Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: DQXI czy VC4 ?

07.05.2019 23:50
1
cis
20
Legionista

DQXI czy VC4 ?

Witajcie,

W związku z Big in Japan na PS Store chciałem kupić grę. Nie mogę się zdecydować między Dragon Quest XI a Valkyria Chronicles 4.

VC1 przeszedłem na PC i jest to dla mnie jedna z najlepszych gier w życiu (głównie ze względu na postaci i historię).

Doświadczenia z DQ nie mam żadnego. Grałem wcześniej w różne jRPGi (typu FF, Ys, Grandia, itd itp). Zachęciły mnie do tego tytułu dobre recenzje i opinie graczy, chociaż niektórzy zwracają uwagę na kiepską muzykę, pustawy/nie przekonywujący świat.

Czy ktoś jest w stanie mi doradzić ? :)

post wyedytowany przez cis 2019-05-07 23:58:29
08.05.2019 00:17
2
odpowiedz
icewinds
1
Junior

Z Valkyrii grałem tylko w jedynkę i tak średnio mi się podobała, natomiast w DQXI grałem i jak dla mnie to jeden z lepszych nowych jrpgów (przynajmniej z tych na PC) więc gorąco polecam. Przyjemna grafika, porządna i łatwa do opanowania walka bez udziwnień, ale dająca frajdę i ciekawa fabuła, może mało oryginalna, ale całkiem zabawna i wciągająca.
Co do świata gry, to mam przeciwne zdanie - różnoradne lokacje, okazjonalne zadania poboczne, minigierki itp. Chociaż porównując do Wiedźminów czy Gothiców to jest jednak trochę mało żywy.

08.05.2019 08:28
3
odpowiedz
1 odpowiedź
cis
20
Legionista

Dzięki za info.

Jeśli chodzi o DQXI jeszcze wyczytałem, że w "normalnym trybie" walki są zbyt łatwe, a po włączeniu mocniejszych przeciwników są (co oczywiste) trudne, a czasami zbyt trudne. Generalnie nie mam nic przeciwko wyzwaniom, o ile ich pokonanie nie zajmuje zbyt wiele czasu i nie jest irytujące (większość gier przechodzę na wyższym niż normalny/średni poziom trudności). Możesz się jeszcze odnieść do tego ?

I czy może się ktoś wypowiedzieć kto grał w VC4 ? Będę wdzięczny ;)

08.05.2019 20:26
3.1
icewinds
1
Junior

W DQXI jak to w sumie w większości jrpgów walki są mocno zależne od ekwipunku, poziomu i dobranej drużyny więc dany przeciwnik może zrobić się z trudnego na łatwego jak się dobrze przygotujesz i odwrotnie jak źle. Ja grałem na normalnym i ze zwykłymi przeciwnikami rzadko miałem problemy, chyba że na nowym terenie, albo jak mp mi się kończyło. No ale bossowie często mi dawali wycisk i to na potęgę, że aż prawie pada rozbiłem ;) Z trudniejszymi przeciwnikami to nawet bałbym się grać :D
Ogólnie walka mi się podobała i czasem jednak trzeba użyć odpowiedniej umiejętności, przedmiotu itp i trochę pomyśleć.

post wyedytowany przez icewinds 2019-05-08 20:27:22
Forum: DQXI czy VC4 ?