Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Snooker 19 | PC

02.01.2020 08:38
1
zanonimizowany771628
98
Legend
8.5

Mam już z grą rozegrane 16 godzin i myślę że mogę już nieco obszerniej o niej napisać.

Gra Snooker 19 to pierwsza oficjalna gra World Professional Billiards and Snooker Association która wykorzystuje wszelkie możliwe nazwy turniejów i zawodników, ale po kolei.

Pierwsze co przykuje naszą uwagę to przepiękna i szczegółowa oprawa graficzna, stół, kształt bil, oświetlenie wszystko z najwyższej półki, ale modele zawodników niestety nie są już tak świetne. Twarze zawodników niestety niezbyt szczegółowe zwłaszcza tych z niższych miejsc w rankingu. Każdy z zawodników posiada taką samą posturę, wzrost i budowę ciała. Całkiem śmieszne zważywszy na dość spory wzrost Neila Robertsona i POTĘŻNĄ nadwagę Johna Higginsa i Shauna Murphyego, a każdy z nich posiada budowę ciała godnej Cristiano Ronaldo.

Fizyka, jest w porządku, nie zauważyłem dziwnych zachować w ruchu kul. Raz w mojej przygodzie z tą grą spotkałem się z z sytuacją gdzie bila przy bandzie nie mogła mi pokazać gdzie poleci bila po odbiciu, bo według gry coś ją blokuję po drodze a kolorową miałem na czysto. Jeżeli już mam się przyczepić do czegoś to wózki są dość problematyczne. Przez całą moją przygodę nie udało mi się to ani razu, pomimo licznych prób.

Tryb Kariery dość wierny rzeczywistości snookerzysty natomiast dość biedny. Skaczemy od turnieju do turnieju zarabiając nic nie znaczące pieniądze i pnąc się w światowym rankingu. Jedyne co możemy zdobyć po wygranych turniejach to elementy kosmetyczne dla zawodnika. Brakuje tutaj faktycznego progresu. Chociażby głupi wzrost np. podkręcenia bili byłby całkiem mile widziany, no ale niestety. Kariera zawiera wszystkie możliwe turnieje i unikalne dla nich zasady i liczbę czerwonych. Niektóre turnieje mniej istotne omijane są czasem przez top10 co w miarę odzwierciedla rzeczywistość. Jeżeli jesteśmy niżej w rankingu musimy przedzierać się przez kwalifikacje, a często nawet nie możemy grać w poszczególne turnieje bo wymagają zaproszenia od organizacji. Brakuje mi tu bardzo możliwości stworzenia własnego snookerzysty.

A byłbym zapomniał. W grze w trakcie rozgrywania turniejów nie ma możliwości sprawdzenia jacy zawodnicy pozostali w turnieju. Przydałoby się najprostsze drzewko turniejowe.

O trybie multiplayer mogę powiedzieć tyle że jest. Rozegrałem tylko jeden mecz który szybko się dla mnie skończył. Co jakiś czas zmieniane są turnieje multiplayer i unikalne dla nich nagrody w postaci a jakże elementów kosmetycznych.

Podsumowanie:
Snooker 19 jest pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów tego specyficznego sportu. Gra nie posiada większych wad które mogłyby uprzykrzyć rozgrywkę. Jeżeli jest to początek dla serii gier, to jest to bardzo dobry i obiecujący start. Kilka dodatkowych elementów w trybie kariery i gra byłaby fantastyczna.

Plusy:
-Grafika
-Licencje
-Liczba turniejów i unikalne dla nich zasady
-Możliwość zmiany wspomagaczy i linii toru białej dla upodobań.
-Możliwość wybrania długości meczów (Liczba Frejmów)
-Angażujący i wciągający tryb kariery
-Nienaganna Fizyka
-Dobry prognostyk na przyszłość

Minusy:
-Waga piórkowa wszystkich zawodników, nawet tych z kategorii Heavyweight. (Graficzna nic nie znacząca pierdoła, ale dziwnie patrzy się na Higginsa z wagą nieprzekraczającą najprawdopodobniej 70 kg)
-Biedny w zawartość tryb kariery
-Elementy kosmetyczne jako jedyna namacalna nagroda za wygranie turniejów
-Dość oszczędny komentarz poza kluczowymi momentami meczu
-Brak wglądu na przebieg turnieju
-Brak możliwości stworzenia własnego zawodnika

Ocena 8,5/10

Gra Snooker 19 | PC