Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Recenzja nowego albumu grupy RAMMSTEIN

22.05.2019 19:37
Lemur80
1
Lemur80
67
Fear is the mind killer

Treściwa recenzja.

Zgadzam się w dwóch rzeczach: płyta nie jest zła, no i "Puppe" też mi siadło:-)

23.05.2019 10:36
sekret_mnicha
😊
2
odpowiedz
sekret_mnicha
198
fsm

GRYOnline.plTeam

Mnie, jak zawsze w jakiś czas po premierze, bardzo interesują te numery, które na albumie się nie znalazły. Na bank będzie tam coś, na co zareaguję "no JAK mogli to olać?!".

23.05.2019 13:15
Marek z Lechem
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Marek z Lechem
157
Okoolarnik

Trochę szkoda że nie dostaliśmy jeszcze studyjnego nagrania ramm4.
Po prawie tygodniu odsłuchiwania najbardziej siadło mi zeig dich i hallomann. Zeig dich podoba mi się w dużej mierze dzięki przewrotnemu, sarkastycznemu potraktowaniu uczucia religijnego uniesienia. Puppe wiadomo - jest zaskakujące i robi wrażenie ale też dosyć szybko zaczyna nieco męczyć, to nie jest utwór nadający się do częstego odsłuchiwania.
No i trudno mi wskazać jakiś utwór, który jest słaby i często go pomijam, spoko album. Ma być jeszcze co najmniej jeden teledysk, ponoć z zakonnicami i kręcony w kościele, więc typy są na zeig dich, nie wiem czy to jest potwierdzone.

23.05.2019 13:28
sekret_mnicha
3.1
sekret_mnicha
198
fsm

GRYOnline.plTeam

Jestem pewien, że Zeig Dich będzie kolejnym singlem - właśnie przez zestawienie religijnego tekstu z obietnicą zakonnic :) Poza tym to bardzo dobry numer jest, więc się nadaje.

Co do Ramm4 - wieść gminna niesie, że ten utwór przeobraził się w Sex. Podobna konstrukcja.

23.05.2019 16:11
meelosh
4
odpowiedz
1 odpowiedź
meelosh
60
Schattenjäger

Jak dla mnie średnio. Po pierwszym przesłuchaniu w ogóle mi ta płyta nie siadła, po 2 i 3 już trochę lepiej, ale do LIFAD, które podobało mi się od samego początku i wracam do niektórych kawałków regularnie nie ma startu. Choć np. Reise, Reise też dopiero po czasie zacząłem doceniać, więc nie skreślam.

Najlepsze utwory to zdecydowanie Deutschland i Tattoo, zwłaszcza ten drugi podoba mi się bardziej z każdym przesłuchaniem. Zeig Dich i Was Ich Liebe dobre. Podobnie Weit Weg jest OK. Auslander - no trudno powiedzieć, że to nie wpada w ucho, ale to mam wrażenie taki utwór, który szybko chwyta i szybko puszcza. Resztę chyba będę przewijał, bo nic specjalnego. Wszędobylskich zachwytów nad Puppe szczerze nie rozumiem.

post wyedytowany przez meelosh 2019-05-23 16:21:04
23.05.2019 16:27
sekret_mnicha
4.1
sekret_mnicha
198
fsm

GRYOnline.plTeam

Na razie nie jestem w stanie powiedzieć, czy będę to tego albumu wracał, bo temat jest zbyt świeży. Ale na pewno nie nazwę go słabym, choć początkowe przesłuchania też mnie nie zachwyciły. Z czasem robiło się lepiej. Na Rammsteina muszę mieć chętkę. Zazwyczaj i tak słucham albumów w całości, rzadko kiedy mam ochotę po prostu na piosenkę - chyba że leci shuffle i nagle sama wskoczy :)

Reise Reise to jest mój ulubiony album R+, choć patrząc na ich dyskografię choć trochę obiektywnie, to myślę, że Mutter jest najlepszy.

gameplay.pl Recenzja nowego albumu grupy RAMMSTEIN