Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana ... Rokosz Targowice Puczem Pogania

123następnaostatnia
25.07.2017 10:07
1
9
Drackula
172
Bloody Rider

Dobra Zmiana ... Rokosz Targowice Puczem Pogania

Ostatnie kilka dni to okres zawirowan politycznych w kraju, ktore moga uksztaltowac nie tylko polityke wewnetrzna i zewnetrzna Polski na kilka lat ale rowniez miec powazne implikacje gospodarcze i spoleczne.
PiS wytoczyl ciezkie dziala przcieko trzeciemu filarowi wladzy w Polsce a mianowicie Sadownictwu. Jako ze jest to obszar nad ktorym PiS nie ma kontroli (z wyjatkiem TK), jest to ogromna bariera ku temu aby prowadzic dalsze budowanie Panstwa wedle wizji Kaczynskiego. Oczywiscie warto podkreslic, ze w przekazie medialnym, glowne cele to zburzenie ostatniego bastionu komunistow, oraz rozbicie kasty prawniczej. Tylko jak sie to ma do faktu ze PiS ma zamiar obsadzic zwolnione wakaty ludzmi zgodnymi z linia partii?
Niestety jest to atak na konstytucje i podstawe ustrojowa tego kraju, czyli trojpodzial wladzi i niezaleznosc wymiaru sprawiedliwosci od wladzy ustawodwczej i wykonawczej. Szkoda tylko ze w spoleczenstwie Polskim, swiadomosc polityczna i wiedza jest na tak niskim poziomie, ze pisowskie haselka padaja na bardzo podatny grunt.

Poki co, pochod bolszewikow zostal zatrzymany, jednak mysle ze jest to krotkotrwala przeszkoda. PiS nie spocznie i jak juz przedstawiciele zapowiedzieli, zmiany beda kontynuowane. Czekam na rozwoj sytuacji, ale z niepokojem, bo zaden ze scenariuszy jaki mi do glowy przychodzi nie jest czyms co chcialbym widziec.

1) Rozlam w Pisie, przedterminowe wybory, mala frekwencja glosujacych, duze poparcie dla pisu, kolejna wygrana z conajmniej takim samym obsadzeniem parlamentu ale juz bez bagazu watpiacych koalicjantow i szczurow okretowych. Zero hamulcow w dalszym niszczeniu panstwa.
2) Utrzymanie obecnego statusu, ale czystki w obozie rzadzacym, do tego ciern w dupie w postaci prezydenta (choc nie koniecznie), chcacego blokowac a faktycznie nie majacego wiekszego wplywu.
3) Przedterminowe wybory, wygrana opozycji i brak pomyslu na naprawe kraju oraz zaslona milczenia na depisacje.

Mielismy juz targowice, mielismy dwa pucze w niespelna rok, teraz trwa rokosz. Umeczony ten nasz kraj jest strasznie. Tylko, kto jest kim? Bo jak pomyslec to ciezko Polaka zdefiniowac. Prawdziwi Polacy, gorszy sort, bolszewicy, homo-sovieticus, volksdojcze, postkomunisci, ubecy, tylko gdzie do cholery Polacy sie podziali? :)

Oczywiscie nie mozna zapominac ze w cieniu walki o sady, przepchnieto ustawy, podnoszace daniny na rzecz panstwa a Morawiecki nadal czaruje liczbami.

Trzeba na nich Kosciuszke znalezc --->

Poprzednia czesc:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14353699&N=1

post wyedytowany przez Drackula 2017-07-25 10:16:20
25.07.2017 10:27
5
14
odpowiedz
1 odpowiedź
.:Jj:.
99
     Frank Sinatra     

Gdzie jest wrak?
d
z
i
e

j
e
s
t

w
r
a
k
?

31.07.2017 07:39
62
9
odpowiedz
Cainoor
189
Mów mi wuju

Wczoraj pod domem Frasyniuka kilka osob protestowalo przeciwko komunistom spiewajac 'raz sierpem, raz mlotem...'. Jakim trzeba byc mialkim intelektualnie, by nie laczyc prostych faktow?
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555188,wroclaw-manifestacja-przed-domem-wladyslawa-frasyniuka-sprzeciw-sasiadow.html

02.08.2017 11:12
88
9
odpowiedz
Yoghurt
59
Legend

Biedne dzieci
https://oko.press/macierewicz-chce-musztrowac-uczyc-strzelania-a-szyszko-tepic-ekoterrorystow-wklad-obu-ministerstw-nowe-podstawy-programowe-liceum/

Cudny link.
No to pomyślmy nad propozycjami poszczególnych resortów jeśli chodzi o program oświaty:
- MON chce nauczac obronności (w jaki sposób pospolite ruszenie licealistów ma sobie poradzić na nowoczesnym polu bitwy nikt nam nie powie, ale znów będziemy pieknie umierac, ziemię przeżegnując ręką jakby co)
- Ministerstwo Środowiska, jak sama nazwa wskazuje, będzie uczyć, jak skutecznie to środowisko niszczyć
- Ministerstwo Cyfryzacji nauczy wszystkie dzieci, że Internet nie może być neutralny dla dobra państwa i monitoring ruchu w sieci oraz likwidacja net neutrality to jedyna droga do szczęścia
- Ministerstwo Energii wesprze Ministerstwo Środowiska i w podręcznikach umieści się notkę o tym, że używanie alternatywnych źródeł energii robi z dzieci homoseksualistów a jedynym słusznym wyborem jest węgiel oraz drzewo z puszczy
- Ministerstwo Finansów nauczy, że SKOK to lepsza lokata pieniędzy niż zagraniczne banki
- Ministerstwo Gospodarki Morskiej ręka w rękę z ministrem Szyszko będą propagować odłowienie wszystkich ryb z Bałtyku jak najszybciej, żeby nam obce mocarstwa nie pozabierały śledzi.
- Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa będzie promować wśród młodzieży czyn społeczny, by ktoś wreszcie pobudował nam autostrady, oraz nauczy je, jak wytrzymać dwadzieścia lat oczekiwania na mieszkanie z nowych programów rządowych.
- Ministerstwo Kultury wprowadzi do szkół obowiązkowe mundurki z kotwicą Polski Walczącej na lewym ramieniu i Szczerbcem na prawym (przodownicy klasowi w bonusie dostaną medal narodowego bohatera Misiewicza do wpięcia w klapę).
- Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego zostanie zlikwidowane, bo uczelnie to wylęgarnia lewackich poglądów. Zamiast tego po ukończeniu szkoły średniej każdy obywatel będzie mógł dostać przydział od razu do pracy odpowiedniej do jego umiejętności. W kraju zostaną tylko dwie uczelnie - jedna w Toruniu, druga w Lublinie, dostępne tylko dla najbardziej oddan... wróć, dla najzdolniejszych.
- Ministerstwo Rodziny będzie krzewiło w uczniach tradycyjne wartości, uprzedzi, ze od prezerwatyw ma się raka, a najwyższym dobrem dla kobiety jest urodzenie piętnaściorga dzieci, im bardziej upośledzonych, tym lepiej.
- Ministerstwo Rolnictwa nic nie wprowadzi, bo wszyscy w tym kraju boją się wkurwionych rolników.
- Ministerstwo Rozwoju nauczy dzieci tak przydatnych umiejętności w obszarze regionalnym jak lokalizacja wszystkich pomników papieża oraz krzyży smoleńskich w powiecie.
- Ministerstwo Sportu da pieniadze na organizację zlotów młodzieży na stadionach. Rozda wszystkim opaski, brązowe koszulki i będzie krzewiło rozwój ciała poprzez robienie pajacyków przez 3 godziny dziennie. Dziwnym trafem w pierwszych rzędach na sportowych zjazdach młodzieży promowani będą wysocy blondyni.
- MSW pokaże dzieciom, jak znaleźc komunistycznego szpicla i jak rozpoznać ubecką wdowę.
- MSZ nauczy geografii wedle ministra Waszczykowskiego, a nie propagandowej wersji przedstawianej do tej pory. Dzieci dowiedzą się, że Polska jest od morza do morza (nieważne którego), że Lwów i Wilno są wciąż nasze, UE to nasi wasale a odległe, lecz zaprzyjaźnione San Escobar w razie konfliktu wesprze nas swoimi pociskami międzykontynentalnymi.
- Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadzi tylko jedną zmianę w programie edukacji - w każdym podręczniku, w prawym górnym rogu każdej strony wraz z okładką będzie zdjęcie uważnie przypatrującego się ministra Ziobro. Na korytarzach, w klasach (w każdym z czterech rogów i jeden ukryty między pocztem królów Polski w pracowni historycznej), na stołówkach i salach gimnastycznych również. Dzieci muszą pamiętać, że dobry minister Ziobro czuwa nad nimi w każdej godzinie.
- Ministerstwo zdrowia zaprosi do szkół panią Ziębę i jej popleczników, którzy wyjaśnią całej młodzieży, że lekarzom nie wolno ufać, bo to za dobrze ustawiona kasta.

post wyedytowany przez Yoghurt 2017-08-02 11:15:45
25.07.2017 10:09
😁
2
odpowiedz
Bukary
151
Senator

Czekam na pierwszy post Jj...

25.07.2017 10:10
3
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
DanuelX
75
Kopalny

Jak nowa część to ja muszę jeszcze raz podziękować Lutzowi za zwrócenie uwagi na ten wstrętny astropurning!
http://niezalezna.pl/102806-demonstracja-klubow-gp-oni-pokazuja-agresje-my-sie-za-nich-bedziemy-modlic

25.07.2017 10:20
3.1
1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Oni sie umawiają na niedzielne popołudnie, opozycja zorganizowała demonstracje spontanicznie, bo nikt nie wiedział kiedy beda ustawy o sadach głosowane.

Astromindfuck

25.07.2017 10:22
3.2
Drackula
172
Bloody Rider

Upadek KK oraz strata spolecznego poparcia dla KK w Polsce bedzie chyba znacznie szybszy i blesny niz to bylo w Irlandii.

Bolszewiki sobie ryje Katolicyzmem wycieraja a hierarchia temu jeszcze przyklaskuje.

post wyedytowany przez Drackula 2017-07-25 10:23:45
25.07.2017 10:22
4
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
151
Senator

No i nigdy się nie dowiemy, kim jest córka leśniczego:

https://wiadomosci.wp.pl/prokuratura-odmowila-sledztwa-ws-corki-lesniczego-6147950843704961a

"Niezależna" prokuratura ukręciła łeb sprawie. ;)

25.07.2017 10:48
4.1
1
Runnersan
167
Senator

I tak samo będzie z sądami tylko że tym razem niższego szczebla.

25.07.2017 10:27
5
14
odpowiedz
1 odpowiedź
.:Jj:.
99
     Frank Sinatra     

Gdzie jest wrak?
d
z
i
e

j
e
s
t

w
r
a
k
?

25.07.2017 10:33
5.1
Bukary
151
Senator

No wreszcie! ;)

25.07.2017 11:25
6
2
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
75
Kopalny

I wszystko jasne. Astropirofing doprowadzi w końcu do ataku terrorystycznego w Polsce. Tako rzecze Waszczu.
https://oko.press/robi-sie-groznie-min-waszczykowski-oglasza-ze-opozycja-planuje-ataki-terrorystyczne/

25.07.2017 11:30
6.1
5
Drackula
172
Bloody Rider

I to mowi czlowiek, ktory szczyci sie wyzszym wyksztalceniem!

Nawet pijacy spod budki z piwem takich odjechanych teorii nie maja. Czyzby w Pisie odbywal sie konkurs na najbardziej pierd........o czlonka?

Masz misia Terrorysto! --->

post wyedytowany przez Drackula 2017-07-25 11:37:53
25.07.2017 11:30
7
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Yoghurt
59
Legend

Skoro znamy winnych i skoro jest to ewidentna próba obalenia legalnie wybranego rządu, dlaczego nie ma aresztowań? Czemu obcy element nie został jeszcze wyłapany i nie postawiono mu zarzutów o szpiegostwo na rzecz obcych mocarstw oraz spiskowania przeciw Rzeczypospolitej? Jeśli ktoś mówi takie rzeczy z taką pewnością i z kamienną twarzą, musi posiadać niezbite dowody na machlojki, dlaczego więc nie doszło do rozbicia obcych siatek wywiadowczych? Panie ministrze Waszczykowski, panie Ministrze Macierewicz, panie ministrze Błaszczak, domagam się ostrej, natychmiastowej reakcji. Może nie od razu odwetowego ataku rakietowego na Berlin, Brukselę oraz dom Donalda Tuska w Sopocie, ale chociaż pozamykajcie tych wywrotowców do więzień!

25.07.2017 11:34
7.1
Drackula
172
Bloody Rider

najpierw musza zlamac opor twittera i facebooka, ktore nie udostepniaja danych osobowych uzytkownikow, potem pojdzie z gorki :)

25.07.2017 11:40
7.2
1
Yoghurt
59
Legend

A to nie można ustawą zakazac Twittera i Facebooka i po prostu zrobić własną wersję, tak jak robią to Rosjanie swoim Vkontaktie czy Chińczycy swoim RenRen? Przecież to jest banalnie proste. Mam już nawet nazwy dla porządnych, polskich serwisów - zamiast obco brzmiącego Facebooka można by stworzyć na przykład serwis "Krajowa Księga Uczciwości"", a zamiast Twittera, który wykorzystuje paskudny nieznany w naszym kraju wyraz dźwiękonaśladowczy, należałoby stworzyć "Małego Ptaszka" albo "Karmniczek" (obowiązkowo z wersją midi "Ćwierkają wróbelki od samego rana" grającą w tle).

25.07.2017 11:40
7.3
DanuelX
75
Kopalny

Jak to dlaczego? Sądy jeszcze nie są w pełni wolskie! Dopiero jak prokuratura i sędzia będzie z odpowiedniego nadania dopiero wtedy zaczniemy sądzić zdrajców.

25.07.2017 11:45
7.4
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Ale aresztowania trwają. Tylko dyskretnie, żeby dekonspiracja nie trafiła do centrali. Będzie można antypolskich szpiegów odwrócić i zastosować ich przeciw Sorosowi i całemu lewackiemu rządowi światowemu.

Nie bójcie nic. Słuzby wywiadowcze pod opieką Antoniego i Błaszczaka nieustannie są czujne wobec wroga narodu.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-25 11:45:44
25.07.2017 12:39
😁
8
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

Nie dowiemy się, o czym tak naprawdę wczoraj rozmawiała Szydło z Dudą i marszałkami, ale jedno ze zdań, które podobno wtedy padło, wyjątkowo mnie rozbawiło:

Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji.

Jakbym czytał kryminał o mafii sycylijskiej...

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/weto-andrzeja-dudy-kaczynski-zadal-zmiany-decyzji,artykuly,413725,1.html?src=HP_Section_1

25.07.2017 12:41
😁
8.1
Tal_Rascha
127
The Night We Met

A po godzinie planował Adrianowi wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę? :D

25.07.2017 12:48
8.2
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Tekst na poziomie wPolityce. Nie przykładał bym do niego wagi.

25.07.2017 13:05
😉
8.3
Bukary
151
Senator

Dlatego napisałem "podobno". Zdanie jest dość zabawne. I tyle. :)

25.07.2017 13:01
😈
9
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hansvonb
159
Res ad triarios venit

A jednak Lutz jest botem:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/astroturfing-akcja-przeciwko-manipulacji-w-sprawie-sadow-sama-byla-manipulacja/lt3t2q0

Eksperci z USA przebadali tysiące kont na Twitterze i wszystkie tweety, które 22 i 23 lipca wspominały o astroturfingu w Polsce. Okazało się m.in., że wiele tweetów zawiera dokładnie ten sam tekst: "Sprzeciwiam się wykorzystywaniu mechanizmu #Astroturfing aby manipulować Polską!".
/.../
W Polsce jesteśmy świadkami jednej z najbardziej w historii zmasowanej akcji tego typu".
/.../
Łącznie eksperci Atlantic Council przeanalizowali 15 tys. 882 tweety oraz 2 tys. 408 użytkowników Twittera.

Okazuje się, że analizowane tweety z 22 lipca z użyciem wspomnianych hasztagów pojawiały się bardzo powoli w tempie średnio od 3 tweetów na minutę do ponad 200 na minutę w ciągu zaledwie jednej godziny. Wcześniej i później intensywność nie była zauważalna. Tego typu statystyki są charakterystyczne dla skoordynowanego - i prawdopodobnie częściowo zautomatyzowanego - bota produkującego hashtagi..

a jeśli nawet nie jest botem - to jest sam ofiarą i narzędziem manipulantów :P

25.07.2017 13:04
9.1
1
DanuelX
75
Kopalny

#szok i #niedowierzanie !!!1!!

25.07.2017 13:48
9.2
1
Tzymische
48
Generał

ja to nie jestem na biezaco, wiec czy moze mi ktos powiedziec o co k..a chodzi z tym astroturfingiem?

Bo tu gdzie ja mieszkam, astro ku..a turf to po prostu sztuczna trawa. I gramy na niej w pilke nozna czasem i teraz nie wiem czy jestem jakis zdrajca narodu ? czy ki chu...k? Chcialem tez do ogrodu zarzucic zeby nie musiec ciagle kosic - ale teraz nie wiem czy za to jakis wyrok nie bedzie??

http://www.astroturf.com/

post wyedytowany przez Tzymische 2017-07-25 13:49:21
25.07.2017 13:45
10
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Runnersan
167
Senator

https://www.wprost.pl/10067021

Socjalizm górą.
Istniejąca od 50 lat apteka straciła możliwość dalszego wynajmowania lokalu. Chciałaby znaleźć nową, ale nowa ustawa traktuje ich jak nową aptekę, a w Poznaniu według ustawy jest już za dużo aptek.

25.07.2017 13:49
10.1
Cainoor
189
Mów mi wuju

To było do przewidzenia. Wolny rynek? Szeroki dostęp do leków? Konkurencyjność? Nie! Komuchy z PIS mają inne cele.

25.07.2017 13:51
😡
11
odpowiedz
Cainoor
189
Mów mi wuju

Jak już o socjalizmie, to jeszcze o nowych podatkach:
http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/podatek-od-biurowcow-i-galerii-handlowych-projekt-mf/c4h715

1. "Wśród pomysłów jest m.in. opodatkowanie właścicieli nieruchomości komercyjnych o wartości ponad 10 mln zł. Mieliby oni płacić stawkę 0,042 procent miesięcznie od wartości początkowej nieruchomości, co - według MF - jest hipotetycznym dochodem z tytułu najmu."
- Hipotetycznie? ...

2. "Inny pomysł MF to ograniczenie możliwości zaliczania jako koszty uzyskania przychodu wydatków na usługi niematerialne, np. doradcze. Mogłyby stanowić maksymalnie 5 procent zysku, z tym że rozwiązanie nie miałoby zastosowania do kosztów nieprzekraczających 1,2 mln zł oraz bezpośredniego kosztu wytworzenia towaru lub usługi."
- 5% bo... tak?

25.07.2017 14:09
12
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
Cainoor
189
Mów mi wuju

Do trola Lutza:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1513777692015243&id=100001490799433

Marze byś kiedyś sie opamiętał i napisał - przepraszam, myliłem sie.

post wyedytowany przez Cainoor 2017-07-25 14:40:19
25.07.2017 15:14
12.1
Drackula
172
Bloody Rider

wytyczne z nowogrodzkiej nie obejmuja slownictwa zawierajacego slowa: Przepraszam, mylilem sie itp

post wyedytowany przez Drackula 2017-07-25 15:17:05
25.07.2017 15:28
👍
12.2
Cyniczny Rewolwerowiec
45
Senator

Czyli lutz myśląc, że jest taki inteligentny, niezależnie myślący i nie poddający się medialnej propagandzie tak naprawdę robił za pożytecznego idiotę ruskiej propagandy?

Też mam newsa: Kolumb odkrył Amerykę.

25.07.2017 15:38
12.3
kombinator
67
The Doctor

Zdurnieć można od tego trollowania politycznego w sieci.
Rozpleniło sie to jak zaraza.
A retoryka mediów prorzadowych faktycznie już do złudzenia przypomina tą z PRL-u.
Tam też było o sponsorowaniu opozycji przez zgniły zachód itp itd.
W zasadzie to można by puścić w TVPis Urbana sprzed lat i byłoby dokładnie to samo co mówi Holecka, Rachoń, Pereira i inne tuzy tuby propagandowej

25.07.2017 18:24
12.4
Ahaswer
61
ciwun

Ludzie tacy jak Lutz nie przepraszają.

25.07.2017 21:02
12.5
Lutz
157
Legend

Chryste panie, astroturfing to technika manipulacji a teraz sie okazuje ze astroturfing to praktycznie nazwa własna botów na Twitterze.

25.07.2017 15:24
13
odpowiedz
3 odpowiedzi
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydencki-minister-protesty-nie-byly-powodem-weta,759636.html

I to by było na tyle jeśli chodzi o słuchanie obywateli i liczenie się z ich zdaniem przez prezydenta.

Okazuje się że protesty były NIEPOTRZEBNIE! I nie miały wpływu na decyzję Andrzeja. A może znowu Adriana? Ulica to totalna opozycja która chce obalić rząd.

25.07.2017 15:31
13.1
Iselor (Łódź)
101
Generał

Obecnie nie jest to takie proste. Kto bowiem protestuje? Gdyby to była faktycznie "ulica" to można by jej słuchać. Obawiam się jednak - a wszystko na to wskazuje - że to były dobrze zorganizowane, na pewno nie spontaniczne protesty KODziarzy, wrzeszczącej opozycji i innych kuglarzy tego pokroju.

25.07.2017 15:50
👍
13.2
Drackula
172
Bloody Rider

dokladnie! Soros calkiem niezle placi, dniowka to 150 PLN. Czyli nic nie robisz a zarobisz.

25.07.2017 16:19
13.3
Beret z antenką
36
Generał

Trwa wojna w obozie bolszewików więc Adrian nie może tak jednoznacznie stwierdzić że wpływ na jego decyzje m.in. mieli spacerujący po ulicy ubecy, esbecy, terroryści, sodomici, wdowy esbeckie, resortowe dzieci, cykliści, islamscy uchodźcy, kanalie, Niemcy z PO bo jego pisowscy przeciwnicy by go zaorali od razu. Adrian musi być czujny bo jego nowy wróg jest jak bestia :D

dokladnie! Soros calkiem niezle placi, dniowka to 150 PLN. Czyli nic nie robisz a zarobisz.
No właśnie, a potem za te pieniądze stoją w bramach i wódke piją! Zbóje i ubecy.

25.07.2017 16:24
😊
14
odpowiedz
Beret z antenką
36
Generał

A jednak Lutz jest botem

Jedynym botem na tym forum jest wysiak

25.07.2017 18:20
15
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

Gowin jednak niewzruszony niczym spiżowy pomnik:

Wylano tu na mnie morze hejtu. Liczono, że ulegnę presji, rząd się rozpadnie, establishment wróci do władzy. Wytrzymałem. Dobra Zmiana trwa.

https://mobile.twitter.com/jaroslaw_gowin?lang=pl

Wytrzymał! Heroizm godny podziwu. Będzie można dalej głosować i nie klaskać.

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-25 18:22:36
25.07.2017 18:41
15.1
1
EnX
107
White Dragon

Gowin to człowiek guma, zawsze się odpowiednio nagnie, a potem wróci do swojej pierwotnej pozy.

25.07.2017 19:24
😃
15.2
2
Kanon
174
Befsztyk nie istnieje

Wylano tu na mnie morze hejtu. Liczono, że ulegnę presji, rząd się rozpadnie, establishment wróci do władzy. Wytrzymałem. Dobra Zmiana trwa.

Powiedział członek poprzedniego establishmentu, który przesiadł się do ławek obecnego establishmentu.

26.07.2017 11:15
15.3
1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Bukary

Doceniam sarkazm, ale spiżowy? Gdyby Wajda żył, to nakręciłby o nim "Człowieka z kauczuku".

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 11:16:34
25.07.2017 18:42
16
4
odpowiedz
Ahaswer
61
ciwun

Ja nie mam zaufania do Dudy i nie mam krótkiej pamięci. To od zwycięstwa Dudy w wyborach prezydenckich zaczęło się całe nieszczęście. To Duda wydatnie przyczynił się do zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego. Wielokrotnie przemawiał językiem pisowskim czyli obłudnym, zakłamanym, demagogicznym, populistycznym, skrajnym, nierzadko obraźliwym wobec Polaków. Był głuchy na argumenty środowisk od PiS-u niezależnych i na racjonalny przekaz odnoszący się do polskiej racji stanu. Nie miał w sobie poczucia odpowiedzialności, ni godności i honoru.

Teraz solennie mu dziękujemy za to, że po raz kolejny nie złamał Konstytucji. A mógł zabić. Mówię to bez ironii.

Nie, Dudzie nie ufam za grosz. Ale cieszę się, że w obozie wrogów Polski doszło do pewnego rozwarstwienia. Zgadzam się z pisowskimi komentatorami, że to spowolni pochód pisowców ku wprowadzeniu w Polsce nowego (starego) ustroju.
Innymi słowy: wczoraj stało się coś dla Polski pozytywnego. Polacy poczuli chwilową ulgę od tego poczucia bezsilności, które w nas z miesiąca na miesiąc narastało. A jednocześnie zdrajcy uświadomili sobie, że tak łatwo z nami, Polakami, im nie pójdzie. Widzieliśmy i czuliśmy ich zaskoczenie, konsternację i strach. Z ich twarzy poznikały pogardliwe uśmieszki szatniarza mówiącego: "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi". Postbolszewicy poczuli, że naród może stawić im opór.

Teraz pytanie czy oszukani pisowcy, zdradzeni o świcie, rozjuszeni, w ataku furii znanej z wystąpień Kaczyńskiego wypowiedzą Polakom otwartą wojnę i pójdą na bagnety. W akcie zemsty, z powodu kolejnego upokorzenia. I tutaj wiele zależy od postawy Dudy. W jego nawrócenie nie wierzę, choć mogę się mylić, ale wierzę w to, że konfliktowi pisowcy znowu zaczną żreć się we własnym gronie, jak to drzewiej bywało. A osłabiony i wykrwawiający się wróg Polski to dobra dla Polski perspektywa.

Ale na koniec dodam, że nigdy nic nie jest takie proste jak się wydaje. Nawet Dudy nie skreślam całkowicie i niejako, jako obywatel, daje mu szansę na stanie się prezydentem Polski. Wszyscy znamy historię zdrajcy Jana Sobieskiego, ale to był pewien rozdział w jego życiorysie, później potrafił się też odnaleźć w nieco pożyteczniejszej roli.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-25 18:47:21
25.07.2017 19:52
17
odpowiedz
3 odpowiedzi
Świadomy_
3
Legionista

Nowy sondaż. Prawo i Sprawiedliwość zyskuje i jest zdecydowanie na prowadzeniu. Platforma daleko w tyle.

https://wpolityce.pl/polityka/350294-nowy-sondaz-prawo-i-sprawiedliwosc-zyskuje-i-jest-zdecydowanie-na-prowadzeniu-platforma-daleko-w-tyle-sprawdz-wyniki

Niektórzy tutaj jeszcze tego nie rozumieją. Nie rozumieją tego że PiS to jedyny wybór dla Polski. Odmowa przyjmowania islamskich najeźdźców i kwitnąca gospodarka mówią same za siebie.

Chwała wielkiej Polsce!

25.07.2017 20:23
17.1
DanuelX
75
Kopalny

Ależ ja doskonale rozumiem #pincetplus.

25.07.2017 21:05
😃
17.2
Flyby
160
Outsider

Popisz se na płocie (własnym) - te hasełka.. Tak czy owak rozbawiłeś mnie.. mam nadzieję że "świadomie", o świadomy ;)
..i sprawdź jak tam z twoim "pincetplus" - podobno jakieś obostrzenia wprowadzają ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-25 21:08:45
25.07.2017 21:57
17.3
Runnersan
167
Senator
post wyedytowany przez Runnersan 2017-07-25 21:58:05
25.07.2017 20:07
😱
18
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Drackula
172
Bloody Rider
25.07.2017 21:20
😊
25.07.2017 21:25
18.2
1
DanuelX
75
Kopalny
25.07.2017 22:16
😉
18.3
1
Bukary
151
Senator

Ale żona cezara powinna być przecież wolna od wszelkich podejrzeń!

26.07.2017 01:39
😃
18.4
Flyby
160
Outsider

Ale żona cezara powinna być przecież wolna od wszelkich podejrzeń!

..i pewnie jest ;) Myślę że to "żona cezara", dalej rozbraja armię posiłkując się CBA ;)

25.07.2017 22:34
19
odpowiedz
5 odpowiedzi
Świadomy_
3
Legionista

Odkąd PiS jest u władzy, czyli od końca 2015 prestiż i szacunek dla Polski wzrósł jak nigdy wcześniej w historii III RP. A ma to związek oczywiście z decyzją o odmowie przyjmowania islamistów. Wystarczy wejść na jakikolwiek filmik na YouTube który jest o tym temacie, aby się przekonać jak ludzie z Zachodu szanują Polskę za tę decyzję. Komentarze pod takimi filmami są takie: "I respect Poland", "I love Poland", "God bless Poland". Zresztą to nie tylko YouTube. Ale np. jedno z największych for internetowych na świecie, które ma 4 miliony wejść dziennie - Godlikeproductions.com . Tam Polska jest 100% popierana. A co do filmiku, to np. ten:

https://www.youtube.com/watch?v=C_BjPy19bYs

25.07.2017 22:36
19.1
DanuelX
75
Kopalny

I to się nazywa bogoojczyźniany onanizm :D

25.07.2017 22:40
19.2
1
Runnersan
167
Senator

Taakk... Prestiż i szacunek. A teraz opowiedz, która sprawa podnoszona przez Polskę na forum międzynarodowym została załatwiona pozytywnie?
Poklepywanie po plecach przez anonimowych ludków w internecie to tak jak dawanie plusików na tym forum. Fajnie jak dostajesz, ale w gruncie rzeczy nic nie daje.

EDIT: Za poprzedniego rządu też ludzie dawali dużo lajków pod filmikami z husarią. :)

post wyedytowany przez Runnersan 2017-07-25 22:43:21
25.07.2017 22:48
19.3
1
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

Husaria zawsze na propsie.

25.07.2017 22:49
19.4
8
Yoghurt
59
Legend

1. Staraj się brzmieć w stu procentach poważnie.
2. Podaj w argumentacji godlikeproductions.
3. Dziw się, że nikt cię nie słucha.
4. W złości załóż husarskie skrzydła z gęsiego pierza i starych resorów od Kamaza, a potem odpal Rotę na cały regulator. Przy słowie "Niemiec" wzdrygnij się i spluń przez lewe ramię.
5. Krzyknij mamie, żeby dziś nie robiła ci kolacji, bo byłeś z kolegami na kebsie.
6. Odpal na tubie filmik Maxa Kolonko dyskutującego z Marianem Kowalskim, a potem dorzuć jeszcze szarżę hoolsów Legii na ukraińskich kiboli z podkładem "O fortuna" w tle. Masturbuj się przy tym szaleńczo, zanim mama każe ściszyć.
7. Idź spać. Do snu rzuć jeszcze okiem na newsy z Warszawskiej Gazety na telefonie.
8. Śnij o podboju Lwowa, Wilna, Moskwy i bombardowaniu Brukseli.
9. Przebudź się z krzykiem o 3 w nocy po zobaczeniu w nocnej marze wyszczerzonych kłów islamistów. To pewnie po tym kebabie.
10. Śpij spokojnie dalej po zmówieniu trzech zdrowasiek. Zamień obowiązkowo "błogosławiony owoc żywota twojego Jezus" na "Jarosław".

Powyższe powtarzać do ukończenia 20 roku życia.

post wyedytowany przez Yoghurt 2017-07-25 22:51:25
26.07.2017 01:15
19.5
Drackula
172
Bloody Rider

w kazdej czesci jakis jelop sie pojawia. A moze to ten sam wraca jak bumerang :)

25.07.2017 22:46
21
1
odpowiedz
DanuelX
75
Kopalny

Czepiacie się! Ja się tam cieszę, że kolejny pocieszny młodzian dołączył do naszej wesołej kompanii.

25.07.2017 23:23
22
odpowiedz
13 odpowiedzi
Świadomy_
3
Legionista

Wielu z was naprawdę nie rozumie, że gdyby nie decyzja PiS-u o nie przyjmowaniu islamistów, to byłoby już po Polsce. Gdyby Polska przyjęła choćby 1000 uchodźców, za 10 lat byłoby ich kilka tysięcy, bo islamiści rozmnażają się bardzo szybko.

Niemcy i Francja... Tych krajów już nie ma. Nie ma. Są skończone. Za 10-20 lat islamiści przejmą tam władzę drogą demokratyczną, tak jak zrobił to Hitler w latach 30-tych ubiegłego wieku.

Polecam to wideo, które dla wielu będzie terapią wstrząsową i obudzi wielu z was:

https://www.youtube.com/watch?v=Bg-6InX2Qo0

25.07.2017 23:28
22.1
4
Beret z antenką
36
Generał

Klasycznie:

A to bardzo ciekawe co pan mówi.
Bardzo bardzo panu dziękuje
Ładnie pan dziś wygląda
Do widzenia panu

26.07.2017 00:00
22.2
3
DanuelX
75
Kopalny

Jak już wklejamy panów nie do końca stabilnych.

26.07.2017 00:10
22.3
2
Bukary
151
Senator

Swiadomy, wybacz, ale nikt cię tu poważnie nie będzie traktował, skoro gadasz takie rzeczy.

Masz bardzo uproszczoną wizję świata.

Starałem się być miły.

26.07.2017 01:17
22.4
3
Drackula
172
Bloody Rider

skoncz tu pisac o islamistach albo poleca twoje posty

26.07.2017 04:18
😜
22.5
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Świadomy --->

Wielu z was naprawdę nie rozumie, że gdyby nie decyzja PiS-u o nie przyjmowaniu islamistów, to byłoby już po Polsce.

I dlatego chcesz nam to wytłumaczyć na zasadzie ignotum per ignotum? Niewiele to ma wspólnego ze świadomością, ale sporo z koszmarem, który Ci się śni. Zapytam więc wprost:

1. Czy ludzie żyją na jednej planecie?
2. Czy tę planetę ogrzewa jedna gwiazda?
3. Czy homo sapiens to jeden gatunek?

Jeśli odpowiesz na te pytania twierdząco - to swój koszmarny sen ocenisz na jedynkę.

post wyedytowany przez Angelord 2017-07-26 04:18:41
26.07.2017 07:56
22.6
Mat3iz
109
Unknown

Pis pisem, dobra zmiana dobrą zmianą ale niech jednak ta inna cywilizacja zostanie u siebie.

26.07.2017 10:04
22.7
Hansvonb
159
Res ad triarios venit

a tu masz pełnię prestiżu i szacunku z twojej ukochanej hAmeryki w postaci:

analizy Moody’s: "Rządy Czech i Polski: profil kredytowy Czech jest silniejszy niż Polski, wspiera go niższy poziom długu i bardziej stabilna polityka"

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22150201,agencja-moody-s-porownala-polske-z-czechami-i-nie-wypadlismy.html

26.07.2017 10:10
22.8
DanuelX
75
Kopalny

Zawsze wypadaliśmy blado na tle pepików - weselsi są i piwo nawet mają lepsze.

26.07.2017 10:15
22.9
Hansvonb
159
Res ad triarios venit

Rozmarzyłem się: czeskie piwo plus knedliki - mniam.

26.07.2017 10:51
22.10
Matysiak G
114
bozon Higgsa

I jeszcze 80% ateistów, niezłe kino i literatura. No i ten przemysł porno. Tylko morza brak.

Patrz Mat3iz, oni mówili to samo, kiedy nasze bomby spadały im na głowy.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 11:01:19
26.07.2017 12:24
22.11
Mat3iz
109
Unknown

Matysiak G - ja nikomu bomby na głowę nie zrzucałem. I nie mam zamiaru ponosić za to odpowiedzialności. Nie kosztem bezpieczństwa :)

Ludzie którzy są za przyjęciem uchodźców do Europy są tak samo zaślepieni jak zwolennicy Dobrej Zmiany. Tylko pod nieco innym kątem. Trochę zdrowego rozsądku.

post wyedytowany przez Mat3iz 2017-07-26 12:25:12
26.07.2017 12:29
22.12
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Ty nie, ale wojska twojego kraju były w Iraku i Afganistanie i uczestniczyły w destabilizacji regionu. Nie namawiam cię do zgody na przyjmowanie uchodźców. Natomiast nie masz prawa udawać, że to problem Włoch, czy Francji w momencie, kiedy Polska walnie się przyczyniła do jego powstania. Niech twój sprzeciw będzie uczciwy.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 12:30:55
26.07.2017 12:57
22.13
Mat3iz
109
Unknown

Ja niczego nie udaje - w sumie, dla mnie problemem nie jest to, że oni chcą tutaj przyjechać - mogą se chcieć. Największym dla mnie problemem są "postępowi" ludzie Europy, którzy chcą ich przyjąć głupio wierząc w to, że zasymilują się z naszym społeczeństwem.

26.07.2017 10:14
23
1
odpowiedz
7 odpowiedzi
Hansvonb
159
Res ad triarios venit

Pełen szacunek i prestiż międzynarodowy za omijanie procedur legislacyjnych:

Ministerstwo sprawiedliwości twierdzi, że konsultowało z prezydentem swoje ustawy o sądach. Co innego mówił sam Andrzej Duda.

To było konsultowane na etapie tworzenia tych zapisów - mówił w TVN24 wiceminister Michał Wójcik.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22150692,andrzej-duda-klamie-kolejny-wiceminister-uderza-w-prezydenta.html

Państwo prawa pełną gębą - projekt zera zgłoszony jako poselski...

I ktoś jeszcze śmie udawać, że bajanie o praworządności obecnego układu jest czymś więcej niż bajką dla sprzedajnego suwerena.

26.07.2017 10:53
23.1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Ale to prawda, że Duda Kłamie. Zgłaszał poprawki do projektu, którego nie przeczytał?

Tym niemniej należy przypomnieć polskie przysłowie: Diabeł ornat założył i ogonem na mszę dzwoni.

Posłowie PiS narzekają, że ich okłamano? Paradne.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 10:54:48
26.07.2017 10:58
23.2
Runnersan
167
Senator

Może nie kłamać, bo on zgłaszał poprawki do gotowej ustawy, była w internecie, każdy mógł przeczytać.

Zapewne chodzi o etap kiedy to zwykli posłowie specjaliści od wszystkiego tylko nie prawa przygotowywali konkretne zapisy. Z samego prestiżowego punktu widzenia, jeśli chcesz przyciąć uprawnienia głowie państwa to powinieneś jednak to skonsultować z wspomnianą głową państwa, a nie opowiadać w TV co zrobi, albo czego nie zrobi prezydent, bo przecież jest notariuszem (jak to ładnie Ziobro opowiadał, tylko trochę owinął w bawełnę)

Może też to jak odwrócono poprawkę prezydenta do KRS go zirytowało...

26.07.2017 11:03
23.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

To jest oczywiste, że Andrzejowi się nie właczył tryb "mąż stanu" - bo wtedy byłoby 3 x veto - tylko procedura "chcieli mnie wydymać, to im pokażę".

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 11:10:52
26.07.2017 11:05
23.4
1
DanuelX
75
Kopalny

Ważne, że PiSowi kopią się po kostkach pod stołem. Lud "dobrej zmiany" ciężko znosi takie rozłamy - znów się sypną jak wszystkie rządy w których paluchy maczali Kaczyńscy i sk. Ci ludzie nie są genetycznie zbudowani do tworzenia czegokolwiek.

26.07.2017 11:18
23.5
Matysiak G
114
bozon Higgsa

I ta prawidłowość sprawdza się z zadziwiającą regularnością.

Jak Duda sobie nagrabił rozwałką TK, klepnięciem ustaw o prokuraturze, zgromadzeniach, lex szyszko, obrocie ziemią rolną itd. więc trudno czuć mi do niego zaufanie i sympatię, tak z pewną satysfakcją słucham rzecznika kancelarii czołgającego Patryka Jakiego i Marka Suskiego.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22150871,rzecznik-prezydenta-uderza-w-ziobrystow-mam-nadzieje-ze-nie.html#MT

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-26 11:26:43
26.07.2017 11:39
23.6
Yoghurt
59
Legend

Ostatnim razem tez wszystko pierdyknęło przez wymachującego papierami i długopisami Ziobrę, chichot historii pewnie słychać aż w Bangladeszu.

26.07.2017 12:33
23.7
USSCheyenne
52
Wiedźmin 3

Szybko to teraz nie pierdyknie. Mają o wiele więcej do stracenia niż wtedy. Przyjęli zbyt dużo ustaw, które błyskawicznie wystrzelą im w twarz przy oddaniu władzy. Dlatego jeszcze długa droga i wiele protestów przed nami.

26.07.2017 11:24
24
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hansvonb
159
Res ad triarios venit

kurwizja przechodzi samą siebie :D

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz zwrócił uwagę na jeden szczegół: Sklepowicz był oficerem służb PRL, dokładnie Wojskowej Służby Wewnętrznej.

"Jak tu nie kochać polskiej prawicy, skoro oficer WSW występuje jako autorytet TVP Info" - pisze Cenckiewicz. I apeluje: "Kochani dziennikarze! Zanim zaprosicie kogoś w aurze autorytetu do TV i radia, to wpiszcie nazwisko w katalogi IPN".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22150802,byly-oficer-peerelowskich-sluzb-autorytetem-tvp-info-jak-tu.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96

post wyedytowany przez Hansvonb 2017-07-26 11:24:52
26.07.2017 11:40
24.1
2
USSCheyenne
52
Wiedźmin 3

On na pewno rozwalał PRL od środka!

A na serio, nie ma w tym żadnego przypadku, że postkomuchów najwięcej jest w pisie i wśród zwolenników pisu.

26.07.2017 11:53
24.2
Yoghurt
59
Legend

Jeśli już nawet taki długoletni sprzymierzeniec jak IPN śmieje się z Ministerstwa Praw... pardon, TVP, zarówno prezes PiSocu jak i jego nadworna tuba musem dostali choć niewielkiego rozstroju żołądka.

Tylko jak teraz się doczepią do Cenckiewicza, skoro to on nagłośnił Bolka?

26.07.2017 12:25
😃
24.3
Flyby
160
Outsider

kurwizja przechodzi samą siebie :D

Razem z "rasową czystością" IPN

26.07.2017 14:00
25
odpowiedz
4 odpowiedzi
Świadomy_
3
Legionista

Nagonka na ministra Antoniego Macierewicza. W świat poszedł „fake news” o przeszukaniu w MON

http://niezalezna.pl/102960-nagonka-na-ministra-antoniego-macierewicza-w-swiat-poszedl-fake-news-o-przeszukaniu-w-mon

26.07.2017 14:15
25.1
5
Cainoor
189
Mów mi wuju

Warto w takich chwilach przypominać, do kogo należy portal niezalezna.pl

Srebrna (spółka)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Srebrna_(sp%C3%B3%C5%82ka)

post wyedytowany przez Cainoor 2017-07-26 14:17:16
26.07.2017 15:54
25.2
1
kombinator
67
The Doctor

Po Macierewicza to przyjdzie sąd polowy a nie cba

26.07.2017 16:24
25.3
1
Flyby
160
Outsider

Jak będziesz się tak niezdrowo podniecał Świadomy, "nagonkami" -
to wyjdą z nich takie występy:

http://m.newsweek.pl/polska/polityka/borys-budka-napastnik-chcial-go-zabic-w-biurze-po-w-opolu-,artykuly,413780,1.html

..i tak nawiasem, czytując "niezależną", zostaniesz "nieświadomym" ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 16:30:25
26.07.2017 18:56
25.4
blood
170
Senator

Całe szczęście, że nie został zamordowany jak niegdyś poseł PiS w Łodzi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_biuro_poselskie_PiS_w_%C5%81odzi

26.07.2017 17:59
26
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
Flyby
160
Outsider

Takie sobie pytanie:
Jak będzie wyglądało dalsze pisanie ustaw o KRS i SN przez Dudę -
pod dyktando Ziobry, czy też nie?
Póki co, Duda usiłuje sprawiać wrażenie "niezależności" w tym względzie a jak będzie naprawdę?

26.07.2017 18:14
26.1
Angelord
80
sic me servavit Apollo

To jedna z wersji:

http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/307259903-Dorn-Relacje-palacu-z-PiS-to-splyw-rzeka-bez-powrotu.html#ap-5

Ale mi to cuchnie ustawką --->

Zbyt oficjalnie np. Warzecha i RAZ wołali o weto i cieszyli się zeń. Pelikany już ich wyklęły, ale Panowie nie są durniami i bez przecieków nie ryzykowaliby "cywilnej śmierci".

26.07.2017 18:43
26.2
1
Flyby
160
Outsider

Nie da się ukryć, Angelord że Dorn ma swoje racje w całokształcie widzenia ustaw o KRS I SN i inicjatywy prezydenckiej ;)
Co to daje opozycji i protestującym? Rozwinięcie i sprawdzenia na sobie starego porzekadła - "nie kijem go, to pałką", wraz z utratą resztek normalności ;)
A Duda pozostanie tym czym był - Dudą ;)

Może jakiś bardziej optymistyczny scenariusz?

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 18:47:25
26.07.2017 18:55
😃
26.3
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Optymistyczno-gdybologiczny:

Występ Kaczyńskiego uzmysłowił co bardziej mądrzejszym prawakom, że niezależnie od chwilowej koniunktury ta formuła, ze względu na mentalne mankamenty i wiek "wodza", powoli się wyczerpuje. PiS nie ma kadr - a jak już, to są to głównie "bardzo mierni, ale fanatycznie wierni" - nie mają zatem z kogo tworzyć "nowych elit", a dotychczasowe, niezależnie od światopoglądu, nie chcą mieć z PiSem wiele wspólnego. Obrzęd z przepychającym ustawy kolanem "Piotrowiczem" oraz obywatelska mobilizacja mogły być ostatnią kroplą - i dotarło, że to już równia pochyła. Dogadali się z Dudą i coś kombinują. Jak Kaczyńskiego zabraknie, to PiS idzie przecież w proch z automatu i co oni zrobią. No, chyba że Krycha przejmie schedę po prezesie - wówczas może być grubo:-)

26.07.2017 19:16
26.4
Flyby
160
Outsider

Dogadali się z Dudą i coś kombinują.

Tak by to wyglądało z oglądu sytuacji - patrząc "chłodnym okiem" . Zakładając przy tym że Duda jest na tyle inteligentny że tak właśnie sytuację rozeznaje. ;)
Co nadal trąci wszystkim tylko nie optymizmem ;)
Zbyt duży margines na "jakoś to będzie"..

26.07.2017 19:33
😊
26.5
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Zbyt duży margines na "jakoś to będzie"..

Jejciu, politycy są w większości kretynami, publicyści zarabiają na tym, że wmawiają politykom danej opcji, iż ci kretynami nie są, ale tamci z innej frakcji są. Z kretynami trudno się rozmawia, więc zawsze margines "na jakoś to będzie" pozostaje szeroki, uwarunkowany "Carycą Suskiego", "San Escobarem" Waszczykowskiego, "Sześcioma Królami" Petru czy "Konstytucjom" Dudy.

26.07.2017 19:38
😃
26.6
Flyby
160
Outsider

Chyba że tak, Angelord..

26.07.2017 19:54
26.7
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

czyli duda wygrał bitwę, przerżnął wojnę?
w sumie, Dorn zdaje się mieć rację.

ale jak tu z gracją wycofać się z inicjatywy?
moze stworzyć projekt, ale potem powiedzieć, że to tylko warunki dla rządu, bo "rząd bierze odpowiedzialność, a suweren to parlament" :D

bo jakos w pójście za Dudą polityków PiS nie wierzę. nie teraz. nawet jeśli nie wiemy, co tam pod dywanem się dzieje

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-07-26 19:55:42
26.07.2017 20:17
26.8
Angelord
80
sic me servavit Apollo

co tam pod dywanem się dzieje

Albo totalny superteatr, albo idą w totalny split - w opcję impulsu "ego" Adriana nie wierzę.

26.07.2017 18:49
27
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Runnersan
167
Senator

Nagonka na ministra Antoniego Macierewicza. W świat poszedł „fake news” o przeszukaniu w MON

Przecież to puściło Do Rzeczy. Oni nie słyną z bycia pro PO czy Nowoczesna, tylko raczej są przychylni PiS.

26.07.2017 19:20
27.1
Flyby
160
Outsider

Mielenie na zasadzie a nuż coś fajnego w tryby propagandy wpadnie.
Czyli "wywoływanie wilka z lasu", choć nie musi to być "wilk", może to być zając postrzelony w zadek ;)

26.07.2017 18:58
👎
28
2
odpowiedz
18 odpowiedzi
Ahaswer
61
ciwun

1 sierpnia ulicami Warszawy przejdzie marsz ONR, organizacji odwołującej się do ideologii i tradycji faszystowskiej. Nie wiem czy podczas tego marszu (jak rozumiem, celebrującego rocznicę zwycięstwa nad siłami Polski podziemnej) maszerujący będą zamawiać pięć piw.
Wiem, natomiast, że władza pisowska tego rodzaju ludzi i środowiska popiera. I to cholernie dużo mówi o władzy pisowskiej.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-26 18:59:00
26.07.2017 19:08
👍
28.1
Angelord
80
sic me servavit Apollo

1 sierpnia ulicami Warszawy przejdzie marsz ONR

I bardzo dobrze! Wielka Polska z Plejstocenu! Mamuty są nasze! Homo habipis! Tusk, Timmermans, Soros – ręce precz od Mamutów!

26.07.2017 19:34
😜
28.2
1
Flyby
160
Outsider

Władza pisowska popierała i poprze wszystko, co będzie ją legitymowało, w ten czy inny sposób.
Tak już zresztą robiła nie będąc jeszcze władzą - broniąc kiboli.
Teraz spora część kiboli, obrosła w koszulki i znaki nacjonalistycznych organizacji i może sobie pomaszerować - celów sporo.
Od wszelkiego rodzaju "brudasów", poprzez Ukraińców, Niemców i co tam stanie na drodze, łącznie z rodzimymi "lewakami". Czeka Wielka Polska.

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 19:35:53
26.07.2017 19:38
28.3
Świadomy_
3
Legionista

Jak masz problem odnośnie tego, że patrioci organizują sobie marsz aby wyrazić miłość do Polski i szacunek do poległych bohaterów Powstania Warszawskiego, to wiele mówi o tobie, i to w negatywnym znaczeniu.

26.07.2017 19:45
28.4
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Czeka Wielka Polska

Namolnie uzupełnię - z Plejstocenu.

BTW - A gdyby ktoś chciał polemizować, to tradycja ustna - patriotyczna - w moim rodzie, przekazywana od czasów mojego prapraprapra- etc. - dziadka jasno określa moje prawo do tych ziem, które potem zawszeni imigranci nazwali Rzeczpospolitą.

post wyedytowany przez Angelord 2017-07-26 19:46:26
26.07.2017 19:45
28.5
3
Flyby
160
Outsider

patrioci organizują sobie marsz aby wyrazić miłość do Polski

Uderz w bębenek, pałeczka się odezwie ;)
Spokojnie patrioto, nasze uwagi tyczą się ONR i podobnych organizacji - nie święta poległych bohaterów..

..i dodam - w innym stylu niż to robi Agnelord - Powstańca Warszawskiego miałem w rodzinie, byli też żołnierze Andersa, AK, był młody podchorąży Wojska Polskiego co zginął w Oświęcimiu -
więc jeżeli taki z ciebie patriota, to mi salutuj..

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 20:08:07
26.07.2017 19:50
28.6
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Świadomy_ --->

miłość do Polski

Twoja Polska to miłość do Twojego Allaha. Te ziemie, to nie żadna Polska, ale moja tradycja, narodowa, rodzinna od czasów Plejstocenu. Nawieźli tu jakieś swoje sentymenty, choroby, pobudowali meczety/kościoły i nie chcą się asymilować. Spadaj na swoją sawannę!

post wyedytowany przez Angelord 2017-07-26 19:51:35
26.07.2017 20:13
😊
28.7
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Flyby --->

i dodam - w innym stylu

Szkoda słów i wspomnień dla nieŚwiadomego swej roli trolla;-)

post wyedytowany przez Angelord 2017-07-26 20:13:47
26.07.2017 20:17
28.8
Flyby
160
Outsider

Wydawał się przejęty swoją rolą - tacy też są Angelord. Być może się myliłem.

26.07.2017 20:21
😊
28.9
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Wydawał się przejęty

Kasą. Zlustrują wyrywkowo jego dokonania i wygarną, że guzik namieszał.

26.07.2017 20:23
28.10
DanuelX
75
Kopalny

Dziadek Piłsudski wiedziałby co z naziolami zrobić.

26.07.2017 20:31
28.11
Świadomy_
3
Legionista

To że jestem patriotą to od razu jestem trollem? Zalecam trochę wyobraźni. Polskę mam głęboko w sercu, jestem dumny z bycia Polakiem.

Jeśli to prawda co mówisz Flyby, to wielki szacunek dla ciebie. Miałem okazję osobiście rozmawiać z kilkoma powstańcami, i zawsze było to dla mnie wielkie przeżycie emocjonalne.

26.07.2017 20:37
28.12
2
DanuelX
75
Kopalny

Problem jest taki, że nie ma w tobie ani ONRze ani krzty patriotyzmu. Jesteście tak samo szkodliwym rakiem na polskim narodzie.

26.07.2017 20:40
👎
28.13
1
Bukary
151
Senator

Świadomy:
Jak masz problem odnośnie tego, że patrioci organizują sobie marsz aby wyrazić miłość do Polski i szacunek do poległych bohaterów Powstania Warszawskiego, to wiele mówi o tobie, i to w negatywnym znaczeniu.

Tak się często bawią twoi "patrioci":
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/77460,faszystowskie-gesty-w-myslenicach.html

I jeśli uważasz, że ideologia faszystowska może w dobry sposób służyć wyrażaniu patriotyzmu w Polsce, jesteś, delikatnie rzecz ujmując, głupcem.

I znowu starałem się być miły.

26.07.2017 20:40
28.14
Runnersan
167
Senator

Świadomy czy jesteś świadomy, że ta organizacja była zdelegalizowana w II RP? Czy wiedziałeś, że niektórzy jej członkowie (albo ich odłamów) II wś przesiedzieli w obozach w Anglii.

26.07.2017 20:47
28.15
Świadomy_
3
Legionista

DanuelX

Nie mam zamiaru cię przekonywać do tego że jestem patriotą, bo to czy ty w to uwierzysz czy nie, nie ma dla mnie znaczenia. Ważne jest to co ja czuję wobec Polski.

26.07.2017 20:47
28.16
Flyby
160
Outsider

Ech, to prawda, Świadomy - choć nie powinienem tutaj podpierać swojego patriotyzmu, wspomnieniami rodzinnymi - tak jak napisał Angelord. Dość.
..Dodam Świadomy - to co wyżej napisali: DanuelX, Bukary, Runnersan o ONR i ideologii faszystowskiej, też jest prawdą - miej to na względzie kształtując swój patriotyzm.

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-26 20:54:05
26.07.2017 20:53
28.17
Świadomy_
3
Legionista

Bukary

Odcinam się oczywiście od skrajnych ekscesów typu gesty faszystowskie. To owszem jest złe. Ale wydaję mi się że sam marsz zaplanowany w Warszawie to nic złego.

26.07.2017 20:56
28.18
1
Bukary
151
Senator

Ale wydaję mi się że sam marsz zaplanowany w Warszawie to nic złego.

Świadomy, cieszę się, że nie popierasz faszyzmu w wydaniu ONR-owskim. Pamiętaj jednak, że organizacja o faszystowskiej podszewce będzie maszerować, żeby - rzekomo - uczcić Polaków poległych w walce z faszystami.

Nie dostrzegasz absurdu całej sytuacji? Wszystko jest według ciebie w porządku?

26.07.2017 22:50
29
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
189
Mów mi wuju
26.07.2017 22:54
29.1
7
USSCheyenne
52
Wiedźmin 3

Mgr przyłębska nawet nie udaje, że jest sędzią tylko kolejnym urzędnikiem wykonującym polecenia służbowe partii. Dno.

26.07.2017 22:58
😜
29.2
6
Bukary
151
Senator

Pamiętacie, jak ci, którzy "nie głosowali na PiS", psioczyli ciągle, że TK był upolityczniony za czasów PO?

No to ja się pytam: gdzie jesteście teraz, świętoszki? Czemu nie protestujecie? :P

26.07.2017 23:04
30
4
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
75
Kopalny

Zagadka rozwiązana!

26.07.2017 23:06
😁
30.1
1
Bukary
151
Senator

LOL

26.07.2017 23:35
31
odpowiedz
1 odpowiedź
Iselor (Łódź)
101
Generał

ONR niech sobie maszeruje. Skoro Panowie z Komunistycznej Partii Polski mogą to oni też, a co tam. Czy od tych marszy wzrasta im poparcie? No nie.

Duda cholernie mocno ryzykuje. Przy takim zachowaniu raczej przekreślił swoją szansę na to że PiS wystawi go w kolejnych wyborach prezydenckich....choć te dopiero za trzy lata. Trzeba jednak pamiętać że jego żona na pewno ma na niego jakiś wpływ, zaś teść, profesor UJ, też raczej jest bliżej lewicy niż prawicy. Nie wierzę że nie ma "rozmów przy rodzinnym stole". Możliwe scenariusze:
1. Duda jest przekreślony a swoją szansę wykorzystuje jego wewnętrzny wróg: Ziobro. I kandyduje na Prezydenta.
2. Duda godzi się z PiSem a ci znów go wystawiają, głównie z powodu wewnętrznych braków kadrowych.
3. Duda kreuje nowy twór polityczny i startuje z jego poparciem jako przeciwwaga dla PiSu.

W przypadku 1 punktu nie wiadomo co zrobi sam Duda ale wg mnie Ziobro, wiecznie marzący o prezydenturze jest zbyt kontrowersyjny i zbyt mało charyzmatyczny. Punkt 2 ma o tyle poparcie że w PiSie zasiada głównie banda upośledzonych głupców, miernych, biernych, ale wiernych. Punkt trzeci jest dosyć racjonalny bo Duda jest relatywnie młody, wciąż do zaakceptowania przez sporą część elektoratu PiS, przez gowinowców, a nawet większość kukizowców czy kucy Korwina. Angelord słusznie zauważył że Kaczafi nie jest młody i gdy on odejdzie na Pola Elizejskie PiS pewnie szlag trafi.

27.07.2017 11:31
31.1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

4. PiS przegrywa wybory parlamentarne (co w przypadku PiS oznacza też wygraną bez samodzielnej większości) i Andrzej Duda jest dla nich ostatnią deską ratunku.

5. PiS sromotnie przegrywa wybory parlamentarne, a następny układ rządzący usuwa Dudę z urzędu i stawia przed Trybunałem Stanu.

Nie bawiłbym się w prognozowanie co będzie za trzy lata, skoro poniedziałkowe weta zaskoczyły wszystkich.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-27 11:34:09
27.07.2017 08:33
32
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa
27.07.2017 10:17
27.07.2017 10:58
32.2
1
Bukary
151
Senator

No i proszę. Stare grzechy ubrane w szaty nowe. Moim zdaniem to poważna sprawa, która wymaga powołania komisji śledczej. :P

Petru to śledzą chyba po to, żeby jakiś skandalik obyczajowy wyniuchać. ;)

27.07.2017 11:12
32.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Oczywiście jest to skandal. Antykomunizm PiS wynika jak się po raz kolejny okazuje jedynie z faktu, że to nie oni mieli wtedy władzę, a nie ze zrozumienia słabości tamtego ustroju, czy niechęci do jego metod.

Natomiast budzi u mnie pewne pozytywne wrażenie. Policjanci nie mają może luzu w pracy, żeby swoim politycznym przełożonym pokazać gest Kozakiewicza (rachunki same się nie zapłacą), natomiast jest to kolejna po sprawie Stachowiaka sytuacja, w której policjant (no bo skąd wyciekły te nagrania) postanawia upublicznić, co się u niego w pracy odjaniepawla. Warto w tym momencie przypomnieć młodego policjanta oddelegowanego do ochrony zeszlotygodniowych demonstracji, który się zwyczajnie rozpłakal, czy sytuację z Juraty, gdzie mundurowy wysłany do przekonania demonstracji pod bramą prezydenckiej rezydencji do rozejścia dostał oklaski od demonstrantów, kiedy po uprzejmych, acz nieskutecznych próbach wykonania powierzonego zadania przyznał, że doskonale ich rozumie.

Niech PiS dokręca śrubę. Niech się przekona, że wymiana dowództwa nie oznacza lojalności mundurowych.

Chyba, że ten wyciek był jednak inspirowany i jest taki zaowalowanym "Uważaj opozycjo, mamy na ciebie oko". Ale wątpię, bo to za duży samobój.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-27 11:29:44
27.07.2017 14:02
😁
32.4
1
Bukary
151
Senator

No i się dowiedzieliśmy: śledzenie opozycji miało na celu... zapewnienie jej bezpieczeństwa!

https://wiadomosci.wp.pl/pis-ws-inwigilacji-ryszarda-petru-wielokrotnie-lamal-prawo-6148670377494145a

To przecież jasne! Rozjuszone tłumy ubeckich wdów mogły Ryśka rozszarpać!

Dziwne tylko, że mamy dwie wersje intencji: wg PiS-u śledzono Petru, bo łamał prawo; wg policji śledzono Petru, żeby zapewnić mu ochronę. Ergo: policja PiS-u zapewnia przestępcom ochronę. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-27 14:04:27
27.07.2017 18:10
32.5
1
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

policja zapewnia przestępcom ochronę. ;)

No widzisz? I co, nie ma układu?

Chyba, że ten wyciek był jednak inspirowany i jest taki zaowalowanym "Uważaj opozycjo, mamy na ciebie oko". Ale wątpię, bo to za duży samobój.

Samobój to żaden, powiedzą, że PO podsłuchiwało dziennikarzy...

27.07.2017 10:43
33
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
189
Mów mi wuju

Wczoraj było troszkę o niezalezna.pl jako portalu na usługach PiS i Kaczyńskiego, dziś mamy przykład na manipulacje i propagande Gazety Polskiej. Innego medium kontrolowanego przez te same osoby.
http://wyborcza.pl/7,75398,22154511,jak-gazeta-polska-uzyla-ludzi-fotomontaz-o-uchodzcach-w.html

Dobra zmiana w mediach? Wolne żarty.

27.07.2017 11:35
😊
33.1
Flyby
160
Outsider

Tak się świnią bo wiedzą że muzułmany nie lubią wieprzowiny - wszystko ze strachu ;)

27.07.2017 11:38
34
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
DanuelX
75
Kopalny

Trzeba się przyzwyczajać - ludzie protestują, duda wierzga, prezes psychicznie wysiada - no to propagandziści muszą czymś odwrócić uwagę ciemnego ludu. Przez kolejne lata codziennie będziemy terroryzowani wymyślonymi "terrorystami". Najwidoczniej to działa patrząc po wpisach młodych prawiczków.

27.07.2017 11:49
34.1
Flyby
160
Outsider

Najwidoczniej to działa patrząc po wpisach młodych prawiczków

Owszem, działa - rzecz w tym że jednocześnie dzieli ludzi i szerzy język nienawiści. Łatwiej wtedy bić nie tyle w muzułmanów, co w cele zastępcze. Znacie maksymę "dziel i rządź"?

27.07.2017 11:55
34.2
DanuelX
75
Kopalny

Każda epoka potrzebuje swojego cygana. "kowal zawinił, a Cygana powiesili "

27.07.2017 12:07
35
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
160
Outsider

Czołem młodzi emeryci ;) Korzystajcie z pisowskiego raju dopóki kupy się trzyma:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22155864,morawiecki-powiedzial-ile-osob-przejdzie-na-emeryture-zaraz.html

27.07.2017 12:51
😉
35.1
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Jest już odpowiedź ministerstwa pracy i polityki społecznej.

Uruchomią obozy pracy przymusowej.
Ich dochody załatają dziurę budżetową.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-27 12:53:46
27.07.2017 14:36
😃
35.2
Flyby
160
Outsider

Uruchomią obozy pracy przymusowej.

Słusznie.. są kandydaci - młodzi, spasieni, rozbyczeni i znudzeni ..bo ze starych "komuchów", żaden pożytek w takich obozach ;)
Uzupełnię - bo mnie ta uwaga o "obozach pracy przymusowej" rozbawiła. ;) Dzisiejsze Urzędy Pracy dają statystyki zapotrzebowania firm oraz tych co pracy szukają.
W PRL było to inaczej ustawione. Robiono statystyki i listy nie pracujących, które na bieżąco uzupełniała Milicja. Wszyscy powinni pracować bo praca (teoretycznie) była. Uchylających się notorycznie od pracy, czekał cały szereg nieprzyjemności administracyjno-karnych.. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-27 15:36:33
27.07.2017 14:00
36
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

Fala krytyki ze strony niegdysiejszych sojuszników nadal napiera na brzeg naszej sali sejmowej:

https://wiadomosci.wp.pl/jan-olszewski-pis-przejelo-zle-praktyki-6148675609237121a

PiS się po prostu zbytnio rozochocił. Trzeba było przygotować porządną ustawę i naprawdę reformować sądy, a nie pisać na kolanie, pod dyktando chwili (Ziobro, Kamiński), pokazując środkowy palec wszystkim, którzy mogli coś pozytywnego wnieść do całego procesu legislacyjnego.

Pycha. Buta. Żądza władzy. Zemsta. Ot, PiS w pigułce.

Powyższe określenia dedykuję tym, którzy "na PiS nie głosowali", ale uważają, że mamy do czynienia z dobrą zmianą po PO. :P

27.07.2017 14:45
😃
36.1
Flyby
160
Outsider

Taak ..Olszewski, zawsze go kojarzę z niejakim Antonim Macierewiczem ;) Był Olszewski pierwszą ofiarą polityki generalissimusa Antoniego ;)

27.07.2017 15:01
36.2
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Bukary

Bo przecież chodziło usprawnienie sądownictwa ...

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-27 15:06:41
27.07.2017 15:28
37
odpowiedz
7 odpowiedzi
recenzetGRY2000
14
Pretorianin

Jestem chyba jedynym człowieka, który nie popiera PiS'u (chociaż bliżej mi do PiS'u niż do PO i jej nowoczesnej odmiany), którego w ogóle nie obchodzi co PiS robi z trybunałem i sądownictwem. PO obsadziło swoimi, teraz PiS chce obsadzić swoimi, ale w bardziej brutalny sposób. Tak by zrobiła każda partia, która obecnie jest w sejmie, a walczenie z tym jest jak walka z wiatrakami.

post wyedytowany przez recenzetGRY2000 2017-07-27 15:29:36
27.07.2017 15:41
37.1
2
Cainoor
189
Mów mi wuju

Ignorancja to nie zaleta

27.07.2017 15:45
37.2
3
Flyby
160
Outsider

Żadna partia jak dotąd, recenzet - nie przeprowadzała obsady stanowisk "dla swoich" - łamiąc obowiązujące prawa i Konstytucję, łącznie (zwłaszcza) jak chodzi o sądownictwo.
Wygląda na to że masz podstawowe braki wiedzy o ustroju w jakim żyjemy oraz jego społecznych i gospodarczych powiązaniach.

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-27 15:45:51
27.07.2017 21:30
37.3
recenzetGRY2000
14
Pretorianin

Takich ludzi jak ja jest więcej, dlatego jestem przeciwnikiem demokracji.

27.07.2017 22:37
37.4
[]Robert
60
Konsul

I oczywiście wydaje ci się że będziesz w tym niedemokratycznym ustroju po stronie rasy panów? A jak się okaże że jednak może żydkiem to co wtedy? Też będziesz bezgranicznie popierać i z uśmiechem na ustach z piersią dumną będziesz kroczyć do komory gazowej?

27.07.2017 23:29
37.5
recenzetGRY2000
14
Pretorianin

A od kiedy brak demokracji równa się masowym mordom, chaosowi i bezprawiu? Monarchia to nie jakiś dyktatura XX w. Jestem prawicowcem (PiS to lewica ofc.) i uważam, że każdy człowiek jest równy i nie można odebrać NIC Kowalskiemu by dać Wiśniewskiemu, bo ten jest biedny i ma piątkę dzieci.

post wyedytowany przez recenzetGRY2000 2017-07-27 23:30:07
28.07.2017 02:11
37.6
[]Robert
60
Konsul

Hmm, monarchia powiadasz. To chyba żyjemy w innych krajach, bo u mnie zalatuje autorytaryzmem zmierzajacym do dyktatury.
Prawdopodobnie jesteś korwinista. Do tego młody i zdrowy. Bardzo szybko leczy z tego choroba bądź inne nieszczęście. Ktoś ci też wtedy powie że nie będzie się na takiego darmozjada składał.

29.07.2017 19:56
37.7
recenzetGRY2000
14
Pretorianin

Państwo w tej chwili zabiera obywatelowi po wszystkich przeliczeniach ok. 70% dochodu. Za skomplikowaną operację różnych ludzi i tak płacimy wszyscy (bo pieniądze nie biorą się znikąd), dodatkowo trzeba utrzymywać tysiące urzędników którzy się tym zajmą. Statystycznie więc wszyscy na tym tracimy, a to mi przypomina hazard. Wpłacam coś i większe mam szansę, że stracę te pieniądze niż to, że je odzyskam z powrotem. Moje pieniądze i ja decyduję na co wydam. Jak płaczę na widok chorych dzieci to wpłacam na fundację, ja nie lubię dzieci i starców i wolę te pieniądze wydać na nowe BMW niż na pomoc dziecku. Moja kasa i ja decyduję, a nie jakiś urzędnik.

post wyedytowany przez recenzetGRY2000 2017-07-29 19:59:41
27.07.2017 21:05
😉
38
odpowiedz
1 odpowiedź
qLa
176
Temet nosce

http://www.bankier.pl/wiadomosc/mBank-stopa-inwestycji-najnizsza-od-1996-r-7534751.html

Ale 500 złotych na każdego gnojaka leci, więc jest spoko

27.07.2017 21:32
📄
38.1
.:Jj:.
99
     Frank Sinatra     

Tylko lewaki inwestują.

Tu się spala pieniądze z kredytu na bieżącej konsumpcji. Tu jest Polska.

ed: i jeszcze dadzą na emerytów. Co jak co ale oni nie będą mieć wyrzutów sumienia - po nich choćby potop.

post wyedytowany przez .:Jj:. 2017-07-27 21:40:25
27.07.2017 21:29
39
odpowiedz
aope
116
Corporate Occult
28.07.2017 00:02
40
1
odpowiedz
Cainoor
189
Mów mi wuju

Oby taki ciąg dalszy nie nastąpił...
http://polityczek.pl/index.php/twitter/4950-cejrowski-w-tvp-info-niech-nas-wyrzuca-z-ue-damy-rade-sobie-sami

TVP za moje pieniądze promuje Polexit? Wtf?

28.07.2017 02:35
😁
41
2
odpowiedz
A.l.e.X
107
Alekde

Cainnor - cejrowski na pewno da sobie radę, znowu będzie w imię miłości do bliźniego będzie wykorzystywał za grosze rodaków do wycinki trzciny, nie ma to jak mieć w sercu Boga przez całe życie ;) a pozostali no cóż, pozostali w końcu kiedyś skończą jakieś szkoły wtedy zrozumieją że Polska to nie kraj meteoryt dryfujący gdzieś w kosmosie.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że PIS przemawia obecnie do mózgów małoletnich / w niektórych szkołach prowadzi się zapewne już lekcje o Smoleńsku, za 10 lat ciężko będzie w tym kraju znaleźć się dla ludzi którzy nic nie umieją i o niczym nie wiedzą poza historią, bohaterami i bitwami.

28.07.2017 08:47
42
1
odpowiedz
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

Nie wiem czy było ale wygląda na to że rząd wreszcie rozprawi się z wywrotowym elementem

https://wiadomosci.wp.pl/byles-na-demonstracjach-twoja-twarz-moze-byc-w-systemie-abw-6148995132319873a

28.07.2017 09:03
43
odpowiedz
1 odpowiedź
dwrob
51
Pretorianin

Taka stara piosenka (1997) a jak niestety adekwatna do otaczającej nas dziś rzeczywistości.

https://www.youtube.com/watch?v=KPWQ4YENEmE

post wyedytowany przez dwrob 2017-07-28 09:06:37
28.07.2017 10:57
43.1
DanuelX
75
Kopalny

https://www.youtube.com/watch?v=i00fmNRE-w0

Aktualne jak nigdy przez ostatnie 30 lat.

28.07.2017 09:13
44
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

A tutaj skąd kasa na pińcet+. Oczywiście z blokowania zwrotów VAT i nowych interpretacji prawa podatkowego.

http://natemat.pl/213597,producent-sznurka-rozwiklal-tajemnice-sukcesu-morawieckiego-po-23-latach-sukcesow-urzednicy-zablokowali-mu-zwrot-vatu

28.07.2017 12:00
😊
44.1
1
Flyby
160
Outsider

Czyli nie dość że mamy w gospodarce wizjonera - to jeszcze jest on iluzjonistą ;) Jak przydarzy mu się błąd w sztuczkach, to efekt będzie porażający..

28.07.2017 10:50
45
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
189
Mów mi wuju

Najloerw Macierewicz, teraz Kaczynski - o obcych agenturach w Polsce.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-ojcze-dyrektorze-obronimy-polske-traktujemy-to-jak-nasza-misje/2wtslrw

Oni naprawde w to wierza. Az sie Kaminski musial tlumaczyc za prezesa...

A Kaczynski zapowiada przejcie mediow, by moc dalej siac bezkarnie propagande w TVP, TV Trwam, czy TV Republika. Obysmy go powstrzymali.

28.07.2017 12:14
45.1
Flyby
160
Outsider

Ten tam z Żoliborza u ojca Rydzyka w radiu, głosi:

8) „Polska ma ważną rolę, o której mówili poeci. Dziś ona staje się rzeczywistością. Rzeczywistością stają się słowa Mickiewicza i Słowackiego”

Nie pasujesz Cainoor do rzeczywistości. Teraz zaprzęg PIS ciągną same Wieszcze - niejaki Kaczyński tylko ich pogania..

Gdyby ktoś był ciekaw co tam więcej się z gąb się leje, zbawcom narodu:
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jaroslaw-kaczynski-w-radiu-maryja-cytaty-z-wywiadu-,artykuly,413854,1.html

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-28 12:19:57
28.07.2017 13:57
45.2
USSCheyenne
52
Wiedźmin 3

Ja obstawiam jeszcze większą radykalizację bolszewii. Konus w życiu się nie cofnie, nie zdobędzie na żadną refleksję. Napotkał lekki opór ale tylko lekki. Adrian jest cały czas jaki był. Miętki do granic absurdu. Jego weta nie mają nic w spólnego z obroną demokracji czy konstytucji. Zresztą mowa Adriana o konstytucji w jakiejkolwiek sprawie to żart sam w sobie.

Przekaz między wierszami konusa będzie teraz taki, że jeszcze jedno weto Adriana, chociażby w mniej ważnej sprawie, będzie oznaczało totalne odcięcie go od pisu. Adrian wie, że bez pisu nie ma szans na reelekcję więc dalej będzie tańczył jak mu zagrają. Pis bez Adriana akurat może sobie poradzić. Bolszewicki beton w dzień przeniesie swoje głosy na innego, wskazanego przez wodza kandydata. Byłoby co prawda zabawnie jakby startował Adrian, a obok ktoś jeszcze z pisu. Ale nie takie rzeczy widzieliśmy.

Ogólnie jesień i okres przed wyborami samorządowymi będzie gorący i moim zdaniem będzie jeszcze więcej protestów. Zwłaszcza, że niedługo zacznie się burdel ze szkołami i ewentualne dalsze działania UE wobec nas.

To na początek:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22161848,trybunal-sprawiedliwosci-ue-nakazal-niezwloczne-wstrzymanie.html#MTstream

28.07.2017 10:53
46
1
odpowiedz
DanuelX
75
Kopalny

Lutz i SK jak myślicie, czy decentralizacja obejmie imperium medialne O. Dyrektora i wszelkie gadzinówki zrzeszone wokół SKOKów?

post wyedytowany przez DanuelX 2017-07-28 10:53:17
28.07.2017 16:04
👍
47
1
odpowiedz
Bukary
151
Senator

No i Kukiz powiedział coś, co mogłoby być mottem tego cyklu wątków:

W kilka miesięcy doszli do poziomu buty, arogancji i pychy, na który Platforma pracowała latami.

https://wiadomosci.wp.pl/pawel-kukiz-mnie-interesuje-jedna-rzecz-by-nikt-nie-mogl-rzadzic-bez-kukiz15-6149037219903105a

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-28 16:04:48
28.07.2017 17:22
👍
48
odpowiedz
11 odpowiedzi
R two D two
22
Pretorianin

Próba puczu osłabiła totalną opozycję. Miażdżąca przewaga PiS i rosnące poparcie dla partii Kaczyńskiego. Nowy SONDAŻ

http://wpolityce.pl/polityka/350905-proba-puczu-oslabila-opozycje-miazdzaca-przewaga-pis-i-rosnace-poparcie-dla-partii-kaczynskiego-nowy-sondaz

28.07.2017 17:31
😉
48.1
1
Bukary
151
Senator

Słowo "pucz" napisane z pełną powagą obniżyło twoją wiarygodność do zera.

28.07.2017 17:39
48.2
1
Runnersan
167
Senator

No takie to nowe jest... Wierzą, że 30 paroletni ludzie to w przeciwieństwie do prokuratora z czasów stanu wojennego komunistyczne złogi. Wierzą, że Morawiecki uszczelnił VAT. Opowiadają o puczu nie mówiąc jakie jednostki wojskowe wspierały Schetynę w manifestacjach. Wieżą, że nowa ustawa Ziobry o sądach, jest taka sama jak w Holandii, choć 5 minut sprawdzenia udowadnia, że minister kłamie. Cóż... XXI wiek.

A co do sondaży, to jestem ciekaw jak zmieniła się liczba chętnych by pójść na wybory... Aha nie wiem czy wiesz, ale tak się ładnie cieszysz, ale te wyniki są gorsze dla JK. PiS przy takich wynikach najprawdopodobniej nie miał samodzielnej większości.

28.07.2017 17:46
48.3
Runnersan
167
Senator

A tak jeszcze odnośnie wyników. Jak się SLD, Nowoczesna, PO i PSL dogadają to chyba jednak też nie jest dobry sondaż dla PiS

28.07.2017 17:46
48.4
R two D two
22
Pretorianin

Jak to jest, że tylko posłowie PiS-u noszą biało-czerwone plakietki przyczepione do marynarek a posłowie opozycji nigdy tego nie robili i nie robią? Widać kto tutaj najbardziej kocha ten kraj i mu służy... Totalna opozycja to zdrajcy i donosiciele.

28.07.2017 18:06
48.5
1
Drackula
172
Bloody Rider

Widzac takich totalnie zaczadzonych to az czlowiek nie wie co odpisac bo na argumentacje to raczej szkoda czasu:/

28.07.2017 18:08
48.6
Runnersan
167
Senator

Ja to nawet przygotowałem tweeta pani Lichockiej. Zdjęcia JK w TV Trwam, ale dałem sobie spokój.

28.07.2017 18:30
😡
48.7
1
Beret z antenką
36
Generał

Ten rząd jest proniemiecki bo jeździ niemieckimi autami!
Niemcy z PIS-u! Tfuuu, co za wstyd! Sprzedawczyki! Folksdojcze!

28.07.2017 18:33
48.8
2
Bukary
151
Senator

Jak to jest, że tylko posłowie PiS-u noszą biało-czerwone plakietki przyczepione do marynarek a posłowie opozycji nigdy tego nie robili i nie robią? Widać kto tutaj najbardziej kocha ten kraj i mu służy... Totalna opozycja to zdrajcy i donosiciele.

No cóż, mądrością to ty nie grzeszysz... :P Rozumiem, że mogę gwałcić, mordować, rabować, ale jak się ubiorę we flagę, to będę dla ciebie bardziej "patriotyczny", niż teraz jestem? A jeśli będę przenosił damy w potrzebie przez kałużę, ale biało-czerwonej plakietki nie wywieszę, to okażę się zdrajcą i donosicielem.

W myśl twojej logiki Lech Wałęsa to najbardziej pobożny i "chrześcijański" polityk w Polsce.

28.07.2017 19:12
48.9
2
USSCheyenne
52
Wiedźmin 3

Zapaliło się trochę ostatnio pod "dobrą zmianą" więc reżimowe media momentalnie zaczęły wypuszczać "wiarygodne" sondaże aby morale u bolszewików nie siadło. Stara śpiewka.

28.07.2017 23:51
48.10
1
Angelord
80
sic me servavit Apollo

Miażdżąca przewaga PiS i rosnące poparcie dla partii Kaczyńskiego

Neurotyczny staruszek - blisko siedemdziesięcioletni - na czele partii - uosabiać może tylko przewagę w sondażach. Wszyscy popieramy PiS i staruszka. To takie suskie, błaszczate, ziobrowate i jakie, tarczyńskie, terleckie i sasinowe. Kochane, patriotyczne, puchate, misiewiczowe, rachoniowe, ogórkowe i narodowe. Takie macierewiczowe i rydzykowe. Smaczne, powabne, tetrystyczne i piotrowiczowe. Bułka z masłem. Mniam, mniam.

29.07.2017 20:34
😃
48.11
Kanon
174
Befsztyk nie istnieje

Widać kto tutaj najbardziej kocha ten kraj i mu służy...

28.07.2017 18:46
50
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
61
ciwun

Czy pisowcy Trybunał Sprawiedliwości UE też będą ignorować? Właśnie trybunał zakazał wycinki w Puszczy Białowieskiej. Swoją drogą zastanawiam się co też ta puszcza pisowcom zawiniła, że stała się celem kolejnej "dobrej zmiany"...

28.07.2017 19:15
50.1
1
Kyahn
191
Rossonero

To jest maszynka do robienia kasy dla ministra Szyszki, tylko tyle i aż tyle.

28.07.2017 23:46
51
odpowiedz
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

Szkoły i odebranie koncesji TVN i Polsatowi.. jesień faktycznie może być ciekawa.
To plus klęska Dudy w walce z PiS-em - mam coraz większe obawy o jego walkę z propagandą partii wspieranej przez TVPiS.

29.07.2017 06:28
52
1
odpowiedz
Ahaswer
61
ciwun

Polacy nie dadzą sobie odebrać prawa do swobodnego wyrażania poglądów. Nawet za PRL-u ciężko było nam zakneblować buzie, a my znajdowaliśmy mnóstwo sprytnych sposobów by kaczyńskich PRL-u zrobić w bambuko.
Kaczyński spróbuje zlikwidować prywatne media? Dostanie mocno po łapkach. I od Polaków i od unii, bo pacyfikacja komercyjnych mediów będzie sprzeczna z prawem unijnym, bez dwóch zdań. To już nie dotyczy tylko wewnętrznej polityki Polski, bo odnosi się do kwestii traktatowych, a więc zobowiązań międzynarodowych.

Daniel Olbrychski:
mądrość społeczeństwa demokratycznego objawia się w wyborach. W protestach i przegranych powstaniach to my zawsze byliśmy dobrzy. Proszę bardzo, jak będzie trzeba, to i ja wsiądę na konia. Ale protesty to program minimum.
Tym bardziej że ludzie po tej "ciemnej" stronie są świetnie zorganizowani, czy komuniści, czy faszyści. I to na całym świecie.(...)
Zagraża nam zło totalne, czyli bolszewia skrzyżowana z pseudokatolicyzmem wyznawców Rydzyka. Czegoś takiego historia Polski nie znała. (...)
przyszła rozgłośnia toruńska, która nie tylko rozbiła Kościół, ale i rozbiła Polaków. Przecież stawała na głowie, podobnie jak najbardziej szowinistyczne gazetki rosyjskie, żebyśmy nie wstąpili do NATO i do Unii Europejskiej.
Moskwa nie potrzebuje mieć u nas agentów. Ma ich w łonie polskiego Kościoła. Krzyżówka skrajnego bolszewizmu, który nam proponuje Jarosław Kaczyński ze spółką Macierewicz, Ziobro i Szydło, oraz pseudokatolicyzm to coś przerażającego po ćwierćwieczu najwspanialszego rozkwitu naszego kraju od czasów Kazimierza Wielkiego. (...)
wszystko jest burzone nie z tygodnia na tydzień, ale z godziny na godzinę. Na naszych oczach. Ale z drugiej strony, gdy widzę tłumy protestujących w całej Polsce, to serce roście. (...)
Kilka dni temu przeczytałem wywiad z jednym z najważniejszych ludzi opozycji ostatniego półwiecza profesorem Karolem Modzelewskim, który mówi, że w tej chwili demokracja i konstytucja są łamane na każdym kroku. Zgadzam się z tym. Formalnie wszystkie potrzebne do tego instrumenty ma w tej chwili oszalały z nienawiści i pogardy do społeczeństwa prezes PiS.
Uważam, że Kaczyński i Macierewicz doskonale wiedzą, iż w Smoleńsku nie było zamachu. Wymyślili go, żeby mieć narzędzie do walki politycznej. I podzielili Polaków, co jest zbrodnią, bo ten podział pozostanie na wiele pokoleń. Oni i my nie będziemy już żyli, a to kłamstwo będzie zżerało Polaków przez długie lata. (...)
Upadek komunizmu był cudem, a po nim nastąpił najpiękniejszy etap w historii Polski (...)
Do rozbiorów doprowadziła głupota społeczeństwa. Ponieważ nie kandyduję w żadnych wyborach, nie muszę się społeczeństwu podlizywać i uważam, że dziś naszej sytuacji winni są ci, którzy nie poszli na wybory. (...)
O zwycięstwie Andrzeja Dudy w drugiej turze dowiedziałem się od uradowanego korespondenta moskiewskiego. "Nie zgadnie pan, kto będzie waszym prezydentem" - powiedział do mnie. Zamarłem, bo się bałem. A on na to: "Jakiś tam Duda", cały rozjaśniony. I dodał: "Wie pan, kto pierwszy przyśle gratulacje? Władimir Putin".

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-29 06:43:34
29.07.2017 08:40
53
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa
29.07.2017 08:53
53.1
1
.:Jj:.
99
     Frank Sinatra     

Takie smaczki idealnie wpisują się w zasłyszany obraz poziomu nowych kadr i wizję misji kurvizji publicznej.

By dopasować formę do ogólnie groteskowej treści, osobiście polecałbym zmienić muzykę rozpoczynającą wieczorne wiadomości

https://www.youtube.com/watch?v=ZnHmskwqCCQ

29.07.2017 14:22
😁
54
odpowiedz
1 odpowiedź
Mazzop
158

Jak duże dziś i jutro utrudnienia w Warszawie w związku z dwoma Marszami Miliona?

29.07.2017 18:10
😁
54.1
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

Jak miliona, no to 20x większe niż przy marszach ubeckich wdów i esbeków.

29.07.2017 20:38
55
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
151
Senator
29.07.2017 20:42
55.1
1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Kolejna afera z SKW w tle? Były już próby manipulowania dziennikarzem.
Co to jest za państwo??

29.07.2017 21:00
55.2
1
Cyniczny Rewolwerowiec
45
Senator

Co to jest za państwo??

Piso-bolszewickie. Jedyne jakie znają.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-07-29 21:00:37
29.07.2017 21:05
55.3
DanuelX
75
Kopalny

No ale ośmiorniczki to było to!

30.07.2017 00:35
👍
56
odpowiedz
4 odpowiedzi
R two D two
22
Pretorianin

Cała prawda o polskiej totalnej opozycji i o tym syfie zwanym Unią Europejską

https://www.youtube.com/watch?v=QL0q8gYWslk

30.07.2017 01:14
😍
56.1
2
Bukary
151
Senator

Po twoich ostatnich idiotyzmach na temat plakietek i zdrajców nawet nie miałem ochoty uruchamiać tego filmiku.

30.07.2017 01:18
😊
56.2
R two D two
22
Pretorianin

Jak nie uruchamiasz - twoja strata.

30.07.2017 01:32
56.3
piokos
74
27 do 1

syfie zwanym Unią Europejską

jedź na wschód i stfu

30.07.2017 08:49
56.4
Runnersan
167
Senator

Polak całujący kobietę w rękę ilustruje nasz stosunek poddańczy względem Niemiec. Słabo.
Generalnie ktoś opowiada zupełnie nie znając tematu, albo na podstawie własnych wniosków wymyślonych na podstawie nagłówków w prasie, plus oczywiście tona teorii spiskowej. Ta o kopalniach i Locie szczególnie dowcipna.

30.07.2017 03:23
57
2
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
45
Senator

Ja to w ogóle mam propozycje do tych wszystkich "unia jezd be" prawiczków. Weźcie sobie jakiś kawał ściany wschodniej (z czystym sumieniem poświęcę Białystok czy inny czort), odłączcie od Polski, utwórzcie Królestwo Wolski wolne od lewactwa i unii i żyjcie tam sobie w cholerę rządzeni przez króla Janusza I Wąsa.

I dajcie spokój normalnym ludziom.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-07-30 03:24:40
30.07.2017 09:53
58
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
DanuelX
75
Kopalny

Niestety do głosu (a raczej klawiatury) dochodzi pokolenie, które nie pamięta ch***ch lat 90' nie mówiąc już o ch****wszych latach 80'.
Gdy bieda i szarzyzna była na każdym kroku a dzieciaki z blokowisk marzyły żeby mieć cokolwiek z "zachodu". Teraz dla młodych kuców wypasionych na sukcesie Polski nie robi to wrażenia i nie chcą powoli budowania dobrobytu i zasypywania 40 lat PRLU. Oni chcą już, żeby było tak jak w najbogatszych krajach świata. Dali sobie wmówić, że gdyby tylko Polska była sama w Europie to wszystko byłby wspaniale.

30.07.2017 10:50
58.1
Flyby
160
Outsider

Dali sobie wmówić, że gdyby tylko Polska była sama w Europie to wszystko byłby wspaniale.
Ich błąd. Nie ogarniają w całości zależności politycznych i gospodarczych - nie potrafią nakładać mechanizmów i zagrożeń z przeszłości, na świat który ich otacza. Widzą to co wokół - resztę biorą z medialnych wytrysków, z tego co atrakcyjne i potwierdzane wspólnotą rozmaitych "społecznościowych" portali w necie.
Swoiste nakładki (kiedyś "romantyczne" ;)) budzą chęci samodzielności doskonałej, wspartej bojowymi obrazkami - nic, tylko je realizować, skoro jest okazja..
Ile w tym realizmu politycznego, wspartego rozsądkiem? Najczęściej tyle, ile w ich domorosłych przywódcach, stawiających na starą, łatwą ideologię..

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-30 10:53:11
30.07.2017 12:26
58.2
piokos
74
27 do 1

Gówniarzeria pokroju RtwoDtwo nie wie co to znaczy usłyszeć w kolejce do mięsnego przed świętami "Słyszała pani? Pod halę mirowską śledzie przywieźli.", "Zajmie mi pani kolejkę, po męża polecę".
Łaska Pana na mnie spadła jak mi mama w Pewexie kupiła matchbox'a, wydała na to niemały procent pensji. Takie same które ty, rtwodtwo, miałeś kilka lat temu przed kasą w carefourze.
W sklepie się kupowało co było a nie co chciałeś. Meble? Kolejka zeszytowa https://www.youtube.com/watch?v=KVY2fbXBKhE

30.07.2017 14:12
😊
58.3
2
Flyby
160
Outsider

PZPPiS ;) dało okazję aby także osobniki typu R two D two - miały swoje chwile euforii ;)
Rzecz w tym że owa "samodzielność gospodarcza", bez UE - musi pogorszyć w naszym wypadku poziom codziennego życia. Manna przestanie spadać z nieba ;) Nie jesteśmy mocarstwem gospodarczym na poziomie Anglii. Czy do tych osobników to dochodzi? Wątpię.
Srają tanią propagandą, złożoną z obrazeczków, z podniecającymi ich hasłami..

30.07.2017 10:57
59
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gw-jerzy-stepien-bedzie-mial-postepowanie-dyscyplinarne/3nc0nnp

Panowie, z jakich zapisów prawnych wynika, że byłem sędziemu nie wolno uczestniczyć w manifestacji? Bardzo ciekawa sprawa.

30.07.2017 12:09
59.1
2
Sinic
160
Senator

Zapomniales o starych dobrych czasach pierwszego PRL Paragraf zawsze się znajdzie ;/
Nie po to PZPPiS podporzadkowuje sobie policje, sady i prokurature by nie moc wymierzać Sprawiedliwosci w imieniu ludu pracującego miast i wsi.

30.07.2017 13:28
59.2
2
Runnersan
167
Senator

Pamiętam ten przepis i dyskutowaliśmy swego czasu o nim, że właśnie tak będzie, chyba podczas całej jazdy o TK.

W USA też mają podobne przepisy odnośnie sędziów, z tym że mają też furtkę, że w kwestiach podstawowych sędzia jak najbardziej może zająć stanowisko (właśnie w kwestiach typu sądownictwo). Na tej podstawie zresztą chyba kilku amerykańskich sędziów zabierało głos w sprawie TK.

30.07.2017 17:04
60
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
108
Senator

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę doczekać się jesieni i planowanej walki z mediami, którą zapowiada PiS. Będzie to tak delikatna sprawa, że wystarczy jeden ruch, aby cała ta partia została odsunięta od władzy. Na całe szczęście PiSowcy są jak słoń w składzie porcelany i wywalą się na pierwszym możliwym zakręcie. Jestem prawie pewien, że jesień będzie początkiem końca tego rządu. Zresztą nie wiem czy oni wytrzymają na stanowiskach nawet do przyszłego roku.

30.07.2017 17:10
60.1
1
Bukary
151
Senator

Założę się, że wytrzymają.

Ale walka z mediami może być ciekawsza niż "House of Cards".

30.07.2017 17:37
60.2
vinni
108
Senator

O ile walkę z prasą czy telewizją jeszcze jakoś może wytrzymają to walki z internetem nie mają szans wytrzymać. Na pewno będą chcieli kontrolować również wpisy internetowe, pewnie zajmą się grzebaniem przy facebookach czy twitterach co będzie ostatnim gwoździem do ich trumny. Każda inna partia po próbach ACTA i innych tego typu rzeczach nauczyła się, że z internetem nie ma sensu walczyć, ale to jest PiS więc na pewno się za niego wezmą. Im prędzej tym lepiej dla całego kraju, bo wtedy szybciej wylecą ze stołków ;)

30.07.2017 17:39
60.3
Runnersan
167
Senator

Problem w tym, że głównym wrogiem części wyborców PiS jest TVN i pojawią się oczekiwania żeby jego osłabić. Niestety jest on w amerykańskich rękach i może się pojawić problem kiedy nawet oni zaczną uważać, że coś jest nie tak.
W innym przypadku już widzę to łamanie monopolu wśród czasopism dla pań domu. Albo likwidacji zmowy antypolskiej wśród gazet z programem TV.

30.07.2017 19:37
61
1
odpowiedz
Cainoor
189
Mów mi wuju
31.07.2017 07:39
62
9
odpowiedz
Cainoor
189
Mów mi wuju

Wczoraj pod domem Frasyniuka kilka osob protestowalo przeciwko komunistom spiewajac 'raz sierpem, raz mlotem...'. Jakim trzeba byc mialkim intelektualnie, by nie laczyc prostych faktow?
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555188,wroclaw-manifestacja-przed-domem-wladyslawa-frasyniuka-sprzeciw-sasiadow.html

31.07.2017 08:07
63
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
189
Mów mi wuju

To jeszcze na koniec poranka przypomnienie o dzialaniach ruskiego szpiega Macierewicza:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1683912,1,tajne-akta-ministra-obrony-narodowej.read

31.07.2017 09:48
63.1
1
Flyby
160
Outsider

..wyjątkowy szkodnik i paskudny człowiek.

To dodajmy:http://natemat.pl/213799,niemiecki-dziennikarz-opisuje-dziwne-zwiazki-macierewicza

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-31 10:56:34
31.07.2017 08:22
😃
64
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
lordpilot
136
Senator

Nic tak od rana nie cieszy jak swary, kłótnie i wojenki podjazdowe w obozie dojnej zmiany, zwłaszcza kiedy arytmetyka sejmowa jest bezlitosna i opozycja jest na z góry przegranej pozycji:

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/%E2%80%9Eten-wywiad-wprawia-w-za%C5%BCenowanie%E2%80%9D-prezydencki-minister-komentuje-s%C5%82owa-ziobry-o-dudzie/ar-AAp8ycU?li=AA4WWV&ocid=spartandhp

^^ Mam nadzieje, że Ziobro jeszcze się rozkręci i zaczną wypływać jakieś brudy na Dudę, na co dojnozmienny "prezydent" nie pozostanie obojętny :). Jest na to spora szansa, bo Zero to mściwy facet, niewiele pod tym względem ustępujący Kaczyńskiemu :). Wyraźnie widać, że w tym kotle po dość niespodziewanych dwóch vetach się gotuje i mam nadzieję, że na "prawicy" skończy się tak jak zwykle - wszyscy wszystkim skoczą do gardeł z pożytkiem dla Polski :D. Najbardziej cieszy widok zadziwionych trolli pisowskich na forach :D

@Cainoor,

Bolszewicy, zdrajcy, przestępcy krzyczący o "czerwonej hołocie" pod domem Frasyniuka? No to już jest niezłe poprzestawianie pojęć, choć absolutnie nie zaskakujące. Rzekłbym nawet - to dla bolszewii dość typowe.

31.07.2017 08:48
64.1
1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Trole pogubieni przeokrutnie, podoba mi sie ten moment chaosu w szeregach wladzy :)

31.07.2017 09:31
31.07.2017 09:44
65
odpowiedz
5 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
45
Senator

Pięknie się już zero żre z długopisem - obleciał już chyba wszystkie prawiczkowe redakcje z tymi wywiadami. Ten zalinkowany to tez kopalnia cytatów:

Nie po to jest legitymacja wyborcza, żeby kapitulować pod wpływem tupania dobrze zorganizowanych grup
To pięknie obrazuje stosunek pisowskiej bolszewii do ciemnego luda. Wybraliście nas? To teraz na drzewo!

Gdy rozrost własnego "ja" przerasta wartości i strategiczne cele, to błędne wybory taktyczne prowadzą na mieliznę
Ale jak widać nawet zero stać na samokrytykę...

A bonusowo - Marsz Milijona!

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22170333,kilkadziesiat-osob-przeciwko-opozycji-zamiast-wielkiego-marszu.html

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-07-31 09:45:11
31.07.2017 10:18
65.1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Biedny Lutz. Co on teraz napisze o liczności tej pikiety?

31.07.2017 11:50
65.2
Yoghurt
59
Legend

Powie, że fałszywe media zmanipulowały zdjęcia, robione pod dziwnym kątem i właściwie to wcale nie w dzień protestu.

To jest za to autentyczne zdjęcie, zrobione przez niezależnych amerykańskich dziennikarzy w wieczór marszu przeciw rozbestwionej opozycji. Ludzie stanęli ramię w ramię, by zadać cios parszywej propagandzie i zjednoczyć się w obliczu zagrożenia demokracji ->

31.07.2017 12:07
65.3
Lutz
157
Legend

A co mam napisac, nie wiedzialem nawet ze cos takiego ma sie wydarzyc, moze to dlatego?

Zauwazylem Cainoor ze stales sie bardzo aktywny ostatnio, "ruski szpieg macierewicz", "trole pogubieni przeokrutnie" itd itp

W sumie to zabawne, myslalem ze to flyby jest mocno zaangazowany, ale przebijasz go wielokrotnie.

31.07.2017 12:30
65.4
Yoghurt
59
Legend

Lutzu, ja wiedziałem, a ty nie? Toć przecież się całe środowisko przychylne partii odgrażało, że będzie nu pagadi i całej opozycji dupy skisną, gdy lud pracujący miast i wsi wyjdzie na kontrmanifestacje.

Nie, żebym cię zmuszał do specjalnego przylotu z zagranicy, abyś wziął w tym udział, ale kiepska to argumentacja, że się nie wiedziało o pochodzie. Gdybyś naprawdę był zaangażowany w sprawę, sam poszukiwałbyś informacji o oddolnych inicjatywach poparcia dla rządu, zamiast czekać na wytyczne z ministerstwa prawdy.

31.07.2017 14:30
65.5
1
Bukary
151
Senator

A jaka był przyczyna oficjalnego odwołania Marszu Miliona? Wynajęto autobusy tylko dla 900 tysięcy chętnych? Przecież nawet nędzne 30 tysięcy to byłaby liczba większa od tej, którą podaje nieomylna TVP, mówiąc o puczu totalnej opozycji i ubeckich wdów.

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-31 14:32:10
31.07.2017 10:11
😊
66
odpowiedz
Flyby
160
Outsider

To jest wybór między wielkością a groteską -

- powiada Ziobro pod adresem Dudy, nie zdając sobie sprawy że sam już jest groteskową postacią, jak prawie wszyscy jego kumple z rządu ;)

..trzeba go zrobić prezydentem.

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-31 10:53:42
31.07.2017 10:20
67
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
189
Mów mi wuju

Propaganda antyekologiczna i antyniemiecka w wykonaniu grupy medialnej Fratria (wydawca wgospodarce.pl).
https://oko.press/wymyslona-historia-o-ekoterrorystach-podbila-prawicowe-media-autorem-hodowca-norek/

Swoją drogą obie grupy medialne, czyli Srebrna i Fratria, to kłamliwe media, ale Polskie. Wstyd.

31.07.2017 11:30
67.1
slowik
121
NightInGale

jakiś taki chichot historii, wcześniej też sprawcy obwiniali innych za to co sami zrobili...

chyba, że ktoś ma ambicje na wysoką punktację ;) http://chich.soup.io/post/9890586/ZBIERAJ-PUNKTY-ZA-PODPIERDALANIE-W-PRACY-Punktacja
jak dla mnie to na 100 pkt się zaliczają

31.07.2017 12:18
68
odpowiedz
Bukary
151
Senator

Wiele się dzieje, a welonik przykrywający moralny kręgosłup władzy powoli opada z gnijącego ciała. Ciekawi mnie jednak zwłaszcza finał dwóch spraw: dyscyplinarki wobec Stępnia i pobicia kamerzysty Polsatu.

Chyba warto się im przyglądać z uwagą.

31.07.2017 14:34
69
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
75
Kopalny

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22171614,dawid-wildstein-z-tvp-odznaczony-przez-dude-krzyzem-zaslugi.html

Uważam, że w zaistniałej sytuacji medal przodownika partii należy się również Lutzowi.

31.07.2017 14:59
69.1
2
Cyniczny Rewolwerowiec
45
Senator

A Ogórek - Virtuti Prostituti.

31.07.2017 15:17
70
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
160
Outsider

A jak reaguje gospodarka światowa na "odbudowę" przez PiS polskiego sądownictwa? Kręcą, wstrętni kapitaliści:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22171255,moody-s-nie-wierzy-w-nowe-ustawy-prezydenta-i-ostrzega-ze-reforma.html

Ech, Morawiecki ich wydyma..

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-31 15:18:48
31.07.2017 15:22
70.1
slowik
121
NightInGale

w zasadzie każda radykalna zmiana w prawach podstawowych kończy się niepokojem na rynkach ;) a, że to co u nas stałe to ciągła zmiana niektórzy się uodpornili

31.07.2017 15:23
71
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
61
ciwun

Właśnie się zastanawiam czy znam jakąś sensowną osobę, która by popierała PiS i to co ta partia z Polską robi od czasu wyborów. Bo gdzie się nie obejrzę widzę zjawisko odwrotne - ludzie, których szanuję i cenię nie zostawiają na polityce PiS suchej nitki. Co do jednego. Na nikim się nie zawiodłem.
Ziobro może spróbować zdobyć władzę absolutną, Kaczyński może zdławić wolne media i w akcie furii i zemsty zamykać przeciwników politycznych do więzień. Ale jakiego pokroju ludzie będą za chwilową groteskową, kaczystowską dyktaturą stali? Czy oni przez sekundę zastanawiają się jak miażdżąco ich historia oceni?

31.07.2017 15:43
71.1
slowik
121
NightInGale

planowanie działań strategicznych(socjalista i działanie strategiczne dla mnie się wyklucza) to cecha ułamka społeczeństwa i to raczej tego bardzo dobrze zarabiającego... pis to twór wymagający poddaństwa nie skupiających ludzi myślących krytycznie. Jak się połączy jedno i drugie wychodzi na to, że będą tak wielcy o jak wielką Polskę walczyli ;) w praktyce rozjedzie się to po łokciach z powodu wydarzeń przeszłych jak druga wojna światowa...

31.07.2017 16:12
72
odpowiedz
4 odpowiedzi
Cainoor
189
Mów mi wuju

Taki mam z banku komunikat. Dobra zmiana? W końcu walka z hazardem, więc każdy przyklasnął, prawda? Prawda? ;-)

"Od 1 lipca 2017 r. zaczęła obowiązywać zmiana w ustawie o grach hazardowych. Oznacza to, że banki będą miały nowe obowiązki odnośnie działań zapobiegających uczestnictwu w nielegalnych grach hazardowych.

Według obowiązującego prawa, uczestnictwo w grach hazardowych przez internet jest zakazane, chyba że grę organizuje podmiot mający na to zezwolenie władz. Pełen wykaz zmian oraz podmiotów mogących organizować gry hazardowe można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów.

Po zmianach wykorzystywanie kart płatniczych lub innych usług płatniczych jak np. przelewów elektronicznych w związku z nielegalną grą hazardową jest niedozwolone, a bank ma obowiązek odmówić udostępnienia takiej usługi płatniczej.Wyjątkiem są gry, w których z godnie z prawem można uczestniczyć (czyli gry u zarejestrowanych podmiotów)."

31.07.2017 16:16
72.1
slowik
121
NightInGale

pedofilia, hazard, narkotyki i jeszcze kilka innych haseł powoduje, że przepychane są buble, które tak na prawdę nie zmniejszają danego procederu tylko generują robotę dla administracji(to główny beneficjent przepuszczania kasy) i innych skazują na marnowanie co najmniej swojego czasu...
tej właściwości niestety nie przypisywałbym pis'owi bo ta i wcześniejsze ekipy w tym zakresie miały taki sam kierunek. Nie było nawet słowa o deregulacji czy też liberalizacji(urealnienia) prawa w tym zakresie

a tak kupować bitcoiny bo pójdą ostro w górę ;)

post wyedytowany przez slowik 2017-07-31 16:16:54
31.07.2017 16:32
72.2
Yoghurt
59
Legend

Co z kupowaniem i sprzedawaniem skrzynek w DOTA, CSie czy innych multikach?

31.07.2017 16:35
😉
72.3
slowik
121
NightInGale

Yoghurt===> hah dobre dobre, no to czekam zanim ktoś podrzuci ten temat w ministerstwie i szambo się wyleje :D koniec końców to też hazard...

31.07.2017 16:38
72.4
1
Yoghurt
59
Legend

Teraz mam problem, bo z jednej strony cieszyłoby mnie wycięcie z sieci co najmniej połowy filmików, w których przygłup przez godzinę losuje skrzynki z nowymi majtkami dla jakiejś elfki, ale z drugiej nie mogę przyklaskiwać pisanym na kolanie ustawom PiSu. Prawdziwy dysonans poznawczy.

Teraz wiem, jak się czuje Lutz pisząc to co pisze o kraju i widząc co się w tym kraju dzieje.

post wyedytowany przez Yoghurt 2017-07-31 16:41:10
31.07.2017 16:35
73
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Matysiak G
114
bozon Higgsa

https://mobile.twitter.com/tomaszkuzia/status/891933637381431296/photo/1

Minister sprawiedliwości w biały dzień, w ogólnodostępnym medium wprost mówi, że reforma sądownictwa ma służyć walce ideologicznej.

I on się dziwi, że Komisja Europejskiej ma zastrzeżenia?

Kurtyna

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-31 16:37:19
31.07.2017 16:40
73.1
1
Yoghurt
59
Legend

Musowo jesteś tęczowym środowiskiem, skoro ci to przeszkadza. Predi na takie słowa na pewno klaszcze jak trzylatek widzący małpy w ZOO.

31.07.2017 16:46
73.2
Aurelius
79
Weteran

Predi na takie słowa trzyma już człona w koledze z falangi (czy jak się tam nazywają te ich bojówki) i z radości szczytuje.

01.08.2017 08:48
73.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Yogurth

Wszyscy jesteśmy. Skoro Petru z jego postbalcerowiczowskim liberalizmem jest lewakiem ...

31.07.2017 16:52
👍
74
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
kombinator
67
The Doctor
31.07.2017 16:54
74.1
1
Yoghurt
59
Legend

Bono to Irlandczyk -> Irlandczycy mieli IRA -> Bono jest terrorystą -> Waszczykowski mówił prawdę

31.07.2017 17:11
74.2
1
kombinator
67
The Doctor

No ba. Waszczykowski nie tylko w dupie jest tęgi.
W ogóle ten U dwa to jakiś element animalny jest.

31.07.2017 19:56
😡
75
odpowiedz
3 odpowiedzi
Widzący
159
Legend

Pan Prezes Kaczyński Jarosław, jak tylko się dowie o tych Waszych różnych odchyleniach, to Wam pokaże gdzie raki zimują.
Wystarczyło, że człowieka trzy tygodnie nie było i rozpuścili się jak dziadowskie bicze.
Posłanka Wam pościeli, oj Wam pościeli, posłanka Pawłowicz.
Doigracie się.
Mordercy!