werdykt, czy zakładać sobie na jakiejś z nich konto czy raczej nie. Przyznaje, że może to brzmieć jak również być idiotyczne jak i śmieszne, ale wcześniej nim znalazłem wspomnianą grę szukałem innej i tak szukając jej trafiłem na jej wersję na Steamie i rozważałem założenie sobie na nim konta z tym, że w tym samym czasie trafiłem i na Youtubie na materiał wideo wprowadzający w tematy Steama, jednak nastroje wielu graczy, którzy manifestowali swoje odczucia i doświadczenia po skorzystaniu z tego materiału były takie jakby mieli roznieść właściciela konta, na którym był wspomniany materiał, na strzępy co znacznie wpłynęło na to, że mam wątpliwości co do korzystania z takich platform i nie wiem co dalej robić. Liczę na to, iż ci z was, którzy korzystają z platform cyfrowej dystrybucji gier wyrażą swoje zdania oraz opinie o nich i pomogą mi podjąć ostateczną decyzję to też zamieniam się w słuch i otwieram się na wasze wypowiedzi.

22.03.2020 21:22
Deton
2
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Deton
147
Know thyself

Nie jestem jakoś super zorientowany, ale dzisiaj już prawie nie ma gier, które są tylko na płytce. Także nawet kupując grę w pudełku z płytką, płytkę masz tylko na pokaz, bo i tak musisz klucz przypisać do Steama, Origina, czy innego badziewia. W skrócie: nie masz wyboru, chyba, że planujesz kupować gry w pudełkach z czasów, w których coś takiego było jeszcze nie do pomyślenia.

Jeśli chcesz grać mając fizyczny nośnik i mieć możliwość grę ograć i sprzedać, to zostają tylko konsole.

post wyedytowany przez Deton 2020-03-22 21:25:04
25.03.2020 15:07
Wilk1999
2.1
Wilk1999
1
Chorąży

Nie kupuje gier po to, aby je później sprzedawać po tym jak je przejdę, za którymś razem i wiem trochę, że obecnie wiele gier działa za pośrednictwem różnych cyfrowych platform (głównie za sprawą Zapomnianych Pasków i platformie Uplay) i połączenia sieciowego a także zamierzam kupować różne gry na konsole i PC-ty z minionych lat, żeby po nadrabiać sobie zaległe tytuły, które mnie zainteresują z tym, że głównym tematem tego wątku było to, że chciałem popytać różnych użytkowników serwisu Gry-OnLine o zalety jak również wady poszczególnych platform cyfrowych żeby mieć jakiś ich obraz, bo nie bardzo się w nich orientuje (akurat zauważyłem, że trochę za bardzo przesadziłem z obszernością tekstu zapytania przez co można się łatwo pogubić i ciężko rozeznać się w sensie tekstu) a następnie wybrać sobie jakąś platformę, na której najbardziej opłacało by mi się założyć konto. Właśnie to było głównym celem wyżej przedstawionego zapytania.

25.03.2020 15:17
Nazgrel
3
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Nazgrel
169
Ogniu krocz za mną

Najbardziej opłacalnym wyjściem jest założenie wszystkich liczących się platform (Steam, Origin, Epic, Uplay, Battle.net, GoG i pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem) i kupowanie tam gdzie jest najtaniej - albo tam gdzie w ogóle jest to dostępne, ponieważ niektóre gry występują tylko na konkretnych "platformach" - czyli np. w Apex Legeds nie pograsz nigdzie poza Originem, podobnie jak w World of Warcraft nie pograsz poza Battle.netem.

Ogólnie jeżeli nie jesteś zaślepionym fanbojem albo hejterem jednej czy drugiej firmy to nie powinno Ci zrobić różnicy gdzie odpalasz dany tytuł, zawsze możesz sobie zrobić skrót na pulpicie do gry i nie odpalać ich z launchera (który notabene i tak się odpali w tle).

PS. Polecam używać więcej enterów, lepiej się czyta ;)

post wyedytowany przez Nazgrel 2020-03-25 15:18:24
25.03.2020 20:22
Wilk1999
3.1
1
Wilk1999
1
Chorąży

Do Nazgrel
Postanowiłem pójść za twoją radą i założyłem sobie konta na dwóch platformach, które można było połączyć z kontem na Gry-OnLine, czyli Steamie i Origin (na Battle.net nie zakładałem, bo niezbyt przepadam za grami opartymi tylko i wyłącznie na rywalizacji między graczami, które są często oferowane przez Blizzarda, to po prostu niezbyt jest mój typ gier, chociaż czasami niektóre nawet lubię - zdecydowanie ponad tę cechę gier pokładam ciekawą jak i wciągającą fabułę a także zadania/misje jakie można wykonywać podczas rozgrywek, czy też rozległe plansze, będące na równi z otwartymi światami - dlatego też Horizon: Zero Dawn jest jak dla mnie fenomenalną grą).

Co do pozostałych platform to na Epicu i/lub Gog.com konto założę sobie w razie jak natknę się na gry z kluczem aktywacyjnym na te platformy, bo jak na razie natykam się na same klucze aktywacyjne na Steama i Origin.

Co do kupowania, gdzie się da to znam i stosuje tę zasadę chyba najbardziej jak to tylko możliwe, bo biorąc pod uwagę, że staram się kupować gry w polskiej wersji (nawet, jeśli mam do dyspozycji w grze tylko napisy) jestem często skłonny kupić grę, którą szukam nawet w jedynej dostępnej ofercie (rzecz jasna legalnej), dlatego najczęściej szukam ofert na Allegro, ponieważ mam tam największe poczucie bezpieczeństwa. Przyznaje się nie potrafię biegle posługiwać językiem angielskim a i lubię niekiedy zapisywać sobie cytaty, które uznam za ciekawe, interesujące, warte zapamiętania lub przytaczania i z tego względu wolę rozumieć w całości co mówią postaci, bo łatwiej mi wtedy dokonywać oceny cytatów a z angielskiego znaczną większość z pojedyńczego zdania rozumiem raczej z domysłów, jeśli odczytam poprawnie z dwa-trzy słówka w zdaniach prostych (cztery-pięć słów to już przy dużym szczęściu).

Też nie mam z tym problemu, żeby czasem dłużej zbierać oszczędzane środki, które przeznaczam później na zakup gier w nieco droższych ofertach. Ważne dla mnie byle tylko była to pudełkowa wersja gry, w polskiej wersji językowej i albo w wersji na PC albo na którąś z konsol (PS4-5/Xbox). Nie mam problemu z tym, aby poczekać dłużej na możliwość zakupu gry. Cierpliwość czasem opłaca się najbardziej, bo wtedy z jeszcze większą radością spędza się czas w grach.

A co do bycia zaślepionym fanboyem albo hejterem to nie jestem ani jednym ani drugim, bo zawsze staram się znajdować złoty środek między różnymi opiniami o danych platformach dystrybucji cyfrowej czy firmami zajmującymi się wydawaniem gier. Po prostu jak pisałem w wątku głównym tego wpisu natrafiłem nie sytuację, gdzie kilka osób korzystało że Steama i nie z własnej woli miało później z tego powodu kłopoty. Chociaż staram się często samemu sprawdzać np. różne książki, gry, seriale czy filmy jakie są i samemu wyrabiać sobie opinie o nich, tak w przypadku, gdy słyszę że kilka osób po założeniu sobie kont na danej platformie i w czasie kilku dni od tego momentu zostało ukaranych wysokimi mandatami karnymi odruchowo staję się lekko co do czegoś nie pewny i wolałbym w takiej sytuacji podowiadywać się wpierw od kilku doświadczonych graczy co najlepiej robić.

Nie muszę chyba mówić jak w przypadku uczącego się gracza każda złotówka oszczędności potrafi być na wagę złota a żadnemu nie uśmiecha się mieć do czynienia z niespodziewanymi wydatkami. Nie wspominając już o tym, że rozwijam swoje zainteresowanie grami bez jakiejkolwiek aprobaty bliskich i jakby się dowiedzieli, że lubię sobie od czasu do czasu spędzić część wolnego czasu na granie w gry komputerowe to miałbym wrażenia jak z serii Battlefield. Jak pięknie przedstawiła to ekipa TVGry w filmiku „Teksty rodziców, które zna każdy gracz” - różni rodzice i bliscy potrafią zajmować różne stanowiska á propos gier.

post wyedytowany przez Wilk1999 2020-03-25 20:22:57
25.03.2020 20:31
Nazgrel
👍
4
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Nazgrel
169
Ogniu krocz za mną

Polecam w takim razie jeszcze stronę https://lowcygier.pl na której znajdziesz mnóstwo promocji ze sprawdzonych serwisów na których raczej nie trafisz na minę, do tego bardzo często znajdziesz tam gry w polskiej wersji językowej. Uważaj tylko, żeby nie wpaść w manię kupowania na promocjach na zapas, zdecydowana większość promocji wraca w podobnej albo niższej cenie więc jeżeli w danej chwili masz w co grać lepiej odłożyć zakup na później :)

Natomiast jeżeli chodzi o język angielski to polecam w wolnym czasie nad nim pracować i uczyć się na bieżąco - w obecnych czasach jest to niemal podstawowa i niezwykle przydatna umiejętność.

Pozdrawiam i miłej zabawy!

25.03.2020 22:28
Wilk1999
4.1
Wilk1999
1
Chorąży

Co do angielskiego to osobiście mimo trudności jakie mi sprawia bardzo lubię się go uczyć tak samo jak innych języków obcych z tym, że uczyć się ich w ramach hobby i w stopniu wymagań dostosowanym do moich możliwości a nie wymogów stawianych przez szkolnictwo. Największymi mankamentami przy nauce języków obcych jak i języka rodzimego są dla mnie dysleksja i mocno specyficzna pamięć.

Piszę specyficzna, bo jeśli chodzi o pamięć świeżą to potrafi mi ona dawać na tyle w kość, że nawet ilekroć zainstaluję sobie na PC jakąś grę i ustawie sterowanie wedle własnych upodobań dla ułatwienia robię sobie ściągawki, który klawisz odpowiadał za jaką czynność (nie wspominając, że jak już kiedyś kupię sobie konsole Microsoftu i Sony będę musiał zrobić sobie identyczne ściągawki w wersji przeznaczonej do padów - nie pytaj mnie nawet, ile razy grając w Battlefield 4 i Horizon: Zero Dawn zapomniałem, który element kontrolera odpowiadał za jaką czynność ani ile razy ich funkcje mi się pomyliły; innymi słowy potrafią mi się przydarzać niezłe jaja w trakcie gry).

A co do serwisu łowcygier to dzięki za poradę i nie musisz się o nic martwić. Panuję nad sobą i małe są szanse na to bym wpadł w szał zakupocholika, ponieważ chociaż mieszkam z opiekunami i z kieszonkowego dokładam się do zakupów i do rachunków a w przypadku własnych zachcianek (w sensie przekąsek typu chipsy, fastfoody, ciastka, słodycze i różne napoje) zaciskam pasa starając się niepotrzebnie ich nie kupować ograniczając się do ich okazjonalnych zakupów (w mocnym znaczeniu tego słowa) i w miarę możliwości oszczędzam jak mogę swoje kieszonkowe, aż do końca miesiąca, gdzie to co mi zostało odkładam na różne plany (np. zakup nowej gry czy książki) i co miesiąc tak samo, aż uzbieram wymaganą kwotę. Mimo pochodzenia z rocznika 99, łączę w swiom charakterze cechy charakteru i dojrzałości nastolatka, osoby z przedziału wiekowego 18-30 lat i ponad 30 lat. Mówiąc krótko mam poczucie obowiązku i jestem dość dojrzały charakterem jak na swój wiek zachowują jednocześnie niektóre młodzieżowe zainteresowania. Ale mimo wszystko dzięki za postawę bliźniego nakłaniającego do dobrego i rozważnego postępowania a nie nakłaniającego do złego.

25.03.2020 20:31
TheCerbis
5
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
TheCerbis
39
The Wolf Among You

Steam i GOG (nie GoG, jak niektórzy piszą) są najbardziej wartościowe i mogę je zdecydowanie polecić. :)

25.03.2020 21:31
Wilk1999
5.1
Wilk1999
1
Chorąży

Dzięki.

25.03.2020 21:58
TheCerbis
5.2
1
TheCerbis
39
The Wolf Among You

Niestety możliwe, że nie obędzie się również bez konta na platformach EA oraz Ubisoftu, bo ich gry dystrybuowane w pudełka zawierają klucze jedynie do ich własnych klientów.

Powyżej była mowa o Łowcach Gier, ja jeszcze podam link do takiej strony: https://gg.deals/

Możesz tam sprawdzić najlepsze ceny w oficjalnych sklepach oraz tzw. keyshopach (których radziłbym unikać, bo kody są często wątpliwego pochodzenia; to taka szara strefa).

26.03.2020 09:05
Wilk1999
5.3
Wilk1999
1
Chorąży

Dzięki.

25.03.2020 22:05
WolfDale
😉
6
1
odpowiedz
WolfDale
27
SPARTAN B312

Na GOG w sumie masz największą namiastkę dawnych czasów, bo dostajesz zakupioną grę w całości. Nie musisz używać żadnego dodatkowego oprogramowania, instalujesz i grasz jak kiedyś. Niektórzy nawet jak mój kumpel sobie nagrywają na płyty z profesjonalną okładką i nawet drukują pudełka, okładki by dumnie stawiać na półce. I faktycznie ciężko jest to czasem odróżnić od prawdziwego oryginału tłoczonego kiedyś tam daleko w odległej galaktyce.

25.03.2020 22:08
kęsik
👍
7
3
odpowiedz
kęsik
100
Legend
Image

Wady i zalety? Może takie porównanie ci pomoże :)

25.03.2020 22:51
czapla43
8
odpowiedz
14 odpowiedzi
czapla43
14
Granblue Fantasy Relink

Wilk1999 Mam nadzieję, że wiesz o tym, że Epic Games od ponad roku rozdaje gry za darmo. Obecnie do 26 marca do 16:00 masz możliwość przypisać sobie do konta (na zawsze) Watch Dogs i The Stanley Parable.

26.03.2020 09:04
Wilk1999
8.1
1
Wilk1999
1
Chorąży

Wiem, bo wczoraj wszedłem na stronę Epic Games rozważając założenie sobie na nim konta i widziałem ofertę z tym, że dziwnie bym się czuł przypisując sobie w ten sposób gry do konta. Oczywiście rozumiem, że jest to zabieg bardzo korzystny dla graczy i po części jest to sprawdzony chwyt ze strony deweloperów, ale dla mnie byłoby to coś co sprawiało by, że czułbym się nieswojo.

Po prostu jestem takim dziwnym przypadkiem.

26.03.2020 11:47
TheCerbis
8.2
1
TheCerbis
39
The Wolf Among You

Nie jesteś dziwnym przypadkiem. Epic stosuje bardzo nieprzyzwoite praktyki, jest powiązany z Tencentem, a jego polityka prywatności jest tragiczna. Nigdy w życiu nie podawaj im żadnych swoich danych.

https://privacyspy.org/product/epic-games/

26.03.2020 11:49
Nazgrel
8.3
Nazgrel
169
Ogniu krocz za mną

Nie zapomnij również o czapeczce z folii aluminiowej.

26.03.2020 12:01
Wilk1999
8.4
1
Wilk1999
1
Chorąży

Czyli nie straciłem za wiele a raczej nieco chyba nawet zyskałem nie zakładając tam konta.

26.03.2020 12:07
Nazgrel
8.5
Nazgrel
169
Ogniu krocz za mną

Jest to platforma jak każda inna, dodatkowo dostajesz co miesiąc darmowe gry za nic. Nie zakładanie tam konta ze względu na jakieś paranoiczne przekonania nie jest normalne, poza tym zawsze możesz założyć konto na jakieś fikcyjne dane.

26.03.2020 12:20
madmec
8.6
madmec
40
Pretorianin

Epic to kolejna platforma ani gorsza ani lepsza. Po prostu konkurencja dla Steam. Jesli rozdaja gry to dlaczego nie skorzystac.

Czytajac komentarze bierz poprawke na to, ze z jakiegos powodu Steam czy Epic maja fanow i antyfanow czyli ludzi, ktorzy zamiast cieszyc sie grami walcza ze soba. Wiem, glupota.

Steam - najwiekszy wybor.
Epic - duzo darmowych gier
GOG - duzo starszych tytulow i gry kupujesz na wlasnosc (wyzej tak naprawde wypozyczasz). Nie potrzebujesz zadnej 'platformy', kupujesz, sciagasz i instalujesz. Chociaz jesli chcesz to platfrome tez oferuja.

26.03.2020 12:43
czapla43
8.7
czapla43
14
Granblue Fantasy Relink
Wideo

TheCerbis czyli rozumiem, że mieszkasz w lesie i nie korzystasz z Windowsa?
Wszystkie firmy zbierają dane telemetryczne - MS, Steam, Ubi, Origin a nawet twój dostawca usług internetowych.
Czy chcesz tego czy nie tak działa świat. Szczerze to bardziej obawiam się podawać dane firmom amerykańskim, niż chińskim. Wiesz dlaczego tak wielki był ruch w USA z vpn'ami? Bo providerzy internetowi zaczęli nagminnie sprzedawać dane swoich klientów(w tym historie stron, które dany klient przeglądał): https://www.theregister.co.uk/2017/03/28/congress_approves_sale_of_internet_histories/ i https://money.cnn.com/2017/04/05/technology/online-privacy-faq/

W Anglii każdy ISP monitoruje czy przypadkiem nie oglądasz telewizji na żywo, bo jak nie masz wykupnego TV Licence - czyli abonamentu telewizyjnego, to nie możesz nawet oglądać TV z polski.

Wilk1999 Nic nie zyskałeś, takim sposobem tylko tracisz (Ale, jak kto tam woli). Polecam ten film: https://www.youtube.com/watch?v=wDGAkp1sHM4 dla osób którym się wydaje, że w internecie ich dane są bezpiecznie(SPOILER: Nie są!).

post wyedytowany przez czapla43 2020-03-26 12:46:56
26.03.2020 13:00
kęsik
😒
8.8
2
kęsik
100
Legend

No z tym Epiciem jako platformą jak każda inna, ani gorsza ani lepsza to bym się tak nie rozpędzał. To jest platforma jak żadna inna bo żadna inna nie stosuje takich antykonsumenckich praktyk i jest obiektywnie gorsza patrząc na listę funkcjonalności.

26.03.2020 13:08
TheCerbis
8.9
TheCerbis
39
The Wolf Among You

Jak zwykle muszą znaleźć się osoby z kategorii "nie wiem, ale się wypowiem lub wyśmieję"... Zamiast wyszukać odpowiednie informacje i sprawdzić, czy dana osoba faktycznie ma rację, to z jakiegoś powodu wolą trwać w tej swojej różowej rzeczywistości.

czapla43
Odpowiem tobie, bo ty przynajmniej wysiliłeś się, aby napisać coś więcej. Nie mieszkam obecnie w lesie. Korzystam z Windowsa, bo potrzebuję. Nie zmienia to faktu, że wiem trochę na temat cyberbezpieczeństwa oraz prywatności w sieci (choć ekspertem nie jestem) i, wedle mojego modelu ryzyka, minimalizuję zagrożenia na tyle na ile mogę, a także zachęcam do tego innych. Nie jest to szczególnie trudne, a można poczuć, że zrobiło się coś dobrego dla siebie oraz innych.

26.03.2020 13:27
czapla43
8.10
czapla43
14
Granblue Fantasy Relink

TheCerbis Obejrzyj to co wrzuciłem wcześniej. Internet to "naczynie połączone". Nie "minimalizujesz zagrożenia" nie dając jednej firmie swoich wielce ważnych danych (google i tak ma wszystkie dane o tobie). Więc sorry, ale moim zdaniem twój "model ryzyka" jest błędny.

post wyedytowany przez czapla43 2020-03-26 13:28:19
26.03.2020 13:42
TheCerbis
8.11
TheCerbis
39
The Wolf Among You

Przecież nigdzie nie napisałem jaki mam model ryzyka, ani z jakich sposobów oraz innych narzędzi korzystam. Skąd więc twoje wnioski?

26.03.2020 13:56
czapla43
8.12
czapla43
14
Granblue Fantasy Relink

TheCerbis Sam napisałeś, żeby Epicowi: Nigdy w życiu nie podawaj im żadnych swoich danych. . Później napisałeś minimalizuję zagrożenia na tyle na ile mogę . Zrozumiałem to prosto: boisz się Epica i dlatego nie podajesz im danych bo "minimalizuję zagrożenia na tyle na ile mogę". Co jest moim zdaniem dziwne, bo i tak twoje dane udostępniasz na przykład Microsoftowi (a jak korzystasz z chroma albo z wyszukiwarki Google to i oni mają dużo danych o tobie). A i Steam też daje dane Googlowi bo korzysta z Google Analytics, nie mówiąc już o tym, że twoje dane też poniekąd dostają firmy, które stworzyły gry w które grasz: https://www.polygon.com/features/2019/5/9/18522937/video-game-privacy-player-data-collection .

post wyedytowany przez czapla43 2020-03-26 14:09:55
26.03.2020 14:24
madmec
8.13
madmec
40
Pretorianin

kesik

Co kto woli, ja gram w gry nie w platformy.
Steamy i epiki to dla mnie zło konieczne, które toleruje.

26.03.2020 15:20
TheCerbis
8.14
TheCerbis
39
The Wolf Among You

czapla43
Nie używam Chroma, tylko Firefoxa z odpowiednimi add-onami. Nie korzystam generalnie z produktów Google i przez większość czasu ich unikam. Nie możesz stwierdzić autorytatywnie komu udostępniam dane, skoro nie wiesz z jakich w jaki sposób ograniczam ingerencję podmiotów trzecich w moją prywatność. Tutaj jednak dochodzimy do mojego poprzedniego komentarza. :)

Ale tak, nie ufam EGS bardziej niż innym platformom i uważam, że mam ku temu powody.

26.03.2020 13:39
Delarn
9
odpowiedz
Delarn
12
Pretorianin

Na GOG galaxy możesz zobaczyć i zarządzać grami ze wszystkich platform. Nie musisz nawet wiedzieć na jakiej platformie masz grę. Wciskasz jeden przycisk, a GOG sam włącza odpowiednią platformę i grę.

26.03.2020 13:39
Wilk1999
10
odpowiedz
5 odpowiedzi
Wilk1999
1
Chorąży

Wie ktoś może, dlaczego aplikacja Origin nie chce się zainstalować po pobraniu ze strony głównej.

26.03.2020 13:56
TheCerbis
10.1
TheCerbis
39
The Wolf Among You

A co dokładnie się dzieje? Jakiś błąd wyskakuje?

26.03.2020 14:03
Wilk1999
10.2
Wilk1999
1
Chorąży

Dokładniej wyskakuje "nie znaleziono obiektu MSVCP140.dll", chociaż wszystko pobrało się w pełni.

26.03.2020 15:22
ddawdad
10.3
ddawdad
15
Przegryw

Wilk1999
Na internecie jest napisane, że niby trzeba zainstalować pliki Visual C++

post wyedytowany przez ddawdad 2020-03-26 15:26:11
26.03.2020 19:26
Wilk1999
10.4
Wilk1999
1
Chorąży

Akurat próbowałem tego sposobu i gdy chciałem zainstalować Visual C++, wyskoczył mi komunikat, że ten program jest już zainteresowany na komputerze w nowszej wersji i nie dało się już go zainteresować a plik instalacyjny Origin, który pobrałem jak nie chciał zadziałać tak nie działał.

Kiedy już czas w jakim mogę siedzieć przed komputerem mi się skończył i nie mogłem już próbować rozwiązać tego problemu postanowiłem zrobić sobie od tego przerwę i przypadkiem przed chwilą znalazłem rozwiązanie tutaj:

answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Origin-nie-startuje-lub-nie-mozna-go-zainstalowac-Windows-10/td-p/6818022

Że to mógł być konflikt między instalatorem oprogramowania a moim systemem, to nawet przez myśl mi nie przyszło, ale jak wiem już jak rozwiązać ten problem to jutro postaram się załatwić tę sprawę i już na swojej stronie profilu będę miał wszystko zrobione.

post wyedytowany przez Wilk1999 2020-03-26 19:28:52
27.03.2020 14:13
Wilk1999
10.5
Wilk1999
1
Chorąży

No już wszystko działa świetnie.

Forum: Platformy dystrybucji cyfrowych gier. Pytanie do użytkowników serwisu Gry-OnLine.