Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Doom Eternal | PC

12następnaostatnia
22.03.2020 10:28
145
14
odpowiedz
5 odpowiedzi
zanonimizowany1191507
24
Legend

>Alex uważa grę za 10/10 i grę stulecia
>Ktoś ma inne zdanie
>Alex wyskakuje z tekstem że nie gra się bez HDR bo HDR zmienia wszystko w grze (mechanikę, muzykę, gameplay no wszystko)

Wszystko się zgadza w wątku o grze aaa.

A nie, brakuje jeszcze Hydro zntekstem, że powinien być zakaz grania w takie gry w rozdzielczości niższej niż 4k albo bez VR.

post wyedytowany przez zanonimizowany1191507 2020-03-22 10:29:32
21.03.2020 18:33
matib1012
137
13
odpowiedz
2 odpowiedzi
matib1012
7
Legionista
6.5

Po kilku godzinach gry stwierdzam że jest to moje największe rozczarowanie z jakim musiałem się zmierzyć w przeciągu ostatnich kilku lat. Pierwsze wrażenie jest naprawdę obiecujące i gra wciąga przez te powiedzmy pierwsze 30 minut ale potem jest już coraz gorzej. Doom Eternal to po prostu dziwaczne połączenie Fortnita, Portala i parkouru z Dying Light. Serio, w grze jest za dużo elementów logicznych, a żeby przejść dalej twórcy zmuszają nas do skakania po poręczach, używania double jumpa i dasha żeby złapać się sciany jak jakiś Spider Man. Owszem, takie elementy w grach są potrzebne ale nie do jasnej anielki w Doomie gdzie najważniejsze jest zabijanie! Ale do frustracji nie przyczynia się jedynie to, ooo nie. Chyba najgorszą rzeczą jaką zrobiło ID Software było zmniejszenie ilości amunicji do poziomu dosłownie jednego i pół magazynka. Nie da się po prostu cieszyć z zabijania bo po 20 sekundach chaosu na ekranie jesteś zmuszony uciekać w pogoni za amunicją. Wspomniałem o chaosie, ano owszem były momenty w których byłem dosłownie zasypany ilością treści która działa sie na monitorze. Do chaosu przyczynia się również bardzo nieczytelny HUD i ilość wyposażenia którym jesteśmy obdarzeni. Doceniam pomysł dodania miotacza ognia albo krwawej pięści ale to jest po prostu zbyt dużo pomysłów które upchnięte są na siłę i powodują frustrację bo twórcy praktycznie zmuszają nas do używania ich bo bez nich będzie ciężko sobie poradzić z hordą demonów. Dodając to do gry mam wrażenie że twórcy kompletnie zapomnieli o najważniejszym, czyli o giwerach. Ich po prostu nie czuć. Nie mają kopa, ciągle brakuje do nich amunicji i są najzwyczajniej w świecie nudne. Podsumowując recenzję w podpunktach:
+oprawa audiowizualna
+rozbudowywana historia Slayera
+modele demonów są na bardzo wysokim poziomie

-puste strzelanie które nie daje satysfakcji
-zbyt duża ilość pomysłów, zagadek i wyposażenia które na siłe zostały upchnięte i zamiast dawać zabawe frustrują
-parkour parkour i jeszcze raz parkour, kto na to wpadł?
-design poziomów mimo że graficznie piękny tak gameplayowo w kółko zmusza do parkoura i rozwiązywania zagadek
-AI demonów jest gorsze niż to w Doomie 2016, demony po prostu w ciebie wbiegają albo zabijają się same
-ILOŚĆ AMUNICJI A RACZEJ JEJ BRAK - NA LITOŚĆ BOSKĄ TO DYNAMICZNY SHOOTER A NIE BATTLE ROYALE
-polski dubbing woła o pomstę do nieba
-źle zbalansowane obrażenia i wytrzymałość demonów, żeby zabić prostego Zombiaka trzeba czasami wystrzelać 3 pociski ze strzelby (trafione!) które niestety są na wagę złota.
Do mojej recenzji pewnie możnaby dodać jeszcze wiele innych lepszych lub gorszych stron. Finalnie mogę powiedzieć że jest to gra w skórze Dooma która straciła ducha pierwowzoru na rzecz debilnego skakania, zagadek i po prostu frustrującego gameplayu.

24.03.2020 18:48
pieterkov
158
4
odpowiedz
pieterkov
107
Generał
7.5

Mimo pozytywnych recenzji poprzedni doom był dużo lepszy. Ten doom to istna padaczka dla grup wiekowych 16-22 lata. Osoby starsze będą miały duży problem z czerpaniem radości z tej gry przez BŁYSKAWICZNY refleks którego ta gra wymaga. Nawet na normalnym poziomie trudności w ostatnich poziomach nie byłem już w stanie wykonywać opcjonalnych wyzwań, w których trzeba było zabijać minibossów w 30 sekund. Minibossów którzy byli nietykalni i trzeba było im idealnie w ułamku sekundy strzelić kiedy wykonywali atak (bo tylko wtedy się dało). Przypomina to dark souls, tylko, że na czas...
Ogólnie marauder to chyba najgorzej zaprojektowany przeciwnik ever. Daje ułamek sekundy na reakcję i zazwyczaj otoczony jest hordami przeciwników, więc trudno tą reakcję na czas podjąć. Nawet gdy walczy sam to rusza się i atakuje tak szybko, że trudno nadążyć za jego chaotyczną teleportacją wokół nas, a do tego nasyła na nas barghesta który zasłania ekran animacją ugryzienia, a do tego jak jeszcze sami dostaniemy od maraudera w ryj to już wgl przez całą tą czerweń i szczęki na ekranie nie widzimy nic, co kończy się tylko dostawaniem raz za razem i zgonem przez brak możliwości leczenia się. A do tego na maraudera nie działa bfg9000 bo... tak :) Nawet jak skitrałeś najpotężniejszą broń w kosmosie to i tak byle pinduś zasłoni się przed nią tarczą energetyczną :)))
Ta gra to niestety ciągle bieganie za zdrowiem i amunicją (glory kille i piła).
Przez cały ten chaos praktycznie nie ma mowy o jakiejkolwiek taktyce podczas walk, bo nasze oczy ledwie nadążają celować i wybierać półki na które wskoczymy. Po prostu biegamy w kółko nie wiedząc co się dzieje, strzelamy do wszystkiego co się rusza czym popadnie aż braknie nam amunicji i musimy przejść na piłę tarczową by wygenerować nieco amunicji (której ciągle brakuje nawet po 4 ulepszeniach).
Co gorsza fabuła tutaj praktycznie nie istnieje - wszystko co ciekawe i związane z lore gry musimy czytać w nudnych tekstach zapisanych paskudną czcionką w sekretnych znajdźkach. Gdyby to chociaż były audiologi...
Jak to ma być gra roku to rynek gier upadł...
P.S. Elementów platformowych wcale nie jest za dużo (no chyba, że szukamy sekretów). Zazwyczaj to proste kilka skoków, trwa to może ze 30 sekund na kilka-naście minut normalnej walki zwiedzania.

post wyedytowany przez pieterkov 2020-03-24 18:56:30
24.03.2020 23:14
FeRu
😈
159
4
odpowiedz
1 odpowiedź
FeRu
51
Centurion
8.5

Doom 2016 był kapitalny i bawiłem się przy nim świetnie (z resztą byłem i jestem wielkim fanem Brutal Dooma czy Project Brutality oraz wszelkich innych podobnych modyfikacji, więc byłoby dziwne gdyby gra mi się nie podobała :D ) i po zapowiedziach Doom Eternal byłem święcie przekonany że będzie to Doom 2016 podnieisony do potęgi trzeciej :D Jednak tak rewelacyjnie nie jest i podniesiono do potęgi trzeciej jedynie tempo gry. Przesadzono z elementami platformowymi oraz tym ,że trzeba być non stop w ruchu i żonglować uzbrojeniem. Niestety mnie takie ciągłe zapier...po mapie jak po szufli amfy szybko męczy i po godzinie grania mam już dość.
Jestem zwolennikiem szybkiej rozgrywki, ale tu jednak dla mnie trochę przesadzili z tempem rozgrywki....Wydaje mi się czasem, że tempo gry wzrosło 2x albo nawet niekiedy 3x względem poprzedniczki. Niie mówię, że Doom jest złą grą, bo jest na prawdę dobrą, ale nie każdy lubi tak szybką rozgrywkę. Nowe broni sa bardzo dobre, upgrade'y do nich również świetne, a sama rozwałka miodna i przyjemna. Fabuła mi się podoba i można się jeszcze bardziej wczuć w to co siedzi w głowie i motywuje Doom Slayera. Jego odpowiedzi nie należą do rozbudowanych lirycznie, ale wystarczy samo skinienie głową, które jest bardziej wymowne niż 1000 słów :D
Technicznie gra wygląda rewelacyjnie i działa bardzo dobrze, chociaż czasami grze wyszłoby na lepsze gdyby była bardziej ponura, bo jednak niekiedy jaskrawa paleta barw troszkę psuje mi klimat piekła na ziemi.
Jak widać można robić bardzo ładne gry nie wymagające niewiadomo jakiego sprzętu oraz zajmującej prawie 100GB na dysku, bo nawet na moim starym I7 2600k @ 4.5GHz,8GB 2133MHz DDR3 i MSI GTX1080 11Gbps Plus gra działa w 1080p na ustawieniach ultrakoszmar i jeszcze nie widziałem by mi klatki spadły poniżej 60, a sama gra waży ok 2x mniej niż Doom 2016.
Podsumowując moje wypociny to powiem tylko, że gdyby tempo gry było takie jak w poprzednim Doomie byłoby idealnie, bo dla mnie jest już to trochę zbyt chaotyczna gra, gdzie nie ma podczas walki czasu na podziwianie tego co robimy z demonami.

25.03.2020 10:18
TheUltimate
160
4
odpowiedz
1 odpowiedź
TheUltimate
26
Chorąży
7.5

ta gra staje się zupełnie inną grą w momencie gdy...przestawimy poziom trudności na najniższy, który chyba powinien nazywać się normal, wiem to dla noobów ale jest trochę mniej przeciwników i mniejszy chaos, jest czas żeby pomyśleć jaką broń wybrać a nie skakać jak poparzony po ścianach wciskając wszystkie klawisze i wybierając broń jak popadnie, nie ma żadnej satysfakcji z grania i walenia na oślep wszystkim i we wszystko, a po obniżeniu z normala do najniższego jest jakaś przyjemność z tej gry, ze strzelania bo chyba o to chodzi a nie żeby sie spinać i frustrować bo znowu zginąłeś

01.04.2020 17:00
👎
179
4
odpowiedz
razor92pl
7
Pretorianin

Doom 2016 był bardzo fajną i przyjemną grą, która miała dobrze zaprojektowane poziomy, była przemyślana, a walki były tak skonstruowane, że opracowana strategia, jeśli przyniosła efekt - dawała ogromną satysfakcję. Tu coś takiego jak strategia po prostu nie istnieje.

Wszystko polega na bieganiu jak szalony po mapie, rozcinaniu najsłabszych demonów, by mieć cały czas amunicję i zmienianiu broni by nawalać we wszystko co się rusza adekwatnym sprzętem - na giganty jedno, na słabe skrzydlaki coś innego.

Tu nie miałem satysfakcji - tu miałem frustrację, gdy pojawiała się kolejna, coraz to trudniejsza fala demonów, musiałem wówczas dalej biegać jak szalony, jeszcze szybciej, a satysfakcja pojawiała się dopiero wtedy gdy pojawiła się informacja o zapisie gry, gdy było "po wszystkim". Z czego ta satysfakcja była o wiele mniejsza i chwilowa, w porównaniu do frustracji, która towarzyszyła większości gry.

Jak wspomniałem - projekt map też mi się nie podoba. Nie zachęcił mnie ani trochę do eksploracji. Elementy platformowe byłyby fajne, gdyby wymagały od gracza "ruszenia mózgiem" (ah, brakuje mi takich gier jak Portal). Jedyne czego te elementy od gracza tutaj wymagają to naciśnięcie spacji w odpowiednim momencie, bo sama trasa wyznaczona jest jak po sznurku, rzucającymi się w oczy fragmentami ścian do których "trzeba się przykleić".

Kwestie techniczne - tu też paradoks. Gra wcale ma niemałe wymagania by płynnie pograć, a na najwyższym poziomie graficznym.... nie robi na mnie żadnego wrażenia. Stwierdzenie, że wygląda jak doom z 2016 byłoby przesadą, owszem. Potwory wyglądają lepiej. Tekstury też, są ostre i na 4k różnice widać. Ale to wciąż FPS, którego rozgrywka toczy się na wcale nie tak dużych mapach. Gry z dużym otwartym światem, gdzie krajobrazy powodują opad szczęki (ot choćby RDR 2) mają prawo wymagać dobrego sprzętu, no ale nie FPS z grafiką która wciąż zostaje w tyle za innymi nowymi produkcjami.

Jedno jednak tej grze zawdzięczam - trening wytrwałości, bo doszedłem do wniosku, że skoro wydałem na to 175 zł i męczyłem się do połowy gry, by stracić nadzieję, że później będzie lepiej, to jednak kasa wydana i czas na pierwszą połowę stracony, więc warto już przebrnąć do końca. No i to dało mi już satysfakcję - temat skończony i nigdy więcej tej gry nie włączę :D

Spotkałem się z opiniami, że to nowy standard gier FPS. Eh, jeśli to ma być fundament nowego standardu, to zakończę swoje przygody z graniem.

Szkoda, po Doomie 2016 i Preyu miałem duże oczekiwania, w ciemno kupiłem preorder. Przy kolejnym doomie bądź nowym preyu tego błędu nie popełnię. Najpierw przestudiuję filmiki z gameplayu na YT. Nie recenzje, gameplaye.

Na początku chciałem wystawić ocenę 6 ze względu na to, że wciąż jest sporo gorszych gier. Jednak nie będę patrzył przez pryzmat innych gier, szczególnie takich robionych przez mniejsze studia, z mniejszym budżetem, od których wiele nie oczekiwalem, bądź nawet o nich nie wiedziałem. Tutaj znalazłem w restauracyjnym menu drogą potrawę, która na podstawie składników powinna mi smakować, kelner polecał, a ja się rozczarowałem. Zatem ode mnie 5.5

post wyedytowany przez razor92pl 2020-04-01 17:00:24
14.06.2018 20:16
👍
3
3
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany714315
111
Legend
9.0

Baardzo czekam, na jedynke w ogole nie czekalem (ostatnie gry id - rage i doom 3 nie zaliczam do szczegolnie udanych), a po jakims miesiacu od jej premiery skusilem sie na nia i mnie zaczarowala.
Nie ma na tej generacji lepszego fps'a.
Konkurencja jest co prawda mniejsza niz generacje temu, ale to nie wina id ;)

btw przydalyby sie jakies fps'y typu Half-life 2, FEAR, Riddick, BioShock czy nawet Crysis, oj bardzo by się przydaly ;)

14.01.2020 19:51
AIDIDPl
74
3
odpowiedz
1 odpowiedź
AIDIDPl
138
PC-towiec
21.03.2020 12:51
gnoll
131
3
odpowiedz
gnoll
146
Simple Man
6.5

Oj średnio... liczyłem na dobrą, nieskrępowaną rozwałkę i udało się połowicznie - dobra jest, ale krępacji jest całkiem sporo - bo trochę zbyt duży poziom trudności (choć raczej satysfakcjonujący), poprzez chroniczny brak amunicji, aż do zbyt dużej ilości wstawek ze skakaniem, wspinaniem się i chodzeniem po ścianach jak w Tomb Raider. Można by to dać do odkrywania sekretów, ale nie gdy jest to wymagane do popchnięcia fabuły do przodu, co często irytuje bo zamiast strzelać to biegamy i skaczemy po kawałku mapy jak poparzeni i rozwiązujemy zagadki. No i ciut za dużo ulepszeń - OK, powinny być, ale kurde - upgrade jest do broni, stroju, fortecy, jakieś runy i inne bzdury. Są nawet ulepszenia do ulepszeń (!). ZA DUŻO! No i sama forteca - po co to?

Generalnie strzelanie jest dobre, grafika i muzyka to wysoki poziom, ale sam misz masz strzelanki, RPG i gier w stylu Tomb Raider jest przesadzone. Mam wrażenie że twórcy chcieli usatysfakcjonować wszystkich graczy dodając po trochu wszystkiego, a wiadomo jak to najczęściej wychodzi. Trochę zawód, bo hype miałem ostry - dla mnie Doom z 2016 jednak jest wciąż najlepszy.

25.03.2020 11:46
Rumcykcyk
161
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Rumcykcyk
78
Głębinowiec

W życiu nie dałbym tej grze 10/10, a może co najwyżej z 6. Dla mnie to symulator zbierania amunicji. Jakim trzeba być ograniczonym programistą żeby w broni dać najmniejszy magazynek i zmuszać gracza do latania po rogach żeby zbierać amunicję. Po godzinie zacząłem już zwiewać bo 100 razy robię to samo czyli strzelam, finisher, piła, amunicja, strzelam, finisher itd. Kolejna lokacja ci sami wrogowie i znowu to samo 100 razy. Bez żadnej fabuły, idziemy przed siebie tak o bo sobie idziemy, a na siłę wciśnięty parkour to kompletnie do tej gry nie pasuje (no ale wiadomo jakaś nowość musi być bo assety wszystkie z 2016 wykorzystane). Gra nawet nie ma startu do choćby Terminator Resistance bo tam choćby klimat miażdży dooma. Doom powinien być taki jak w filmie, że żołnierze marines są słabi, powinny być elementy horrou jak w Obcym i nawet jump scare, a tutaj lecimy i śmiejemy się bo taka to rozwałka o Panie. Zwykły odmóżdżacz.

24.06.2020 23:44
👎
214
3
odpowiedz
1 odpowiedź
BISHOPAFOL
10
Legionista

Niestety popieram w 100% użytkownika matib1012. Przykro powiedzieć nawet że ta gra nosi miano kontynuacji. To nawet nie jest FPS, to jest gra opracowana wyłącznie z myslą o graniu na padzie a nie klawiaturze i myszce. Kupiłem na premierę wersję na Xbox One X i na komputer żeby pograć hardkorowo jak na klasyka przystało, ale jak się potem okazało przy tych debilnych parkurach bez pada ani rusz to musiałem się pożegnać z klawą i mychą na rzecz pada. Gra ma przykry gameplay polegający na unicestwianiu niemilców wyłącznie na arenach a poza nimi nic się nie dzieje. Zbieranie znajdziek nie daje satysfakcji bo i tak je zaraz stracisz. Areny trzeba bez końca powtarzać w przypadku porażki nawet na samym końcu walki z ostatnim przeciwnikiem. W tej grze takie bronie co maja celowniki optyczne to nieporozumienie, na nikogo się tam nie można zasadzić. Właściwie powinno się atakować wyłącznie w pełnym zwarciu i z odległości 1m. Jak wspomniałem na początku gra nie jest FPSem tylko parkuro skakanką - po prostu platformówką. Co do zabezpieczeń dodanych to nie wiem co to za syf ale i tak nie gram w multi więc mi to lotto. Kupiłem tylko dla kampanii single i nie mogę jej przejść bo mnie zniechęca. Te areny wyzwań to już zupełnie porażka, po niepowodzeniu znikają i jeszcze na domiar złego tracisz i tak liche zasoby. Rozumiem że ideą twórców było aby nie nosić przy sobie arsenału z setkami magazynków ale 14 sztuk amunicji po mega super giga ulepszeniach do strzelby to przegięcie. Wolałbym biegać z mieczem lub toporem. Po kilku miesiącach mogę spokojnie dać ocenę na poziomie 5.0 Niestety to nie jest żaden oldschool jakim się ta gra reklamowała, zmarnowany potencjał i obietnice, wielka szkoda.

post wyedytowany przez BISHOPAFOL 2020-06-24 23:49:19
08.12.2020 21:04
mastarops
👎
233
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
mastarops
96
Generał
5.0

Zawiodłem się niesamowicie, po świetnej jedynce rozwinięto wszystkie elementy które mi się nie podobały - nudne etapy między strzelaniem, więcej skakania, plus skakanie na czas, jeszcze mniej amunicji (wiem można sobie "wyciąć" z przeciwników, ale mnie to nie bawi), więcej dodatkowych pierdół, mnóstwo ekranów do rozwoju tego i tamtego, DODATKOWE ŻYCIA.

Masakra, oczekiwałem prostej rozwałki w ciekawym świecie a dostałem zlepek bez sensu połączonych aren. Grając w Doom z 2015 przynajmniej miałem wrażenie, że ta baza ma jakiś sens, a to co jest tu ma zero klimatu.

Może bym i to wszystko przebolał gdyby walka dawała satysfakcję, ale jedyne o czym podczas starć myślę to na jaką broń się przełączyć, patrze na paski zdrowia, zbroi, liczę amunicję i nie czuję się jak Slayer ... a tego od gry oczekiwałem :/

15.01.2021 21:42
kolafon
👎
240
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
kolafon
49
Abatur
6.0

Doom - król strzelanek powrócił. Zaraz, czy na pewno król?

Na początek ustalmy pewne fakty - Id Software to ekipa, która bezdyskusyjnie robi najlepszy gunplay w branży. Inni mogą się jedynie wzorować i próbować ich doścignąć. Kto twierdzi inaczej, temu należy się plaskacz na twarz, by zastanowił się co mówi. Doom 2016 był świetny i to był bardzo udany restart serii - chyba nikt nie ma wątpliwości... Ok, czyli mamy fundament mojej opinii o Doomie.

Po tym jak świetnie się bawiłem w poprzedniej części Dooma, oczekiwałem na kontynuację. Mój apetyt zaostrzył Rage 2, gdzie Id Software, jak wiadomo, robili właśnie gunplay. I to był najlepszy element tej gry. Zawierał wszystko co trzeba - potężne gnaty do strzelania, tempo, movement, sterowanie i dzika satysfakcja z zabijania. Wszystko wskazywało na to, że twórcy są w świetnej formie i wróży to dobrze na przyszłość, czyli na premierę Eternala.

I oto wreszcie zainstalowałem z Game Passa nowego króla i... i cieszę się, że mam go w Game Passie, bo gdybym kupił na premierę to bym się mocno wkurzył.

Ja nawet rozumiem twórców, którzy chcieli coś zmienić, nie robić takiej samej gry jak poprzednio, że przecież Doom już w swojej historii miał zaskakującą woltę w stronę horroru, czyli Doom 3. Ba! Ja bardzo dobrze wspominam trzecią część i mam do niej duży sentyment ponieważ ukształtowała mój gust na wiele lat.

Ale Eternal to jest część, delikatnie mówiąc, co najmniej kontrowersyjna. Kontrowersyjna dlatego, że pożeniono tu strzelankę z platformówką. Tak! Elementy platformowe nie są urozmaiceniem rozgrywki tylko ważnym jej elementem. Nie raz czułem się jak w Tomb Raiderze zastawiając się, gdzie teraz mam wskoczyć, jak przedostać się na tamtą półkę albo czy dolecę na tą platformę. Mimo wszystko jest to wykonane całkiem poprawnie, więc ok, niech będzie, jestem w stanie nawet czerpać z tego jakąś drobną przyjemność.

Ale nie jestem w stanie czerpać przyjemności ze strzelania. O zgrozo! Niestety znerfiono bronie, ograniczono do minimum amunicję, dodano słabe punkty przeciwnikom. Pojawił się więc element taktyczny.
Trzeba w biegu zmieniać bronie, modyfikacje, celować w czułe punkty, używać piły by pozyskać aminucję, ognia by uzyskać pancerz, zabójstwa chwały by odzyskać zdrowie. I ani na moment nie można się zatrzymać, bo jesteś od razu martwy. Gra jest wściekle trudna.
Z grubsza wygląda to tak, że wchodzisz na arenę i wszyscy wrogowie zaczynają, nie, nie strzelać, oni zaczynają NAPIERDALAĆ w ciebie wszystkim co mają i jeśli zechcesz przymierzyć z przybliżenia w wieżyczkę Arachnokluba, czy jak tam się nazywa, to już szarżuje na ciebie Rycerz Piekeł, rakietami walą Antropokluby i Cacodemony z powietrza. Chaos, biegasz jak w amoku, czacha dymi.
Nie mogę postrzelać z ulubionej broni. Nie mogę po prostu nafaszerować z ciężkiego działa kogo chcę, bo to się nie uda, szkoda amunicji, czasu i w ogóle nie masz wtedy szans.

Niestety, nie ma dla mnie w tym frajdy. Rozumiem pomysł na grę, ale uważam że był nietrafiony. Rozumiem, że ktoś może się świetnie bawić, że odnajdzie w tym satysfakcję, ale to nie dla mnie. Szkoda. Duże rozczarowanie.

12.08.2018 21:24
piotrxn
👍
16
2
odpowiedz
piotrxn
83
Konsul
23.12.2018 04:40
Hauka
24
2
odpowiedz
Hauka
74
Pretorianin
10

nie mogę się doczekać. w końcu kur** doom na ziemi, a nie po raz chyba 60 na marsie. po tylu graniach w ultimete, doom 64, doom 3, dodatek, edycje bfg i nowego dooma. wreszcie zapomniane wręcz korzenie dooma II czyli Piekło na Ziemi!

02.02.2019 23:54
😈
30
2
odpowiedz
pleszer
6
Junior
9.5

- ww.. Bede grał w gre
- Jaką ?
- Doom Eternal

16.03.2020 12:10
101
2
odpowiedz
Wyrocznia74
0
Pretorianin

Co ty metro do Dooma 2016 klasycznego shootera mlócke do Metro Exodus porównujesz , RPGie shooteraz głebokom fabułą. Obydwie wybitne w swoim gatunku. Serous Sam kilka lig niżej, natomiast Painkiller w swoim czasie absolutnie pierwsza liga.

20.03.2020 21:22
Metaverse
👍
121
2
odpowiedz
Metaverse
27
Generał

Trudno ocenic po kilku godzinach ale ta gra to opad szczeki od samego poczatku. Przede wszystkim muzyka. Warto do tego podpiac dobry, mocny sprzet bo to jest nie do opisania co sie tu wyprawia (akurat bardzo lubie taka muze). Walka to mistrzostwo o ktorym inni moga tylko marzyc. Na poczatku myslalem ze poradze sobie jakos na nightmare ale gdzie tam, na pocztku bylo latwo, pozniej najmniejszy blad, pol sekundy i koniec (moze przyczynilo sie do tego piwo ktore jakos szybko zniknelo z lodowki).
Jedyny minus jaki widze w tej grze to mapy wg ktorych trudno dotrzec do wszytkich sekretow ale mnie akurat na tym specjalnie nie zalezy. Ogolnie gra wymiata to jest cos niesamowitego.

post wyedytowany przez Metaverse 2020-03-20 21:24:11
21.03.2020 12:01
129
2
odpowiedz
zanonimizowany1227390
20
Pretorianin
6.0

Dla mnie w skrócie, doom eternal to symulator piły mechacznej i finsherów. Bez opanowania tych dwóch mechanik, Slayer szybko zostaje bez amunicji i HP. Obrażenia jakie zadają przeciwnicy na wyższych poziomach trudności są absurdalne. Feeling strzelania, a raczej jego brak. Nie odczułem ani razu żeby, którakolwiek broń miała kopa i robiła rzeź, nawet BFG. Gra ma swoje momenty, dobrze zrobioną muzykę, grafikę, ale osobiście większą frajdę miałem grając w dooma 2016. Podsumowując chaos, chaos i jeszcze raz chaos, często nie wiadomo co tak naprawdę dzieje się na ekranie. Ahhh, ktoś kto wymyślił skakanie po ścianach itp. cuda, powinien wylecieć z pracy. Elementy zręcznościowe są słabo wykonane, przykład miałem gdzieś wskoczyć i za 50+ razem się udało, bo Slayer nie potrafił złapać się krawędzi. Średniak jakich pełno, na nic więcej niż 6.0 nie zasługuje. Spokojnie można czekać na promocje.

post wyedytowany przez zanonimizowany1227390 2020-03-21 12:13:01
23.03.2020 05:10
😈
151
2
odpowiedz
Cukiermen
16
Pretorianin

Jak dla mnie to gierka jest kozak.

26.03.2020 20:31
169
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
koko123pl
37
Pretorianin

Ktoś inny ma odmienne zdanie od Twojego Alex, to od razu złodziej? Ja dałem 400zł za tę grę kupując bezpośrednio na steamie i jak na razie sam mam mieszane odczucia. Doom 2016 podobał mi się bardzo, tu tego "wow" nie ma. Mogę profil na steama podesłać. Ale wracając. Jeszcze nie widziałem Ciebie Alex, żebyś ocenił jakąś grę słabo, tylko wszystko jest według Ciebie arcydziełem. To wygląda tak jakbyś był desperatem, który zapłacił na premierę kupę kasy za grę, to też z tego powodu trzeba wystawić dobrą ocenę i dobrze mówić o tytule. To wygląda tak jakbyś się dowartościowywał przez wystawianie tych różnych recenzji, chwaląc się przy tym sprzętem. To są Twoje prywatne sprawy ile wydajesz na rozrywkę. Ale po prostu chłopie Ciebie nie można brać poważnie. I nie piszę tego złośliwie, tylko zawsze gdy wchodzę na ten portal, to Twoje komentarze mnie albo śmieszą, albo irytują.

29.04.2020 19:45
198
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Tweety32
108
Konsul
6.5

Za Marauderów gra dostaje mega minusa. To jest po prostu żart. Zupełnie rozwala tempo rozgrywki, nagle trzeba się 10 minut chrzanić z jednym wrogiem, czekając na okienko kiedy można raz strzelić.
Cała reszta świetna, ale ten minus tak psuje cały obraz, że nie chce się w to grać.

26.08.2020 12:27
👎
223
2
odpowiedz
1 odpowiedź
nawodke40
2
Junior
6.0

to tak ,mam mam już trochę na karku przeszedłem wszystkie części gry oprócz jedynki i powiem że ta mnie chyba najbardziej irytuje. przede wszystkim te areny gdzie skacze się jak małpa ciągle szukając życia a wszystko napiernicza cię z każdej możliwej strony. mogli by to trochę rozwlec po poziomach. szczególnie 2 ostatnie poziomy to już przegięcie. na przedostatnim skacze się jak z kwiatka na kwiatek i za każdym razem chaos taki że masakra, giniesz bez przerwy. No i ten koleś z tarczą to też przegięcie. Uważam że przegieli z poziomem trudności na ostatnich poziomach strasznie to irytuje.

26.09.2020 05:27
226
2
odpowiedz
lbj_23
41
Centurion
7.0

ta gra jest kurwa absurdalna, dark souls wsrod fpsow

z tym ze dark souls jest sprawiedliwy bo jesli grasz taktycznie to bedzie ci szlo, tu taktyki nie ma zadnej gra rzuca ci dziesiatki demonow wokol ciebie i wez z tym walcz, niektore walki sa ABSURDALNE 6-7 wielkich demonow okraza cie i jakim cudem masz z tym wygrac, i wieczny brac amunicji, jak masz farta i trafisz na jakiegos leszcza do przeciecia to grasz dalej jak nie to giniesz, to ma bazowac na skillu? to samo z paskiem zycia, masz 150 HP za pol sekundy masz 10, nie wiem czy w swoim zyciu gralem w trudniejszego fpsa, przypomina mi soldier of fortune 2 na najwyzszym poziomie

24.03.2021 09:00
kolafon
👍
247
2
odpowiedz
1 odpowiedź
kolafon
49
Abatur

Boże, jak mi jest głupio, jak mi jest wstyd.
Parę komentarzy wyżej wystawiłem swoją ocenę i napisałem swoją recenzję. Chyba nigdy w życiu tak się nie pomyliłem co do gry.
Tamten komentarz pisałem po rozegraniu niewielu, max kilku godzin kampanii. Nie podobało mi się to, co zobaczyłem i byłem pewien, że już nie będę grał.
Ale następnego dnia zasiadłem do kompa i postanowiłem sobie jeszcze trochę postrzelać. I nie wiem co się stało t, nie wiem co się zmieniło, jak to wyjaśnić.
Po prostu coś kliknęło, zacząłem czuć tempo, rytm tej gry i rozumieć gameplay, choć wcześniej wydawało mi się, że wiem jak grać. Resztę kampanii po prostu pochłonąłem i jestem mega zadowolony.
Po prostu trzeba przebrnąć przez pierwsze 2-3 misje aż wszystkie klocki wskoczą na swoje miejsce i wtedy zaczyna się szalona jazda.
Jeśli Doom 2016 był świetny, to Eternal jest ostateczną formą doskonałego fpsa, nową jakością i wzorcem dla innych developerów. No, może przesadzam z tą doskonałością, bo pojedynki z bossami nie dorównują reszcie gry, są niezbyt kreatywnie zaprojektowane i łatwe oprócz ostatniego bossa, który powstał tylko po to, żeby wkurwiać ludzi.
Cała reszta, czyli gunplay, projekt poziomów, sterowanie, rozwój ekwipunku, projekt przeciwników to wszystko jest na najwyższym poziomie.
Ten komentarz piszę już na chłodno, dawno po skończeniu kampanii, by znowu nie palnąć durnej oceny jak wcześniej.
Niestety nie mogę zmienić już oceny, a szkoda bo dzisiaj dałbym 9. Mogłaby być dycha, ale pojedynki z bossami są słabo zaprojektowane i coś z muzyką stało się w tej części. Soundtrack z poprzedniego Dooma słucham co jakiś czas, pełno tam hiciorów jak Rip&Tear, a w Eternal muzyka jest ledwo zauważalna. Coś poszło nie tak, dlatego chyba Mick Gordon pokłócił się z Bethesdą i zakończył współpracę. Szkoda, bo to mój ulubiony autor muzyki do gier.

Moja ostateczna ocena to 9

12.08.2018 07:39
😱
13
1
odpowiedz
bolek2018
36
Generał

No to słabo. Brak edytora map i do tego szykuje się że nie będzie na steam'ie a na kolejnej platformie Bethesd'y jak najnowszy Fallout i Quake Champions. Oby chociaż był na steam...

26.10.2018 09:48
giovannipaolo
👍
21
1
odpowiedz
giovannipaolo
49
Centurion
10

niedawno zrobiłem upgrade kompa, przeszedłem sporo gierek w które przez ostatnie lata nie byłem w stanie zagrać, skończyłem dooma z 2016, który był dla mnie 9/10, świetnie sie bawiłem mordując hordy demonów, tutaj będzie tego jeszcze więcej, z jeszcze większą pompą, z nowym, jeszcze lepszym uzbrojeniem więc moje oczekiwania to 10/10

19.01.2019 15:21
👍
27
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cukiermen
16
Pretorianin
9.0

Pokładam ogromne nadzieje w nowym Doomie jak i całym 2019 r. który obfituje w strzelanki. Nie mogę się doczekać nowego gameplaya i daty premiery, o wymaganiach nawet nie wspomnę. Martwi mnie natomiast, że może być dostępny tylko przez launcher Bethesdy :( .

20.03.2019 12:15
😈
38
1
odpowiedz
18 odpowiedzi
Cukiermen
16
Pretorianin

Ziomeczki, jest nowy gameplay z Dooma puszczony na Stadi od Googla.

25.06.2019 17:39
X3ntic
47
1
odpowiedz
X3ntic
24
Konsul

Chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra tego roku.

05.07.2019 19:17
😈
50
1
odpowiedz
zanonimizowany1235005
17
Centurion
8.0

Oj czekam czekam, po aktywnośći fizycznej gry są moją ulubioną rozrywką.
DOOM'a ETERNAL'a łapię na premierę !!! Moja najbardziej wyczekiwania gra 2019 8-).
Pozdro gracze.

post wyedytowany przez zanonimizowany1235005 2019-07-05 19:19:21
14.01.2020 20:01
mirko81
75
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
mirko81
27
Dywizjon 1150
20.03.2020 17:15
117
1
odpowiedz
krzychszp
53
Pretorianin

Kurcze ciezka ta gra, nie wybacza błędów nawet na poziomie trudnosci dowal mi, nawalanie miodne ale wyzwanie jest konkretne :)

20.03.2020 21:35
TheUltimate
122
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
TheUltimate
26
Chorąży

wie ktoś czy można wyłączyć polski dubbing i włączyć angielską sciezkę dzwiękową z polskimi napisami? wersja steam

21.03.2020 20:53
Trzynaście;
😂
141
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Trzynaście;
112
Trzynastka

Poważnie? Ten df to chyba ładnie w łapę dostaje od producentów gier
Grafika w eternal jest na maksa przeciętna, to ten sam poziom co 4 lata temu, poprawili głównie jakość tekstur
Żeby nie było gram na ultra

Nie przez przypadek tą grą ma tak niskie wymagania

To samo było z gears5, podnieta df co do grafiki, a byla ona jedynie ok

Alex oczywiście się zachwyca, no kto by pomyślał
Trochę mi to przypomina digital foundry, oni też podniecają się co druga grą

Sorry przesiadłem się z jedynki na eternal i grafika to czysta symbolika (różnica) kto twierdzi inaczej to niech zdejmie różowe okulary

No i niestety faktycznie brakuje amunicji, trzeba latać po mapie i szukac

post wyedytowany przez Trzynaście; 2020-03-21 20:58:32
22.03.2020 02:05
143
1
odpowiedz
zanonimizowany146624
131
Legend

Dawko062 - jesteś wielki !! Działa, nic się nie wyłączyło. Jestem Twoim dłużnikiem :D

23.03.2020 10:17
152
1
odpowiedz
zanonimizowany1286936
13
Centurion
Wideo

Świetna gra lecz denerwujące są elementy platformowe, gra naprawdę potrafi być trudna i trzeba się starać nawet na normalu, duża ilość mechanik/ kombinacji klawiszy sprawia, że na klawiaturze nie gra się zbyt komfortowo zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=0dHvQjSnUvE&list=PLI2HRQC_mAWQxUdAabIQimDjemi3iG92b

24.03.2020 13:55
155
1
odpowiedz
mroofa1337
8
Legionista
9.5

Świetna rozwałka. Poczułem się jak bym znowu grał w Quake albo UT jak za starych czasów. Elementy platformowe proste i przyjemne. Nie są też długie, kilka przeskoków i znów wraca się do głoszenia prawdy na arenach.

04.04.2020 20:05
181
1
odpowiedz
zjazd
50
Centurion
6.0

Oj słaba ta gra, Doom z 2016 lepszy i Rage 2 również lepszy. Czasami fajne arenki i miło sie wyrzyna wszystkie stwory, ale jako całość gra jest kiepska. Jak na tak zacną markę niestety za mało.

19.04.2020 07:57
191
1
odpowiedz
premium854398
2
Junior

doom 3
najlepszy!!!!!!!!!!
a tu mamy skakanie zbieranie amono pila bo brak amono i tak wkoło ehh
doom 3 wymiata

27.04.2020 11:46
wafel_15_84
195
1
odpowiedz
wafel_15_84
35
Konsul

Jakoś poprzedni Doom bardziej podchodził ukończyłem 2 razy a tu po kilku godzinach mam dość nie chcę mi się w to grać

27.04.2020 17:18
Herr Pietrus
196
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Herr Pietrus
193
Ubecka Wdowa

Szczerze? 2016 była jeszcze fajna, ale tutaj to się meczę od samego oglądania filmików. Jeden wielki chaos..
Na easy idzie to jakoś ograć, czy jednak w ogóle zrezygnować z zakupu?

Finałowa walka z bossem to jakieś istne kuriozum... Serious Sam to była przy tym spokojna gierka.

Ponoć są kody? Czy poza unlimited ammo jest też tradycyjny god mode?

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2020-04-27 17:20:38
02.05.2020 17:50
199
1
odpowiedz
1 odpowiedź
joe1chip
43
Konsul

Chyba raczej wolałbym wypróbować zagranie w Rage 2 niż w Dooma Eternal. Mam wrażenie, że jest ciekawsza.

post wyedytowany przez joe1chip 2020-05-02 17:50:35
03.05.2020 20:00
😒
200
1
odpowiedz
zanonimizowany1235005
17
Centurion

Szkoda że nie ktoś nie wpadł na pomysł że, nie każdy chce grać z polskim dubbingiem. Chcialem spróbować zagrać w DOOM'a na konsoli ,ale brak mozliwosci zmiany dubbingu z PL na ENG spowodował u mnie krwotok z uszu. Powinna byc też opcja wyłączenia tych kolorowych amunicji ,pancerza,zdrowia wylatujących z przeciwników.
Tak czy inaczej dobra gra, ale jednak w niektórych aspektach poprzednia gra z serii wypadła lepiej. Najbardziej spodobał mi się tzw. "system zniszczalnych demonów".

post wyedytowany przez zanonimizowany1235005 2020-05-03 20:05:26
15.05.2020 22:23
😡
207
1
odpowiedz
bolek2018
36
Generał

No cóż anti-cheat na dobre zwalił grę. Radzę refundować ja jeszcze zdążyłem oddać to gów**. Bo tak tylko można to teraz nazwać po aktualizacji !

14.11.2020 18:59
👎
229
1
odpowiedz
ErzaScarlet
35
Centurion
7.0

Poprzednia odslona no taaaak mi sie podobala ze mmmmm palce lizac a ta to mnie no taaaak wkoooooooorwia ze mam juz dosc grania w to gowno niby najlatwiejszy poziom no ale te kuuurwa dziury wspinaczki no kurwa mac slabo dla mnie latwy poziom a trudna i przyciski mi sie non stop mylą za dużo nasrane nasrane i nasrane.7/10

post wyedytowany przez ErzaScarlet 2020-11-14 19:02:32
19.01.2021 17:34
Killer Croc
243
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Killer Croc
2
Junior

Ta gra to jakieś perfekcyjnie wręcz dopracowane arcydzieło FPPS! Twórcy czerpią garściami z klasycznego "DOOMA" z 1993 roku jaki i z 2ki - min. wygląd dopalaczy, niektórzy przeciwnicy, kamizelka do chodzenia po kwasie itp... ale przy tym wszystkim nie zabrakło twórcom oryginalności i świeżości! np. rozbudowane sekwencje platformowe... Jednak największą nowością jest tutaj fabuła - która zawsze w przypadku tej serii gier schodziła na drugi plan - tutaj jest dość istotna - mnie najbardziej podobało się spotkanie ze starym Slayerem (Zdrajcą) - niezwykle klimatyczne... Ale też np. wątek z królm Novikiem - sugerujący że Slayerzy tropią demony już od czasów zamierzchłej przeszłości... interesujący jest pomysł z piekielnymi kapłanami... Starcia z bossami są ok... szczególnie ikona grzechu w końcówce (Znów nawiązanie do 2ki)... Same walki też fajne ale trochę za trudne co w pewnym momencie prowadzi do zmęczenia - ta gra "cierpi" na przesyt akcji - ale wiadomo że dla wielu to będzie raczej plus - choć dla mnie jeden z nielicznych minusów tej wspaniałej gry... O grafice nie ma się za bardzo co rozpisywać - bo wiadomo że jest to, nawet w dzisiejszych czasach, poziom niebotycznie wręcz wysoki - nazwa "DOOM" zobowiązuje - kraina średniowiecznych zamków Exultia, jakaś lodowa planeta, supergniazdo juchy, czy zdemolowane przez piekielne siły miasta to coś co długo zostanie w pamięci gracza - moim zdaniem grafika przejdzie do historii gier komputerowych! Gra 10 na 10 i do ulubionych! Coś genialnego!

23.02.2021 09:34
dzl
245
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
dzl
61
You Gain Brouzouf
Image

Czytam, że Eternal za trudny, zbyt chaotyczny, za mało amunicji, wrogowie zbyt agresywni i zastanawiam się: skoro taki brutalny ten nowy DOOM to jak mi się udało ukończyć Ultra Nightmare?

post wyedytowany przez dzl 2021-02-23 09:35:21
27.03.2021 16:19
248
1
odpowiedz
60fps
2
Legionista
Wideo

Zestawiłem rozgrywkę z Doom Eternal z Rage 2, aby sprawdzić która gra jest lepsza:

[link]

08.04.2021 18:30
Siembi
😍
249
1
odpowiedz
Siembi
47
Pretorianin
9.0

Jestem świeżo po skończeniu nowego Dooma i co to była za przejażdżka. Dawno tak dobrze się nie bawiłem. Co nowy Doom robi dobrze?

Gra poprzez swoje mechaniki ograniczonego ammo, odzyskiwania życia i tarczy, zmusza nas do używania wszystkich broni oraz używania, dosłownie, wszystkich innych mechanik (granatów, podpalenia). Jak połączymy to wszystko to wychodzi nam genialny gameplay, gdzie skaczemy, tniemy słabe mobki piłą, następnie zmieniamy na snajperkę aby odstrzelić działka jednemu z potworów, dashem podlatujemy do kakodemona, aby nafaszerować go bombą samoprzylepną z shotguna, którą się dławi i wybucha, grupę potworków zamrażamy i faszerujemy rakietami, za co odzyskujemy życie, później wyciągamy legendarny miecz i tniemy największe potwory na pół, kończąc strzałem z BFG anihilując wszystko po drodze. Mechanik jest mnóstwo i jak tylko opanujemy je wszystkie płynnie używać, gra płynie i gra się w to wspaniale. Tempo walk jest szalone. Grafika jest świetna, mięcho odrywane od potworów, rozczłonkowane truchła latające w powietrzu, czuć moc broni, kiedy np. z bliska last hitujemy dużego potwora dwururką i zostaje po nim czerwona plama i truchło. Lokacje są świetne, elementy platformowe są oddechem pomiędzy potyczkami z demonami. Ogólnie jestem zachwycony 9/10.

post wyedytowany przez Siembi 2021-04-08 18:33:48
18.07.2018 00:39
Draugnimir
7
odpowiedz
Draugnimir
94
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

To data premiery zauważona w którymś Amazonie - bardzo, ale to bardzo wątpliwa.

18.07.2018 08:24
8
odpowiedz
zanonimizowany1267458
0
Legionista

Autor wątku jak widać nie poleca gier, które nie miały jeszcze premiery.
Jest zatem wróżbitą Maciejem albo marnym bejterem.

post wyedytowany przez zanonimizowany1267458 2018-07-18 08:25:11
10.08.2018 11:34
Guntor
9
odpowiedz
Guntor
46
Generał
9.0

O której godzinie czasu polskiego będzie dziś zaprezentowany gameplay z DOOM Eternal? Jedynka była niesamowita, świetna akcja, oprawa graficzna, klimat. W kontynuacji poproszę to samo tylko więcej, lepiej, ładniej. I poproszę jeszcze mniejszy nacisk na fabułę bo po co ona komu.

11.08.2018 11:21
10
odpowiedz
blade 3333
78
Pretorianin

Prezentuję się bardzo dobrze kupię w dniu premiery graficznie to tak samo wygląda jak poprzednia część

11.08.2018 13:53
12
odpowiedz
3 odpowiedzi
bolek2018
36
Generał

Czy będzie edytor map jak w wersji z 2015 roku ? Czy będą rozgrywki multiplayer np w coopie możliwość przejścia gry czy tylko jak w poprzedniej części ?

18.08.2018 21:45
SlipKnoTXVI
18
odpowiedz
SlipKnoTXVI
31
Konsul

Szkoda że nie zrobią fajnego, klimatycznego horroru jak to było w przypadku Doom'a3

21.08.2018 15:49
19
odpowiedz
blade 3333
78
Pretorianin

Ciekawe jakie wymagania będą tej gierki

23.08.2018 20:12
👍
20
odpowiedz
zanonimizowany1058903
49
Generał
8.0

Remember: Demon can be an offensive term, refer to them as mortally challenged
Mimo iż smutno mi troszeczkę, że wygląda to jak odgrzewany kotlet to tym tekstem mnie bardzo rozczulili i nawet jeśli będzie to wydane tylko na bieda-launchera od bethesdy to i tak kupię :)

15.12.2018 22:26
23
odpowiedz
Cukiermen
16
Pretorianin

Uuuu, będzie grane :D

23.12.2018 17:37
25
odpowiedz
hinson
94
Generał

Doom to jedna z tych gier ktora zawsze miala przelomowa grafike kiedy miala swoja premiere.
Licze ze tym razem tez tak bedzie a zeby tak bylo to musi zostac dodana do silnika obsluga Ray Tracingu w czasie rzeczywistym.
Po premierze kart graficznych GeForce 2080 GTX w swiecie graczy sa ogromne nadzieje na kolejny przelom graficzny w grach a Ray Tracing jest tym wlasnie najwiekszym przelomem od co najmniej 10 lat, wiec nie wyobrazam sobie zeby w Doom Eternal go zabraklo!!!

post wyedytowany przez hinson 2018-12-23 17:37:40
03.01.2019 19:02
Ziomaletto1
26
odpowiedz
Ziomaletto1
41
Konsul

Jedyne, co mnie interesuje to fakt, czy Eternal zaczną w tym samym miejscu, co skończyli Dooma 2016.

spoiler start

W końcu Samuel Hayden zabrał Tygiel dla siebie i zesłał Doom Slayera do piekła

spoiler stop


No i po krótkim zastanowieniu ciekawi mnie, czy

spoiler start

po uratowaniu VEGA nadal będzie dotrzymywał towarzystwa protagoniście

spoiler stop

.

Bo z tego co widzę, to miodność grania nie ma co się martwić. Nie powtórzyli już błędu z wolnymi finiszerami, jak podczas prezentacji jedynki na E3 2015, a reszta ficzerów pewnie jeszcze bardziej urozmaici rozgrywkę. Nie podoba mi się jedynie dźwięk karabinu maszynowego, jakoś w ogóle nie ma się wrażenia, że trzyma się potężnego gnata. :/ Niemniej, 26. rocznica Dooma zapowiada się zajebiście.

12.02.2019 10:25
31
odpowiedz
1 odpowiedź
bolek2018
36
Generał

Lepiej niech wydadzą na Steam żeby nie skończyło jak Fallout 76 na platformie Bethesdy albo Metro jako exclusive Epic Store które ma być bojkotowane przez graczy (przynajmniej tak sie zapowiada).

Teoretycznie wszystko wskazuje na Steam:

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-doom-eternal-cd-key-compare-prices/

ale żeby nie zrobili niespodzianki jak z Metro Exodus...

post wyedytowany przez bolek2018 2019-02-12 10:29:35
12.02.2019 11:53
32
odpowiedz
1 odpowiedź
krysti003
7
Legionista

poprzednia część świetna więc mam na dzieje że eternal również będzie niezły , oprócz więcej bardziej brutalnego rozwałki też przydało by się fabułę rozszerzyć

01.03.2019 15:25
33
odpowiedz
1 odpowiedź
Dzik
2
Junior

Sądząc po tym, że Doom z 2016 miał specyficzną datę premiery(piątek trzynastego), mam wrażenie, że z Doom-em Eternal będzie podobnie. W takim wypadku najbliższy takowy wypada we wrześniu 2019.
A co do gry, to jak dla mnie nie muszą już nic do niej dodawać(ale nie będe narzekał, jeśli tak się stanie). Oczekuje za to lepszej optymalizacji, bo poprzedni nawet na dobrym kompie mi przycinał.

11.03.2019 22:31
34
odpowiedz
noodles89
4
Junior
Wideo

Eternal zapowiada się mega konkretnie.. W przeciwieństwie do filmowego Dooma Anihilation ??

https://youtu.be/UhfbEyPTydo

16.03.2019 21:28
SlipKnoTXVI
35
odpowiedz
1 odpowiedź
SlipKnoTXVI
31
Konsul

Wiadomo kiedy to w ogóle wyjdzie?

16.03.2019 21:42
36
odpowiedz
zanonimizowany1284435
7
Chorąży

Pewnie jakoś jesienia, moze we wrzesniu?
W sumie to się dziwie, ze tyle się bawia z ta gra, przeciez to sie nie rózni jakos bardzo od Doom 2016, ot nowe levele i bronie, historia..

17.03.2019 02:19
👍
37
odpowiedz
zanonimizowany1235005
17
Centurion

Jedynka była fajna, inna niż wszystkie
,, strzelanki ''. Nie kupuję każdej gry, bywa ze ogrywam 10 tytułów w roku, a to dlatego że nie każda mnie interesuję. Eternal zapowiada się na dobrego następcę , tak więc kupuję na premierę.

post wyedytowany przez zanonimizowany1235005 2019-03-17 02:23:00
25.03.2019 18:48
39
odpowiedz
2 odpowiedzi
bolek2018
36
Generał

RAGE 2, Wolfenstein: Youngblood, Wolfenstein: Cyberpilot, i DOOM Eternal właśnie wszystko potwierdzone na Steam !

Chyba pożarli się z Epic Store !

https://twitter.com/bethesda/status/1110225138979651584

post wyedytowany przez bolek2018 2019-03-25 18:49:12
26.03.2019 11:50
😈
40
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cukiermen
16
Pretorianin

Ciekawe czy poza napisami po polsku będą też dialogi tak jak w Doomie z 2016. Byłoby miło, chyba że nie będzie tam komu gadać :D

27.03.2019 06:57
41
odpowiedz
5 odpowiedzi
pawsio
39
Chorąży

Obejrzalem najnowszy gameplay. Jest dobrze, to na co czekam. I super że dodali odgłosy cierpiącego bohatera, w poprzedniej czesci tego brakowalo, bo niby szczegół ale jakoś zawsze był ten smaczek w grach ID.

20.04.2019 16:36
SlipKnoTXVI
42
odpowiedz
SlipKnoTXVI
31
Konsul

Ciekawe czy do 2021 wyjdzie?

02.05.2019 14:10
mirko81
43
odpowiedz
mirko81
27
Dywizjon 1150

Mi tylko brakowało spotkania kilku ocalałych. Jednak zgineli wtedy wszyscy bodajże w liczbie 60 tys

Muzyka byla fenomenalna w 2016. Soundtrack to niezły test dla audio

04.05.2019 12:22
😈
44
odpowiedz
1 odpowiedź
Cukiermen
16
Pretorianin

Widzę, że chłopaki z Gol'a napisali że gra ma wyjść w pazdzierniku 2019. Czyli 5 miechów. Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta !

07.06.2019 15:09
SYLWASGAMES
45
odpowiedz
6 odpowiedzi
SYLWASGAMES
2
Junior

Kiedy data premiery?

04.07.2019 00:12
bmwbmw2
48
odpowiedz
1 odpowiedź
bmwbmw2
25
PAPIEŻ GIER IV

zobaczę może będzie grane :D potrzebuje znajomości wcześniejszych doomów??

06.07.2019 22:28
51
odpowiedz
12dura
48
Senator

Podobno będziemy też zabijać aniołki. Czekam bardzo, uwielbiam takie Darksidersowe klimaty biblijne

27.07.2019 07:01
53
odpowiedz
bolek2018
36
Generał
29.07.2019 12:37
mirko81
54
odpowiedz
1 odpowiedź
mirko81
27
Dywizjon 1150

Tak jak w multi - w kampanii zdobędziemy teraz z wroga punkty życia (zabójstwo chwały), amunicję (zabiicie piła), elementy pancerza (spalenie)

Material z kampanii
https://youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=mrS4PJxUrrs

18.08.2019 22:29
wafel_15_84
56
odpowiedz
wafel_15_84
35
Konsul

Jakoś do dupy to się prezentuje zupełnie nie widać klimatu dooma,poczekamy zobaczymy

19.08.2019 21:33
wafel_15_84
57
odpowiedz
1 odpowiedź
wafel_15_84
35
Konsul

To wyżej miało być do filmu nie mogę usunąć ani edytować,tak to jest jak się po pijaku pisze

28.08.2019 22:05
58
odpowiedz
Cortezen
8
Legionista
8.0

Zagrajcie sobie w Sigil-a od Romero :D na gzdoom całkiem nieźle wygląda

02.09.2019 12:07
59
odpowiedz
1 odpowiedź
an0n
14
Legionista

Na 4chanie pojawiło się parę tematów od ludzi, którzy rzekomo pracują dla iD software i grali w Dooma Eternal. Ich zeznania są czasami sprzeczne, ale jest parę spójnych rzeczy. Linki do tematów:
https://boards.4channel.org/v/thread/476283202
https://boards.4channel.org/v/thread/476286790#p476286790
https://boards.4channel.org/v/thread/476379680
W tym ostatnim temacie pojawiąją się także szczegóły na temat The Elder Scrolls VI.
Oczywiście wszystko należy brać z przymróżeniem oka, nie mniej jednak wydaje się to ciekawe.

post wyedytowany przez an0n 2019-09-02 12:07:26
24.09.2019 18:38
mirko81
60
odpowiedz
mirko81
27
Dywizjon 1150

Warto od razu celowac w wersje De Lux , nawet poczekać na promocje. Zawiera od razu przyszłe dwa DLC

01.10.2019 04:22
Hauka
😈
61
odpowiedz
Hauka
74
Pretorianin

A ja chcę dwie misje z Wolfenstein II The New Colossus z zabijaniem Niemcowów z rąk i Oręża DOOM GUYA! Jak w DOOM II ! bo jak NIE ! to nie.

08.10.2019 16:52
62
odpowiedz
zanonimizowany714315
111
Legend

No coś gra wylatuje z tego roku i zadebiutuje w marcu 2020
Luty tlou2
Marzec Doom eternal ewentualnie watch dogs legion
Kwiecień cyberpunk
Maj dying light 2

Co miesiąc gruba premiera, ale w drugiej połowie roku to chyba same assasyny itp będą

08.10.2019 16:58
Ziomaletto1
63
odpowiedz
1 odpowiedź
Ziomaletto1
41
Konsul

20 marca 2020 - nowa data premiery. Źródło - polski fp serii oraz oficjalny profil Doom na Twitterze.
Tryb inwazji dojdzie jako darmowa aktualizacja
Premiera na Switchu jeszcze nieustalona.
Ci, co złożyli pre-order, dostaną w prezencie - oprócz poprzednich dodatków - port Doom 64, w wersji na XOne, PS4 i PC.
Ładnie się zaorali, przesuwając datę premiery między TLOU2, a Cyberpunkiem i remake'm FFVII.

21.10.2019 20:48
65
odpowiedz
crystal1818
34
Centurion

Jak myślicie w rekomendowanych pojawi się Tytanowa 1080 ?

25.10.2019 14:50
Ziomaletto1
67
odpowiedz
1 odpowiedź
Ziomaletto1
41
Konsul

https://m.twitch.tv/clip/DeterminedPhilanthropicCocoaMingLee

Gracze w wrażeniach przedpremierowyh narzekają na bugi i słabą optymalizację? Ciul z tym, dorzućmy mechanikę która kompletnie zabija sens wykonywania finiszerów!
Oby się to nie skończyło kolejnym Youngblood.

25.10.2019 17:10
mirko81
68
odpowiedz
mirko81
27
Dywizjon 1150
Image

Piekny jest jeden steelbook Eternal. Muszę go upolować

15.11.2019 18:26
mirko81
69
odpowiedz
2 odpowiedzi
mirko81
27
Dywizjon 1150
15.11.2019 19:06
😢
70
odpowiedz
1 odpowiedź
12dura
48
Senator

Ja chcę już w to grać! Po Death Stranding i przed nowym info o Elden Ring i Silksong mój hype skupia się na Doom Eternal, a to dopiero za 4 miesiące :(

04.12.2019 15:17
SpecShadow
71
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
09.01.2020 06:45
😡
72
odpowiedz
1 odpowiedź
bolek2018
36
Generał

Kolejne idiotyczne zagranie po wprowadzeniu płatnej subskrybcji na Fallout 76...

DO URUCHOMIENIA GRY DOOM ETERNAL KONIECZNE KONTO BETHESDA.NET

Przecież to już przerabiali przy okazji Doom 1 i Doom 2. Widać niczego się nie nauczyli.

14.01.2020 13:51
73
odpowiedz
Wyrocznia74
0
Pretorianin

Ktos wie moze czy bohaterem bedzie ta sama postac co w Doom 2016 ???

14.01.2020 21:01
😊
76
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany1235005
17
Centurion

Jak złożę zamówienie(pre-order) tydzień przed premierą gry, to czy dostanę bonusy za zakup przedpremierowy? Doom 64,skin na strzelbę itp.
Pierwszy raz zamierzam tak zrobić,a nie wiem jak to się liczy. Chyba ważne żeby zakupić grę przed premierą, prawda?
Dzięki za odpowiedź. 8-)

post wyedytowany przez zanonimizowany1235005 2020-01-14 21:02:07
27.01.2020 22:36
mirko81
86
odpowiedz
mirko81
27
Dywizjon 1150
post wyedytowany przez mirko81 2020-01-27 22:36:24
01.02.2020 15:23
😃
88
odpowiedz
kubek99
1
Junior
Wideo

Jasne, że czekam. Póki co musi wystarczyć mi zwiastun i gameplay'e ?? [link]

13.02.2020 10:19
Ziomaletto1
90
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ziomaletto1
41
Konsul

Dobre wieści dla osób z gorszym internetem (jak ja) - tryb singleplayer i Battlemode będzie można pobrać osobno (ok. 40 GB na każdy tryb). Źródło: https://wccftech.com/doom-eternal-xbox-one-file-size/

27.02.2020 12:54
92
odpowiedz
3 odpowiedzi
blade 3333
78
Pretorianin

Podejrzewam że ta gra nie będzie miała osiągnieć jak sie kupi na steamie ponieważ jest potrzebne konto na betheseda.net a na tym nie ma czegoś takiego jak osiągniecia.Ale w gierke tak czy siak zagram pewnie najlepsza strzelanka tego roku.

post wyedytowany przez blade 3333 2020-02-27 12:54:50
11.03.2020 19:51
😡
97
odpowiedz
1 odpowiedź
Patatka
1
Junior

Czyli rozumiem, że jak kupię wersję pudełkową to będzie ona na platformę Bethesdy a nie na Steam ?

12.03.2020 15:41
Ziomaletto1
98
odpowiedz
Ziomaletto1
41
Konsul
18.03.2020 19:42
106
odpowiedz
4 odpowiedzi
Wyrocznia74
0
Pretorianin

NIestety lub stety, niczym sie nie rozni ten Doom graficznie ani grywalnosciowo od Dooma 2016, wyglada jak mission pack.

19.03.2020 08:40
108
odpowiedz
1 odpowiedź
tRikson
29
Centurion

O której godzine gra będzie odblokowana na steamie?

19.03.2020 19:53
109
odpowiedz
bolek2018
36
Generał

Wyszły nowe sterowniki pod Doom Eternal ale tak zabagowane że nie ma sensu ściągać:

Open Issues:

Windows 7 Issues
-[Doom Eternal]: Flickering occurs in the ShadowPlay on-screen settings when in-game VSync
is OFF. [200593899]
-[Call of Duty - Warzone]: ShadowPlay and Screenshot capture does not work with Windows 7
(200593494)
-[World of Warcraft: Battle for Azeroth][DirectX 12]: The game crashes when switched from
DirectX 11 to DirectX 12 mode. [200574934]

Windows 10 Issues
-[SLI][Doom Eternal]: Corruption occurs in the game upon opening the Steam overlay.
[200593967]
-[DOOM Eternal]: Error occurs in the game while capturing Super Resolution (AI Upres) Image
with Ansel.[200597765]
-[Doom Eternal]: The game frame rate drops when using the Steam in-game FPS counter.
[200593988]
This issue also occurs with non-NVIDIA graphics hardware.
-[DOOM Eternal][HDR]: The game flickers when OS HDR is set to OFF and in-game HDR is set
to ON.[2874172]
To work around, enable “Play HDR games and apps” from the Windows HD Color Settings menu.
-[Call of Duty: Modern Warfare]: Game may display white flashes when player approaches a
wall. [2887940]
-[Call of Duty - Warzone]: Freestyle does not work. (200593020)
-[Forza Motorsport 7]: The curb may display a black strip during a race on certain tracks.
[2781776]
-[Zombie Army: Dead War 4][Ansel/Freestyle]: The Ansel & Freestyle tabs are unselectable.
[2810884]
-[Tom Clancy's Rainbow Six Siege][Vulkan][G-SYNC]: When playing the game in Vulkan mode
with G-SYNC enabled, flickering occurs after switching the game between full-screen and
windowed mode.[200578641]
To work around, either disable G-SYNC or play using an API other than Vulkan.

Co się z nimi dzieje wypuszczają coraz gorszy crap. Ostatnio jest coraz gorzej Trzeba szukać samemu starszych żeby było stabilnie a niekoniecznie optymalnie. Zaczynam podejrzewać że to specjalna polityka przed wypuszczeniem nowej serii RTX 30xx. Ale może przesadzam.

20.03.2020 09:18
Rumcykcyk
😂
111
odpowiedz
4 odpowiedzi
Rumcykcyk
78
Głębinowiec

Bethesda w formie. Piraci dostali wersję drm-free, a ci co zapłacili mają zabezpieczenie. Gdzie tu logika.

post wyedytowany przez Rumcykcyk 2020-03-20 09:18:39
20.03.2020 12:50
Maniek_MDZ
112
odpowiedz
Maniek_MDZ
22
Legionista

Wie ktoś może czy wersja na Xbox One X obsługuje myszkę i klawiaturę?

post wyedytowany przez Maniek_MDZ 2020-03-20 12:50:21
20.03.2020 13:33
Seba01
113
odpowiedz
Seba01
19
Chorąży

Już redakcjo oceniliście grę, a nawet w tym roku nie ma żadnej rekomendacji. Nawet ich nie polecacie. Co tu się dzieje? Gdzie rekomendacje dla tego Dooma? Dla Ori? Dla NioHa? Pytam z ciekawości.

20.03.2020 15:58
😢
114
odpowiedz
3 odpowiedzi
Zakolix
23
Chorąży
6.0

bardzo srednia gra.

20.03.2020 19:41
Krypta76
118
odpowiedz
3 odpowiedzi
Krypta76
15
Konsul

Dużo lepszy niż tez z 2016 roku

post wyedytowany przez Krypta76 2020-03-20 19:42:06
20.03.2020 20:44
p4go
119
odpowiedz
2 odpowiedzi
p4go
118
Almost human
Image

Bethesda fail! ;) Wrzucili gre bez denuvo,lol

post wyedytowany przez p4go 2020-03-20 20:44:49
20.03.2020 21:10
mirko81
😁
120
odpowiedz
1 odpowiedź
mirko81
27
Dywizjon 1150

test wydajnosci

https://pclab.pl/art83782-5.html

1050ti - 18 FPS na wysokich, nigdy nie zapomne jak mi doradca w sklepie kazał trzy takie karty połączyć w SLI

post wyedytowany przez mirko81 2020-03-20 21:16:44
20.03.2020 22:19
123
odpowiedz
Purrrrfect
2
Junior

Po około 10h gry wrażenia bardzo średnie ~ tak 7/10. Największy plus to feeling z samej walki i strzelania. Gra rzuca wyzwanie już od samego początku, więc próg wejścia jest dosyć wysoki, w porównaniu chociażby do Dooma 2016. Trzeba się nieźle namęczyć żeby coś ugrać na poziomie większym niż Hurt me plenty.
Natomiast do minusów zaliczam kolorystykę gry, wszystko jest cholernie kolorowe, z przeciwników wypadają kilogramy cukierków, wszystko się świeci RGB i bliżej temu do fortnite'a niż do mrocznego Dooma 2016. Pełno wk*rwiających elementów zręcznościowych na których będziecie kląć setki razy, skakanie, bieganie na czas jprdl. Multi z początku ciekawy, po 2h się nudzi. Bardzo średnio.

post wyedytowany przez Purrrrfect 2020-03-20 22:22:20
20.03.2020 23:09
125
odpowiedz
2 odpowiedzi
agdsagasdg
1
Junior

Witam, grał ktoś na karcie geforce gtx 1050ti i intel core i5 6400?

21.03.2020 11:59
Trzynaście;
128
odpowiedz
Trzynaście;
112
Trzynastka

Miałem skonczyc najpierw jedynke, ale nie wytrzymałem i odpaliłem na 10 minut, model strzelania wydaje sie lepszy i narracja jakas ciekawsza, miejscowki tez takie bardziej wyraziste
Graficznie to samo, wiec plus jest taki ze lata na Ultra w stałych 60fps

21.03.2020 15:59
SlipKnoTXVI
134
odpowiedz
SlipKnoTXVI
31
Konsul

Nie podoba mi się... poprzednia odsłona była już lepsza.

21.03.2020 16:58
SztormBoy
135
odpowiedz
SztormBoy
41
Centurion
7.0

Granie w nowego Dooma uświadomiło mi że to był nietrafiony zakup. Gra jest kapitalna i polecam każdemu kto lubi bardzo chaotyczną, agresywną rozwałkę i szybkie żonglowanie broniami, perkami i umiejętnościami postaci. Niestety ja w takich grach bawię się średnio, czuje zdecydowanie więcej satysfakcji ze strzelanin gdzie jest trochę czasu na zastanowienie.

Ustawiłem sobie poziom trudności na trochę wyższy od normalnego ale szybko przestawiłem na normalny bo nie chce mi się użerać ze zgniataniem głów i spamowaniem miotaczem żeby nie paść w kilka sekund (mimo że lubię trudne gry i jestem fanem soulsów). Poprzedni doom był nieco wolniejszy dlatego lepiej zapadł mi w pamięć. Mam wątpliwości również co do wstawek fabularnych i elementów platformowych, ale powiedzmy że core gry i tak jest dopracowany, więc grę na pewno ukończę.

post wyedytowany przez SztormBoy 2020-03-21 17:00:27
21.03.2020 19:54
Rumcykcyk
139
odpowiedz
1 odpowiedź
Rumcykcyk
78
Głębinowiec

No to jak warto brać? bo widziałem 10/10 i się zastanawiam czy mamy do czynienia z grą roku 2020 czy średniakiem.

21.03.2020 20:07
AIDIDPl
140
odpowiedz
AIDIDPl
138
PC-towiec
22.03.2020 19:10
Krypta76
😜
147
odpowiedz
Krypta76
15
Konsul

Doom 3 lepszy

22.03.2020 20:01
Ziomaletto1
148
odpowiedz
Ziomaletto1
41
Konsul
Wideo

Daję naciągane 8. Żeby nie to ciągłe bieganie z piłą za zombiakami, bo amunicji jest za mało żeby urządzić krwawą jatkę bez obawy o brak naboi do strzelby czy czegokolwiek innego, to bawiłbym się równie dobrze co przy D2016. Tyle dobrego, że twórcy dali możliwość włączenia kodów na choćby nielimitowaną amunicję, co zresztą nie blokuje postępów.

Na minus dochodzi też kilka drobiazgów - szczególnie brak contentu po ukończeniu kampanii. Master Levels występują w zatrważającej liczbie... 2; nie ma możliwości rozegrania klasycznych map w nowej oprawie; nie ma trybu zręcznościowego; nie ma też Snapmap; multiplayer może stać się powtarzalny kilka meczów później. Nie wiem, jak oni chcą utrzymać graczy przez najbliższy miesiąc, ale to może być niezwykle trudne...

Na duży plus zaliczam projekty miejscówek i skomponowaną do nich muzykę - szczególności jeśli mówimy o Urdak.

spoiler start

Ten ambient (https://www.youtube.com/watch?v=vObC2iIOZb8) w trakcie spokojnych momentów na Urdaku z początku wydaje się być wzięty z tyłka, ale widząc jak Maykrowie napędzali swój "raj" ludzkimi duszami sprawia, że pasuje zbyt dobrze...

spoiler stop

No i walki z bossami - poza Doom Hunterem żadna z nich nie zapadła mi zbytnio w pamięć, ani nie była szczególnie angażująca. Końcówka "próbuje" to naprawić, ale rzuca na nas tylu potężnych przeciwników, że skupienie się na samym bossie jest niemal niemożliwe. To w sumie też zabawne - nie możemy mieć prawdziwego pojedynku 1v1, bo muszą po okolicy latać te miernoty, co byś mógł farmić zasoby, bo inaczej będziesz udupiony. Masakra.
Marauder nie byłby takim problemem, gdyby nie to że też używa dasha jak szalony i praktycznie każdy atak potrafi zablokować tarczą. Gdyby chociaż miała ona jakiś cooldown czy była możliwa do zniszczenia, ale nie, musisz graczu czekać on wykona tą jedną, konkretną animację, bo chcemy żebyś grał tak jak my sobie tego życzymy, nie tak jak Ty chcesz.
I to mnie boli, bo siłą poprzednika było to, że gra nie prowadziła Cię za rękę podczas starć, a tu musisz dostosowywać się do zaleceń, inaczej próbuj szczęścia w innej grze.

23.03.2020 02:55
150
odpowiedz
1 odpowiedź
SzfancKlops
8
Legionista

Czy to przypadkiem nie jest już druga gra AAA od Howarda DRMFREE?

25.03.2020 16:49
👎
162
odpowiedz
LuckyLuke SPY
55
Centurion
5.5

Wahałem się pomiędzy oceną 6 a 7 dla tej gry, ale po kolejnej rundce "multiplayera" zdecydowałem się dać jeszcze niższą ocenę.
Coraz bardziej skłaniam się do tego, że ten tryb to słaby żart i ciężko mi wyobrazić sobie kogokolwiek kto chciałby siedzieć w tym trybie więcej niż max 2 mecze pod rząd. Ten segment jest beznadziejnie nieprzemyślany. Granie Slayerem to frustracja i chaos. Biega się nim jak małpą, lawirując pomiędzy tępymi demonami SI blokującymi każde możliwe przejście i pomiędzy graczami z ADHD. W dodatku do pełnego ogarnięcia rozgrywki nim trzeba używać kupy klawiszy, które zawsze mogą się pomylić w kluczowym momencie (również w kampanii). Granie demonami to irytacja i chaos. Jeśli jeden z graczy nie ogarnia to już po rozgrywce. Granie w ten tryb to czysty masochizm. Gdybym miał oceniać tylko ten tryb dałbym bez wahania ocenę 1.0
Całe szczęście single ratuje sprawę, ale "genialni" programiści z id i tak musieli tu coś celowo schrzanić. Podobały wam się pukawki z Dooma 2016? To fajnie bo w tej części 90% broni to przeskórkowane giwery z tamtej części. Nową bronią jest chyba tylko miecz. Fajnie się wam strzela? To spoko, masakrycznie ograniczymy amunicję żebyście po każdej minucie strzelania musieli biegać w jej poszukiwaniu. Myślicie że elementy platformowe to fajne urozmaicenie arenowego FPSa? Cóż, mylicie się. Po 1-2 levelach można dostać pier*olca w poszukiwaniu kolejnej ściany do wspinaczki. I wbrew pozorom ten parkour to grubo ponad 1/3 rozgrywki. Szkoda, że zawodowi programiści chcieli tak bardzo na siłę urozmaicić (i oczywiście na siłę wydłużyć) tą część, bo sam główny szkielet rozgrywki (tzn. strzelanie/bossowie/minibossowie/egzekucje i nawet o wiele bardziej rozbudowana fabuła + niezły polski dubbing) naprawdę się broni. Dlatego samemu singlowi dałbym pewnie nawet 7.0/7.5, ale drugi główny tryb też oczywiście musi mieć wpływ na całkowitą ocenę.
PS: Nie wiem co ćpali recenzenci dając tej grze oceny 9 i 10. Rozumiem, że może się ogólnie podobać (mi zresztą też generalnie rzecz biorąc się podoba), ale chyba trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć tych kilku kompletnie niepasujących do tej serii elementów (tzn. wspinaczka, parkour i multi), które w dodatku są beznadziejnie wykonane.

post wyedytowany przez LuckyLuke SPY 2020-03-25 17:25:50
26.03.2020 00:33
krister101
😡
164
odpowiedz
2 odpowiedzi
krister101
5
Legionista

Ludziska jak możecie grać zaraz po premierze. Gra się musi uleżeć, może jakieś patche wypuszczą poprawiające błędy. I co najważniejsze cena trochę spadnie. Ja zaczynam grać minimum pół roku po premierze i nie narzekam. A nie, że będę się frustrował, że są błędy i gra nie działa tak jak powinna.Wydam kupę kasy i będę się wkurzał...poco mi to.

26.03.2020 10:26
166
odpowiedz
Zawodowiec_M
105
Konsul
8.5

Samo strzelanie 11/10. Jest bezbłędne, dynamiczne, wspaniałe, piać peany mogę na tę część gameplayu. Ale... Jakaś niecnota wymyśliła, że doda tu jeszcze więcej niż w Doomie 2016 elementów platformowych, a te są... dyskusyjne (i strasznie w**********). Trochę mnie męczyła też Doom Forteca i wszędobylskie znajdźki. Jak dla mnie to powinni skupić się tylko na etapach strzelanych. Ocena byłaby poza skalą, a tak... jest tylko ok - 8,5 :)

26.03.2020 11:13
👍
167
odpowiedz
zanonimizowany1279081
15
Pretorianin
8.5

Fabuła jakaś z dupy, żółtodziób jak ja nie będzie wiedział o co kaman, ale strzela się fajowo i to się liczy! :P Przypomniały mi się stare gry takie jak Serious Sam, Unreal i Quake. Brutalna, miła dla oka i nawet zoptymalizowana dobrze.

post wyedytowany przez zanonimizowany1279081 2020-03-26 11:19:06
26.03.2020 13:37
Rumcykcyk
168
odpowiedz
Rumcykcyk
78
Głębinowiec
8.0

Skończyłem fabułę i w sumie zatrzymam się na ocenie 8. Podobała mi się muzyka(piosenka) taka ala Valak z Zakonnicy. Bardzo ładnie zaprojektowane poziomy, a późniejsza sieka to bardziej z konieczności niż dla przyjemności szczególnie walka z Najeźdźcą (typ tak nap.... ,że w grupie z innymi demonami szybko padamy). Nie podobała mi się zbytnio modernizacja broni bo na koniec gry miałem 26 pkt do rozłożenia, a nie wiedziałem na co już dawać. Bardziej przydatne byty kapliczki na zwiększone ammo, hp i armor. Znajdźki zrobiłem tak w 50 procentach bardziej przypadkowo ale kompletnie nic nie wnoszą do gry więc później olewałem. Kilka słabszych misji, taka trochę zapchajdziura między robieniem ważniejszych zadań bo niby idziemy zabić kapłana, a po drodze jeszcze gdzieś łazimy i to było trochę meczące. Minusem oczywiście czerwone oczy, ból głowy i sporo nerwów przy zgonach, a także latanie po całej mapie jak małpa. Mogę polecić ale jak ktoś preferuje spokojne granie to zdecydowanie odradzam bo akcja jest szybka i trzeba reagować w 100% inaczej szybki zgon.

post wyedytowany przez Rumcykcyk 2020-03-26 13:42:30
27.03.2020 01:04
170
odpowiedz
CocaineCowboy
9
Chorąży

Ja podziękowałem i zwróciłem moja wersje na Steam.. Jak dla mnie dość słabo, w 2016 grało mi się dużo przyjemniej.

28.03.2020 07:44
171
odpowiedz
Jad80
26
Pretorianin
4.5

Kupilem na PS4 pro tylko ze wzgledu na to, ze nie ma w co w tej chwili grac i szybko odsprzedalem, szkoda mowic, juz te workami wylatujace z ekwipunku zabitych kolorowe przedmioty moga niezle wku**.Graficznie to sie specjalnie nie rozni od poprzedniej czesci Chaotyczna gra z dobrym modelem strzelani dziwaczni przeciwnicy i pelno bezwartosciowych broni specjalnych jak ktos nie lubi pomyslec to w takie cos bedzie gral.W kazdym razie nie polecam.

28.03.2020 14:24
172
odpowiedz
3 odpowiedzi
bolek2018
36
Generał

Uruchamiał ktoś to na VR ? Jest w ogóle taka możliwość ?

28.03.2020 15:01
Trzynaście;
173
odpowiedz
Trzynaście;
112
Trzynastka

Niestety gierka mnie strasznie nudzi, fabula nadal słaba, samo strzelanie niby spoko, ale ilez mozna? Za to elementy platformowe nie pasują tutaj kompletnie
Na dodatek ta kiczowata stylistyka, ehh jakos to musze zmeczyc
W sumie jedynka mi sie podobala, bo przechodzilem max jeden poziom dziennie i tutaj tez tak chyba trzeba zrobic
Nie wiem skad te wysokie oceny, to juz lepiej wrocic sie do 2004 i zagrac w HL2 i FC

28.03.2020 18:32
174
odpowiedz
2 odpowiedzi
bolek2018
36
Generał

Yarpen z Morii bzdury piszesz widzę że nie znasz wersji Doom 2016 na VR:

https://www.gry-online.pl/gry/doom-vfr/zd4d4a

29.03.2020 20:00
Wielki Gracz od 2000 roku
175
odpowiedz
3 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
140
El Kwako
8.5

Gra jest bardzo dobra, choć na początku przed nabraniem wprawy trochę za chaotyczna. Tylko ci Najeźdźcy to jeden wielki żart, bez wahania mogę zaliczyć go do najgorzej zaprojektowanych przeciwników w grach.

29.03.2020 21:30
Trzynaście;
176
odpowiedz
Trzynaście;
112
Trzynastka
8.0

Od jakichs 30 procent juz mnie wkrecila i sporo gralem wczoraj i dzisiaj.. No wlasnie dzisiaj udalo mi się ją ukonczyc
Od jedynki lepsza jest, ale mimo wszystko nie rozumiem tak wysokich ocen, gra jest przyjemna, ale to taka czysta sieka bez zadnej glebi.
Wbrew zapowiedziom fabuły nadal jest tutaj bardzo malo. Poczatkowo nie podobały mi się zagadki srodowiskowe, ale z czasem je doceniłem
Nie bede się za duzo rozpisywał, bo kto się interesują tą gra wie jaka jest, dla mnie to max 8/10, jedynce swego czasu tez tyle dalem
Wiecie jaki mam problem z tą grą (z poprzedniczka tez)? Ze minie parę miesiecy i totalnie o niej zapomnę, nie bylo tutaj jakiegos etapu, ktory bede wspominal latami bo czyms się wyroznial. Taki TF2 tez nie mial zbytnio fabuły, a jednak z tamtej gry do dzisiaj pamietam co niektore etapy, tak wlasciwie to kazdy etap tam się czymś wyroznial, a ten motyw ze zmiana czasu ala singularity to bylo 11/10

P.S. Naprawdę nie rozumiem podniety niektorych co do grafiki, wlaczylem ta gre zaraz po najnowszym Tomb Raiderze i przy nim wyglada jak z poprzedniej generacji
Serio, duzo jest ładniejszych gier. No, ale Doom stawia na płynnosc, wiec mnie to nie dziwi

post wyedytowany przez Trzynaście; 2020-03-29 21:34:41
31.03.2020 13:48
😢
178
odpowiedz
8 odpowiedzi
dide
3
Junior

A mi nie działa :(
Mam rtx 2060 super, i79700K oraz 32Gb Ram i nie działa. Na Steam pojawia się okienko "wczytywanie" i wychodzi do pulpitu. Nie mam już pomysłów co z tym zrobić.

03.04.2020 15:13
180
odpowiedz
Wyrocznia74
0
Pretorianin

Tak jak sie spodziewalem po pierwszych gameplayach ta gra wygląda jak bardzo slaby dodatek do Doom 2016 z mechanikami nie do zaakceptowania, typu akrobatyka sportowa na drążkach , wspinaczki, bezsensowne bieganie jak w Fortinite, gra godna wspolczesnych piewcow gier Assasynowatych, czy Far Cryowatych, czy tez Battlefiedowatych. Glupie kiczowate o zapachu gówna, gdzie absurd goni absurd. Nie wiem jak mozna grac w te wszystkie scieki online.Polski Terminator Ressistance to pokazowka jak powinna wygladac dobra gra.

post wyedytowany przez Wyrocznia74 2020-04-03 15:16:51
08.04.2020 10:30
186
odpowiedz
Beretta92FS
1
Legionista

Orientuje się ktoś z was ile trzeba by wydać na w pełni wyposażony komputer (razem z monitorem) aby móc grać przy 60 - 120 fpsach w rozdzielczości FullHD w grę Doom Eternal ??

14.04.2020 21:05
187
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1173954
45
Senator

Jestem po pierwszej mapie i jakie to słabe. Typowa sieczka. Najgorsze że wydałem 2 stówy na to. Jeszcze dam jej szansę ale skończyć nie dam rady.

15.04.2020 23:35
Dżeferson
😈
188
odpowiedz
Dżeferson
6
Junior

Dobra rzeźnia, szybka akcja. Mnóstwo broni, modyfikacji, ulepszeń, sekretów i znajdziek - cała gra jest nimi wypchana po brzegi. Do tego super muzyka i groteskowe wstawki podkreślające legendarności głównego bohatera. Dobra zabawa gwarantowana.

post wyedytowany przez Dżeferson 2020-04-15 23:35:51
16.04.2020 02:26
👍
189
odpowiedz
zanonimizowany1235005
17
Centurion

Dla mnie super,brakowalo mi takiej gry nastawionej na gameplay. Po fabularnych FPS'ach przyjemnie zagrac sobie w shootera w starym stylu. Dla mnie lepszy niz poprzdik,tam nie przypadla mi do gustu wizja piekła(design) oraz to ze akcja dziala sie glownie na marsie. W eternal jest wiecej lokacji oraz baza wypadowa.

16.04.2020 08:36
manoszek
190
odpowiedz
manoszek
16
Chorąży

Początek dość wymagający, ciekawe czy później będzie lżej.

25.04.2020 12:55
SpecShadow
193
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Wideo

https://www.youtube.com/watch?v=AEYGC868HSw

Zagranica zachwala polską wersję gry, ciekawe.

choć ten filmik jest zabawną niespodzianką D:

25.04.2020 23:27
mubio1888
194
odpowiedz
2 odpowiedzi
mubio1888
77
Generał

Macie jakieś rady aby w 30 sekund zabić tego sku******** najeźdźcę? nie mogę zrobić sekretnego starcia w taras nabad, bo albo kończy mi się czas albo on mnie zabija, w normalnych warunkach muszę na niego poświęcić kilka minut a tu mam tylko 30 sekund

11.05.2020 18:51
204
odpowiedz
zielok
1
Junior

najlepszy doom i tyle , koniec tematu

15.05.2020 21:50
Ziomaletto1
206
odpowiedz
Ziomaletto1
41
Konsul

To ładnie dowalili z tą aktualizacją. Jeszcze wczoraj wieczorem wszystko działało poprawnie, dziś wszystko się ładuje, a gdy ma się pojawić okno z łączeniem z serwerami Bethesdy... czarny ekran. I nic, czeka się 5 minut i dalej żadne okno się nie wyświetla. Nie wiem, czy to wina tego nowego Denuvo Anti-Cheat, ale ta aktualizacja z pewnością więcej zepsuła niż naprawiła. Good job, id Software.

16.05.2020 07:45
208
odpowiedz
bolek2018
36
Generał
Wideo

To cała prawda jak oni traktują ludzi i wciskają kit o przejrzystości zabezpieczenia (nie można go w żaden sposób usunąć i jest wymagany bezwzględnie do uruchomienia gry) ale najgorsze jakie to niesie poważne zagrożenia dla systemu:

https://youtu.be/NYxLBhOgwYg

post wyedytowany przez bolek2018 2020-05-16 07:51:09
17.05.2020 18:08
210
odpowiedz
blade 3333
78
Pretorianin

Jak bethesda będzie takie praktyki stosowała ani dlc doom eternal ani nowych gier nikt nie kupi bo już każdy będzie wiedział że może być denuvo anti cheat.Jak tej aktułalizacji nie usuną to będą mieli problem większy niż użytkownicy.Nie można wmuszać czegoś żeby zagrać w grę usuniesz denuvo nie może zagrać w doom eternal.Nie mówiąć że hakerzy mogą się wpieprzyć łatwo po instalacji tego programu to raz się ludzie tak wypowiadają 2. spowolnia grę 3.Nie wiadomo czy windowsa nie schrzani na twoim kompie i potem męcz się człowieku.Nie kupować gier bethesedy wtedy zrozumieją jak dostaną po kieszeni bo wmuszają coś żeby zagrać w grę.

03.08.2020 12:15
Ziomaletto1
215
odpowiedz
Ziomaletto1
41
Konsul

Swoją drogą, takie małe pytanie, kto uznał, że dobrym pomysłem jest nerf BFG?
Tutaj nawet Barona nie da się załatwić jednym strzałem, chociaż w poprzedniczce było to najbardziej możliwe.

"More balanced Doom experience, my ass."

04.08.2020 15:40
NewGravedigger
216
odpowiedz
NewGravedigger
148
spokooj grabarza
6.0

Hmm, początkowo się odbiłem z uwagi na minimalną ilość amunicji, po kilku godzinach uznałem, że gra jest calkiem ok, by w poziomach po marsie stwierdzić, że gra jest średnia. Momentami na ekranie jest całkowity chaos, przeciwnicy biegną na ciebie na chama i potrafią przyszpilić gracza do ściany bez możliwości ruchu. Recykling potworów jest koszmarny, szczególnie tego penisa z tarczą, który jest wciskany co 40 minut i wydaje mi się, że z każdym razem jest coraz bardziej agresywny.

Znajdźki na początku są fajne ale w polowie gry i tak nie ma po co tego zbierać. POdobnie modernizacje broni, czy ktoś naprawę przełącza je na bieżąco w tym całym chaosie? Przecież głównym schematem każdej walki jest najpierw zabijanie najsilniejszych, nagle pojawiają się jeszcze silniejsze potwory, biegasz po mapie szukając amunicji albo paliwa do piły, a bardziej apteczek.

Całkowicie nietrafionym pomysłem są te jednorazowe starcia w określonym czasie. Nie wiem po co to komu. Specjalne areny są calkiem fajne ale co z tego, skoro sprowadzają się one do walki z bossami, których już wcześniej pokonaliśmy.

05.08.2020 23:23
Hauka
😡
217
odpowiedz
Hauka
74
Pretorianin

siemka mam problem z doom eternal, posiadam wersje na bethesda net launcher, i gra nie chcę się włączyć. pragnę zaznaczyć że wygląda nawet na to że nie mogę POBRAĆ NAWET ŻADNYCH updatów. +poza kartą graficzną wszystko jest OK.

22.08.2020 19:33
X3ntic
221
odpowiedz
X3ntic
24
Konsul

Byłby ktoś tak miły sprawdzić, czy działają mu dziś serwery Doom Eternal? Chciałem zrobić event, a nie mogę się z nimi połączyć i sam już nie wiem, czy problem tkwi w moim internecie, czy też nie.

27.08.2020 20:40
224
odpowiedz
bolek2018
36
Generał
Wideo

Pierwsze dlc 20 października.

https://youtu.be/tkuc6kjFqwI

01.09.2020 02:35
Fasola Jasio
225
odpowiedz
Fasola Jasio
37
Konsul
Wideo
9.0

FPS'y to nie jest mój ulubiony gatunek ale od czasu do czasu lubię sobie postrzelać. DOOM eternal to gra niesamowicie dynamiczna, ilość przeciwników, ich rodzaj, ich słabe punkty powodują, że mimo tej dynamiki trzeba szybko modyfikować taktykę, zmieniać broń itd. Poziom emocji podczas tej rzezi jest bardzo wysoki. Ogólnie jak dla mnie jedyny minus to za dużo elementów platformowych.
Gram na normalnym poziomie i gra potrafi dać mi w kość ale się nie poddaję, bo daje też mnóstwo radości. Tak sobie przeglądałem gameplay'e na youtubie i trafiłem na coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=WuqL-MYQJk4&t=7045s
A ja właśnie roztrwoniłem 13 dodatkowych żyć na normalnym poziomie :)

28.09.2020 11:51
227
odpowiedz
Pols
38
Centurion
8.0

Jeden z najtrudniejszych FPS i jedna z nielicznych gier gdzie standardowy tryb normal zmieniłem na easy. Nie jest to gra (jak się może wydawać) do postrzelania na luzie w kapciach na fotelu. Na samym początku można się łatwo odbić bo ciągle brakuje nam amunicji i szybko giniemy, z czasem jednak widać bardzo duży boost postaci (szczególnie nowe bronie pomagaja) i robi się łatwiej, choć są takie momenty gdzie soczyste "ja pier" leci przez parenaście sekund pod rząd.

Dooma skończyłem, fabuła nawet spoko, pod koniec trochę się już męczyłem, jednak trzeba przyznać, że jest to mistrzostwo rozpierduchy i sprawia frajdę. Polecam ale nie jest to tytuł dla niedzielnego gracza do drinka.

20.10.2020 17:48
SpecShadow
😂
228
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
89
Silence of the LAMs

Pojawiło się DLC, wymaga ponownego ściągania gry by pojawiła się opcja pod przyciskiem Kampania (Campaing).
heh

Poziom trudności MOCNO skacze w górę!

zajawka
https://streamable.com/8pcetv

15.11.2020 16:41
👎
230
odpowiedz
ErzaScarlet
35
Centurion

Gra do duuup kitu 4 raz utykam a to przy jakiejs dziurze a to łamigłowce no koooorwa jak mnie to wkooor i psuje tępo gryy w chuuuj gorsza ta odslona a ci youtuberzy co zachfakaja nie wiem ile kasy do lapy dostalista gra do kitu same nerwy!!!

26.11.2020 14:26
😈
231
odpowiedz
1 odpowiedź
Messerschmitt
13
Chorąży
10

Fenomenalna! Panie i Panowie, najlepszą grą doomopodobną znowu jest DOOM. Ta gra nie jest dla każuali - wymaga dużo skilla, a tempo jest szalone. Koniecznie grać na poziomie hard lub wyższym.

04.12.2020 19:59
232
odpowiedz
1 odpowiedź
exe_90
19
Chorąży
Image

Ktoś napotkał może problem z brakiem połaczenia sieciowego?
Gra z Xbox Game Pass

16.12.2020 17:37
krister101
😡
235
odpowiedz
1 odpowiedź
krister101
5
Legionista

Jednym słowem... warto w nią zagrać czy nie? Bo ja się boję , że będzie dla mnie za trudna. Już w dooma z 2016 roku musiałem zwalać poziom trudności na easy bo nie dawałem rady.

16.12.2020 17:39
krister101
236
odpowiedz
krister101
5
Legionista

Ale w tą poprzednią grę grałem zarówno na PC jak i na PS4

18.12.2020 12:11
Boss_88
237
odpowiedz
Boss_88
14
Legionista
9.5

Najprzyjemniejsze strzelanie jakie spotkałem w fps. Gra bardzo przyjemna .

26.12.2020 17:48
238
odpowiedz
1 odpowiedź
castillo20
59
Centurion
7.0

Najtrudniejsze fps jakie w życiu grałem, a jestem starym weteranem. Gra to dark souls wśród strzelanek. Niestety mocno irytuje po pierwsze za dużo elementów zręcznościowych, po drugie nie ma takiej satysfakcji jak w dark souls, a niektóre areny będziesz powtarzał po 6 razy i więcej. Strasznie irytuje, pod koniec się już nieźle męczyłem, a przecież gra to powinna być przyjemność. Grałem na padzie więc normal zamienił się w nightmare

17.01.2021 12:43
Kubix88
241
odpowiedz
Kubix88
1
Centurion

Nie chcę się rozpisywac. Rozpisalem się już w recenzji Doom z 2016 roku. Ocena tak jak wyżej kolega ocenił. 6/10.

17.01.2021 18:44
mirko81
242
odpowiedz
1 odpowiedź
mirko81
27
Dywizjon 1150

Troche martwi mnie to co ładnie opisaliscie odnośnie używania specyficznej broni przeciw konkretnemu demonowi i problemie z amunicją.
Kończę drugi raz genialnego Doom 2016 i biore sie za Eternal.
Wnioskuje że będzie o wiele trudniej. Pocieszaja oceny Steam: Doom 2016 - 95%, Eternal - 90%. Czyli idzie się dostosować bez problemu

21.02.2021 09:22
👍
244
odpowiedz
Hellvaderous
1
Junior
Image

11/10 ostatnio tak dobrze się bawiłem przy grze w 1994 na premierę doom 2 XD

25.02.2021 10:30
246
odpowiedz
DeamonDust
2
Legionista
8.0

Cytując Quaza "Doom jest jak taniec" i ta część potwierdza to pod każdym względem. Bawiłem się w świetnie, jest lepszy od Dooma z 2016. Dynamika oraz płynność tej gry to jej bardzo mocne strony.

14.06.2018 18:10
.:Jj:.
2
odpowiedz
.:Jj:.
136
    ENNIO MORRICONE    
Image

Znowu to samo łażenie bez celu i strzelanie do wszystkiego co się rusza

16.07.2018 11:01
😃
6
odpowiedz
bolek2018
36
Generał
9.5

Faktycznie data premiery 28 grudnia 2018 r.

https://www.techradar.com/news/doom-eternal-release-date-trailers-and-news

What is it?

A fast-paced, ultra-violent shooter where you beat and shoot demons to a pulp, and the sequel to 2016's Doom

What can I play it on?

PC, Xbox One, and PS4 for certain, while a Switch port some time after release looks likely

When can I play it?

December 28, 2018

post wyedytowany przez bolek2018 2018-07-16 11:02:04
16.08.2018 19:17
Rumcykcyk
17
odpowiedz
Rumcykcyk
78
Głębinowiec

Własnie jakby stworzyli coś na bazie filmu, że idziemy z grupką Marine i to poczucie strachu, że solo jesteśmy słabi. Bethesda potrafi napisać jakiś scenariusz żeby wszystko trzymało się kupy ale tak to dostajemy po raz kolejny odmóżdżacz.

27.01.2019 12:02
Hydrant
29
odpowiedz
Hydrant
5
Pretorianin

Wole klimaty DOOM 3 (horror) , może będzie dobrze zrobiona.Liczyłem że 4 (horror) będzie się działka na ziemi.Na chwile obecną widzę że taki powrót do korzenia.Liczę że jednak powstanie DOOM 4 (horror) na ziemi , kontynuacja 3.

30.07.2019 16:51
55
odpowiedz
2 odpowiedzi
niezadowolony1
6
Legionista

Kolejna świetna gra , którą zniszczyli multiplayerem i to jeszcze tak udziwnionym

15.01.2020 18:48
Ziomaletto1
77
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ziomaletto1
41
Konsul
Wideo

Taka ciekawostka - z okazji wczorajszego streama Bethesdy ktoś postanowił nagrać podkład muzyczny podczas oczekiwania na rozpoczęcie i przyznam, że OST z poprzednika może nie mieć szans z Eternal. Ale na pełną wersję poczekamy sobie do marca.

https://www.youtube.com/watch?v=rr97idPcH_8

21.01.2020 20:15
78
odpowiedz
bolek2018
36
Generał
22.01.2020 10:20
Piotrek1982
😍
79
odpowiedz
Piotrek1982
0
Konsul

Doom jak Doom. Rzeźnia na całego. Dynamika, krwawa jatka, miodność i zabawa. Doom 2016 był takim 100% remakiem Dooma 1993 z akcją na Marsie, gdy Doom 3 jako remake stawiał na coś innego - elementy horroru i szczątkową fabułę - szukanie zapisów audio.
Doom Eternal to będzie remake Dooma 2 1994. Akcja więc przenosi się na Ziemię.

Mnie zaskoczyło, że Unreal 1998, który był takim Crysisem lat 90' zarzynającym sprzęty na najnowszej wersji jest o wiele bardziej dynamicznym FPS-em niż był początkowo.

W latach 90' Quake 1 i 2 były od niego o wiele szybsze. Unreal pokonał je grafiką, wielkimi levelami, muzyką i tym jak zachowywali się wrogowie. Zwłaszcza SI tych co wyglądali jak Predator to było coś znacznie bardziej ambitnego niż zachowanie wrogów z Quake 1 i 2. Oczywiście i tak nie miało startu do SI wrogów z Half Life 1, który do dziś ośmiesza pod względem SI ponad 95% obecnych gier - strategie komandosów i najemniczek w czarnych kostiumach. Zwłaszcza to odczuwamy na Medium/Hard.
W każdym razie Unreal od tych kilkunastu lat sporo zyskał na dynamice. Szkoda, że Unreal nie dostał porządnego remastera, a mody graficzne są dość skromne akurat do tej gry. To samo Duke Nukem 3d 1996 czy Blood 1997.
Do Nukem 3d mamy High Resolution Pack v5.4, który przeobraża wygląd gry na znacznie bardziej ostry i wyraźny więc nie ma już żadnej pikselozy. Jest to znacznie lepsza alternatywa niż remaster z 2016.
Jest też fanowski projekt, gdzie gra przenoszona jest na nowy silnik od Serious Sam - Serious Duke 3D. Wygląda to dopiero super, ale wiem, że w połowie 2019 roku były gotowe tylko dwa pierwsze poziomy i dodano bardziej rozbudowany prolog.
Wolfenstein - The New Order miał trochę ze stylu gry Duke Nukem 3d.

post wyedytowany przez Piotrek1982 2020-01-22 10:24:04
23.01.2020 20:10
81
odpowiedz
6 odpowiedzi
Wyrocznia74
0
Pretorianin

Premiera dopiero na jesieni, moze to i lepiej.

25.01.2020 00:07
82
odpowiedz
2 odpowiedzi
joe1chip
43
Konsul

Wydaje się być wyraźnie lepszy od tego z 2016. Z drugiej strony to więcej tego samego a poprzedni Doom mi się nie podobał zbytnio. Uważam go za najgorszy tytuł z serii Doom. Najgorszą zmorą tamtej części była monotonia - te ciągłe nawalanie do spawnujących się bez przerwy stworów na arenach nie było zabawne tylko nudne. Pomijając, że klimat też był gorszy od Dooma 1, 2 i zwłaszcza 3.

27.01.2020 11:30
84
odpowiedz
2 odpowiedzi
kiniu debesciak
9
Legionista

Ciekawe czy główny bohater nadal będzie Jasiem niemowa?

post wyedytowany przez kiniu debesciak 2020-01-27 11:33:25
27.01.2020 14:32
😂
85
odpowiedz
4 odpowiedzi
zanonimizowany1304795
4
Centurion
Image

No i pękła bańka z hajpem.
Doom Eternal będzie miał coś na zasadzie Battlepassa oraz MTX (info z preview eventu)
https: // i . imgur . com/XJmw58q.png
https: // i . imgur . com/KD9Hj9Y.png

Co to za kasowanie linków -.-

post wyedytowany przez zanonimizowany1304795 2020-01-27 14:33:32
30.01.2020 13:26
Krypta76
😂
87
odpowiedz
Krypta76
15
Konsul
7.0

Doom 4 miał być za ziemi czekam już 16 lat.

04.02.2020 15:47
Ziomaletto1
89
odpowiedz
Ziomaletto1
41
Konsul
Wideo

Początek/pierwsze 10 minut nowego DOOM: https://www.youtube.com/watch?v=LJ6BnaE0Inc

01.03.2020 23:10
93
odpowiedz
1 odpowiedź
joe1chip
43
Konsul
Image

Panowie z ID, kiedy nowe wersje waszych najlepszych dzieł? Quake 1 i 2?

04.03.2020 20:00
zyyyygarekbue
94
odpowiedz
zyyyygarekbue
47
Pretorianin

Zabawne, ze jak patrze na te filmiki z gameplaya ten nowy DooM duzo bardziej niz ze starymi DooMami kojarzy mi sie z Painkillerem...

10.03.2020 00:23
Guntor
96
odpowiedz
2 odpowiedzi
Guntor
46
Generał

9 dni :3 Ale będzie młócka. Ten tytuł wygląda lepiej pod każdym względem od Dooma 2016, a był moją grą roku.

16.03.2020 13:15
103
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany1284435
7
Chorąży

Niby Eternal ma mieć jakąś tam bardziej rozbudowana fabułę ale coś mi się wierzyć nie chce. Ja się wstrzymam z zakupem

16.03.2020 18:59
Ziomaletto1
104
odpowiedz
Ziomaletto1
41
Konsul

https://slayersclub.bethesda.net/pl/article/2dgR4AyVqC08ZJ2G0f1Gcu/dev-diary-in-game-events

Potwierdzono łączenie konta Steam z kontem Bethesdy, ponadto wszystkie kosmetyczne rzeczy są jedynie dostępne przez samo granie (tak, wiem, rewolucja).
Gdzieś na forach były screeny gdzie była zakładka z "boosterami" i okazuje się, że to nie jest coś, co serwuje nam UBI od dłuższego czasu. Ot, dodajesz jakiegoś znajomego na listę i gdy on zdobywa PD, Ty zdobywasz razem z nim.
No i można grać w kampanię offline.

Kiedy w końcu ten cholerny czwartek?!

17.03.2020 16:47
😁
105
odpowiedz
5 odpowiedzi
bolek2018
36
Generał

No i wisienka na torcie - jest DENUVO potwierdzone.

18.03.2020 23:58
107
odpowiedz
zanonimizowany146624
131
Legend
Wideo

https://youtu.be/a73fhJgksZM polska videorecenzja :)

20.03.2020 16:27
Ski_drow
115
odpowiedz
1 odpowiedź
Ski_drow
127
Senator
9.0

Gra jest mega dobra, kilka h za mną i wsiąkłem na maksa.Grafika na Ultra miażdzy system, a grywalność świetna.Jak ktoś lubi nawalanki i 2016 mu się podobał, to tutaj dostanie tego o wiele więcej :)

20.03.2020 23:27
Johnny321
126
odpowiedz
3 odpowiedzi
Johnny321
12
Legionista

Dla mnie, qrna, poczatek za trudny, co chwile brak amunicji, glupie savepointy... jak na razie rozczarowanie... to juz wole na luzaka tego dooma 64 dodawanego gratis...

21.03.2020 07:22
Ziomaletto1
127
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ziomaletto1
41
Konsul

Jak ktoś chce wyłączyć ten paskudny anty-aliasing, trzeba wywołać konsolę i wpisać komendę r_antialiasing 0. Bo id Software niestety zapomniało o uwzględnieniu tej opcji.

21.03.2020 19:21
138
odpowiedz
1 odpowiedź
Trint
28
Legionista

Szybka opinia

RPG,MMORPG,otwarty świat,DLC,ulepszenia,skrzynki,skiny,skille
zadania,zadania fabularne w doomie,zadania poboczne,łowienie rybek,crafting, farming sandbox i inne tak widzę tą grę
Dlaczego? zeby na was zarabiać
Sama gra 200zl
Płatne DLC co pół roku za 200zl
P2W kolejne 200zl
Wartość samej gry czyli aby się grało najlepiej to +1000zl
Gdyby nie było tego całego szajsu a sama stała by się strzelanka ukończona w 100%
To pewnie sprzedawała by się gorzej i nie mogła by tak zarabiać na naiwnych dzieciach

post wyedytowany przez Trint 2020-03-21 19:30:12
22.03.2020 09:09
144
odpowiedz
Teqnixi
63
Pretorianin

Nie grałem ale jeżeli gra jest trudniejsza i dłuższa niż ta z 2016 to znaczy że jest jeszcze bardziej nużąca i widać to w ocenach graczy na metacritic. Recenzenci to inna bajka bo technicznie na pewno gra jest świetna jak w zasadzie obecnie każda gra o dużym budżecie ale grywalność poza chyba dość wąska grupą odbiorców ma średnią. Skończyłem dooma 2016 na normalnym i męczyłem się pod koniec bardziej niż w jakichkolwiek soulsach, szczególnie ten podwójny boss był przegięty. Jak tu jest jeszcze więcej i jeszcze mocniej to odpuszczam do czasu ceny około 50 zł. A co do wyglądu to z tego wyżej linkowanego filmu od digital foundry wynika, że 9 letnia gra ta od minuty 4:00 wygląda sporo lepiej ;). A tak w ogóle to z nowoczesnych "retro" strzelanin Wolfenstein daje dużo większą frajdę od Dooma choćby przez brak tej powtarzalności (idziesz chwilkę, patrzysz na mapę z której nic nie wynika, jest arena po której od razu wiadomo, że zaraz będzie tu starcie choćby przez to, że się wala milion nabojów i innych ulepszaczy, bitwa i tak powtórz 500 razy z kilkoma przerywnikami na scenki i bossów - i tak wygląda cały Doom).

post wyedytowany przez Teqnixi 2020-03-22 09:21:16
22.03.2020 20:48
149
odpowiedz
4 odpowiedzi
Wyrocznia74
0
Pretorianin

Co innego sprawia ze gra jest niegrywalna, poruszanie sie postaci jest hiper szybkie, to bardziej przypomina fortnite w szatach dooma niz nawet tego dooma z 2016 roku, niegrywalne gowno to jest , caly czas musisz zapierd...c nie ma ze sobie chodzisz i zabijasz nie masz trybu chodzenia, masz tryb biegania tylko

24.03.2020 13:54
154
odpowiedz
1 odpowiedź
gebels1818
52
Centurion
5.5

Gra byłaby lepsza gdyby nie te momenty, w których musimy skakać po jakiś ścianach jak jebany skoczek parkourowiec. 70% gry to skakanie z jednej ściany na drugą po jakiś dennych mapach. Mogliby dać więcej map w mieście tak jak na początku gry i mniej tego jebanego skakania. Drugi Titanfall się zrobił z tego. Mapy są też jakieś takie bezsensowne. Moim zdaniem mapy z Dooma 2016 były sporo lepiej zaprojektowane jak np. te stacje kosmiczne na marsie. Same mechaniki eliminowania stworów są ok. Poprawiono efekty związane z finisherami przeciwnków jak i samą walkę z nimi. Wkurzają mnie też walki z bossami. Nie dość że jest mocny boss to wszędzie wałęsają się te miernoty, które trzeba rozwalać żeby odzyskać zasoby. Na każdego przeciwnika jest inny sposób jego eliminacji. Poprawiono elementy RPG związane z modyfikacją postaci. Za gameplay związany ze strzelaniem i elementy rpg oraz finishery dam mocne 9.0. Natomiast za lokacje , bezsensowne ciągłe skakanie jak pier###ny myszoskoczek daję 2.0. Za dużo skakania. Średnia ocena 5,5.

24.03.2020 16:56
156
odpowiedz
lio82
9
Legionista
2.0

Grałem i wolę Quaka i Doom 2016

29.03.2020 21:32
177
odpowiedz
TRANCE
1
Junior

Jedna z najlepszych gier w historii,niesamowita grywalność,jakość grafiki,żadnych problemów no i ta oprawa muzyczna !!! brawo !!!

07.05.2020 20:22
👍
201
odpowiedz
Sm.
5
Legionista

Świetna klasyczna strzelanka, gdzie liczy się tylko frajda ze strzelania i siekania kolejnych przeciwników. Na początku wydawało się, że klimat jest gorszy od DOOM'a z 2016r, ale jednak nie - jest lepiej.

Rozgrywka jest bardziej urozmaicona, szybsza, brutalniejsza i trudniejsza do przejścia. Wyjaśnia się wiele wątków fabularnych i jak ktoś chce się wczytać w historię piekła i DOOM SLAYERA, to naprawdę warto.

Od strony technicznej - majstersztyk. Co prawda widziałem lepszą grafikę, ale twórcy poszli na sensowny kompromis miedzy jakością i szybkością rozgrywki. Lokacje są ładne i cieszą oczy - ogrywałem na RX 580 8GB, 16GB RAM, R5 1600X, najwyższe detale 1080p i średnia klatek wynosiła powyżej 100. Wszystkiego doprawia świetna muzyka Micka Gordona, choć nie tak dobra jak w 2016r.

Na plus można zaliczyć też liczne sekrety i kolekcjonerskie duperele.

Podsumowując - bawiłem się świetnie i z wielką chęcią będę czekał na DLC.

Grywalność 10/10
Grafika 7,5/10
Muzyka 9/10

Ocena końcowa 9,5/10

post wyedytowany przez Sm. 2020-05-07 20:24:05
09.05.2020 01:42
203
odpowiedz
8 odpowiedzi
sito18
3
Junior

Niestety??. Prawda jest taka. Tylko DOOM z 2005 roku ma klimat. Co z tego, że ładna grafika i pełno bajerów jak nie czuć klimatu. Brak poczucia zaszczucia, niepewności i strachu. Mam wrażenie, że gra była robiona pod młodych odbiorców, którzy nie grali w DOOM z 2005. A szkoda bo to powinien być wyznacznik do kolejnych tytułów. Bardzo martwi fakt, że twórcy o tym zapomnieli!

13.05.2020 18:44
205
odpowiedz
abyx9229
2
Junior
9.0

Mam problem z doom eternal. Nie mam dźwięku w dialogach. Wie ktoś może o co w tym chodzi?
Mam corei5 8300 i geforce gtx1050 ti, 16gb ram. Słuchawki bezprzewodowe co prawda, ale jak podłączę cokolwiek innego to nie ma różnicy.
Ogólnie poza tym to gierka spoko. Mam oryginał.

16.05.2020 20:28
mirko81
209
odpowiedz
mirko81
27
Dywizjon 1150
Gra Doom Eternal | PC
12następnaostatnia