Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Uchodźcy - Dyskusja ogólna

12następnaostatnia
27.06.2017 16:31
1
-14
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Uchodźcy - Dyskusja ogólna

Witam

Uchodźcy...Jest to temat o którym dużo już zostało powiedziane ale dużo też jeszcze powiedzieć można.
Uważam,że problem ten jest na tyle rozległy i poważny, iż zasługuje na osobny wątek.

Chciałbym aby w wątku była mowa zarówno przyjmowaniu i relokacji uchodźców przez UE jak i o przyjmowaniu Ich przez Polskę.
Poruszę kilka zagadnień w formie pytań, jednak forma odpowiedzi niech pozostanie kwestią indywidualną każdego odwiedzającego ten wątek.

1. Jaki macie stosunek do przyjmowania tych ludzi przez UE.
2. Jakie jest Wasze zdanie na temat obecności uchodźców w Polsce oraz co Waszym zdaniem rząd mógłby zrobić bo zakopać ten "topór wojenny" z UE.
3. Jakie macie pomysły na rozwiązanie problemu napływu ludności z obszarów objętych wojnami.
4. Czy jest możliwe oddzielenie tych naprawdę uciekających przed wojną od tych którzy przybywają w innym celu?

Zapewne nie wszystkie tematy poruszyłem w powyższych pytaniach. Więc dodawajcie sugestie i poruszajcie inne kwestie dotyczące omawianego problemu.

Rozmowy o uchodźcach wywołały już nie jedną burzę w innych wątkach na tym forum. Spodziewam się,że i tutaj może być podobnie.Nie założyłem tego wątku by spowodować kolejną "bitkę słowną", choć zapewne uniknąć się jej całkowicie nie da. Rozmawiajmy spokojnie na tyle ile się da.

Moje stanowisko w tej sprawie jest następujące.

Nie może być w Polsce mowy o żadnej islamofobii. Mierzenie wszystkich muzułmanów miarą kilku idiotów do niczego dobrego nie doprowadzi.Człowiek wjeżdżający w wychodzących z modlitwy muzułmanów to szczyt patologii.Nie rozwiąże to sprawy, a wręcz zaogni konflikt.
Niestety patrząc przez pryzmat tej właśnie garstki idiotów, ludzie boją i mają niechęć do wszystkich.Rolą środowisk muzułmańskich jest teraz to,by pokazać ,że nie wszyscy są radykałami. Tak jak i nie można winić wszystkich muzułmanów za zło, tak i nie można winić ludzi za to,że się boją. Około 80% ludzi w Polsce nie chce przyjmowania uchodźców.Choć uważam,że obecnie zagrożenie zamachami w Naszym kraju jest znikome, to jednak przez brak możliwości weryfikacji intencji osób przybywających do Europy,przyjmowanie uchodźców muzułmańskich przez Polskę póki co powinno być nadal wstrzymane.
Dopóki nie zostaną wprowadzone jakieś sensowne mechanizmy filtracji( a będzie to bardzo trudne), ludzie zawsze będą się bać i fukać obcych. Gdyby istniała jakakolwiek możliwość oddzielenia radykałów islamskich od umiarkowanych muzułmanów, problem byłby łatwiejszy do rozwiązania.
Groźby UE względem krajów które nie chcą przyjmowania to też droga do nikąd. Zgadza się, jesteśmy członkiem UE i jakieś zobowiązania mamy i wręcz musimy mieć. Ale UE często powołuje się na wielkie wartości ,jednak takie podejście temu zaprzecza. Nie tylko Polska nie zgadza się z narzuconymi przez UE nakazami. W każdym z krajów chodzi rządom o bezpieczeństwo obywateli.A jeśli ludzie w tych krajach czują zagrożenie to nie "PRZEKONUJE" się Ich grożąc.
A co mogłaby zrobić Polska?
Moim zdaniem bez zwłoki należałoby przyjąć te 7 tys. uchodźców chrześcijańskich o których była mowa w pierwszych ustaleniach. Niech by Ich było nawet więcej, 10 czy 20 tys. Większość z tych ludzi zapewne w Polsce by nie została. A Ci którzy by chcieli spróbować U Nas żyć, niech sobie będą i spokojnie żyją.
Pozatym W Polsce jest w tej chwili duża liczba uchodźców z Ukrainy i stale Ich przybywa.Myślę,że jest to pewien argument by pokazać ,że nie jesteśmy krajem "antyuchodźczym". Jeśli nie zostało to poruszone na forum UE to duży błąd.
Pewnym rozwiązaniem byłoby moim zdaniem zorganizowanie w Polsce referendum. Musiałoby to być jednak zorganizowane z rozwagą. Pytania w referendum powinny być mądre i poruszające wiele zagadnień problemu. Jeśli zostałoby zadane pytanie " Czy jesteś za czy przeciw przyjmowaniu uchodźców", to to byłoby o kant doopy potłuc. Istotne jest pokazanie ludziom to ilu, kogo i dlaczego Polska mogłaby przyjąć. Te 80% niechętnych o których pisałem wyżej to suche wyniki ankiet z różnych portali.Mają one to do siebie,że są ogólnikowe i nie rozwiązują problemu ani nie pokazują faktycznego stanu niechęci Polaków do przyjmowania uchodźców.Jestem pewien ,że zdecydowana większość z tych 80% po ukazaniu pełni obrazu, jak wygląda sytuacja zmieniłaby zdanie.
Uważam, że trzeba działać szybko i zdecydowanie. Obawiam się,że przy obecnej i opieszałości ekipy rządzącej oraz stanowczemu ogólnikowemu "nie", może zdarzyć się sytuacja,że kraje takie jak Węgry czy Słowacja porozumieją się z UE w kwestii uchodźców. A My zostaniemy sami i będziemy w czarnej d...... (jak w przypadku Nord Stream 2)

Zapraszam do dyskusji.

27.06.2017 17:11
12
21
odpowiedz
blood
171
Legend

Najzabawniejsze jest to, że najgłośniej o poparciu dla imigracji krzyczą albo osoby z wyżyn społecznych, których konsekwencje nigdy nie dotkną, albo imigracji dodatkowo pożenieni z innymi kulturami. Spytajcie kogoś z klasy robotniczej, kto musi konkurować z imigrantami o pracę, co sądzi o tym procesie. Może to być w dowolnym kraju, Anglii, Niemczech, Polsce. Klasa średnia i wyższa marzy o jakiejś utopii, ale ma w dupie swoich własnych krajan z klasy robotniczej, którzy biorą cały ciężar tego procederu na siebie.

Obecna fala imigracji to jedynie w niewielkim stopniu uchodźcy, w znacznej większości są to migranci ekonomiczni. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowania tych ludzi, a jeśli chodzi o uchodźców, to status uchodźcy mają tylko w najbliższym bezpiecznym kraju, nie Europie. Ci ludzie nie teleportują się tutaj, są przemycani, a to kosztuje. Są w stanie zapłacić za przemyt, posiadają telefony, a nie posiadają żadnych dokumentów. Ostatnio niemcy się kapnęli, że większość uchodźców deklarujących się jako syryjczycy, to jednak nie syryjczycy, a niepełnoletni są jednak pełnoletni. Ostatnio nawet rodzina Ukraińców podała się za syryjczyków i dostała status uchodców, ale im odebrali, bo zaczeli się głosno chwalić, podobnie jak jakiś niemiecki funkcjonariusz, nie pamiętam jakich służb, więc nie będę wprowadzać w błąd, dla chętnych poszukam źródła. Jestem za udzielaniem pomocy na miejscu oraz w krajach sąsiadujacych. Jeśli chodzi o napływ ludzi do Polski, to jestem w pierwszej kolejności otwarty na repatriantów. Zanim polacy, którzy chcą wrócić do kraju, a z różnych powodów nie mogli za poprzednich rządów, nie ma co mówić o przyjmowaniu innych narodowości. Jeśli otworzymy drogę repatriantom i nadal będzie nam brakować ludzi, to w drugiej kolejności są kraje Europy wschodniej.

Przyjęcie dużej ilości ludzi z Afryki, bądź też bliskiego wschodu, jest nawet nie fair w stosunku do samych imigrantów, gdyż u nas ze względu na brak przyzwolenia społecznego nie mieliby łatwego życia. Wiem, że kłóci się to z wizją postępowych rodaków o wspaniałym otwartym społeczeństwie, ale taki mamy klimat i jako, że demokracja o dziwo działa, ta wizja się póki co nie ziści, bo większość społeczeństwa jest przeciwna.

Do do pomocy innym krajom UE w związku z kryzysem, to trzeba pomagać im uszczelniać granice. Przenoszenie na siłę ludzi bez papierów i oficjalnego procesu imigracyjnego, w dodatku w miejsce gdzie nie chcą iść, to nie jest rozwiązanie.

post wyedytowany przez blood 2017-06-27 17:17:13
27.06.2017 19:56
19
9
odpowiedz
5 odpowiedzi
Aurelius
78
Weteran

Nie ma żadnego znaczenia czy przyjmiemy 100 czy 1000 czy 10 000 "uchodźców".
To nie żadne rozwiązanie a doraźne i rozpaczliwe łatanie problemów.

Do Europy wkrótce ruszą miliony biedaków z Afryki i Azji.
100 milionów z samej Afryki wg niemieckiego ministra
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/minister-gerd-mueller-ostrzega-przed-kolejna-fala-migrantow-z-afryki-nawet-100-mln/pvy2j9k

Czas pomyśleć o innych rozwiązaniach niż przyjmowanie.

03.07.2017 11:27
60
8
odpowiedz
SuperSamuraj
22
Pretorianin

Nie ma nawet o czym dyskutować. Polaków nie stać na utrzymanie samych siebie a co dopiero uchodźców, wśród których są terroryści i sympatycy IS, Al Kaidy i innego ujstwa.

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/warunki-zycia/ubostwo-pomoc-spoleczna/zasieg-ubostwa-ekonomicznego-w-polsce-w-2016-r-,14,4.html

W 2016 roku 5% Polaków żylo w skrajnej biedzie... Ile to jest ludzi, unijne lewaczki ? No ile ? Nic was to nie obchodzi, prawda ? Rapefugees FIRST

A o to co prezentują sobą "uchodźcy" z Bliskiego Wschodu i Afryki :)

- wysoka przestępczość
- analfabetyzm
- HIV, w Afryce jest najwięcej zakażonych
- ukryci terroryści
- brak chęci do jakiejkolwiek pracy
- zerowy poziom asymilacji

Cudownie po prostu...

08.07.2017 09:19
82
8
odpowiedz
4 odpowiedzi
mich83
116
Generał

Zamknięcie kota z psem jest nie humanitarne. Mieszanie ludzi o całkowicie innych poglądach religijnych , gdzie jedna religia mówi o tym ze za zabicie wyznawcy innej Religi po śmierci bedzie sie wynagrodzonym, dla których ślub i stosunki seksualne z kilkuletnimi dziećmi są na porządku dziennym, i gdzie zgwałcona kobieta musi poślubić swego oprawce jest ok ?

Pomagajmy jak możemy , ale czy sami w razie wojny chcielibyśmy zostac przesiedleni do całkowicie obcego kulturowo kraju ?

30.06.2017 22:06
45
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kamilowy
70
Generał

Zauważyłem też jedną rzecz, mianowicie środowisko które chce uchodźców tutaj z wyjątkową satysfakcją reaguje gdy dzieje się źle od drugiej strony.
Czyli Wielka satysfakcja Jak anglik wjechał autem w meczet itd jak w tym wątku też było coś kilkanaście postów wyżej o zdarzeniu w Polsce.
Mają rzekomy argument że to nie tylko muzułmanie, i tylko o ten argument im chodzi. A szczytem był wpis polityka PO ,schneifelda o polskiej ciężarówce z Berlina.

03.07.2017 21:31
61
5
odpowiedz
3 odpowiedzi
ashiaron
19
Centurion

I to w sumie tyle w tym temacie. Nagle potwierdzaja to co wiekszosc wie juz od dawna. Ale moze jednak w koncu niektorzy politycy przestana mylic imigrantow z uchodzcami.

https://www.o2.pl/artykul/a-jednak-onz-wyliczylo-ilu-jest-uchodzcow-wsrod-imigrantow-6140318689626241a

post wyedytowany przez ashiaron 2017-07-03 21:35:02
27.06.2017 16:36
2
1
odpowiedz
9 odpowiedzi
Soulcatcher
203
ELEX

Moim zdaniem jak PiS porządzi jeszcze przez kilka lat to nas wypieprzą z UE i wszyscy będą szczęśliwi. Niemcy z Francją i resztą cywilizowanej europy popłyną do krainy dobrobytu i radości. A mały człowiek z drabinką będzie dalej krzyczał o nienawiści w kraju wasalnym Rosji.

Jaki to ma związek z uchodźcami?

Gdybyśmy przyjęli 1000 uchodźców wszystko by grało, a ich i tak by nikt w Polsce nie widział bo by wyjechali do Niemiec.

A tak walczymy z Niemcami, Francuzami i Włochami którzy powinni być naszymi największymi przyjaciółmi.

Shado2025, sebogothic ---> dzięki za minusa, widzę że trafiłem w sedno.

post wyedytowany przez Soulcatcher 2017-06-27 16:51:00
27.06.2017 17:01
😐
2.1
Whisper_of_Ice
27
Ras al Ghul

A tak walczymy z Niemcami, Francuzami i Włochami którzy powinni być naszymi największymi przyjaciółmi.
Jesteś dorosłym facetem a historia nie nauczyła Cię że Niemcy i Francuzi nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi? Gdyby dalej rządziło PO to mielibyśmy teraz więcej uchodźców niż rdzennych Polaków w naszym kraju nie wspominając że cała gospodarka ległaby w gruzach bo taki Tusk czy Schetyna wyprzedałby każdy konkurencyjny dla Niemców czy Francuzów biznes. Zobacz co we Francji sie dzieje, ludzie boją się manifestować własnej religii by nie urazić jakiegoś muzułmanina. Wolę rządy PiSu przynajmniej nie siedzimy jako kraj z głową w piachu i nie dajemy sobą manipulować przez UE, a jeśli nas wywalą płakać nie będę wyjdę z transparentami i będę wiwatował tak samo jak Polska "inteligencja" wiwatowała gdy Tusk "wygrał" :D.

Pewnie mnie teraz zwolennicy lewicy zminusują ale i dont care.

Do autora, nie po to w ustawieniach konta wyłaczam tematy polityczne by takie szambo oglądać jak te i podobne do nich tematy.

post wyedytowany przez Whisper_of_Ice 2017-06-27 17:01:43
27.06.2017 17:03
2.2
Shado2025
20
Generał

Hah, a kiedyś pisał, że nie widzi już kto mu daje plusy/minusy.
Btw: A mały człowiek z drabinką będzie dalej krzyczał o nienawiści aż taki niski jesteś?

27.06.2017 17:32
2.3
Soulcatcher
203
ELEX

Shado2025 ---> no widzisz, zrobiłem cię znowu w konia jak 20 poprzednich razy :)

27.06.2017 17:39
2.4
Shado2025
20
Generał

Nah, to było oczywiste od samego początku, po prostu teraz pokazałeś, że jesteś kłamcą i oszustem. Tego się jednak można było spodziewać :)

27.06.2017 18:15
😊
2.5
Soulcatcher
203
ELEX

Shado2025 ---> nie ja jestem oszustem tylko ty jesteś bardzo naiwny jeżeli wywnioskowałeś z tego co napisałem że możesz mnie minusować na założonym przeze mnie forum a ja o tym nie będę wiedział.
Naprawdę jesteś taki mało sprytny? Gdyby mnie to interesowało mógł bym sprawdzić każdą twoja akcję na tym serwisie. To chyba jest oczywiste, ale widzę że jednak nie.

27.06.2017 18:21
2.6
Shado2025
20
Generał

Przecież napisałem, że to było oczywiste. Sam jednak pisałeś coś zupełnie innego, więc po prostu kłamałeś :)

27.06.2017 20:15
2.7
1
gnoll
107
Simple Man

Gdybyśmy przyjęli 1000 uchodźców wszystko by grało, a ich i tak by nikt w Polsce nie widział bo by wyjechali do Niemiec.

O to to. W końcu mamy Schengen i nie można nikogo zmuszać do tego gdzie kto przebywa.

Serio, problem byłby rozwiązany od ręki. Aczkolwiek trzeba by było uważać że jak damy im palec, to czy nie odgryzą nam ręki...

28.06.2017 17:37
😐
2.8
SuperSamuraj
22
Pretorianin

Jaki to ma związek z uchodźcami?
Gdybyśmy przyjęli 1000 uchodźców wszystko by grało, a ich i tak by nikt w Polsce nie widział bo by wyjechali do Niemiec.

Tylko, że pojawiły się już plany aby dawać im socjale z koryta UE (czytaj - za nasze + reszty Europy podatki). Także nie możemy być pewni czy by wyjechali, gdyby dostali np. 2000 euro socjalu. Plus może jeszcze obywatelstwo polskie to i 500+ by doszły a wiemy jaką tendencję do rozmnażania mają uchodźcy. Aczkolwiek wydaje mi się, że terroryści i tak by wyjechali na zachód bo Polacy nie są zbyt zaangażowani w wojnę z IS.

Były takie plany za rządów PO gdy zgodziła się przyjąć tam chyba 10000 tyś. Ahmedów, a UE miała im wypłacać te socjale. Niestety nie mogę znaleźć artykułu na ten temat, bo google jest teraz zaspamowane karami od UE za nieprzyjmowanie muslimów.

Myślę, że nawet gdybyśmy przyjęli tych ciapaków i rzeczywiście zaczęliby wyjeżdżać na zachód to UE nie pozostałaby bierna i na pewno będą szukali sposobu na to, aby ich u nas zatrzymać.

post wyedytowany przez SuperSamuraj 2017-06-28 17:39:06
30.06.2017 21:00
2.9
DarthLevvy
2
Junior

"Krainy dobrobytu i radości" - wśród islamskiej anarchii w dzielnicach muzułmańskich i strachu przed aktami terroru w wielkich miastach, szczególnie podczas świąt i imprez masowych.

27.06.2017 16:38
3
odpowiedz
13 odpowiedzi
Drackula
173
Bloody Rider

niestety ale to kolejny watek majacy na celu bicie w imigracje. Argumentacja sprawadza sie do nie, bo nie i koniec.
Ja juz sie powtarzal nie bede, co mialem napisac napisalem w poprzednich watkach.

Ciekawi mnie jedno:
Pozatym W Polsce jest w tej chwili duża liczba uchodźców z Ukrainy i stale Ich przybywa Liczby poprosze, tylko takie prawdziwe, zweryfikowane. Chyba nie powiesz ze Ukraincow tez nie mozna zweryfikowac? Bo jak nie znam ani jednego Ukrainca uchodzcy. Mamy ich w okolicy setki, nawet kilkoro u mnie i wszyscy oni to sezonowi pracownicy, nie majacy nawet zamiaru osiedlac sie w Polsce.

27.06.2017 16:40
3.1
1
Soulcatcher
203
ELEX

Dla mnie Ukraińcy to fajne chłopaki. Ta sam krew co Polacy.

27.06.2017 16:43
3.2
1
Drackula
173
Bloody Rider

wiem, jak jestem w Polsce to z nimi wodke pije :)
Dziewoje tez niczego sobie. I pracowite cholery a nie tylko lezec dupa do gory i szpony malowac.

Ciekawi mnie jednak jakie to liczby uchodzcow z Ukrainy nasze chojne panstwo przyjelo. Najlepiej w rocznym zestawieniu.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-27 16:47:00
27.06.2017 16:50
3.3
Soulcatcher
203
ELEX

W Polsce jest w tej chwili około 1 000 000 Ukraińców ale nie wiem ilu jest uchodźcami, pewnie z 1000.

27.06.2017 16:58
3.4
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Ale Drackula, Ja nie chcę wywołać tu żadnego bicia w imigrację. Przeczytaj proszę uważnie. Nie zgadzam się,że nie przedstawiłem żadnej argumentacji, przy czy zaznaczam,że głównie dotyczących uchodźców z muzułmańskich. Odnośnie Ukraińców. Mówisz, że nie znasz nikogo.Ja natomiast z własnej obserwacji powiem tak. U mnie w przyosiedlowym sklepiku jest dwoje którzy jawnie ubiegają się o stały pobyt w Polsce.
Zgadzam się,że większość przybywa do Nas w celu zarobkowym. I nie mam nic przeciwko temu.

27.06.2017 17:08
3.5
Drackula
173
Bloody Rider

U mnie w przyosiedlowym sklepiku jest dwoje którzy jawnie ubiegają się o stały pobyt w Polsce. czy sa to osoby o statusie uchodzcy? Ile takich zostalo zarejstrowanych od 2014?

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-27 17:08:52
27.06.2017 17:19
3.6
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Tak to są właśnie takie osoby Drackula. Nie znam liczby osób zarejestrowanych w ten sposób. I czemu mówisz od 2014 roku? Przecież Oni zaczęli przybywać do Polski już wcześniej. Dobrze, przepraszam ,że użyłem wobec Ukraińców słowa uchodźcy. Słowo to w wielu przypadkach jest znacznie wypaczone,i tego samo tu zrobiłem. Słusznie zauważyłeś,że większość przyjeżdża do pracy sezonowej (dodam,że nie tylko sezonowej). Ale zauważ,że nie tylko Ukraińcy są w Polsce. Na przestrzeni lat Polska przyjęła też wielu Czeczenów, Romów. I Ci żyją w Polsce, mają nasze obywatelstwo. I to jest w porządku.Czy gdyby zsumować te wszystkie nacje mieszkające w Polsce to naprawdę będzie ich znacznie niej niż przyjęły obecnie kraje UE? Nie biję w uchodźców Drackula. Ale zachowajmy rozsądek by nie doszło u Nas do tego(mimo znikomego zagrożenia) co obecnie obserwujemy na zachodzie.

27.06.2017 17:29
3.7
Drackula
173
Bloody Rider

ma to o tyle znaczenie, ze przed aneksja Krymu Ukrainiec nie mial podstaw aby ubiegac sie o status uchodzcy. Jest to o tyle wazne, ze wielu przeciwnikow przyjmowania syryjskich uchodzcow zrobilo sobie z tego argument, ze my przyjmujemy uchodzcow z Ukrainy a EU nam w tym nie pomaga. Dlatego ja sie pytam o ludzi ze statusem uchodzcy z Ukrainy, ktoremu pomaga panstwo Polskie poprzez nasze podatki. Wtym kontekscie nie interesuja mnie Ukraincy ktorzy w Polsce sa jako imgranci, czy to zarobkowi czy inni. Bo akurat ci sobie radza sami, pasntwo w niczym im nie pomaga, a wrecz utrudnia.

27.06.2017 17:33
3.8
Lord .
37
Generał

Ukraińcy w przeciwieństwie do muslimów, pracują ,chętnie uczą się języka i nie popełniają przestępstw, normalni ludzie.

27.06.2017 17:37
😁
3.9
Drackula
173
Bloody Rider

jeszcze jakimis mundrosciami nas tu uraczysz moj lordzie?

Pierwszy lepszy z brzegu link - > http://www.telewizjapolska24.pl/PL-H23/3/1560/rosnie-w-polsce-liczba-przestepstw-dokonywanych-przez-ukraincow.html

27.06.2017 17:41
3.10
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Jest to o tyle ważne, że wielu przeciwników przyjmowania syryjskich uchodzców zrobilo sobie z tego argument Mam nadzieję,że takich jest mniejszość. Sam osobiście nie uważam,że Polska miałaby chcieć od UE wsparcia za pomoc Ukraińcom czy Czeczenom.
Co do przyjmowania uchodźców syryjskich to we wstępniaku napisałem jak to mogłoby według mnie wyglądać.
Chciałem dać link z liczbami ale nie mogę.
Edit. Jednak nie mogę żadnego linku dodać, coś mi się popsuło. Nawet poprawionego nie da rady :(

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 17:45:47
27.06.2017 17:46
3.11
Drackula
173
Bloody Rider

Zyava - aby bylo jasne, mi liczby nie sa potrzebne, ja takie moge wkleic tez tyle ze mojej argumentacji nikt nie pryjmnie do tempego czerepa bo jestem muslofil i lewak :)

Według stanu na 12.06.2016 r., pomoc socjalną od Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców otrzymuje 1 661 obywateli Ukrainy. A jedynie 14 osób uzyskało status uchodźcy.

14! Tylu ukrainskich uchodzcow bylo w Polsce dokladnie rok temu.

27.06.2017 17:51
3.12
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Link który chciałem podać zawierał dane także z wcześniejszych lat. Miało to na celu zobrazować ilu już w Polsce jest ludzi którzy mają azyl i stały pobyt aby zestawić to z innymi krajami UE :) Miło,że pomimo iż wiesz żem Zyava to pomimo różnicy poglądów umiesz i chcesz ze mua rzeczowo rozmawiać. Ja ze swej strony po wybrykach jako Zyava też już mam zamiar się ugrzecznić ;)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 17:54:23
27.06.2017 20:01
3.13
Hoora
53
inshallah

Według Urzędu ds. Cudzoziemców, Ukraińskich uchodźców jest 178 (na kwiecień '17 - http://mrcs.pl/blog/ukraine-refugees-in-poland/ )

post wyedytowany przez Hoora 2017-06-27 20:01:59
27.06.2017 16:40
4
odpowiedz
Widzący
160
Legend

Marzenie niejedno ma imię.
Tysiąc czy milion, dla prawdziwego patrioty liczba ofiar nie ma żadnego znaczenia.
https://www.youtube.com/watch?v=g8loiEzQoxI

27.06.2017 16:41
😈
5
odpowiedz
Beret z antenką
37
Generał

A więc w końcu powstał wątek-przyczółek dla rycerstwa.
Naprzód!!!

27.06.2017 16:44
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
Predi2222
96
CROCHAX velox

jak na razie to ojropa pokazuje że to my mamy dostosowywać się do nich,

27.06.2017 16:50
6.1
Camelson
11
Senator

Przykłady, konkretny kraj zachodniej Europy, gdzie masz szariat.

27.06.2017 18:49
6.2
3
los pollos hermanos
41
evil can die

Podaj konkretną linijkę w poście Prediego, w której pojawia się słowo "szariat".

27.06.2017 16:53
7
odpowiedz
6 odpowiedzi
Camelson
11
Senator

Groźby UE względem krajów które nie chcą przyjmowania to też droga do nikąd.

To nie są żadne groźby. To są normalne konsekwencje braku solidarności. Europa żeby była silna musi być zjednoczona, a jak być zjednoczona, jak grupka wyszehradzka sobie chodzi własnymi drogami i robi własne ustalenia? A potem jest płacz, że Europa to jest dwóch prędkości i Polski nigdzie nie chcą, a jej zdanie mają w dupie. UE coraz bardziej zaczyna się dystansować od takiego kraju jak Polska, wkrótce ruszą procedury sankcyjne i kary, a w konsekwencji będzie już po ptokach. Wielka Brytania już na swojej skórze odczuwa wychodzenie z UE. To co ma powiedzieć wielokrotnie biedniejsza Polska, jeszcze z takim rządem?

To nie jest kwestia "nie biorę i co mi zrobicie", bo akurat Europa dużo może. Zwłaszcza iż przypomnę, że za sąsiada mamy Rosję, która na Ukrainie się nie patyczkowała z zajęciem Krymu i utworzeniem sobie dwóch okręgów autonomicznych. Solidarność europejska to coś, co dla Polski powinno być priorytetowe, bo jak taki słaby kraj ma być samowystarczalny co się bronić? Co, bajki Macierewicza o podwodnych lotniskowcach ci wystarczą?

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 16:55:38
27.06.2017 16:55
👍
7.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

życzę powodzeni jeśli liczysz na unie gdy ruski zaatakuje

post wyedytowany przez Predi2222 2017-06-27 16:56:31
27.06.2017 16:59
7.2
Ryokosha
12
Pretorianin

Prędzej Unia nam pomoże a nie wymoczki i kryptogeje z WOT, ONR czy MW. Tacy jak oni mocni w gębie w trakcie wojny uciekają jako pierwsi wiem to od mojego dziadka partyzanta AK i babci sanitariuszki w Powstaniu. Inni walczyli a ci bohaterowie sprzed wojny co to potrafili bić Żydów i lewaków pierwsi uciekali od poboru a potem przed Niemcami.

27.06.2017 17:04
7.3
str1111
20
Pretorianin

Już ci to mówiłem prawda? Znaczy że pieprzysz?
CO MA ROSJA DO UE? SKORO UE NIE JEST ORGANIZACJĄ MILITARNĄ? POLSKA JEST W NATO I NIEZALEŻNIE OD TEGO JAK SIĘ BRATA Z UE TO TRAKTATY OBRONNE NIE MAJĄ Z TYM NIC WSPÓLNEGO, tak więc skończ z tą propagandą, że jak się na nas UE obrazi to nas Rosja zje...

Inna sprawa że ten twój solidarny zachód już od lat działa po swojemu, wszelkie Nortstreamy, jednolite płace dla przewoźników, czy inne absurdalne pomysły pani Myrkyl... tyle że poprzedni rząd wchodził jej w dupę, więc pani Myrkel była zadwolona.

27.06.2017 17:59
7.4
Camelson
11
Senator

Ty chyba nie ogarniasz, że niedawno była gadka o tym, jakie kraje zostaną włączone we wspólne siły obronne UE. Nic nowego.

I to nie jest żadna propaganda, propaganda to pieprzenie o tym, że każdy uchodźca jest terrorystą, a ty to łykasz jak pelikan.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 17:59:48
27.06.2017 18:03
7.5
1
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

To nie są żadne groźby. To są normalne konsekwencje braku solidarności Dlatego we wstępniaku napisałem co moim zdaniem Polska mogłaby zrobić. Być może to za mało, ale na dzień dzisiejszy pomysłów nie mam. Jeśli znasz jakieś inne metody na rozwiązanie konfliktu z UE to Je Nam podaj.

27.06.2017 18:08
7.6
Camelson
11
Senator

Oczywiście, że znam. Być solidarnym i dokonać podziału uchodźców. Ja wiem, że zaraz standardowo ktoś podniesie larum, ale jak UE nam pomagała finansowo tyle lat to było ok, a nagle trzeba przyjąć jakąś paczkę uchodźców to nagle jest skowyt i zadki bolą.

27.06.2017 16:54
8
odpowiedz
Ryokosha
12
Pretorianin

Jako chrześcijanin i katolik jestem za wpuszczaniem uchodźców i imigrantów bez względu na wyznanie. Gdyby faraon stosował taką politykę jak dzisiejszy rząd to Jezus, Maryja i Józef nie znaleźliby schronienia w Egipcie.

A oprócz tego: "Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?". A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
Jeśli ktoś mieni się katolikiem, a nie chce przyjmować uchodźców to jest to sprzeczne z naszym wyznaniem.

Co do strachu to jest nie tylko nieracjonalny to na dodatek właśnie o to chodzi ISIS, żebyśmy się bali, żebyśmy zaczęli zabijać wyznawców Islamu bo wtedy łatwiej będzie im zradykalizować tę neutralną większość muzułmanów. A wtedy dojdzie do tzw wojny kultur/światów i ją przegramy bo ich jest więcej i będą bardziej zdeterminowani.
Oprócz tego:
Po pierwsze to nie uchodźcy dokonują zamachów. Po drugie jeśli ISIS będzie chciało dokonać u nas zamachów to nie wyśle uchodźców tylko terrorystów z legalnym papierami. Po trzecie zagrożenie istnieje też ze strony Polaków, bo w zeszłorocznym raporcie ABW, który wyciekł do mediów w Iraku i Syrii po stronie ISIS walczy ok 50 obywateli Polski (wszyscy biali a nie semici).

27.06.2017 16:57
9
1
odpowiedz
9 odpowiedzi
Soulcatcher
203
ELEX

Właśnie

Propaganda PiS opowiada jakieś kłamstwa a wszyscy w to wierzą.

A problem jest prosty.

Włochy, nasz partner z UE, kraj który płaci na nas od wielu lat prosi nas o pomoc. Mają kryzys emigracyjny i chcą abyśmy im pomogli.
A nasz rząd pokazuje wałę. Myślę że może się to skończyć tylko pokazaniem nam wały ze strony UE.

post wyedytowany przez Soulcatcher 2017-06-27 16:57:27
27.06.2017 17:01
9.1
Drackula
173
Bloody Rider

dla zobrazowania, bo zaraz ktos napisze ze nieprawda.

edit. Minusuj dalej tabelke debilu bo pewnie dane nieprawdziwe, najlepiej jeszcze z 5ciu kont :)))))

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-27 17:39:30
27.06.2017 17:04
9.2
2
Whisper_of_Ice
27
Ras al Ghul

Propaganda PiS opowiada jakieś kłamstwa a wszyscy w to wierzą.

Kłamstwa podparte dokumentacją, faktami i dowodami? No to nie wiem co powiesz o propagandzie PO czy Nowoczesnej którzy jedyne co robią to krzyczą i sieją nienawiść wszędzie, wystarczy posłuchać takiego Schetyny czy Petru, oraz zobaczyć jak zablokowali sejm :). Gdyby PiS zablokował sejm to zaraz służby porządkowe by wkroczyły do akcji a PiS to przeczekał, ale to oni kłamią, oni mówią mową nienawiści... Śmieszne to juz jest, odkąd rządzi PIS to widzę jak Merkelowej czy Francuzom toczy się piana z pyska bo nie mogą swoich rządów sprawować w naszym kraju.

Włochy, nasz partner z UE, kraj który płaci na nas od wielu lat prosi nas o pomoc. Mają kryzys emigracyjny i chcą abyśmy im pomogli.
Nieziemsko sie uśmiałem xD, jeszcze powiedz że Niemcy to tacy przyjaciele i nas wspierają niczym matka rodzone dziecko to padnę.

@UP
Nie chce nic mówić ale 2014 to dość odległy czas, gdzie są jakieś dane z 2016/2017?

gdyby zaba zarla zyto to by srala maka
Ah argumenty elektoratu, twardego elektoratu przeciw PiS'owi, zawsze mnie rozbawiały do łez :D ściślej mówiąc brak tych argumentów.

post wyedytowany przez Whisper_of_Ice 2017-06-27 17:08:35
27.06.2017 17:06
9.3
Drackula
173
Bloody Rider

Gdyby PiS zablokował sejm to zaraz służby porządkowe by wkroczyły do akcji gdyby zaba zarla zyto to by srala maka

Argumentacja bazujaca na gdybaniu? idz sobie pogdybac na trzepak z ziomusiami.

A liczb w 2015 i 2016 nie ma bo Polska stala sie juz platnikiem netto i przegonila w doplatach do EU nawet Niemcy.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-27 17:10:38
27.06.2017 17:12
9.4
1
Ryokosha
12
Pretorianin

Whisper_of_Ice
"Kłamstwa podparte dokumentacją, faktami i dowodami?" To może byś je podał? Bo to że wierzysz w propagandę TVP i partii rządzącej to żaden dowód.

27.06.2017 17:15
9.5
Whisper_of_Ice
27
Ras al Ghul

Whisper_of_Ice
"Kłamstwa podparte dokumentacją, faktami i dowodami?" To może byś je podał? Bo to że wierzysz w propagandę TVP i partii rządzącej to żaden dowód.

Aha czyli to że TVP jest i jest hmm nie ukrywajmy bardziej ku PiS'owi ale nadal stara sie byc obiektywnym ci przeszkadza, ale to że TVN wali propagandę z Lisem na czele to nie przeszkadza? Wystarczy wyjrzeć na światło dzienne i zobaczysz to o czym pisze :).

Dobra blokuje ten temat bo i tak do niektórych nic nie dotrze, najlepsze że niektórzy wypowiadajacy sie tutaj to twardy elektorat lewicy :D.

27.06.2017 17:30
😃
9.6
Beret z antenką
37
Generał

TVP stara sie być obiektywna? Buahahaha, ale żeś koleś teraz klockiem zasunął. Zacny żarcik :D Takich rzygowin jak w tvp wiadomości to nie było nigdy nigdzie
A Lis już dawno nie pracuje w TVN

27.06.2017 18:24
9.7
aope
117
Corporate Occult

ha czyli to że TVP jest i jest hmm nie ukrywajmy bardziej ku PiS'owi ale nadal stara sie byc obiektywnym ci przeszkadza, ale to że TVN wali propagandę z Lisem na czele to nie przeszkadza

Mózg wyprany w Vizirze czy po prostu jesteś głupi a do tego ślepy i głuchy?

27.06.2017 19:43
😁
9.8
Bukary
152
Senator

TVP jest i jest hmm nie ukrywajmy bardziej ku PiS'owi ale nadal stara sie byc obiektywnym

Przez chwilę myślałem, że mamy do czynienia z normalnym człowiekiem, który ma po prostu inne poglądy. Czar prysł. Kolejny "zniewolony umysł".

27.06.2017 20:00
9.9
Whisper_of_Ice
27
Ras al Ghul

Przez chwilę myślałem, że mamy do czynienia z normalnym człowiekiem, który ma po prostu inne poglądy. Czar prysł. Kolejny "zniewolony umysł".

Jestem zniewolony mimo że nie oglądam TVP? To dobre widzę żarty tutaj macie. Normalny normalny jestem bo nigdy nie zagłosuje na kogoś kto chce zniszczyć Polskę i odebrać mi moją narodowość wpuszczając nie udawajmy że jest inaczej terrorystów do kraju :).

@Drackula
Jak do mnie teksty o minusowaniu, to nie ja minusowałem ci tą tabelkę bo w sumie i tak dane są tak prawdziwe jak słowa Pana T.

Mózg wyprany w Vizirze czy po prostu jesteś głupi a do tego ślepy i głuchy?
Nic nie wyprane :), mam swoje poglądy i po prostu widzę która władza jest lepsza i dotrzymuje obietnic a nie obiecuje gruszek na wierzbie :).

Ah miałem nie wchodzić do tego tematu i zostałem zbaitowany :(.

A Lis już dawno nie pracuje w TVN
Ale dalej szerzy z tego co wiem dla newsweeka te swoje brednie ;>. A NW i TVN to to samo szambo.

post wyedytowany przez Whisper_of_Ice 2017-06-27 20:01:38
27.06.2017 17:07
10
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Vader
157
Legend

Mój pogląd wyrażałem wielokrotnie, dla formalności:

- sprzeciwiam się przyjmowaniu uchodźców do PL, nie zagłosuję na żadną partię, która się na to godzi,
- pomóc Włochom jaknajbardziej powinniśmy, ale na zasadzie wysłania wojska do pilnowania granic oraz pomocy humanitarnej na miejscu, dopuszczam też "zrzucanie" się finansowe na pomoc - pod warunkiem, że nie będa lokowani w Polsce,
- uważam za słuszne trzymanie twardego nie, wobec dyktatu Niemiec i Francji, choć co do zasady, jestem wielkim zwolennikiem UE, ale w tej kwestii uważam za zasadne - odmowę. Widzę raczej konieczność negocjacji innego dealu, nawet zapłaty za to, że inny kraj przyjmie tych ludzi.
- jestem przeciwnikiem Islamizacji Europy, nie podoba mi się kierunek, w jakim zmierza zachodnia Europa. Uważam, że brak selektywnej emigracji stworzył poważny problem w UE i irytuje mnie, że zamiatany jest pod dywan. Pomysł przyjmowania wszystkich uchodźców jak leci uważam za niepoważny i nieodpowiedzialny.
- całkowicie sprzeciwiam się sposobowi myślenia "Problem nie istnieje, Islam to religia pokoju, do terroryzmu trzeba się przyzwyczaić, skoro coś zdarzyło się we Francji to nie zdarzy się u nas itp itd".

Edit: uważam też, że nie ma skutecznej metody oddzielenia tych prawdziwie potrzebujących od cwaniaków. Tak samo jak się nie udaje oddzielać kibolstwa od kibiców. Do tego mamy taką mentalność, że nie damy służbom specjalnym żadnych sensownych środków zapobiegawczych, bo zaraz jeden z drugim będzie darł gębę, że to gwałt na demokracji.

post wyedytowany przez Vader 2017-06-27 17:26:55
27.06.2017 17:14
10.1
Soulcatcher
203
ELEX

Vader ---> ale oni mają w nosie co my chcemy a co nie. Poradzą sobie sami, tylko że Polska będzie na marginesie.

27.06.2017 17:16
10.2
Whisper_of_Ice
27
Ras al Ghul

No i swój chłop, widać niektórzy jeszcze używają mózgu i potrafią logicznie myśleć.

27.06.2017 17:26
10.3
3
Vader
157
Legend

Soul -> To jeden z naszych podstawowych problemów w relacji z UE, czyli to, że oni mają całkowicie w nosie nasz interes. Dlatego też tak ważne jest, by pokazać - że nie będziemy wiecznie godzić się na wszystko. Stawiając się - oczywiście powstaje ryzyko, że nas mogą wyrzucić. Jeśli nawet my sami nie zadbamy o swój interes, to kto inny zadba?
Powinniśmy negocjować alternatywny deal, by pokazać dobrą wolę, tak jak proponowałem w wątku wyżej.

post wyedytowany przez Vader 2017-06-27 17:28:18
27.06.2017 17:07
11
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
102
Generał

1. Co do czarodziejów na łódkach z Afryki - odsyłać z automatu, chyba że któryś jest wykształcony i nada się do roboty.
2. Uchodźcy z Syrii itd. - przyjmować w głównej mierze rodziny chrześcijańskie, resztę tylko o ile możliwości pozwolą. Reszta won

27.06.2017 17:10
11.1
Whisper_of_Ice
27
Ras al Ghul

Przecież każdy z uchodźców to mężczyzna dorosły, pełny sił który powienien walczyć za kraj a sp...ją ile sił w nogach za przeproszeniem bo sie boją o swój tyłek i chcą sobie żyć na koszt Państwa czy to Polski, Niemiec, Anglii która widać po Brexicie miała dość. Porównywanie muzułmanów do Ukraińców przez niektórych jest bzdurne, Ukrainiec jak przyjedzie to pójdzie do pracy, muzułmanin zaś będzie z tyłkiem w domu siedział.

27.06.2017 19:47
😍
11.2
Bukary
152
Senator

Przecież każdy z uchodźców to mężczyzna dorosły, pełny sił który powienien walczyć za kraj a sp...ją ile sił w nogach za przeproszeniem bo sie boją o swój tyłek

Matko Boska, ale ty pleciesz duby smalone. Zastanów się czasem nad tym, co piszesz.

27.06.2017 20:02
11.3
Whisper_of_Ice
27
Ras al Ghul

Matko Boska, ale ty pleciesz duby smalone. Zastanów się czasem nad tym, co piszesz.
A co widziałeś wiadomości w choćby takim Polsacie gdzie pokazywali w tych obozach muzułamnów? Sami faceci, baby za nich walczą a oni uciekają po zasiłki, taka jest prawda i to widać gołym okiem, przynajmniej każdy normalny to widzi.

27.06.2017 17:11
12
21
odpowiedz
blood
171
Legend

Najzabawniejsze jest to, że najgłośniej o poparciu dla imigracji krzyczą albo osoby z wyżyn społecznych, których konsekwencje nigdy nie dotkną, albo imigracji dodatkowo pożenieni z innymi kulturami. Spytajcie kogoś z klasy robotniczej, kto musi konkurować z imigrantami o pracę, co sądzi o tym procesie. Może to być w dowolnym kraju, Anglii, Niemczech, Polsce. Klasa średnia i wyższa marzy o jakiejś utopii, ale ma w dupie swoich własnych krajan z klasy robotniczej, którzy biorą cały ciężar tego procederu na siebie.

Obecna fala imigracji to jedynie w niewielkim stopniu uchodźcy, w znacznej większości są to migranci ekonomiczni. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowania tych ludzi, a jeśli chodzi o uchodźców, to status uchodźcy mają tylko w najbliższym bezpiecznym kraju, nie Europie. Ci ludzie nie teleportują się tutaj, są przemycani, a to kosztuje. Są w stanie zapłacić za przemyt, posiadają telefony, a nie posiadają żadnych dokumentów. Ostatnio niemcy się kapnęli, że większość uchodźców deklarujących się jako syryjczycy, to jednak nie syryjczycy, a niepełnoletni są jednak pełnoletni. Ostatnio nawet rodzina Ukraińców podała się za syryjczyków i dostała status uchodców, ale im odebrali, bo zaczeli się głosno chwalić, podobnie jak jakiś niemiecki funkcjonariusz, nie pamiętam jakich służb, więc nie będę wprowadzać w błąd, dla chętnych poszukam źródła. Jestem za udzielaniem pomocy na miejscu oraz w krajach sąsiadujacych. Jeśli chodzi o napływ ludzi do Polski, to jestem w pierwszej kolejności otwarty na repatriantów. Zanim polacy, którzy chcą wrócić do kraju, a z różnych powodów nie mogli za poprzednich rządów, nie ma co mówić o przyjmowaniu innych narodowości. Jeśli otworzymy drogę repatriantom i nadal będzie nam brakować ludzi, to w drugiej kolejności są kraje Europy wschodniej.

Przyjęcie dużej ilości ludzi z Afryki, bądź też bliskiego wschodu, jest nawet nie fair w stosunku do samych imigrantów, gdyż u nas ze względu na brak przyzwolenia społecznego nie mieliby łatwego życia. Wiem, że kłóci się to z wizją postępowych rodaków o wspaniałym otwartym społeczeństwie, ale taki mamy klimat i jako, że demokracja o dziwo działa, ta wizja się póki co nie ziści, bo większość społeczeństwa jest przeciwna.

Do do pomocy innym krajom UE w związku z kryzysem, to trzeba pomagać im uszczelniać granice. Przenoszenie na siłę ludzi bez papierów i oficjalnego procesu imigracyjnego, w dodatku w miejsce gdzie nie chcą iść, to nie jest rozwiązanie.

post wyedytowany przez blood 2017-06-27 17:17:13
27.06.2017 17:21
13
odpowiedz
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Nie rozumiem czemu ktoś w tym wątku uparcie minusuje , i to zarówno zwolenników jak i przeciwników przyjmowaniu uchodźców. Człowieku, masz swoje zdanie to Je napisz a nie chowasz się za znakami.

27.06.2017 17:22
😁
14
odpowiedz
Beret z antenką
37
Generał

Do autora, nie po to w ustawieniach konta wyłaczam tematy polityczne by takie szambo oglądać jak te i podobne do nich tematy.

Napisał koleś który napisał chyba najwięcej postów w tym wątku jak dotąd

27.06.2017 17:43
👍
15
1
odpowiedz
Widzący
160
Legend

Nie podobają się nuklearne eksplozje okraszone piękną muzyką?
Ach czemuż to?
Mogę polecić w zamian całe serie konwencjonalnych bombardowań i ostrzałów.
Może to trochę off topic, ale jakoś wiąże się z tematem.

Proponuję zatem z innej beczki
Jako że kiedyś było lepiej i każden jeden patriota to potwierdzi, myślę że należy przeprowadzić rekolonizację bliskiego wschodu, afryki i kogo się da.
Zatrudnić do pilnowania nowych/starych europejskich kolonii, Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Kazachów i inne narody powierzchownie zdemokratyzowane z obrzeży Europy.
Sporą grupę mogliby stanowić ochotnicy z naszego kraju, zatrudnieni na kierowniczych stanowiskach w nadzorze kolonialnym, otoczeni wianuszkiem oddanej służby z kolonialnych zasobów, mogliby chronić nas przed zalewem hord nieuprawnionych.
Obecni muzułmanie europejscy mieliby ułatwione przeniesienie się do obszarów bliższego lub dalszego pochodzenia, gdzie byliby bezcennym łącznikiem między naszymi władzami miejscowymi a ludnością tubylczą, stanowiąc warstwę średnia niezbędną w każdym stabilnym społeczeństwie.

Eksperymenty z samostanowieniem należy uznać za nieudane i chybione.
Dzięki rekolonizacji wykorzystano by bogate doświadczenie, brytyjskie, francuskie, belgijskie i niemieckie.
Mogłoby ono posłużyć jako podstawa do racjonalnego zarządzania zasobami i bezpieczeństwem.
Zawarlibyśmy racjonalny pakt z pragmatycznymi Chińczykami pozostawiając im Indochiny i Afrykę równikową.
Stany Zjednoczone wraz z Kanadą patronowałyby Meksykowi, Ameryce Środkowej i Południowej.
Zostaje tylko problem zaangażowania Rosji, tak żeby ich jednocześnie mieć blisko a jednak na dystans.
Pozostaje cała masa szczegółów do rozwiązania, jednak myśl przewodnia chyba jest jasna.

27.06.2017 17:48
16
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Vader
157
Legend

Ok, taki z Ciebie śmieszek, ale co proponujesz w takim razie? Metodę niemiecką "alles wilkomen"?

27.06.2017 18:02
16.1
1
Camelson
11
Senator

Zdroworozsądkowe podejście. Dlaczego dla wszystkich to jest problem "przyjmujemy albo nie" i nie ma rozwiązań pośrednich? Chcesz powiedzieć ludziom uciekającym faktycznie przed wojną, że nie wejdą do kraju, bo są identyfikowani z gośćmi co łby odrąbują i palą niewiernych?

Dobrze, że Polaków nikt tak nie selekcjonował jak podczas II wojny uciekali z kraju.

27.06.2017 18:02
16.2
Widzący
160
Legend

A to jest zła propozycja?
Dlaczego?
Ja zaproponowałem coś co problem rozwiąże, a Ty?
Wcześniej proponowałem zatapiać wszystkie łodzie i też było źle.
Jeszcze wcześniej pisałem że trzeba wypalić uderzeniami jądrowymi 50 do 100 miast na Bliskim Wschodzie i w Afryce i też było źle.
No to jak ma być?
Demokracja się nie sprawdziła.
Samostanowienie się nie sprawdziło.
Utrzymywanie imigrantów też jest niedobre.
No to jak blada twarz myśli, nie wpuszczać i nie utrzymywać?

No jest jeszcze jeden pomysł, ale ten nie ma szans na realizację.
Przestańmy kraść na potęgę, oszukiwać, mataczyć, wyzyskiwać, odwracać głowę i umywać ręce.
Ale to nie przejdzie bo nie przechodzi od tysięcy lat i nie pomogło nawet że jeden taki dał się za to ukrzyżować.

27.06.2017 18:07
16.3
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

"Chcesz powiedzieć ludziom uciekającym faktycznie przed wojną" A potrafisz @Camelson wskazać tych którzy faktycznie uciekają przed wojną? Myślę,że nie i nikt tego nie potrafi. Tu jest pies pogrzebany.

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 18:08:55
27.06.2017 18:09
16.4
Camelson
11
Senator

Człowiek uciekający przed wojną raczej sobie dokumentów nie podrabia, a weryfikacja tego, czy dokument jest prawdziwy to naprawdę chwila. Fakt, że trochę dłużej to trwa przy takim poziomie ruchów ludności, ale sam też nie jestem za otwartymi granicami w takiej formie. Natomiast uważam, że jeśli ktoś z kraju ucieka, dokumenty na pochodzenie ma i z weryfikacją nie ma żadnego problemu. Najłatwiej to uogólniać i gadać populizmami, że nikt nie jest w stanie stwierdzić tożsamości.

Jak ktoś się nie potrafi wylegitymować nie wchodzi, problem solved.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 18:10:44
27.06.2017 18:04
17
odpowiedz
14 odpowiedzi
Camelson
11
Senator

tyle że poprzedni rząd wchodził jej w dupę, więc pani Myrkel była zadwolona.

No, teraz mamy rząd, który nie ma dobrych stosunków nawet z Francją, rewelacja. Nie ma to jak lanie na politykę zagraniczną, bo "tamci uchodźców przyjmujo". Powiedz mi, z kim Polska ma dobre relacje? Z Węgrami? Przecież oni też odwrócili się dupą jak było głosowanie na przewodniczącego UE, o czym wy marzycie? O tych pierdołach o trójmorzu, co najwyżej można szukać tego w fantastyce dla ONR-owców? Przecież taka polityka - to się zemści (już są rezolucje wymierzone w Polskę), jakby polityka zagraniczna nie była ważna to każdy by na nią lał. To co wy proponujecie to nie są żadne rozwiązania problemu, w którym Polska też siedzi, bo jest członkiem UE.

Ale wiadomo czemu pis to robi, bo łatwo się gra na strachu ludzi i może się uda kolejną kadencję wywalczyć, jak się paluszkiem trochę przed UE pomacha i włączy retorykę przeciwko migracji.

EDIT: gratuluję chłoptasiowi, co minusuje jak tylko wypowiedź się pojawi w serwisie. Mega merytorycznie. Forum zlatuje coraz niżej z poziomem.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 18:06:40
27.06.2017 18:18
17.1
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Ale tych minusów jest w wielu postach po kilka, co znaczy że oszołom ma albo kilka kont, albo jest ich wielu ;) Nie sądzę by osoby normalnie tu dyskutujące dawały sobie minusy za samą dyskusję i różnicę w poglądach. Ja za samo założenie wątku dostałem -11 już i mnie to nawet już "zepsuło" , bo swojego wstępniaka nie widzę ;) To jest kretyństwo. Zdecydowanie powinno być coś z tym zrobione.
Gratuluję radosnym osiołkom kolejnych dwóch minusków ;)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 18:22:36
27.06.2017 18:26
17.2
4
Gerr
34
Generał

" w którym Polska też siedzi, bo jest członkiem UE. "

Raczej to członek UE siedzi od dawna w Polsce, w sumie w tobie też, skoro nie rozumiesz że można mieć inne zdanie nisz elity Europy.
Dla ciebie przecież jedyna słuszna polityka zagraniczna, to branie członków we wszystkie możliwe dziury i nie posiadanie swojego zdania, bo jeśli się je ma, to oznacza to brak "solidarności". Ale o czym my tu mówimy, skoro jesteś osobnikiem, który proponuje innym by ruszyli do Syrii walczyć za "uchodźców", którzy w 80% są zdrowymi mężczyznami w wieku poborowym.
Przecież wiadomo PiS jest zły, bo chce pomagać poza granicami, zamiast solidaryzować się z Anielą i ssać jej niemiecki członek, z którego leci teraz "oliwkowa" ciecz uchodźców, których to Aniela do Niemiec zapraszała hasłami że przyjmie wszystkich, a gdy jej się zakorkował Berlin, to tania siła robocza stała się problemem, który należy wcisnąć innym, zgodnie z myślą polityki zagranicznej owego kraju, która wywodzi się już z czasów Cesarstwa Świętego, już wtedy ubzdurało im się że są narodem wybranym i narzucą swoją wolę innym, przez wieki ewoluowało to, najpierw zbrojnie, teraz politycznie. Tak więc póki camelsonie, twoja solidarna Aniela, która dba tylko o swoją gospodarkę, będzie uważała że "chęć pomocy poza granicami pewnych krajów" jest równoznaczna braku solidarności i braku dialogu, a wtórował jej będzie przy tym Donald i jego ziomki z PEŁO, to stosunki między naszymi krajami będą wciąż takie same, zdenerwowana Aniela, która ie może pociągać za sznurki polski, poprzez pacynkę Tuska, będzie straszyła totalitarnym PiSem, tak jak to robiła poprzez wolne media niemieckie podczas wyborów...
A najlepsze w tym wszystkim jest to że "uchodźcy" to tylko % tych wszystkich migrantów i "uchodźcami" są w pierwszym kraju w którym mogą znaleźć azyl, a nie w Europie, czy raczej Niemczech i UK, gdzie jest duży socjal. Reszta imigrantów jest tu nielegalnie, za przyzwoleniem rządzących Europą, którzy nie potrafią nic z nimi zrobić, a to prowadzi do jeszcze większego podziału i odcinania się poszczególnych krajów UE, nie pomaga też temu Unia kilku prędkości... i tak koło się kręci i nabiera prędkości, pytanie brzmi jak jeszcze długo to wszystko wytrzyma zanim się rozleci...

27.06.2017 18:42
17.3
Camelson
11
Senator

Dla ciebie przecież jedyna słuszna polityka zagraniczna, to branie członków we wszystkie możliwe dziury i nie posiadanie swojego zdania, bo jeśli się je ma, to oznacza to brak "solidarności".

No, kij z tym, że wyżej pisałem o metodzie identyfikacji, ale to jest kolejny problem rodzimych patriotów - wyrywanie sobie zdań z kontekstu i pomijanie wypowiedzi czy rozwiązań innych niż "NIE PRZYJMUJEMY I CH**!".

Ale o czym my tu mówimy, skoro jesteś osobnikiem, który proponuje innym by ruszyli do Syrii walczyć za "uchodźców", którzy w 80% są zdrowymi mężczyznami w wieku poborowym.

Konkretna wypowiedź z data i godziną. Proponowałem, że jak jesteście tacy bojowi to walczcie z ISIS, bo taka jest to prawda. Tam spożytkujecie energię. Nie mówiłem, że macie walczyć za kogoś, ale jeśli sądzicie, że ISIS na Syrii poprzestanie to jesteście po prostu niedokształceni. I rozumiem, że na te 80% masz dane? To podziel się nimi.

Przecież wiadomo PiS jest zły, bo chce pomagać poza granicami

I jak ten pis pomaga i działa, bo nie widać póki co skutków? Weź no zdradź te rzadowe sekrety.

których to Aniela do Niemiec zapraszała hasłami że przyjmie wszystkich

Jakbyś trochę umiał into historia to wiedziałbyś, że już w czasach odbudowy Niemiec po zjednoczeniu zapraszano obywateli Turcji do roboty. Ale po co, można przecież powtarzać bzdury wyczytane w kresach albo od maxa golonki.

Tak więc póki camelsonie, twoja solidarna Aniela, która dba tylko o swoją gospodarkę

No, nie tak jak Polska co wsypała więcej kasy do UE niż Francja i Niemcy. Zawsze mnie śmieszy, jak o sypaniu kasy do gospodarki piszą przeciwnicy UE i Niemiec.

A najlepsze w tym wszystkim jest to że "uchodźcy" to tylko % tych wszystkich migrantów i "uchodźcami" są w pierwszym kraju w którym mogą znaleźć azyl, a nie w Europie, czy raczej Niemczech i UK, gdzie jest duży socjal

Dane.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 18:43:06
27.06.2017 19:06
17.4
5
Gerr
34
Generał

Znowu pieprzysz głupoty jak w poprzednim wątku, znowu widzisz co chcesz. Identyfikacji? Co ma tu do rzeczy identyfikacja? Skoro nie dość że nie radzi sobie z nią zachód, to nie jest tu w niczym potrzebna skoro stanowisko Polski to pomagać poza granicami, natomiast ty nadal trzymasz ten wielki członek w zadzie i rzucasz tu ofensywnie patriotami i chujami zagwiazdkowanymi, bo nie pasuje to do zachodniej retoryki, "macie brać i milczeć, bo wam sankcje nałożymy"...
Tak ja wiem, że ci wszyscy co nie chcą "uchodźców" i są za pomaganiem poza granicami to dla ciebie łyse dresy, mohery PiSu i inne bojówki narodowców... a członek zachodu to cycek który nie spermą a mlekiem sika, bo przecież braliśmy dotacje, kij że te pieniądze wracały na zachód, BRALIŚCIE MACIE BYĆ SOLIDARNI Z JEDYNYM SUSZNYM ZDANIEM!

O tak, ciąg dalszy ofensywy werbalnej, teraz jesteśmy już niedokształceni, gdzie my w ogóle stoimy prz magistrze camelsonie, co to każe pożytkować innym swe siły w walce z ISIS w Syrii, ale ma gdzieś te wszystkie rzesze "uchodźców" w wieku poborowym. Danych chcesz, sobie w internetach znajdź, ale one pewnie są zmanipulowane, prawda? Przecież to same kobiety i dzieci, a te wszystkie nagrania to propaganda prawaków...

PiS nie pomaga i nie działa, przecież to nie sekret że "nie chce rozmawiać" z Anielą, bo wystosował swoją propozycję pomocy, która to została przez nią skrytykowana. Jedno im trzeba przyznać, przynajmniej nie są takimi prostytutkami jak Donald, który przehandlował by Polskę za stanowiska, ale cóż się dziwić, skoro "ten kraj istniał tylko teoretycznie"...

I znowu camelson pierwszy profesor historii, a może raczej histerii? Zapraszali i co z tego? Teraz powinni wysłać ich nam, bo im się znudzili prawda? Oj camelson, camelson, może ty jesteś Niemcem? Może z ciebie jakiś volksdeutsch? A może po prostu lubisz niemiecki członek i brak swojego zdania? Fetysz jakiś?

O i przeciwnikiem UE się też stałem, ok camelson, pro unijny człowieku, przecież jak wiadomo, FUNDUSZE, FUNDUSZE PONAD WSZYSTKO, od Dojczlandu, w ogóle im się nie zwracały, dawali je od tak! Wiadomo że dobra prostytutka bierze fundusze a później już nie mówi, bo dobra prostytutka robi co jej każą i milczy! Nasza słowiańska Polska również powinna brać do buzi i milczeć... ale ona zła bo nie chce rozmawiać z Niemcami, tylko jak rozmawiać mając członek w buzi? Oj camelson, camelson...

post wyedytowany przez Gerr 2017-06-27 19:11:10
27.06.2017 19:38
👍
17.5
Widzący
160
Legend

Brawo Gerr!
Krew z krwi, kość z kości, patriota.
Narodu broni, Suwerena suwerennie podtrzymuje na drodze ku pełnej niepodległości.
Takich nam potrzeba, łódzki chłop, byczy chłop.
Jak by co, to masz u mnie piwo, "Piast", prawdziwe.
Nie jakieś kwaśne brukselskie lambiki, słowiańskie piwo, jasne jak mazowiecka pszenica i mocne jak prasłowiański tur.
Jak będziesz w Danzigerze to daj znać, napijemy się piwa "Piast" przy dźwiękach Bogurodzicy.

27.06.2017 19:54
😍
17.6
Bukary
152
Senator

Oj camelson, camelson, może ty jesteś Niemcem? Może z ciebie jakiś volksdeutsch? A może po prostu lubisz niemiecki członek i brak swojego zdania? Fetysz jakiś?

Ręce opadają. Dno intelektualno-moralne.

27.06.2017 19:56
👍
17.7
1
Gerr
34
Generał

Dobra argumentacja Bukary, myślę że w wątku "dobrej zmiany" by ci przyklasnęli...

2*Up Nie piję piwa...

post wyedytowany przez Gerr 2017-06-27 19:57:08
27.06.2017 20:04
17.8
Bukary
152
Senator

To nie argumentacja, mój drogi. To najzwyklejsza ocena szamba, które się wylewa spod twoich palców na klawiaturze.

Można z kimś polemizować w kulturalny sposób. Ale tej umiejętności - w przeciwieństwie do wielu osób w tym wątku - jeszcze nie posiadłeś.

27.06.2017 20:09
17.9
Gerr
34
Generał

No ba, przecież ja powszechnie wszystkich tutaj obrażam... po raz kolejny, może w wątku dobrej zmiany ci przyklasną, tym wątku w którym rzuca się w innych praniem mózgu, pisiorkami, pisowcami, bezmyślnymi, itd.
Po prostu tobie nie podoba się moje zdanie, zdanie w którym ośmielam się negować przyjmowanie imigrantów... z resztą wystarczy spojrzeć kilka postów niżej, tam również pokazujesz jedną słuszną drogę, a cała reszta to albo szambo, albo pokrętna racjonalizacja, by uspokoić wyrzuty sumienia...

27.06.2017 20:28
17.10
Bukary
152
Senator

Po pierwsze, Gerr, nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem przyjmowania uchodźców. I nie udaję, że to stanowisko "katolickie", żeby uspokoić swoje sumienie. Moje poglądy są zbliżone do Vaderowych, ale uważam, że po wynegocjowaniu jakiegoś dobrego układu z UE moglibyśmy przyjąć potrzebujących chrześcijan. Malo tego, uważam, ze jeśli ktoś przyjeżdża do naszego kraju, to powinien się dostosować do naszych zwyczajów. A zatem trafiłeś kulą w płot.

Po drugie, sposób, w jaki wyrażasz swoje poglądy, jest pełen nienawistnego chamstwa. Członki? Volksdeutsch? Poważnie?

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 20:42:59
27.06.2017 20:38
17.11
Gerr
34
Generał

Ja bym to jednak określił nazywaniem sprawy po imieniu. Retoryka moja jest wywołana naturalną ewolucją wywołaną poprzez rozmowy z camelsonem i czytanie kilku antyrządowych i pro imigranckich wątków z tego forum.

Czy jest to nienawistna retoryka? Czemuż to, gdyż zastanawiam się co jest powodem tego antypolskiego trendu w wykonaniu camelsona?
Reasumując, nie mam zamiaru ubierać po raz enty w ładne słówka, skoro według camelsona zwykle każda osoba która jest przeciw przyjmowaniu imigrantów jest sprowadzana do niedouczonego dresa, czy innego narodowca. Wybacz, może ci się to nie podobać, trudno.

post wyedytowany przez Gerr 2017-06-27 20:40:37
27.06.2017 20:53
😜
17.12
Bukary
152
Senator

Ale co jest niby antypolskiego w poglądach Camelsona?

Już prędzej można powiedzieć, ze twoje czy moje poglady nie są zbyt katolickie. A prawdziwy Polak to katolik, nie? :P

27.06.2017 21:16
17.13
1
Gerr
34
Generał

Dla mnie antypolskie jest stwierdzenie że braliśmy, a teraz nie chcemy się solidaryzować i cała zbudowana wokół tego otoczka, nie tylko w tym wątku. Ciągłe wbijanie szpili swoim, bezkrytycznie biorąc to co UE teraz proponuje. Sprowadzanie wszystkich którzy są przeciwni temu, do miana niedouczonego narodowca, patrioty, ignorując kompletnie stanowisko polskiego rządu, o chęci pomocy w inny sposób. Dodał bym do tego te wszystkie zsyłki do Syrii w celach walki z ISIS. Jak pisałem, to moja subiektywna opinia.

Nie uważam że prawdziwy Polak to katolik, szczerze nie obchodzą mnie poglądy religijne innych, o to już ich prywatna sprawa, w sumie podobnie nie obchodziłyby mnie poglądy polityczne, czy światopoglądowe camelsona, gdyby zachował je dla siebie...

27.06.2017 21:45
17.14
Bukary
152
Senator

A jakie są inne "propozycje pomocy" naszego rządu?

Dla mnie rozumowanie Camelsona nie jest antypolskie, tylko całkiem logiczne. Do ut des. Na tej zasadzie opiera się też UE. I w ramach tej zasady trzeba się poruszać, bo w przeciwnym wypadku można wyjść na tym całym unijnym interesie jak Zabłocki na mydle. Dlatego uważam, ze najlepszym wyjściem są twarde negocjacje, z których wrócimy z tarczą i poczuciem dobrze ubitego interesu. Ale na takie wyjście naszego zacietrzewionego rządu ćwierćinteligentów nie stać.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 21:47:58
27.06.2017 19:35
18
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
<Rydygier>
25
Memento mori

Myślę, że główne nurty stron tego sporu popadają z jednej strony w naiwną bezmyślność, z drugiej w histerię i pogardę, a obie pospołu mijają się z sednem. Mnóstwo emocji, mało trzeźwego spojrzenia.

Jako katolika obowiązuje mnie miłość bliźniego (marnie z tym u mnie niestety), porządek tej miłości jak i roztropność w tym względzie. To, co usiłuje forsować UE nie jest roztropne, sprzeczne z porządkiem miłości i oceniam, że mało komu pomoże, będzie raczej ze szkodą dla większości zainteresowanych, jak to obserwujemy na Zachodzie i Południu.

Otóż pomoc roztropna, w duchu miłości bliźniego to nie to samo, co spełnianie życzeń potrzebującego. Uporczywie i bezzasadnie utożsamia się pomoc z przyjmowaniem, tymczasem pomoc może na tym polegać, acz wcale nie musi, a i przyjąć można na bardzo różnych zasadach z bardzo różnym skutkiem. Miłość bliźniego to ofiarna gotowość, by czynić bliźniemu to, co według mojego rozeznania dla niego najlepsze. Dla katolika najlepsze i najważniejsze jest zbawienie i to, co do niego prowadzi, w tym godny byt doczesny. Stąd też miłość bliźniego wyraża się w uczynkach miłosierdzia względem duszy i ciała, zaś chrześcijanin ma w bliźnim widzieć Chrystusa, a kochać jako bliźnich nawet swoich nieprzyjaciół.

Najpierw zatem trzeba w każdym indywidualnym przypadku rozeznać sytuację człowieka, by ustalić, co będzie dla niego najlepsze. Już z tym jest problem, gdy na imigrantów patrzy się jak na tłum, dziką tłuszczę, nie jak na poszczególne osoby. A i bez tego to niełatwe zadanie dla służb, organów rządu i współpracujących organizacji. Już tu trzeba ważyć, ile realnie jesteśmy w stanie zrobić.

Jakiej więc pomocy kto potrzebuje - zależy od konkretnego przypadku. Pomoc temu, kto przyjechał siać terror będzie w pierwszym rzędzie polegać na tym, by uniemożliwić mu zło, które zamierzył, zarówno dla dobra zagrożonych jego zamiarami, jak i dla dobra jego samego. Podobnie z tym, który przybył pasożytować na socjalu. A co z takim, kto autentycznie uciekł spod bomb? Pragmatycznie. W pierwszym rzędzie trzeba go tymczasowo przechować. Następnie działać w tę stronę, by bomby przestały spadać. Następnie, najlepiej z jego osobistym udziałem, odbudować mu dom, by jak najszybciej mógł wrócić do siebie.

Trzeba też potrzebę skonfrontować z możnością i porządkiem miłości. Nie godzi się pomagać obcym w sposób szkodzący bliskim, np. zagrażający ich bezpieczeństwu lub ze szkodą dla ich utrzymania.

Nareszcie, jeśli pomoc ma stanowić wyraz miłości bliźniego, każdy, kto poniesie jej ciężar powinien czynić to z własnej i nieprzymuszonej woli.

Tak rozumiem katolickie spojrzenie na problem.

Muszę przyznać, że przynajmniej w sferze deklaracji polski rząd jest blisko tego, co uważam za roztropne optimum. Mam szczerą nadzieję, że nie ulegną kretyńskim pomysłom Brukseli ani też jakiejś histerycznej narracji strachu.

post wyedytowany przez <Rydygier> 2017-06-27 19:52:18
27.06.2017 19:47
18.1
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Rozsądne i mądre podejście do tematu. Różnica u mnie polega na tym ,że z wiarą u mnie na bakier.A i na zbawieniu mi nie zależy, bo nie za bardzo w nie wierzę. Co nie przeszkadza mi starać się być dobrym człowiekiem. Masz u mnie niewidzialny plusik, bo inaczej dać nie mogę i jak tak dalej pójdzie to nie za szybko będę mógł ;)

27.06.2017 19:59
😉
18.2
Bukary
152
Senator

O! No i doczekaliśmy się racjonalizacji, która ma uspokoić ewentualne wyrzuty sumienia. Fajna sofistyka w stylu średniowiecznych Ojców Kościoła. I na pewno bardziej katolicka od jakichś dokumentów biskupich czy papieskich.

Tak-tak. Nie-nie. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 20:05:44
27.06.2017 20:11
18.3
1
Vader
157
Legend

Rydigier - > Brawo. Fajnie, że jeszcze ktoś potrafi w tym temacie powiedzieć coś mądrego bez ideologicznego skażenia.

27.06.2017 19:56
19
9
odpowiedz
5 odpowiedzi
Aurelius
78
Weteran

Nie ma żadnego znaczenia czy przyjmiemy 100 czy 1000 czy 10 000 "uchodźców".
To nie żadne rozwiązanie a doraźne i rozpaczliwe łatanie problemów.

Do Europy wkrótce ruszą miliony biedaków z Afryki i Azji.
100 milionów z samej Afryki wg niemieckiego ministra
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/minister-gerd-mueller-ostrzega-przed-kolejna-fala-migrantow-z-afryki-nawet-100-mln/pvy2j9k

Czas pomyśleć o innych rozwiązaniach niż przyjmowanie.

27.06.2017 20:06
19.1
2
Whisper_of_Ice
27
Ras al Ghul

Polityka otwartych drzwi Angeli Merkel robi swoje. Jeśli jest taka chętna to niech pod swój dach weźmie ludzi a nie narzuca strasząc restrykcjami, nadużywając w dodatku swoich praw inne kraje, do tego tusk (sorry ale nie mogę napisać z wielkiej litery nazwiska kogoś do kogo nie mam i nie będę miał szacunku) tak piszę jakim Polska jest jego krajem a jako pierwszy leci by nałożono na nas restrykcje, smutne to.

27.06.2017 20:18
19.2
Predi2222
96
CROCHAX velox

Whisper_of_Ice- unia ma w dupie ciapków, oni są raczej narzędziem do pokazywania kto tu rządzi.

post wyedytowany przez Predi2222 2017-06-27 20:21:00
27.06.2017 20:28
19.3
2
blood
171
Legend

Whisper_of_Ice

Otwarte drzwi otwartymi drzwiami, a zdejmowanie dyktatorów, szczególnie Kadaffiego w Libii przez Hilary Clinton to kolejna sprawa. To o drzwi Libii się Ci tzw. uchodźcy rozbijali, a gra USA na osłabienie Niemiec jest celowa. Dlaczego uchodźy masowo idą do Niemiec, a nie do Austrii, Czech, Francji itd? Niemcy za bardzo poczuli wiatr w żaglach i teraz rozgrywani sa przez USA, żeby ich osłabić.

27.06.2017 21:04
😉
19.4
Widzący
160
Legend

blood ->Nikolai Starikov jest ci bliski? Jakbym go słyszał.

29.06.2017 22:14
19.5
Bulo82
16
Centurion

nie przyjmować i tyle.
politykom nie chodzi o pomoc
to jest celowe destabilizowanie spokoju krajów jednorodnych etnicznie.

27.06.2017 20:24
20
odpowiedz
10 odpowiedzi
Camelson
11
Senator

Z dyskusji robi się znowu wątek miziania się wzajemnego po klejnotach przez naszych forumowych patriotów, co wygodnie w kapciuszkach siedzą pisząc o nieprzyjmowaniu uchodźców i w ogóle ich życiowym zajęciem jest minusowanie.

Na post gerra nawet nie odpowiadam, bo to samozaoranie i w sumie dzięki Gerr za potwierdzenie tego, co pisałem o takich "patriotach" jak ty - chamski język, cebula. W sumie to chętnie bym odpisał, bo jak czytam głupoty typu Danych chcesz, sobie w internetach znajdź, ale one pewnie są zmanipulowane (gdzie gość wstawia tezy, że 80% uchodźców to chłopaki w wieku poborowym) to wywracam się na plecy ze śmiechu jak bezradny jesteś w próbie udowodnienia mi czegoś (a podobno ja pieprzę głupoty), ale muszę najpierw wyjąć niemieckiego penisa z mojego zadka, bo jeszcze jestem folksdojczem i mi nie przystoi sterczący penis z moich prawie niemieckich pośladków.

No i plusowanie takich wypowiedzi, gdzie gość używa takiej retoryki to też kolejny pokaz zdziczenia w Polsce. W Polsce, w której jest jak w lesie a nawet gorzej.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 20:26:31
27.06.2017 20:35
20.1
3
Kilgur
141
Senator

Z dyskusji robi się znowu wątek miziania się wzajemnego po klejnotach przez naszych forumowych patriotów
Coz za samokrytyka :D

27.06.2017 20:36
20.2
Camelson
11
Senator

Uważasz, że jestem patriotą? Dzięki :) Ale słyszałem, że folksdojczem i uwielbiam Panią Myrkel (przekręcanie nazwisk takie śmieszne, hehehe :---DDD).

27.06.2017 20:41
😉
20.3
4
blood
171
Legend

Camelson, Twoje posty chyba muszą startowac z rankingiem co najmniej -2 :)

27.06.2017 20:54
😜
20.4
twostupiddogs
171
Legend

Uważasz, że jestem patriotą? Dzięki :)

Ale nie genetycznym.

27.06.2017 20:57
😊
20.5
Bukary
152
Senator

Camelson, podziwiam twoja niezłomność. :) Ode mnie masz dożywotniego plusa.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 21:03:23
27.06.2017 21:01
20.6
2
twostupiddogs
171
Legend

Camelson, Twoje posty chyba muszą startowac z rankingiem co najmniej -2 :)

To mniej więcej tak jak T. Hajto wpisywano do protokołu w Bundeslidze żółtą tuż przed wejściem na boisko :)

27.06.2017 21:19
20.7
Camelson
11
Senator

No, od razu niech administracja skrypt napisze, że jak tylko wchodzę w tematy o uchodźcach to dostaję ranking mniej i pochowane wypowiedzi :)

27.06.2017 21:22
😉
20.8
Widzący
160
Legend

A można by zrobić prostą rzecz, w kategorii "Polityka i religia" zablokować plusy i minusy.

27.06.2017 21:27
😜
20.9
twostupiddogs
171
Legend

Widzący

Jesteś po spożyciu? Prozą piszesz? :P

27.06.2017 21:32
😉
20.10
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

@Camelson , nie tylko Ty masz taką tendencję zjazdową.Popatrz co się u mnie dzieje. Ja naprawdę już własnego wstępniaka nie widzę co jest bezprecedensowe ;)

27.06.2017 21:19
😉
21
odpowiedz
4 odpowiedzi
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Założyłem wątek a teraz to już się boję nawet w nim coś pisać .... Może spróbuję tak...Pokój Wam wszystkim mnie nie lubiącym , pozdrawiam Was bracia minusińscy , wszystkie muszki i kwiatuszki przyjaciółmi są...;)

27.06.2017 21:31
21.1
1
Kilgur
141
Senator

Musisz byc twardy i wziac przykad z pewnego watku cyklicznego, za 2-3 czesci bedziesz wiekszosc sobie pojdzie i bedziesz mial cisza i spokoj :)

Bukary -> spoko staram sie uwazac jednak dzis temperatura zabila mnie w pracy

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-27 22:26:36
27.06.2017 21:33
😉
21.2
Bukary
152
Senator

Kilgur, piszemy "wziąć". Wybacz wtręt ortograficzny. ;)

A co do twojej uwagi: jak się nie ma argumentów, a sprawa jest nie do obrony, często wybieranym wyjściem z sytuacji jest ucieczka. :P

27.06.2017 21:39
😉
21.3
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

@Kilgur oby do tego czasu ranking mi na -5 nie skoczył, a o -10 to aż strach mówić. W obu przypadkach będę miał problemy ;)
@Bukary nogi za pas to się bierze często w grach Rpg, kiedy się wejdzie w niebezpieczny rejon. Wtedy z radosnym okrzykiem" Ja tu jeszcze powrócę" taki manewr taktyczny jest wskazany. Tutaj uciekać nie zamierzam , gdyż temat ten nie jest ani niebezpieczny ani nie czuje się "bezargumenciarzem" ;)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 21:40:03
27.06.2017 21:53
😊
21.4
Bukary
152
Senator

Lustro, nie miałem na myśli twojej osoby. Odnosiłem się do wszystkich zwolenników "dobrej zmiany", którzy potrafią za pomocą sensownych argumentów bronić polityki rządu... A raczej: nie potrafią. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 21:57:07
27.06.2017 21:59
22
2
odpowiedz
11 odpowiedzi
Ragn'or
154
mortificator minoris

Ja jestem zdecydowanie przeciwny przyjmowaniu hord roszczeniowych, obcych kulturowo i nie asymilujących się imigrantów zasiłkowych. Dziękuję za uwagę.
Może zamiast jałowej dyskusji popieranej wciąż tymi samymi argumentami z obu stron, zrobimy golowe głosowanie.
Kto za , kto przeciw.

PRZECIW

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:01:34
27.06.2017 22:03
22.1
Bukary
152
Senator

Żeby to było takie proste. Ale nie jest.

27.06.2017 22:06
22.2
2
Ragn'or
154
mortificator minoris

Tylko że ewentualne referendum w tej sprawie to byłoby prosto postawione pytanie, bez tej całej otoczki ideologicznej.
I robienia ludziom wody z mózgu o "biednych uchodźcach", którym wszystko się należy.

Jesteś za czy przeciw? Proste pytanie.

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:10:09
27.06.2017 22:09
22.3
Bukary
152
Senator

No widzisz, ja jestem raczej PRZECIW, ale gdyby w referendum pytanie było tak "prostacko" postawione, zaznaczyłbym ZA.

Bezmyślne machanie szabelką to dla mnie głupota. Zwłaszcza w takiej sprawie. Lepiej być pragmatycznym i prowadzić taką politykę, która wzmocni naszą pozycję i da jakieś wymierne korzyści. A nie np. jojdać o uchodźcach i równocześnie patrzeć na słynny rurociągowy "deal" jak wół na malowane wrota.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:12:37
27.06.2017 22:11
22.4
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Właśnie tego chciałem uniknąć @Ragn'or. Wrzucenia wszystkich uchodźców w jeden wór.Gdybyśmy zrobili referendum tak jak proponujesz to wyszłoby Nam właśnie to 80% takiego "pustego nie, bo nie" . I wyszłoby to ze szkodą przede wszystkim dla interesów Polski w UE. Nie jesteśmy potęgą gospodarczą by sobie na to pozwolić.

27.06.2017 22:13
22.5
2
Ragn'or
154
mortificator minoris

Jesteś przeciw, a zagłosowałbyś za?

27.06.2017 22:17
22.6
1
Ragn'or
154
mortificator minoris

Widać wyraźnie że wokół tego problemu trwa zacięta walka ideologiczna, a struktura społeczna takich państw jak Francja, Niemcy czy Szwecja ulega galopującym zmianom. I to niestety na niekorzyść rdzennych mieszkańców. Czy chcemy mieć za 15 lat takie problemy u siebie? Czy stać nas na to i czy możemy skazać nasze dzieci na życie w takiej rzeczywistości?

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:18:46
27.06.2017 22:29
22.7
Bukary
152
Senator

Ragn'or, psioczysz na "otoczkę ideologiczną", a sam z ideologią wyjeżdżasz. Że niby u nas będą za 15 lat takie problemy z Arabami, jak na Zachodzie? No zmiłuj się.

A więc w skrócie: nie jestem jakimś zwolennikiem przyjmowania i utrzymywania wyznawców islamu. Uważam jednak, że przyjęcie kilku tysięcy wyselekcjonowanych przez Antka chrześcijan by nam nie zaszkodziło, gdyby nasz wspaniały rząd uzyskał w ten sposób jakaś istotną kartę przetargową przy załatwianiu konkretnych interesów. I, moim skromnym zdaniem, w tym kierunku powinna iść nasza dyplomacja. Bo widzisz, powtórzę, bardziej od ideologii, kiełbasy wyborczej i grania na najniższych instynktach interesuje mnie wymierna korzyść dla naszego państwa. Sądzę, że "nie, bo nie i pod żadnym warunkiem" da nam, Polakom, wielkie G i leży przede wszystkim w wyborczym interesie PiS-u.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:38:27
27.06.2017 22:37
22.8
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Dokładnie na to co powiedziałeś @Bukary zwróciłem uwagę we wstępniaku :) Walki i wszelkiego rodzaju sporów ideologicznych w stosunku do tego tematu za cholerę nie da się uniknąć. Takie rozumowanie ja Twoje Ragn'or choćbym się z Tobą nie do końca zgadzał jest pod wieloma względami zrozumiałe. Ale to też jest ideologia.Pozdrawiam.

27.06.2017 22:43
22.9
Predi2222
96
CROCHAX velox

Uważam jednak, że przyjęcie kilku tysięcy wyselekcjonowanych przez Antka chrześcijan by nam nie zaszkodziło, gdyby nasz wspaniały rząd uzyskał w ten sposób jakaś istotną kartę przetargową przy załatwianiu konkretnych interesów.

Pozwól że się wtrącę bo twój post nie jest głupi- jak rozpoznać chrześcijan i co zrobić jak ci chrześcijanie po jakimś czasie dadzą nogę do rajchu? Przyjmujemy kolejny starannie wyselekcjonowany "rzut" ?

post wyedytowany przez Predi2222 2017-06-27 22:44:31
27.06.2017 23:17
22.10
Bukary
152
Senator

Akurat chrześcijan (np. rodziny, kobiety z dziećmi) od wyznawców islamu dosyć łatwo odróżnić. Nawet bez kwestionariusza z pytaniami o ideowe deklaracje. Niech sobie rządowi negocjatorzy zapewnią takich właśnie "uchodźców", a nie brodziatych kulturystów. Od tego są.

Jeśli uciekną... To są gdybania i kwestie, które powinny być uwzględnione w czasie ustalania konkretnych warunków przyjmowania uchodźców. Niech rząd zadba o wszystko, zanim podejmie konkretne decyzje. Jeśli Unia się na jakieś warunki nie zgodzi, PiS będzie miał kolejny kanister paliwa propagandowego. Tyle że PiS-owi zupełnie nie o to chodzi, bo musiałby do jakichś negocjacji przystąpić.

Łatwiej głosić propagandowe hasełka niż wziąć się za dyplomatyczną robotę. Zresztą obaj wiemy, że tu nie chodzi o interes Polski. PiS wyczuł, że sporo może ugrać na antyimigranckiej retoryce, więc zajeździ tę kobyłę na śmierć. Nie dlatego, żeby ochronić nas przed hordą Arabów ucinających łby, ale po to, żeby zyskać w sondażach. Jakie to wszystko będzie miało dalekosiężne skutki, gdy idzie o naszą pozycje w Unii, podział funduszy, Europę "dwóch prędkości" itp. - wkrótce się przekonamy. Mam jednak wrażenie, że nie po raz pierwszy to, co dobre dla partyjnej wierchuszki, może wcale takie dobre nie być dla szarego zjadacza chleba.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 23:22:11
27.06.2017 23:27
22.11
3
Kilgur
141
Senator

Bukary -> PiS wyczuł, że sporo może ugrać na antyimigranckiej retoryce, więc zajeździ tę kobyłę na śmierć. Nie dlatego, żeby ochronić nas przed hordą Arabów ucinających łby, ale po to, żeby zyskać w sondażach.

Najlepsze w tym wszystkim jest to ze im bardziej pis sie spina tym bardziej po i n - cisnie pro imigranckie hasla i akcje, bo sa fizycznie i mentalnie niezdolni do zgodzenia sie z pis w jakiejkolwiek sprawie, wiec traca duzo w sondazach :) Najlepsze ze gdzies czytalem ze czeska opozycja podtrzymuje stanowisko rzadzacych w sprawie imigrantow, wiec jednak mozna :D

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-27 23:28:56
27.06.2017 22:20
23
odpowiedz
1 odpowiedź
Ragn'or
154
mortificator minoris

Proszę forumowiczów o wpisywanie za czy przeciw.

27.06.2017 22:22
23.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

przeciw

27.06.2017 22:22
24
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ragn'or
154
mortificator minoris

Nie musimy się nikomu tłumaczyć z naszych suwerennych decyzji jako państwa. Stąd taka ankieta.
To jest proste Bukary, bez zbędnego p...lenia. Yes or no.

Vox populi Vox Dei

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:25:36
27.06.2017 22:30
😜
24.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

deus vult :P

27.06.2017 22:31
24.2
Bukary
152
Senator

No, wybacz, Ragn'or, ale na mnie głupia propaganda polityków nie działa w tym wypadku. Dlaczego? Odpowiedź zamieściłem powyżej.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:32:38
27.06.2017 22:41
25
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Ragn'or
154
mortificator minoris

Francja czy W.B, czy Szwecja, czy Niemcy przez lata ściągały muzułmańskich przybyszów do siebie. Teraz tam wybuchają bomby i samochody wjeżdżają w tłum. Związek jest oczywisty co każde rezolutne dziecko pojmuje.

27.06.2017 22:49
25.1
Bukary
152
Senator

No to może jednak przeczytaj uważnie, co napisałem wcześniej, a nie powtarzaj ciągle tych propagandowych banałów, która już słyszeliśmy po wielokroć z ust polityków. Świat nie jest taki prostacki, jakim go przedstawiasz. A skoro chcesz ZA lub PRZECIW, proszę:

PRZECIW propagandzie i ideologii na potrzeby słupków sondażowych. ZA interesem Polaków.

A taraz możesz sobie w to wszystko wpisać kwestię przyjmowania uchodźców.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:52:51
27.06.2017 22:52
25.2
Ragn'or
154
mortificator minoris

Każdy ulega jakiejś ideologii, nawet Ty, choć wydaje Ci się że nie.
Nadal nie udzieliłeś odpowiedzi, tylko chowasz się za "interesem Polski".

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:53:56
27.06.2017 22:56
😜
25.3
Bukary
152
Senator

Być może. Ale raczej nie w kwestii uchodźców. W tym wypadku pragmatyzm bierze u mnie górę nad np. empatią.

A odpowiedzi udzieliłem w [22.7].

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:57:59
28.06.2017 16:28
25.4
pmarek22
1
Legionista

No tak najłatwiej napisać, a potem się okazuje że zamachu dokonał obywatel WB, który ma żone i dwójkę dzieci a do tego żyje w Londynie od 20lat ;) faktycznie to ten uchodźca z Syrii.. masakra

27.06.2017 22:53
26
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Kamilowy
70
Generał

Dziwię się że są dyskusje typu za czy przeciw mając czarno na białym skutki polityki zachodu.
Pomijając aspekt bezpieczeństwa, dla mnie równie istotny jest aspekt polityczny, oni są na tyle bezczelni że próbują nam ich podrzucić i mają czelność mówić o solidarności , podczas gdy za naszymi plecami knują Nord stream , automatycznie zagrazając w przyszłości naszemu bezpieczeństwu energetycznemu.

27.06.2017 22:59
26.1
Ragn'or
154
mortificator minoris

Aż dam Ci plusa. A ankieta jest dlatego, bo czytam dyskusje pełne bluzgów i wzajemnego obrażania się, a przecież nie powinniśmy. A może po prostu się policzmy, kto jest za a kto przeciw. Argumenty już wszystkie możliwe padły tak za, jak i na nie.

Wyobraźmy sobie referendum i wpiszmy tak czy nie. To tylko taki eksperyment który nie boli.
Rodacy, bardzo proszę...

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 23:06:07
27.06.2017 23:32
27
4
odpowiedz
Ko-o-ast-y
46
Konsul

Zmień nazwe wątku na "najeźdzcy"

28.06.2017 15:13
28
odpowiedz
1 odpowiedź
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

@Ragn'or To naprawdę nie jest takie proste jak piszesz. Gdyby pytanie w referendum było napisane tak jak proponujesz to stawiało ankietowanych w pozycji przypartej do muru. Tu nie chodzi o żadne ideologiczne kłótnie czy ideologiczne okładanie się argumentami. Chodzi o zwyczajne racjonalne myślenie. Na tak postawione pytanie referendalne musiałbym odpowiedzieć, przeciw. A nie byłoby to w pełni zgodne z moimi poglądami na ten temat. Pytanie w referendum musi być zadane mądrze, w przeciwnym razie dochodzi do sfałszowania wyniku ankiet, a pytający uzyska odpowiedź taką jaką chce uzyskać. A to w przypadku ankiety dotyczącej uchodźców sprawi,że uzyskamy ogólnikowe 80%.
Podam prosty przykład sposobu zadawania pytań.
Mamy ankietę a w niej pytanie "Czy przestałeś brać łapówki?" Jeśli odpowiesz "tak", sugerujesz ,że wcześniej je brałeś choć być może nie brałeś. Jeśli odpowiesz "nie", sugerujesz,że nadal je bierzesz. Czy któraś z tych odpowiedzi jest prawidłowa?
Dlatego właśnie źle lub podchwytliwie zadane pytania, wyniki ankiet to często pic na wodę.Ponieważ pytający tak stawiają odpowiedź by uzyskać odpowiedź taką jaka ich interesuje.
I dlatego pytanie lub pytania w referendum dotyczącym uchodźców muszą być zadane mądrze.
Mam nadzieję,że dobrze i obrazowo to wyjaśniłem. Przynajmniej się starałem ;)

28.06.2017 16:21
28.1
Kamilowy
70
Generał

Co skomplikowanego w pytaniu : czy jesteś za przyjmowaniu uchodźców z bliskiego wschodu ?
Jakie przyparcie do muru, czy podchwytliwe ?
Proste pytanie prosta odpowiedź

28.06.2017 15:19
29
odpowiedz
14 odpowiedzi
Camelson
11
Senator

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bulgaria-muzulmanki-napadnieto-poniewaz-mialy-na-glowie-chusty,752450.html

Polsce bliżej do Bułgarii niż normalnych cywilizowanych krajów Europy Zachodniej. Tylko u nas robi się contesty w tym, kto opluje kogoś o ciemnym kolorze skóry na czas :)

28.06.2017 15:53
👍
29.1
1
Predi2222
96
CROCHAX velox

No wiadomo, normalny, cywilizowany kraj zachodu ma swoje zamachy, gwałty, morderstwa i pełno biednych chorych psychicznie wyznawców religii pokoju którzy mają w poważaniu prawa kraju w którym obecnie są.

post wyedytowany przez Predi2222 2017-06-28 15:54:01
28.06.2017 16:28
29.2
1
Kilgur
141
Senator

Według resortu sprawcami są kibice piłkarscy...
Serio np w cebulandzie wcale nie trzeba nosic chusty zeby dostac wpier.,.. od kiboli

Tylko u nas robi się contesty w tym, kto opluje kogoś o ciemnym kolorze skóry na czas :)
powiedzialbym ze:
Tylko u nas media robia z igly widly all the time :P
https://www.wprost.pl/kraj/10062281/Muzulmanka-opluta-w-centrum-miasta-Policja-zabrala-glos.html

28.06.2017 16:29
29.3
5
drenz
44
Generał

Wolałbym, aby bliżej mi było do anonimowego Bułgara niż Camelsona.

28.06.2017 16:36
29.4
Camelson
11
Senator

No wiadomo kilgur, jak chodzi o muzułmanów to zawsze z igły widły, ale jak rodowity Polak dostanie po ryju to mamy tragedię narodową :)

Wolałbym, aby bliżej mi było do anonimowego Bułgara niż Camelsona.

Spoko, też czasem lubię cebulę.

28.06.2017 16:37
29.5
1
Kamilowy
70
Generał

Normalne cywilizowane kraje Europy zachodniej hahaha XD
Dziękuję za taką cywilizację że będąc w galerii, jakiejś wystawie itd miał bym podświadomy lęk że coś się stanie.

Polska jest jaka jest, może i nie zamożna, dziwacy robią miesięcznice smoleńskie czy krzyczą jak z kodu że nie ma demokracji,ale wolę tutaj siedzieć spokojnie nad wodą, robić zakupy czy pójść na koncert bez obawy że nic mi się nie stanie

28.06.2017 16:55
29.6
2
Kilgur
141
Senator

Camelson -> widzisz ostatnio np przepychanki "patriotow" z kodziarzami i w mediach posypaly sie brutalne ataki, pobicie itp tytuly, a okazalo sie ze jakis dziad dostal kopa w dupe i sobie siadl :P, a w przypadku oplucia to nawet nie wiadomo czy mialo miejsce. Media jako kreatorzy rzeczywistosci i ich fake newsy temu sluzace :P takie sa czasy, a prawo im pozwala robic co chca, sa praktycznie bezkarne. Ladnie te machlojki wyszly na jaw w stanach gdzie cnn kreowalo powiazani trumpa z rosjanami, a wszystko okazalo ze to bullshit i niema zadnych dowodow :D

28.06.2017 18:51
😜
29.7
Bukary
152
Senator

a okazalo sie ze jakis dziad dostal kopa w dupe i sobie siadl :P

Kilgur, pisząc takie niby zabawne głupoty, które łatwo zweryfikować, tracisz wiarygodność szybciej niż Nowoczesna poparcie. :P

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-28 18:51:20
28.06.2017 19:05
29.8
Kilgur
141
Senator

Camelson -> masz tu jeszcze http://niewygodne.info.pl/artykul8/03852-Opluta-muzulmanka-czyli-kolejny-fake-news.htm

Bukary -> widzialem 2 filmy na tvn zwykla przepychanka i tyle

28.06.2017 19:15
😊
29.9
Bukary
152
Senator

Jeśli to była przepychanka (z użyciem pięści i butów), to od jakiej granicy zaczyna się dla ciebie pobicie?

Przy okazji: nazywanie pobitego "dziadem" jest nie tyle zabawne, ile dość prymitywne.

28.06.2017 19:48
29.10
2
Kilgur
141
Senator

Tak sie zaczelo
https://twitter.com/DarioPocztowski/status/879291919838457856
"patriota" chce zabrac flage kodziarze ruszaja do obrono-ataku, a wystarczylo zignorowac typa i nic by sie nie stalo, jednak dziady ze strazy kodu ruszaja w poscig i tak to sie konczy "patrioci" widza ze "ziomek w potrzebie" wiec kontratak
https://www.youtube.com/watch?v=B5PRMpBTYIQ

Ja tam pobicia nie widze widze, co najwyzej przepychanke ktora moze moglaby sie kwalifikowac jako bojka :P Najlepsze ze obie imao debilne strony tego konfliktu sa winne. Moj szacunek do kodu oscyluje na poziomie kaczynskiego wiec "dziady" moga wydawac sie primitywne, ale to i tak lagodne okreslenie :P

28.06.2017 20:02
29.11
Camelson
11
Senator

Chcesz udowodnić mi punkt widzenia i podpierasz to linkiem z niewygodnego?

No błagam cię, litości.

28.06.2017 20:35
29.12
Kilgur
141
Senator

Camelson -> spoko wczesniej tez napisalem, ale no wiadomo niewygodne.info :D

28.06.2017 20:46
29.13
Camelson
11
Senator

Ale to są zeznania policji, a mogło być zupełnie inaczej. No ale "ich zachowanie nie wskazywało" - super, od razu czuję zweryfikowanego newsa :) Zdemaskowałeś lewackie media!

28.06.2017 23:25
29.14
1
Kilgur
141
Senator

Camelson -> ataki rasistowskie werbalne czy fizyczne sa w polsce scigane z urzedu, wiec sa swiadkowie, zapewne sa nagrania z monitorungu, a gdzie sa zarzuty przedstawione komukolwiek? Do tego jakim ty miejscu zyjesz ze oficialne wydane przez policje oswiadczenie traktujesz odrazu jako klamstwo, :P Zreszta cala ta tajemnicza wycieczka z niemiec z muzulmanami zglebiajacymi tragedie zydow podczas holocaustu dodatkowo przesladowana w kazdym miejscu gdzie sie pojawia.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-28 23:31:41
28.06.2017 18:35
30
odpowiedz
1 odpowiedź
Predi2222
96
CROCHAX velox

Zgadujemy jakiej narodowości byli sprawcy? Polaków z pewnych względów wykluczamy ...

http://pikio.pl/seria-gwaltow-na-dzieciach-w-manchesterze-przerazajace-ile-lat-miala-najmlodsza-ofiara/

28.06.2017 20:02
30.1
Camelson
11
Senator

>Pikio

:D

Może jeszcze kresy dasz?

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-28 20:03:04
28.06.2017 19:36
31
1
odpowiedz
ashiaron
19
Centurion
post wyedytowany przez ashiaron 2017-06-28 19:47:01
28.06.2017 20:08
32
odpowiedz
1 odpowiedź
Camelson
11
Senator

Tymczasem bezpieczny kraj bez zamachów: https://wiadomosci.wp.pl/wybuch-w-warszawie-na-wycieraczce-byl-granat-6138406916835457a

Ciekawe, jakiej narodowości byli sprawcy i jeszcze jaki kolor skóry oraz wyznania :)

28.06.2017 20:25
32.1
8
ashiaron
19
Centurion

Jak sie nie czujesz bezpiecznie to wyjedz. O ile juz tego nie zrobiles.

post wyedytowany przez ashiaron 2017-06-28 20:26:19
29.06.2017 13:08
33
odpowiedz
PanWaras
21
Generał

http://m.s adistic.pl/uchodzcy-w-calais-vt452319.htm

post wyedytowany przez PanWaras 2017-06-29 13:09:25
29.06.2017 13:18
34
odpowiedz
6 odpowiedzi
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Aurelius słusznie zauważył, że za jakiś czas może napłynąć do Europy miliony ludzi z Afryki.Nie będą ludzie tylko z krajów tylko objętych wojnami, ale także z obszarów objętych klęskami żywiołowymi(susza) . Wypowiedzi tego niemieckiego ministra też słyszałem. I z całą pewnością należy zrobić coś niż tylko przyjmowanie. Tylko, no właśnie ...co? Doraźna pomoc humanitarna przekazywana przez różne organizacje charytatywne nie wystarcza.Duża część tej pomocy jest ponadto rozkradana przez rządy biednych państw.Tak było i nadal jest np w Somalii. Czy Europa i świat mają siłybi środki by zorganizować coś tam na stałe? No i czy ma chęci.Bo zazwyczaj wygląda to tak, że jak nie ma ropy czy innych surowców to nic nie robimy. Wśród tych fal ludzi uciekających z Afryki ogromną ilość to będą zapewne ludzie którzy będą chcieli robić rozpierduchę w , tu w Europie.A wtedy mamy przerąbane...

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-29 13:20:18
29.06.2017 20:07
34.1
2
Olimps
14
Chorąży

Taaa.. a ty to już masz gacie pełne co ? Weź teraz krede i idź namaluj coś na ulicy, nie wiem jakieś kwiatki, może co ?
Ciesz sie, że możesz wyjśc z domu i wrocić do niego cały i zdrowy, nie patrząc na tą hołotę z afryki i innego 10 świata.
Ciesz się, że nie podszedł do Ciebie żaden ciapaty frajer z nożem i nie chciał Cie pociąć. Żadna ciężarówka czy bus Cie nie przejechał.
Jesteś bezpieczny w swoim domu i tak niech zostanie, bo po przyjęciu tego syfu do naszego kraju, skończy sie bezpieczeństwo, a kto wie może bedziesz w wiadomościach po pierwszym ataku, w którymś z miast w Polsce, lecz jako jedna z kilku, może nawet kilkudziesięciu ofiar.
Mam gdzieś pomoc dla bydła, które zalewa i morduje ludzi w europie, oni nie znają historii europy z zeszłego wieku.. To w takim razie poznają ją na własnej skórze, z dokładnymi szczegółami o ile wszystko bedzie dalej szło w tym kierunku. Wioski imigrantów zmienią lekko nazwe, prawdopodobnie na Obóz i bedzie szalenie podobny.. podobny do Auschwitz.

29.06.2017 20:22
34.2
Bukary
152
Senator

Jesteś bezpieczny w swoim domu i tak niech zostanie, bo po przyjęciu tego syfu do naszego kraju, skończy sie bezpieczeństwo, a kto wie może bedziesz w wiadomościach po pierwszym ataku, w którymś z miast w Polsce, lecz jako jedna z kilku, może nawet kilkudziesięciu ofiar.

Olimps, a to w tej chwili jakiś wredny Arab nie może spokojnie wjechać do tego bezpiecznego kraju przez otwarte granice i wysadzić się w powietrze albo urządzić rajd w stylu tego na sopockim molo? Potrzebuje do tego jakichś uchodźców na terenie Polski?

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-29 20:23:13
29.06.2017 20:34
34.3
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

@Olimps A Ty czytałeś wstępniak? Czytałeś jakich uchodźców według mnie powinna przyjąć Polska by? Co Ty do mnie piszesz chłopie? Szanuję zdanie każdego,ale niech to będzie poparte zrozumieniem.U Ciebie widzę tylko zaślepienie.To co TY napisałeś ma się ni jak do tego co w poście do którego się odnosisz jak i do całości. Dla niektórych wszystko jest czarne lub białe jak widzę. I poniekąd to rozumiem.Widzę co dzieje się na zachodzie. Nie chcę tego w Polsce. Jednak spokojne podejście do tego ogromnego problemu, może Nam Polakom tylko pomóc.

29.06.2017 20:40
34.4
Olimps
14
Chorąży

Bukary
Mowa o uchodźcach, czyli grupie i to bardzo nie małej grupie.
Jak widać pojedynczy arab-zamachowiec nie szuka tu rozgłosu, zajęci są sąsiadami. Chociaż coś tam było kiedyś, że został jakiś zatrzymany, podczas dni młodzieży ? o ile mnie pamięć nie myli.
Ale jak wpadnie ich tu tylu co tam, to szanse wzrosna o jakies 1000%.
Teraz zrób im selekcje, wpuścisz z 1000 muzułmanów bez morderczych intencji, a reszta jakieś załóżmy 4000 zajmie się ubogacaniem, mordowaniem i ogólnym syfem w miastach, a tv no incydenty jak w europie to normalne. Później wpadnie o jakies 30 000 czy 40 000 tyś nie kontrolowanych więcej i bedziemy jak we francji chodzić pomiedzy modlacymi sie do choylahha.

29.06.2017 20:46
34.5
2
Olimps
14
Chorąży

Lustro_Dushy kim ty jesteś chłopie mówiąc o pomocy dla Polski ?
Czy ty nie rozumiesz człowieku że twoje przyjecie "normalnych uchodźców" skończy sie tak samo jak to ma miejsce we francji, Anglii i Niemczech ?
Czy jednak myślisz, że nasz kraj jest w stanie ich wziąć i sprawiać piecze 24/7 ? czy jednak są tymi za których sie podają ?
Myslisz, że jak wpuścisz 10 000 tyś to bedzie dobrze ? Wszyscy są ok, wierze im. Stworzysz to samo co zrobiła reszta europy u której miało to wyglądać tak samo. Po za tym gosciu ja ramadanu nie bede czcił, bo ty wpuścisz jak to napisałeś "chrześcijańskich" no ile ich bedzie ? 100 na 10 000.

29.06.2017 21:04
34.6
1
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

@Olimps Spokojnie, bez nerw.Wyluzuj chłopaku. Chrześcijanie to chrześcijanie.Oni Tobie nie zagrażają to raz, a dwa , Oni i tak sobie z Polski w większości pójdą. Będzie ich 7 tys. W skali kraju, nawet gdyby wszyscy zostali to taka liczba nie znaczy nic demograficznie. Muzułmanów Ja też nie chcę przyjąć. Choć daleki jestem od segregowania ludzi na lepszych i gorszych , to przez to co się dzieje na zachodzie społeczność muzułmańska ma przerąbane, choć nie wszyscy są źli. Dlatego napisałem,że ze względu na brak możliwości odseparowania radykałów od umiarkowanych, przyjmowanie muzułmanów powinno być nadal wstrzymane.

29.06.2017 21:50
😉
35
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
152
Senator
29.06.2017 21:58
35.1
2
Kamilowy
70
Generał

No cóz, przy takich masakrach we Francji wiadomo było że znajdzie się ktoś sfrustrowany Tym.
To i tak nic w skali tego co się stało w Paryżu oczy nicei

29.06.2017 22:08
35.2
3
str1111
20
Pretorianin

Pałka się przegła... Pisałem już z rok temu że ludzie nie wytrzymają i zaczną się odwety... Brawo zachodnie rządy, niebawem będziemy dzięki wam w europie mieć wojny religijne, czy inne pogromy...

29.06.2017 22:36
36
1
odpowiedz
Herr Pietrus
159
Ubecka Wdowa

No niestety, zamachowcy mogą się pojawić po każdej ze stron. islam nie ma monopolu.
oczywiście daleki jestem od stwierdzenia, że zaczyna się regularna wojna, ale faktem jest, że co bardziej radykalnym/zaburzonym zaczęły kiełkować w głowach różne pomysły.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-29 22:42:04
29.06.2017 22:54
😁
37
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Predi2222
96
CROCHAX velox

rasiści , wszędzie rasiści XD

https://www.youtube.com/watch?v=QRkVrIE0-ro

29.06.2017 23:07
37.1
Skilgar
17
Centurion

Jakby coś takiego stało się w Polsce to... byłoby grubo.

29.06.2017 23:15
38
odpowiedz
1 odpowiedź
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

@Predi2222 Nie wiem co chcesz tym przekazać. Ale chyba nie o to w tym wątku chodzi. Sytuacje którą pokazałeś na filmiku można różnie ocenić. Po pierwsze, nie znamy całej interwencji od początku.Proszę Cię, nie ślij popeliny bo to powoduje niepotrzebne spory.

30.06.2017 15:23
38.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

Widzę że kolega ma problemy z logicznym myśleniem a przynajmniej z czytaniem, więc tak w skrócie

1. dzikus nie miał biletu i go złapały kanary
2 . wlepiono mu mandat bodajże 60 ojro
3. dzikus nie chciał zapłacić
4. kanary więc wyprosiły go kulturalnie
5. wtedy do akcji włączyła się jakaś wielka obrończyni praw zwierząt i zwyzywała kanarów od rasistów bo wyrzucili go tylko dlatego że jest on czarny

Wniosek? Poziom lewackiego skretynienia na zachodzie jest przerażający .

30.06.2017 00:25
39
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
159
Ubecka Wdowa

To są fake news czy nie?
Jestem słaby w internety.

https://reporters.pl/7026/gwalcona-nastolatka-krzyczala-nie-sad-imigrant-tego-slowa-nie-rozumial-a-seks-analny-to-nie-gwalt/
https://reporters.pl/8348/szwecja-dosc-leczenia-zgwalconych-kobiet-opieka-medyczna-tylko-dla-imigrantow/

Widzę jaki jest profil "portalu", ale jednak wole zapytać. Wiele osób siedzi tu w polityce o wiele mocniej, to pewnie sie orientujecie co na froncie walki z imigrantami/pomocy imigrantom.

A generalnie to pierwszy raz od dawna we WSZYSTKIM ZGADZAM SIĘ z Vaderem.
G...o mnie obchodzi, czy Francja naważyła sobie piwa przyjmując kolonistów 50 lat temu, i że nie wysadzają się jeszcze ci nowi. Ci nowi nie beda tu żyć inaczej, ba, oni w większości w ogóle nie liczą na pracę, tylko na socjał, wiec powstaną kolejne getta i kolejne pokolenie wykluczonych, które za 20 lat zacznie kolejne zamachy,

Czasem naprawdę historia magistra vitae est.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-30 00:34:10
30.06.2017 01:21
39.1
1
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

To co mówi Vader, Ryszawy to moim zdaniem są najmądrzejsze rzeczy :) Nie ma w ich wypowiedziach ideologicznych sloganów.Są rzeczy które są, i które mogą być.To tak moim zdaniem. Bukary to też rozsądny człowiek :) Tak podsumowuje po kilku dniach istnienia mojego wątku. To co TY przedstawiasz w linkach Herr Pietrus...Ma nadzieję ,że to fake.Choć w przypadku Szwecji...to już sam nie wiem...... :(

30.06.2017 07:29
😉
40
odpowiedz
6 odpowiedzi
Widzący
160
Legend

Zaciekawieni niech przeczytają w miarę uważnie i do końca.
Łatwiej jest zrozumieć daremność wszelkich wysiłków lub ich przeciw skuteczność.
http://www.bbc.com/future/story/20170418-how-western-civilisation-could-collapse

30.06.2017 13:04
40.1
Drackula
173
Bloody Rider

Widzacy no wiesz, takie teksty dla tutejszych bywalcow? raz ze po angielsku a dwa to aby zrozumiec trzeba pomyslec. Mysle, ze poprzeczke zbyt wysoko postawiles :)

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-30 13:10:31
30.06.2017 14:23
40.2
1
Mat3iz
109
Unknown

Drackula - no ja wypraszam sobie, nie przesadzaj.

Tekst spójny i logiczny ale nic odkrywczego tutaj nie ma... :(

post wyedytowany przez Mat3iz 2017-06-30 14:26:19
30.06.2017 14:39
40.3
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

@Drackula A Ty to się przepraszam uważasz za lepszego i mądrzejszego niż jak to nazwałeś "tutejszych bywalców" .Otóż takim wpisem pokazałeś ,że jesteś wręcz znacznie bardziej nie zbyt mądry kolego. Ktoś tu widzę wyżej sra niż dupę ma. No cóż, kto się kanarkiem urodził orłem nie zostanie ;)

30.06.2017 15:06
40.4
Drackula
173
Bloody Rider

jak to mowia? uderz w stol a nozyce sie odezwa?

Nie moj to juz problem, ze do siebie to odebrales.

30.06.2017 15:26
40.5
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Nie do siebie, bo mnie to lotto. Poniżasz ludzi po prostu takim wywyższaniem się.Nikt Ci tu w wątku nic złego nie zrobił. Nie podoba Ci się dyskusja to się zwyczajnie nie wtrącaj. Bez urazy.

30.06.2017 15:30
😁
40.6
2
str1111
20
Pretorianin

Przecież bywalcy "dobrej zmiany" są inteligentniejsi i lepsiejsi od wszystkich innych, to ty nie wiesz?
Zaraz ten post też poleci, w końcu cenzura GOLa nie śpi :P

post wyedytowany przez str1111 2017-06-30 15:30:49
30.06.2017 10:20
😁
41
4
odpowiedz
velociraper
10
Pretorianin

Jeżeli nie zdołamy zatrzymać wzrostu średniej temperatury w świecie na poziomie poniżej 2 stopni Celsjusza (względem poziomu z czasów przedprzemysłowych - red.), to w przyszłości na północ (z Afryki do Europy - red.) może wyemigrować nawet 100 mln osób - oświadczył Mueller w wywiadzie dla niedzielnego wydania gazety "Bild".

Leżę pod biurkiem.

Ci ludzie są tak prymitywni, że sami nic nie potrafią stworzyć, potrafią się tylko zabijać w imię jakiegoś pierdolamento, nawet jak im się pomoże to i tak to nie będzie miało żadnego pozytywnego skutku, bo ich jedynym celem życia jest przeżycie i nic więcej.
Żadnego pożytku z takiego motłochu.

Osoby odpowiedzialne za przemyt ludności do pierdla, żeby większość się zniechęciła.

post wyedytowany przez velociraper 2017-06-30 10:25:15
30.06.2017 11:05
42
1
odpowiedz
6 odpowiedzi
Ko-o-ast-y
46
Konsul

Naiwni są ci którzy myślą że oficjele nie wiedzą co się dzieje. Przecież cały zalew Europy tymi ludźmi to zaplanowana akcja. Wystarczy spojrzeć na USA, 9/11, znaleźli sobie poparacie społeczeństwa w walce przeciw terroryzmowi. Najpierw sprawimy żeby ludzie się bali, A gdy będą się bali poproszą nas o to co i tak chcieliśmy zrobić(stara metoda manipulacji), a nic nie jednoczy tak jak wspólna nienawiść... więcej kamer, więcej policji, więcej wojska, większa kontrolna nad społeczeństwem. Kto ma w tym interes? A no ludzie którym marzy się nieograniczona władza. Globalizacja, lewacka propaganda, gender, teoria ewolucji, karykatura religi to wszystko środki utworzenia jednego globalnego rządu. Brzmi jak fikcja, ale to się dzieje. To co widzimy to zaplanowane działania

post wyedytowany przez Ko-o-ast-y 2017-06-30 11:07:13
30.06.2017 11:15
42.1
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Srogie piguły, milordzie.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-06-30 11:16:33
30.06.2017 11:19
42.2
1
velociraper
10
Pretorianin

religia jest karykaturą sama w sobie, dzięki kapłanom i ludziom reprezentującym ten nurt.
niewiernych trzeba wysadzać, niewiernych trzeba nawracać, jak nie jedni to drudzy.

A później debil jeden z drugim wypowiada sie na youtube, że jakby ziemia wykonywała ruch obrotowy, to jak można latać samolotem w stronę odwrotną do ruchu obrotowego ziemii.

Tak, tacy geniusze są przedstawicielami muzułmanów.

post wyedytowany przez velociraper 2017-06-30 11:21:47
30.06.2017 11:53
42.3
Ko-o-ast-y
46
Konsul

Matyśiak, właśnie o to chodzi żebyś nie myślał krytycznie. To właśnie robi system szkolnictwa, bande ignorantów nie umiejących samodzielnie myśleć. Ogarom systemu nie zaufałbym gdyby mi powiedzieli która jest godzina w pokoju pełnym zegarów. Paranoicy widzą więcej

post wyedytowany przez Ko-o-ast-y 2017-06-30 11:53:52
30.06.2017 12:39
😁
42.4
Drackula
173
Bloody Rider

A później debil jeden z drugim wypowiada sie na youtube, że jakby ziemia wykonywała ruch obrotowy, to jak można latać samolotem w stronę odwrotną do ruchu obrotowego ziemii.

Tak, tacy geniusze są przedstawicielami muzułmanów.

Jestem pewien ze w Polsce znalazbym setki tysiecy myslacych podobnie. Ciekawe czy to tez muzulmanie :p
Twoje wiedza z fizyki raczej jest na podobnym poziomie, jestes takim samym geniuszem?

30.06.2017 13:29
42.5
slow ride
26
Konsul

Ko-o-ast-y Tak właśnie się dzieje.

02.07.2017 06:47
42.6
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Ko-o-ast-y

System edukacji nie ma nic do rzeczy. Statystyczny człowiek ma gdzieś świat, który jest dalej niż jego dom i praca oraz wierzy w proste rozwiązania skomplikowanych problemów. To, że dostrzegasz związki pomiędzy zjawiskami, które nie są powiązane świadczy właśnie o problemie z krytycznym myśleniem. Potrzebujesz poczucia sensu i stabilności. Wolisz wierzyć w rząd światowy czy jakiś wielki spisek, niż przyjąć do wiadomości, że przyszłość jest niepewna i równie dobrze jutro jakiś radykał być może zdoła wysadzić Kreml atomówką i spowodować zagładę wszystkiego. Paranoicy nie widzą więcej, tylko są przekonani, że tak jest.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-02 06:49:50
30.06.2017 13:48
43
odpowiedz
6 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
102
Generał

religia jest karykaturą sama w sobie, dzięki kapłanom i ludziom reprezentującym ten nurt

Teraz Pana wielkiego znawcę religii poproszę o litę przeczytanych lektur religioznawczych, jeśli tego brak, to dyplom ukończenia studiów religioznawczych. Skoro bowiem jesteś takim ekspertem od WSZYSTKICH religi....

30.06.2017 17:47
43.1
2
Kilgur
141
Senator

Chyba najglupszy argument od czasu akcji: post z krytyka filmu i odpowiedz na niego "a ile filmow ty nakreciles"

30.06.2017 22:07
43.2
Iselor (Łódź)
102
Generał

Facet napisał "religia jest karykaturą samą w sobie" nie "islam". Wrzucanie do jednego wora wszystkich religii i zrównywanie ze sobą, oskarżanie wszystkich religii o zło świata jest absurdem. Ja mam pojęcie o religiach, więc nie lubie walenia o nich głupot. Pytam więc skąd czerpie wiedzę o nich.

30.06.2017 22:29
43.3
str1111
20
Pretorianin

A skąd ci się wzięło "oskarżanie wszystkich religii o zło świata"? Chyba nie z cytowanej przez ciebie wypowiedzi?
Tu nie chodzi o zło w sensie nawoływania do nienawiści, tylko tego co reprezentuje sobą duchowieństwo... księża pedofile, księża dupczący po kątach, tacy co biednemu człowiekowi, który nie ma pieniędzy nie chcą pochować dziecka, bo cza zapłacić, cza też płacić za chrzciny, a jak masz nieślubne dziecko to ci go ochrzcić nieraz nie chcą... to wszystko powoduje że obraz religii w dzisiejszych czasach jest jaki jest, duchowieństwo przestało być stanem uprzywilejowanym...

30.06.2017 22:39
43.4
Iselor (Łódź)
102
Generał

str1111----> widzisz, ja nie lubię ogólników. Duchowieństwo mówisz? Które? Muzułmańscy imamowie? Katoliccy księża? Ptrotestanccy patorowie? Mnisi buddyjscy? Japońscy kapłani Amaterasu? Czy polscy żercy z Rodzimego Kościoła Polski? Może się czepiam ale to jest istotne.

02.07.2017 07:04
43.5
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Ale po co dyplomy? Wystarczy znać definicję religi. Każda religia to lipa. Jedne są ładniejsze niż inne, jedne bardziej agresywne od innych, ale wszystkie łączy konretny aspekt - mylą się. Mówią "wiem" tam gdzie "nie wiedzą".

Co dobrego daje przekonywanie ludzi do bzdur?

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-02 07:07:30
02.07.2017 17:15
43.6
Iselor (Łódź)
102
Generał

Ateizm ogranicza, ponieważ redukuje wszystko do szkiełka i oka, absolutnie wykluczając to co towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat czy sferę scarum pozostawiając tylko ograniczone profanum. Nie istniała w dziejach cywilizacji kultura bez religii. Któraś z nich pewnie głosi prawdę, nieważne w sumie zresztą która. Moralność i prawo to w dużej mierze zasługa religii. Ateizm mówi że nie istnieje ktoś lub coś bez dowodów. Uważa że wszystko jest tylko i wyłącznie dziełem przypadku, praw natury i losowości. Ja szanuję większość religii i ich wyznawców, uważam że religię są w pewien sposób piękne, choć za najbardziej logiczny ze wszystkich systemów uważam agnostycyzm, który owtwiera wszystkie furtki, nie ogranicza jak lewacki ateizm.

30.06.2017 21:37
44
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
ashiaron
19
Centurion

Niektorzy na tym forum sa jak Dave Rubin w ponizszym wywiadzie. Specjalnie z polskimi napisami co by wszyscy zrozumieli i nie bylo juz podzialu na tych lepszych i gorszych;)
W koncu to polskie forum, nie ?

https://www.youtube.com/watch?v=am_pK5T2Dwo&feature=youtu.be

post wyedytowany przez ashiaron 2017-06-30 21:37:52
30.06.2017 22:54
44.1
Skilgar
17
Centurion

O i tu jest prawdziwy liberał, zawsze stara się stanąć po stronie słabszego, tacy są właśnie liberałowie w USA chcą zbawić świat, współczują wszystkiemu i wszystkim. Czasami dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane ale oni tacy są. Polski liberał, a przynajmniej tych co czyta się w necie to surowi kapitaliści ze sztandarami na których wypisane jest ich motto "Każdy jest kowalem własnego losu" i do tego jeszcze dodadzą pogardę do słabszych. A tak zapatrzeni w zachodnich liberałów. Tylko gdzie oni się patrzą.

02.07.2017 07:00
44.2
1
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Pomieszałeś pojęcia. Liberał to amerykańskie określenie lewaka. Kuc, czyli polski liberał to amerykański republikanin.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-02 07:01:44
30.06.2017 22:06
45
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kamilowy
70
Generał

Zauważyłem też jedną rzecz, mianowicie środowisko które chce uchodźców tutaj z wyjątkową satysfakcją reaguje gdy dzieje się źle od drugiej strony.
Czyli Wielka satysfakcja Jak anglik wjechał autem w meczet itd jak w tym wątku też było coś kilkanaście postów wyżej o zdarzeniu w Polsce.
Mają rzekomy argument że to nie tylko muzułmanie, i tylko o ten argument im chodzi. A szczytem był wpis polityka PO ,schneifelda o polskiej ciężarówce z Berlina.

30.06.2017 22:34
45.1
1
Predi2222
96
CROCHAX velox

wiesz, zawsze można "usprawiedliwić" jakoś chorego psychicznie muslima :) "bo polak gwałci to muslim tez może"

30.06.2017 23:56
45.2
Ayano Aishi
11
Yandere

Jak nie ma prawdziwych argumentów, to każda bzdura może uzasadniać "jedynie słuszną rację" prezentowaną przez te osoby. Mam wrażenie że to bardziej wyraz bezsilności i że te osoby są świadome że nie podają żadnych argumentów. Ja po prostu nie wierzę, by Ci ludzie byli aż tak głupi, bardziej po prostu histerycznie wręcz wrażliwi na podważanie ich "racji".

01.07.2017 07:51
46
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
108
Alekde

Zastanawia mnie co publicznie powie Błaszczak i co będzie nadawał z bunkra predi jak faktycznie w pl dojdzie do jakiegoś aktu terroryzmu bo po prostu przejadą do nas oszołomy normalnie samochodem z Niemiec, czy innego kraju EU bez żadnego piep**enia że następuje desant na Polskę na pontonach. Wtedy zapewne większość z wypowiadających się tutaj super myślicieli zrozumie że ich strach przed ludźmi z reklamówką w ręku jest mniej więcej na poziomie strachu przed kleszczami ludzi mieszkających na biegunie polarnym. Naprawdę nie mogę się nadziwić jaki poziom kretynizmu umysłowego następuje w naszym społeczeństwie. Przecież doskonale wiecie, a może i nie wiedzieć (niektórzy może są po prostu mało inteligentni) że cała ta rozmowa o przyjmowaniu/nieprzyjmowaniu z szczekaniem ogórkowej (ta to przeszła już samą siebie z robienia z siebie błazna) to tylko polityka i zbieranie słupków wśród przestraszonych ludzi z zabitych dechami wiosek.

Jeśli już polska kogoś przyjmie to będzie to po selekcji i doskonale wiecie że te osoby trafią do ośrodków gdzie ich poziom swobody nie będzie o wiele większy od więzienia. Niby wydaje się że środowisko graczy to ludzie z jakimś zasobem wiedzy i wyobraźni ale chyba to już nie te czasy.

01.07.2017 08:04
😊
46.1
Bukary
152
Senator

to tylko polityka i zbieranie słupków wśród przestraszonych ludzi z zabitych dechami wiosek

Pisałem mniej więcej to samo w tym wątku, więc dostajesz plusa. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-01 08:06:28
01.07.2017 08:20
46.2
3
Skilgar
17
Centurion

Chodzi o to czy relokacja ma być przymusowa. Czy naprawdę można zmuszać ludzi gdzie mają jechać? Jeśli tu przyjadą to wiadomo, że Unia będzie chciała ich tu zatrzymać bo wtedy jaki sens ma mieć ta relokacja. Czytam, że zamachów dokonują młodzi sfrustrowani ludzie, wściekli na sytucje w ich kraju. W jaki sposób chcesz uniknąć ich frustracji w Polsce. Kiedy nie potrafią tego zrobić najbogatsze kraje na świecie. Z programami socjalnymi, asymilacyjnymi, zawodowymi na o wiele wyższym poziomie niż u nas. Nie mamy wiele im do zaoferowania i nie sądze, że tak szybko będziemy mieli coś do zaoferowania ich dzieciom.
Do tej pory z Polski się wyjeżdżało a nie przyjeżdżało. I naprawdę mało mnie obchodzi z jakiego powodu PiS nie chce przyjąć uchodźców. Po prostu uważam, że taka siłowa integracja nie sprawdzi się.
Po drugie u góry masz filmik liberała z konserwatystą. I tam konserwatysta zarzuca Demokratom, że rasizm wykorzytują dla słupków wyborczych. Taka jest polityka.

post wyedytowany przez Skilgar 2017-07-01 08:30:19
01.07.2017 11:54
46.3
8
Vader
157
Legend

Alex, problem ma kilka wymiarów:

a) są terroryści, którzy z ISIS przybywają wraz z uchodźcami do UE, lub są obywatelami, którzy wyjechali walczyć za ISIS i są wysłani z powrotem do UE.
b) są terroryści, którzy od lat współpracują z ISIS lub innymi grupami takimi jak Alkaida itp, na terenie Europy, mają obywatelstwa, swobodę poruszania itp,
c) są też terroryści "nowi", osoby które nie były związane z jakimiś grupami, ale zradykalizowały się, wskutek tego, że nie są akceptowani, że nie czują się częścią tej społeczności, że dostają gorszą pracę niż ten białas, że ludzie nie akceptują ich kultury i sposobu życia wskutek czego sadzą im złośliwe uwagi, malują wacka na murze z wyzwiskami, podrzucają łeb świni na balkon.

Grupy a i b, gdyby chciały wykonać atak terrorystyczny w PL - faktycznie mogą wjechać tutaj na legalnych papierach i go dokonać. Prawdą jest to, że prawdopodobieństwo, że wybiorą cel w Warszawie jest niższe niż to ze wybiorą cel w Londynie. Powodów jest wiele:
- łatwiej im się wtopić w tłum na zachodzie, bo mnóstwo jest tam takich jak oni. W PL od razu rzucają się w oczy i wielu im z automatu nie ufa i bacznie obserwuje. Jest trudniej. Policja też chętniej zapobiegawczo wylegitymuje takich, zajrzy do bagażnika czy czegoś tam nie ma, bez ryzyka, że ich wyleją z pracy za rasizm.
- jest tu mniej dobrych celów, bo metro w Wawie to nie metro tylko chyba jakieś demo wczesnej wersji alfa tego, co na zachodzie rozumieją jako metro. Zatem: daleko, duże ryzyko porażki i zupełnie nie ten efekt skali, nie ten impact medialny. Co innego jest zrobić wybuch w stolicy świata jakim jest London, a co innego w Warszawie o której świat wie mniej więcej tyle, że tam "Polacy Żydów mordowali".
- w kraju takim jak nasz, dosyć monokulturowym i monoetniczym, łatwiej jest służbom kontrolować ruchy osób o Islamskich korzeniach, niż służbom w Londynie. Łatwiej ich w razie czego znaleźć i wytropić, bo społeczność lokalna ich nie będzie kryć, przechowywać, raczej schronienia też nie udzielą.
Zatem tak, mogą przyjechać do nas z zachodu i wykonać atak, prawdopodobieństwo jest na to niskie. Ale też nie można naiwnie zakładać, że prawdopodobieństwo nie mieści się zbiorze zdarzeń możliwych, trzeba być przygotowanym.

Skupmy się teraz na grupie c. Jak widzimy, do tego aby wyrządzić szkodę, nie trzeba mieć brudnej bomby, ani czegokolwiek skomplikowanego czy drogiego. Nie trzeba mieć nawet 3 stów na szybkowar. Wystarczy nóż, zaczaić na jakimś zjeździe, dźgnąć kierowcę porwać ciężarówkę, znaleźć target. Nie trzeba do tego szkoleń w ISIS, wystarczy nienawiść. Czysta nienawiść oraz krótka indoktrynacja, że "to życie jest takie beznadziejne, ale możesz tam w niebie mieć 20 dziewic i rajskie życie, po prostu musisz zabijać niewiernych". To najbardziej skrajny przypadek. Mniej skrajne to po prostu to jak to wygląda na zachodzie: bandy stojące w podjazdach, bramach, drobne rozboje, z użyciem pięści, noża, kradzieże. Te same mechanizmy obserwujemy wśród naszych rodaków. Doskonale widać, co się dzieje z ludźmi na niejednym blokowisku. Widzimy też co robią osoby, które mają pieniądze. Lokują swoje domy daleko "poza", albo mieszkają w odgrodzonych, zamkniętych osiedlach z kamerami ze stróżówką. Zatem problemy z bandytyzmem dotyczą zawsze tych biedniejszych obywateli, nic zatem dziwnego, że dziennikarze, politycy, celebryci nie widzą problemu w dokładaniu kolejnych potencjalnie problemotwórczych osób do zbioru.

Do czego zmierzam:
1. Mamy przyjąć ludzi, których kultura jest raczej sprzeczna z naszą, którzy będą bardziej podatni na zradykalizowanie się wskutek warunków życiowych w jakich się znajdą oraz wskutek awersji lokalnych mieszkańców na tle kulturowym z jaką się tutaj spotkają. Nie są to Ukraińcy, z którymi Polak nakładzie sobie po pysku za UPA, a potem pójdą wódkę razem pić.
2. Prędzej czy później dojdzie do incydentu z udziałem Polaków, co może dać kolejny powód do radykalizacji. Dodatkowo, pomimo faktu, że co sekundę jakiś Polak tłucze Polaka - to jeśli to samo zrobi z Muzułmaninem / uchodźcą / z getta w którym siłą będzie przetrzymywany, zaraz będzie o tym w BBC, CNN, dowie się świat zaraz, że Polak to jednak jest gorszy niż Nazista. To może spowodować chęć wykonania "odwetu", "ukarania" Polaków, że podnieśli rękę na synów proroka. I zwiększyć prawdopodobieństwo aktywności grup a i b na terenie naszego kraju.
3. Przechowywanie tych ludzi tutaj, siłą w obozach, nie jest żadnym rozwiązaniem. Każdy kto grał w gry, wie, że jak gra zaczyna się w więzieniu, to pierwsze co się robi, to daje z tego więzienia drapaka i przy okazji tłucze ciemiężycieli :-) To najbardziej naturalna reakcja na świecie. Oni chcą do Niemiec - siłą przetrzymują ich Polacy = Polacy są Ci źli. Dodatkowo, jeśli się okaże, że te osoby dostaną domy, mieszkania,dożywotnio ekwiwalent 1000 euro, to nasi rodacy rozniosą w pył każdy rząd, który tak zrobi. Dlaczego? Skoro tyle osób wiąże koniec z końcem, problemy lokalne nie są rozwiązane, zawsze nie ma pieniędzy nawet na remont lokalnej drogi - a tu ktoś dostaje domy i pieniądze jakie się obywatelowi nie śniły. Wzbudzi to kolejną nienawiść: ludzi do tych uchodźców oraz ludzi do rządu.
4. Przyjęcie 7tysięcy dzisiaj, oznacza przyjęcie kolejnych 7 za rok, a potem znow i znow i znow. Dlaczego? Bo Europa nie ma żadnych rozwiązań i kolejne miliony już szykują się do podróży do UE. Zatem rozwiązanie obecnego problemu poprzez przyjęcie do siebie jakiś ilości osób - tak naprawde niczego nie rozwiązuje. A daje jasny sygnał w świat - że kto Włoską / Grecką granicę przekroczy, tego jakoś się tu w Europie ulokuje i ten tysiąc ojro się dostanie.

Powinniśmy dogadać się z Turcją, na zasadzie - aby uspokoić UE - tak, bierzemy - i dogadujemy się z Turcją, że im ich forwardujemy dalej. Tam będzie im lepiej, bo religia się zgadza, kultura się zgadza. Łatwiej i lepiej będzie się im żyło tam.

post wyedytowany przez Vader 2017-07-01 11:58:52
01.07.2017 15:42
46.4
3
Predi2222
96
CROCHAX velox


Ahh, Alex , jak ja lubię gdy o mnie wspominasz w swoich przemyśleniach :)

z ciekawości zapytam, co ty zrobisz jak w Polsce jakiś pastuch zrobi zamach? Napiszesz że "trzeba się przyzwyczaić do życia z terroryzmem" czy może " zamachy to część życia w wielkim mieście"?

Jeśli już polska kogoś przyjmie to będzie to po selekcji

Zaskoczę cię, przymusowa relokacja to bierzemy takich jakich nam wcisną, czyli jakiś pastuchów z erytreii i innej republiki konga gdzie nie ma wojny.

wiecie że te osoby trafią do ośrodków gdzie ich poziom swobody nie będzie o wiele większy od więzienia.

Proponuje ci jechać na Górę Kalwarii i zapytać mieszkańców jak żyje im się z czeczenami po sąsiedzku.

01.07.2017 21:54
46.5
1
Ko-o-ast-y
46
Konsul

Od urodzenia mieszkam na "zabitej dachami wiosce"(bym jej tak nie nazwał) i jest mi z tym dobrze. Zdala od cywilizacji i tworu zwanego "społeczeństwem"

02.07.2017 06:51
46.6
Matysiak G
115
bozon Higgsa

To może czasem pojedź gdzieś, gdzie więcej widać?

01.07.2017 14:38
😊
47
4
odpowiedz
4 odpowiedzi
qLa
177
Temet nosce

Partie opozycyjne, póki nie pojmą prostego faktu ciągle będą przegrywać z PiS - każdy kto będzie wyrażał polityczne poglądy proimigranckie po prostu przegra, prosta statystyka sondażowa "Czy jesteś za przyjęciem uchodźców" daje odpowiedź, PiS stał się mistrzem w graniu w to, co trafia w najwięcej osób.

01.07.2017 14:45
47.1
Ayano Aishi
11
Yandere

Owszem, moim zdaniem to nawet PO/Nowoczesna będzie deklarować anty-uchodźcze obietnice przed wyborami, w innym wypadku to byłby samobój już na starcie. Tylko co z tego, powszechnie wiadomo że PO słynie z niedotrzymywania obietnic wyborczych i wyszukiwania wymówek, moim zdaniem na 100% by akurat w tym aspekcie słowa nie dotrzymali. Nowoczesna jako duchowy spadkobierca PO na pewno poszła by tą samą drogą, dlatego trzeba mieć nadzieje że powstanie jakaś konkurencyjna dla PiSu partia, której priorytetem dla odmiany byłby interes naszego państwa... Ale póki co na to się nie zanosi.

01.07.2017 14:48
47.2
1
qLa
177
Temet nosce

Dokładnie, obecnie to mamy taką sytuację, że na bezrybiu i rak ryba i PiS o ile nie popełni gafy totalnej spokojnie sobie będzie dryfował u władzy przez kolejne lata.

01.07.2017 18:53
47.3
SuperSamuraj
22
Pretorianin

To dobrze, że PiS nie chce przyjmować uchodźców...

Ale... Sam napisałeś że PiS jest mistrzem w graniu o to, co trafia najwięcej osób.

Wiesz jak się nazywa takie "trafianie" ?

To POPULIZM.

Aczkolwie trochę bardziej dupne PO też jest populistyczne...

02.07.2017 02:22
47.4
qLa
177
Temet nosce

Naturalnie, to się nazywa populizm, obserwacja godna odkrycia antybiotyku...
Tak realnie natomiast - fakty są takie, że nasze społeczeństwo nie chce imigrantów - powodów jest tu mnóstwo, od czystej nienawiści rasowej, kulturowej, narodowej, religijnej, po niepewność co do ich pochodzenia, ich intecji, ich sposobu przyjmowania, ich zasady przyjmowania.
Wybory w demokratycznym państwie wygrywa się GŁOSZĄC POPULIZM. Różnica jest taka, że PiS w dużej mierze na elektoracie lewicowym ( spadkobiercach Samoobrony, których wchłonął za pierwszej władzy ) poza elektoratem radiomaryjnym i częściowo jakimś narodowym mając własne jądro może chłonąć publikę, która z jakiegokolwiek powodu wyżej wymienionego ma stosunek anty lub ambiwalentny w kwestii uchodźców.
Wracamy tu do zdania pierwszego - póki na scenie nie będzie nikogo w pewnych kwestiach bliższego PiS ( przynajmniej tych podstawowych ), a gospodarczo/podatkowo w stronę luźności - game over :)

01.07.2017 16:26
48
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Milka^_^
163
Zjem ci chleb

Od siebie chciałbym dodać że psychologowie społeczni robili badania: chcieli zasymilować dwie różne grupy etniczne.
Wynik ich przeraził bo zamiast asymilować się to się tylko bardziej podzielili.
No ale europa wie lepiej.

01.07.2017 16:53
48.1
4
Aurelius
78
Weteran

Asymilacja to WYNARODOWIENIE. To odrzucenie ogromnej większości własnych wartości, przekonań, norm, zachowań itp. itd. itd.. A potem przyjęcie wzorów zachowań gospodarzy. Lub najeźdźców.

Jest bez problemu do zrobienia ale w bardzo specyficznych przypadkach:
1) grupa do której następuje asymilacja musi być pod wieloma względami ATRAKCYJNIEJSZA: tak się zasymilowała i spolonizowała szlachta litewska czy ruska (chłopi już niekoniecznie jak wiemy) albo imigranci w USA. Zarabizowały się też ogromne masy po podbiciu bliskiego wschodu czy Afryki Północnej przez Arabów - po prostu to dawało odpowiednie profity a nie kary.
I dlatego asymilacja się nie udała w UE: głoszenie haseł o równości kultur i cywilizacji, wydawanie pieniędzy na zachowanie tożsamości kulturowej, jakieś arabskie domy kultury, szkoły, lekcje itp. itd. spowodowały że młody Marokańczyk powie: "ale o co wam chodzi z asymilacja? skoro każda kultura jest równa, to moja kultura jest równie dobra jak wasza, więc spier.... mi tu, a jak się nie podoba to się zarabizujcie".

2) Druga opcja to taka, że zawsze znajdą się jednostki czy grupy skrzywdzone przez własną społeczność, które z chęcią przejdą na inną stronę. Islamizacja Indii była możliwa właśnie dlatego, że najniższe kasty czy pozakastowcy przeszli na islam by dorwać się do władzy i zemścić na gnębiących ich ziomkach z wyższych kast. Przy okazji to się wzmacnia z punktem 1.
Wśród obecnych i przeszłych imigrantów też jest TROCHĘ takich ludzi.

3) Zawsze też można odbierając noworodki mniejszościom i przekazywać je wychowanie rodzin gospodarzy, by nigdy nie zasmakowały rodzinnego języka, kultury i "wartości". Ale jak wiadomo, tak się nie da z powodu różnych takich zaszłości historycznych.

Nie ma tu raczej innych opcji: można pisać coś tam kredą czy robić marsze, umawiać się na spotkania i prowadzić warsztaty oraz "edukować", ale skuteczność na poziomie 0,00000000001%.

post wyedytowany przez Aurelius 2017-07-01 17:13:06
02.07.2017 07:08
48.2
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Milka

Daj linka. Brzmi ciekawie.

02.07.2017 14:22
48.3
Milka^_^
163
Zjem ci chleb

Matysiak - chwilowo siedzę na kartonach jak znajdę to podrzuce źródło. Znalazłem to w książce Cialdiniego o manipulacjach (Cialdini wywieranie wpływu na ludzi) strona około 200, tam jest dokładne źródło. Się dokopie to ci podam dokładnie kto robił badania.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2017-07-02 14:24:56
02.07.2017 09:09
49
odpowiedz
'ekto
119
Konsul

Rozmyśliłem się. Nic konstruktywnego.

post wyedytowany przez 'ekto 2017-07-02 09:12:43
02.07.2017 09:37
😉
50
odpowiedz
16 odpowiedzi
Ahaswer
62
ciwun

Porównywanie sytuacji niektórych państw Europy Zachodniej do Polski jest nieporozumieniem. Największe problemy z imigrantami (i ich potomkami) z Bliskiego Wschodu i Afryki mają te kraje, które przez lata zaniedbywały kwestie integracji i asymilacji tej ludności, pozwalając na samoczynne tworzenie się gett, a niekiedy wprost wypychając całe rodziny arabskie i afrykańskie na margines życia społecznego. To nie są zaniedbania z ostatnich lat, ale z ostatnich dziesięcioleci, będące częścią długotrwałego procesu społecznego, prawnego, edukacyjnego, kulturowego... Ponadto należy pamiętać o uwarunkowaniach historycznych, związanych z kolonializmem, czyli z tematyką Polski praktycznie w ogóle nie dotyczącą.

My przyjęliśmy w latach 90., gdy byliśmy krajem znacznie biedniejszym, blisko 90 tysięcy muzułmanów czeczeńskich. Nie stanowili oni problemu społecznego, z biegiem lat większość ruszyła dalej na Zachód. Przyjęcie, zgodnie z umowami zawartymi przez polski rząd w 2015 roku, kilku tysięcy nie imigrantów, ale uchodźców wojennych, w żaden sposób nie mogłoby Polsce zaszkodzić. W polskich warunkach nie tworzyliby oni gett, nie zasiedlali w dużych skupiskach określonych osiedli mieszkaniowych, w ciągu kilku lat znaczna większość z nich Polskę by opuściła.
My wypełnilibyśmy nasze międzynarodowe zobowiązania a przeciętny Kowalski, o ile nie szczuto by go na przybyszów, nawet by ich na oczy nie ujrzał.

Ale niewypełnienie zobowiązań naprawdę może Polsce zaszkodzić, nie tylko politycznie, w ramach Unii Europejskiej, ale też wymiernie, gospodarczo. Polityczne wykorzystywanie tematu uchodźców jest nie tyle cyniczne czy populistyczne, ile po prostu dla Polski szkodliwe.

Lekko humorystycznie mówiąc, ale jednak szczerze, mogę to podsumować następująco: tylko zdrajcy, ludzie nienawidzący Polski i Polaków, czyli pisowcy, mogą dalej brnąć w ten temat, w taki sposób by docelowo Polsce zaszkodzić. Patrząc na politykę pisowców widzę wyraźnie, że oni chcą szkodzić Polsce kompleksowo, bo nie tylko o uchodźców przecież chodzi... Niemal na każdej płaszczyźnie wkładają kij w szprychy państwu, które w latach 1989-2015 stabilnie i konsekwentnie się rozwijało. Skłócając Polskę z całym światem cywilizowanym, ze światem Zachodu, do którego Polacy przecież aspirowali, przyczynią się do wypchnięcia Polski na Wschód i tylko Bóg jeden wie, ile energii, czasu i środków potrzebnych będzie na odkręcenie skutków polityki zdrajców, prymitywów i miernot.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-02 09:45:14
02.07.2017 09:53
50.1
1
alchemiakr
34
Konsul

PIS nie przyjmuje imigrantów z Afryki ponieważ nienawidzi Polaków? Naprawdę są tacy ludzie myślący jak ty czy to tylko prowokacja w stylu PO?

02.07.2017 09:59
😁
50.2
Ahaswer
62
ciwun

Umiesz czytać ze zrozumieniem czy niespecjalnie? Zatem jeszcze raz, specjalnie dla ciebie :D

Przyjęcie, zgodnie z umowami zawartymi przez polski rząd w 2015 roku, kilku tysięcy nie imigrantów, ale uchodźców wojennych, w żaden sposób nie mogłoby Polsce zaszkodzić.

Ale niewypełnienie zobowiązań naprawdę może Polsce zaszkodzić, nie tylko politycznie, w ramach Unii Europejskiej, ale też wymiernie, gospodarczo.

I teraz zestaw ze sobą te dwa zdania, by dojść do prostej konkluzji ;) Czy polityka zdrajców ostatecznie przyczyni się do zacieśnienia więzi Polski z Zachodem czy odwrotnie? Czy uczynienie czegoś, czego przeciętny Polak nawet nie odczuje (przyjęcie niewielkiej grupy uchodźców wojennych), a co uchroni Polskę przed negatywnymi konsekwencjami politycznymi i gospodarczymi, byłoby aż tak uciążliwe dla ciebie? Jeśli codziennie karmisz się TVP, to rzeczywiście ciśnienie ci skoczy. Ale to jedyne, na co będziesz narażony.
Bo snucie wizji, że Polska, kraj rzekomo kolonialny, w dającej się przewidzieć przyszłości, zostanie zasiedlona milionami Arabów i Murzynów z byłych polskich kolonii, to tylko taka pisowsko-ruska bajka, z dziadkiem Mrozem w tle. Wierz mi na słowo.
I uwierz mi też na słowo, że Polska nie pójdzie drogą Szwecji. Mam na to taki pisowsko-ruski argument: nie bo nie :D

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-02 10:21:42
02.07.2017 10:09
50.3
1
Aurelius
78
Weteran

Przyjęcie, zgodnie z umowami zawartymi przez polski rząd w 2015 roku, kilku tysięcy nie imigrantów, ale uchodźców wojennych, w żaden sposób nie mogłoby Polsce zaszkodzić.

Na pewno? Przecież fali do Europy zachodniej już nie zatrzymasz. Teraz byś chciał ich przyjąć by Polsce nie zaszkodzić. OK.

Ale co zrobisz za pół roku, dwa, trzy, pięć? Za 3 lata już będzie można zaszkodzić Polsce i nie wypełnić KOLEJNYCH I KOLEJNYCH I KOLEJNYCH zobowiązań? Czy nadal nie będzie można i trzeba je będzie wypełniać? A za 5 lat? Za 7? Za 10?

Przy okazji: mam zawsze totalny ubaw z twoich "analiz" politycznych. Tak od czasu jak piałeś z zachwytu przy obalaniu Kaddafiego, mimo że ogromna część ludzi - w tym ja - pisali ci że skończy się Irakiem 2 i falą uchodźców. Jak się skończyło to widzimy. A teraz jak się skończy przyjmowanie kolejnych fal uchodźców to też ci piszemy.

post wyedytowany przez Aurelius 2017-07-02 10:10:45
02.07.2017 10:29
50.4
1
frer
120
Legend

Przyjęcie kilku tysięcy imigrantów to nie problem. Problemem jest to, że w momencie, gdy u nas demografia leci na łeb na szyję i większość krajów UE jest "pod kreską" od kilkudziesięciu lat jeśli chodzi o zastępowalność pokoleń (szczególnie z wyłączeniem imigrantów), to w krajach np. afrykańskich mają baby boom jakiego chyba nigdy wcześniej nie było. Niestety, rzadko za tym idzie rozwój społeczno-gospodarczy, czyli większość tylko ludzi będzie szukała rozwiązania swoich problemów w imigracji np. do Europy.

Dziś przyjmiemy niecałe 10k ludzi, a za rok będzie trzeba brać 20k, itd. Bez rozwiązań systemowych, np. załatania granic zewnętrznych UE, to jest jak zmniejszanie gorączki, kiedy pacjent umiera na sepsę.

Podstawowym problemem "tych" imigrantów jest to, że będą oni głównie obciążeniem dla krajów ich przyjmujących. Nakłady na edukację, utrzymanie ich, itd. będą obciążać budżet zapewne znacznie bardziej niż praca niektórych z nich mu pomoże.

02.07.2017 10:49
50.5
Ahaswer
62
ciwun

Bez rozwiązań systemowych, np. załatania granic zewnętrznych UE

Dlatego potrzebne są owe zmiany systemowe m.in. uszczelnienie granic. Pamiętajmy też o zachowaniu proporcji. Fala "uchodźców" na taką skalę rozpoczęła się wraz ze zmianą polityki Turcji wobec UE. Rząd Erdogana świadomie, z premedytacją, "przepuścił" tych ludzi przez swoje terytorium. Przygniatająca większość "uchodźców" docierała wtedy do Europy przez Anatolię. Nawet ci, co docierają pontonami do wybrzeży Włoch i na wyspy greckie, także zaczynają swoją podróż przez Morze Śródziemne z Anatolii.
Wśród "uchodźców" tylko przez pewien czas dominowali Syryjczycy. Potem pojawiło się mnóstwo Pakistańczyków i Afgańczyków, do nich dołączali ludzie z Sudanu, Sudanu Południowego, państw Afryki Środkowej i Wschodniej...
Zjawisko to propagandowo wykorzystało Państwo Islamskie. Zsynchronizowało w czasie zamachy w Europie, często wykorzystując obywateli państw europejskich, w tym ludzi w Europie urodzonych. Jednocześnie wraz z uchodźcami do Europy zaczęli przenikać terroryści z państw arabskich.

Do pewnego stopnia można zastosować rozwiązania imigracyjne istniejące w Australii. W kontrolowany sposób przyjmować imigrantów, pod kątem ich wykształcenia i przydatności na europejskim rynku pracy. Oczywiście najpierw trzeba uszczelnić granice. Fala uchodźców nie jest już taka jak 2 lata temu, bo chwilowo dogadano się z Erdoganem. To jest czas na wytchnienie i wprowadzenie owych systemowych rozwiązań. Problemem jest pewna polityczna indolencja w Komisji Europejskiej, która tego czasu nie wykorzystuje właściwie.
Ewidentnie Unia Europejska przeżywa kryzys i nie jest w stanie wypracować spójnych rozwiązań, szczególnie, że w jej łonie istnieją tacy hamulcowi jak pisowcy, z którymi poważna dyskusja na jakikolwiek temat jest niemożliwa. Ale z drugiej strony poszczególne państwa europejskie, gdzie "problem imigrantów" jest najpoważniejszy, też muszą przedefiniować swoją politykę i też muszą wdrożyć wewnętrzne, krajowe, systemowe rozwiązania np. prawne, edukacyjne, społeczne. Bo te stosowane np. we Francji i Belgii od końca lat 60. nie zdały egzaminu.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-02 10:54:20
02.07.2017 10:50
50.6
3
qLa
177
Temet nosce

Pytanie więc brzmi - czemu najbogatsze i największe kraje obecnej UE - Niemcy i ( głównie ) Francja poniosły porażkę w kwestii asymilacji imigrantów odmiennych kultur i dlaczego te kraję są tymi, które najsilniejsz przymuszają innych członków do podejmowania imigrantów?

02.07.2017 10:55
50.7
twostupiddogs
171
Legend

qLa

Odróżniasz w ogóle pojęcia adaptacja, integracja, asymilacja?

02.07.2017 10:58
50.8
3
Aurelius
78
Weteran

czemu najbogatsze i największe kraje obecnej UE - Niemcy i ( głównie ) Francja poniosły porażkę w kwestii asymilacji imigrantów odmiennych kultur

Nie poniosły porażki. Przecież prowadziły przez ten cały czas politykę antyasymilacyjną: wydając miliardy na zachowanie przez tych ludzi odrębności kulturowej, poczucia tożsamości i więzi z krajami rodzinnymi. Mają to, co zamówili, co wdrożyli i za co zapłacili.

02.07.2017 11:01
50.9
twostupiddogs
171
Legend

Aurelius

"Nie poniosły porażki. Przecież prowadziły przez ten cały czas politykę antyasymilacyjną: wydając miliardy na zachowanie przez tych ludzi odrębności kulturowej, poczucia tożsamości i więzi z krajami rodzinnymi. Mają to, co zamówili, co wdrożyli i za co zapłacili."

Wszystkich od jednej linijki. Kraje UE to nie jest monolit. Różne stosowały, różne modele polityki imigracyjnej. Niemcy np. integracyjną, Francja asymilacyjną.

edit
Dlatego właśnie jak Mr Błaszczak wychodzi na konferencję i pierdzieli o polityce multi-kulti UE pokazuje nic innego jak własną ignorancję w tym temacie.

post wyedytowany przez twostupiddogs 2017-07-02 11:03:17
02.07.2017 11:01
50.10
Ahaswer
62
ciwun

Najgłośniej o relokację proszą Włochy. Generalnie muszę przypomnieć, że UE to nie tylko Niemcy. Trzymajmy się faktów, a fakty są takie, że nie licząc państw Europy Środkowo-Wschodniej reszta Europy akceptuje politykę relokacji. Co więcej, według ostatniego sondażu okazuje się, że większość obywateli UE jest za relokacją i solidarnością państw unijnych w temacie przyjęcia uchodźców i odciążenia Włoch i Grecji.
Niemcy i Francja nie przymuszają więc całej EU, lecz tylko kilka krajów z jej wschodniej części, które taki przymus odrzucają. Sęk w tym, że polski rząd w 2015 roku do pewnych rzeczy się zobowiązał. Podpisy zostały złożone. Nie odnoszą się one do przyszłych, nieokreślonych zobowiązań. I co do tego prawnicy są zgodni, że tamta decyzja z 2015 roku rządu polskiego nie jest elementem "przymusu" ze strony Niemiec i Francji, chodzi tylko o wyegzekwowanie tego, na co Polska sama się zgodziła.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-02 11:09:41
02.07.2017 11:05
50.11
1
Aurelius
78
Weteran

"Podpisy zostały złożone (...) chodzi tylko o wyegzekwowanie tego, na co Polska sama się zgodziła."

No ba! To podobnie jak z Grecją: na ileż to rzeczy się już ona nie zgodziła i nie podpisała by dostać pieniądze. I nic się nie stało :D.

02.07.2017 11:12
50.12
1
Aurelius
78
Weteran

Wszystkich od jednej linijki. Kraje UE to nie jest monolit. Różne stosowały, różne modele polityki imigracyjnej. Niemcy np. integracyjną, Francja asymilacyjną.

BUHAHAHA. Oczywiście. To były bardzo różne modele, mające ten sam skutek.

02.07.2017 11:21
50.13
twostupiddogs
171
Legend

Aurelius

Jak już ustaliliśmy, że jednak Francja i Niemcy stosowały różne strategie możemy porozmawiać o różnych skutkach w tych krajach.

02.07.2017 12:29
50.14
1
Aurelius
78
Weteran

Różne strategie? OK.
To wymień elementy tej i tamtej, i podaj różnice.

02.07.2017 13:08
50.15
twostupiddogs
171
Legend

Aurelius

Jedna to asymilacja, druga integracja.

www.google.pl

02.07.2017 13:42
50.16
2
qLa
177
Temet nosce

To opowiadaj o tej asymilacji i integracji, skoro masz bogatszą wiedzę, albo daj jakieś źródła opisujące te modele i ich efekty.

02.07.2017 12:53
52
2
odpowiedz
Herr Pietrus
159
Ubecka Wdowa

Ja to się znowu po prostu zgadzam z Vaderem i jego wpisem pod postem Alexa.
Byłbym skłonny do europejskiej solidarności na samym początku tego burdelu, gdy faktycznie się zakotłowało i nikt jeszcze dobrze nie wiedział co i jak.
Ale miesiące mijają, problem nie znika, tylko co najwyżej raz maleje, raz narasta, a ja słyszę z ust polityków UE wciąż te same hasła o solidarności, tolerancji, miłości bliźniego, o europejskich wartościach i prawach człowieka i nie widzę żadnych zdecydowanych działań w kierunku rozwiązania problemu poza próbą pozbycia się części kłopotu. W takiej sytuacji to ja naprawdę mam w nosie solidarność.

02.07.2017 13:06
53
4
odpowiedz
Kilgur
141
Senator

Ahaswer -> Najgłośniej o relokację proszą Włochy

Nie ma co sie dziwic organizacje pozarzadowe zawijaja nielegalnych imigrantow praktyczbnie z brzegow afryki i wszystko to laduje we wloszech

02.07.2017 13:48
😊
54
2
odpowiedz
PlanetaUltra
0
Legionista

Biznes przemytników ludzi idzie pełną parą.
Pytanie kiedy REVOLUCJA w europie?

02.07.2017 23:54
55
odpowiedz
1 odpowiedź
:. Lustro_Dushy .:
7
Konsul

Przyglądam się bacznie dyskusji. Chciałbym zrobić mały refresh wątku. Nie ma sensu przenosić się na v. 2.0, więc zrobię to tutaj :)
Jako odświeżenie chciałbym zadać dwa pytania do zwolenników jak i przeciwników przyjmowania uchodźców.

Zacznijmy od :
Zwolenników
Czy chcielibyście przyjąć wszystkich? Bez względu na wyznanie? Uzasadnijcie proszę zarówno tak i nie.

I przeciwników
Czy przyjęcie chrześcijan Waszym zdaniem byłoby problemem dla Polski? Uzasadnijcie proszę j.w

Jesteśmy członkiem UE. Mamy zarówno prawa jak i obowiązki względem UE.Rzecz to oczywista.Mamy prawo chronić naszą suwerenność, to też sprawa oczywista.Nie da się jakby to powiedzieć " być trochę w ciąży" :)

Dyskusja w wątku zrobiła się ciekawa i momentami zajadła. Jednak mam wrażenie ,że zatarł się niekiedy zdrowy rozsądek :) Oczywista sprawa ,że spodziewałem się bitki.Ale robię małe odświeżenie by przypomnieć istotę powstania wątku i jednocześnie zachęcić do dalszej dyskusji :)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-07-02 23:57:37
03.07.2017 07:58
55.1
Aurelius
78
Weteran

Czy przyjęcie chrześcijan Waszym zdaniem byłoby problemem dla Polski?

Problem z chrześcijanami stamtąd jest taki, że to również mentalna dzicz i jeszcze gorsza niż najbardziej ekstremalny sort katoli spod sztandarów Rydzyka i Ordocośtam. Przyjmijmy ich masowo a będziemy mieć tu katoliban i średniowiecze pełną gębą.

03.07.2017 01:28
56
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
159
Ubecka Wdowa
03.07.2017 08:44
56.1
2
Kamilowy
70
Generał

I będzie coraz częściej do odwetów, ludzie mają dosyć.
Też możliwa opcja że sami muzułmanie, isis to robi by robić zamieszanie by podkręcić spirale nienawiści

03.07.2017 09:09
56.2
Predi2222
96
CROCHAX velox

no kto by się spodziewał, przecież unia miała rozbroić swoich obywateli :)

post wyedytowany przez Predi2222 2017-07-03 09:11:42
03.07.2017 07:11
57
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Vader
157
Legend

Czy przyjęcie chrześcijan Waszym zdaniem byłoby problemem dla Polski? Uzasadnijcie proszę j.w

Jest to opcja, którą skłonny byłbym rozważyć, po wdrożeniu odpowiednich procedur sprawdzających i nadaniu służbom specjalnych wiecej uprawniej do inigwilowania tych osob.

03.07.2017 07:20
😁
57.1
Widzący
160
Legend

Zapomniałeś o podpisie:

Fieliks Edmundowicz Dzierżynskij

03.07.2017 09:24
😁
58
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
lordpilot
137
Senator

Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS apeluje o przyjęcie uchodźców! *

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/w-2002-mariusz-kaminski-z-pis-chcial-przyjecia-uchodzcow/27d278h

*W 2002 r. - chodziło o muzułmanów z Czeczeni. Cynizm, obłuda i zakłamanie bolszewików z PiS nigdy nie przestanie mnie zadziwiać...

03.07.2017 09:31
58.1
4
Kamilowy
70
Generał

Mnie w pisie najbardziej drażni z jaką lekkością zapraszają Ukraińców, dają karty polaka, obywatelstwo. Nie patrząc na konsekwencję