Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Armello | PC

08.09.2015 18:07
1
FanBoyFrytek
15
Konsul
6.0

Słaba gra , grałem nawet przez premierą a teraz zobaczyłem już pełną skończoną wersję i uważam że słaba .
Masa bugów , słaba optymalizacja , wszystko ledwo się kupy trzyma ale należy pochwalić że pokazali coś nowego czego nie widziałem czyli rozgrywkę różni się sporo od podobnych tytułów :)

25.03.2016 21:33
BracoForOne
2
odpowiedz
BracoForOne
8
Konsul
5.0

słaba gra a wymagania tragiczne

13.10.2019 21:30
👍
3
odpowiedz
kiara18
1
Junior

Gra bardzo dobra, zero problemów technicznych i innych błędów, grafika wygląda świetnie, gra mocno wciąga na długie godziny. Jedyny minus, to czasami długie czekanie na graczy w multi, a po za tym jednym nie ma żadnych wad, gorąco polecam każdemu, kto sobie ceni dobre i ładne gry strategiczne!

11.01.2021 12:44
Ap0kalipsa
4
odpowiedz
Ap0kalipsa
1
Legionista

Armello zostałe wydane na Steam 1 września 2015 roku przez firmę League of Geeks,przyznam szczerze że nie słyszałam wcześniej o tym tytule, nie wiem dlaczego skoro jest przecież bardzo grywalny oraz posiada wiele ciekawych dla nas dodatków które można kupić. Dowiedziałam się o Armello jakiś czas temu przez kuratorów na Steamie (furry) gdzie od razu zakochałam się w mechanice gry, jest po prostu tak cudownie zrobione że aż szkoda odchodzić od fotela, komputera czy też laptopa. To aż grzech!

Gra jest stworzona na bazie gier planszowych, takich z którymi to, gramy zazwyczaj ze znajomymi przy piwku, jaranku czy też często na konwentach i na role-play'ach gdzie często się zdarza że komuś jednak w chwili przerwy przyda się dobra runda planszówki. Jest to gra strategiczna, rpg,defensy oraz karcianki! ( a karty w tej grze o ho ho, panie. ) Normalna rozgrywka trwa od zazwyczajod 30-minut a nawet do godziny. To wszystko zależy od ciebie oraz innych graczy zależnie jakąwybiorą drogę w grze, tą dobrą, neutralną, złą czy zocstaną naszymi sprzymierzeńcami( buffami )czy też po prostu będą chcieli nas udupić tak, abyśmy to nie wyszli z trzech swoich pól zaraz przyrespie. Tutaj w Armello możesz mieć woróg oraz przyjaciól.

Fabuła?
Wszystko dzieje się na terenach królewskich króla Lwa Armello który został zaatakowany przez mroczne siły, przez skazę z czeluści podziemi, ze świata robactwa. Każdy z członków klanu którzy znajdowali się na królewskich ziemiach dostali list, gdzie zostali poinformowanie o wielkiej tragedii jaką spotkało Armello, tutaj zaczyna się nasza zabawa, wcielamy się w jednego członka z wielu klanów gdzie będziemy musieli albo zabić króla albo go uratować przez magiczne kamienie.( W Armello mamy wiele sił złych oraz magicznych, mamy żywia, ducha lasu oraz sprzymierzeńców wszystkich miśków dobrych oraz podejrzanych typków którzy wyglądają jakby byli okultystami tacy, co lubią się pobawić cudzą duszą, oraz te złe zaraze również mamy, czyli spaczenie, które może wpłynąć na naszą rozgrywke, bo możemy zostać spaczeni przez zaraze powyżej 5-ciu punktów wszystkie złe robactwa z lochów zadają nam mniej dmg, gdzie nawet mamy ich na hita. )

Grafika?
Grafice w grze niestety nie moge zarzucić nic złego ponieważ wygląda przepięknie na wysokich
detalach jak i na tych niższych! Czasem cienie mogą was irytować przez swój wygląd ala "pixeloza" ale są jak najbardziej płynne, jeżeli gramy na ustawieniach wysokich, gdzie właściwie grafika nie wymaga i tak dużo nie możemy niczego zarzucić - poważnie.

Mechanika?
W Armello poruszamy się turowo, jak to w grze planszowej, prawda? Kiedy zaczyna się gra masz do wyboru jedno z trzech zadań które wybierasz, po wybraniu zadania pokazuje na mapie cel gdzie masz się udaćaby dotrzeć do misji i dostać punkty dodatkowe do gry. ( Oczywiście nie musisz tego robić, ale byłaby to po prostu czysta głupota z twojej strony! ) Na ture masz trzy ruchy ( Możesz je zwiększać kartami które dostajesz losowo ) czyli, jak ja się rusze to potem osoba która z nami gra i tak dalej i tak dalej. Pomimo tego że gra jest turowa to podczas kiedy inny gracz się porusza my możemy i tak używać w tym czasie kart które nam się wylosowały.

Pay2Play?
Zdecydowanie nie! Niektórzy gracze Armello są święcie przekonani że jak nie mają skina do danej postaci czy kupionego dodatku DLC to od razu gracz jest gorszy i nie może wygrać rundy, guzik prawda. Armello daje nam do wykorzystania skrzynki oraz klucze które można samemu dropnąć z wygranej rundy, a klucze
lecą bardzo często, np, na dwie gry wydropiłam trzy klucze i dwie skrzynki. To wszystko to czysty random.

DLC?
Jeżeli lubisz świat Armello to na pewno spodobają ci się dodatki do tej gry ! ( może oprócz season pack ) Dają nam nowe postacie, karty, pierścienie oraz klany.

Ogólna ocena 10/10
+ Rozgrywka nie nudzi się
+ Każda gra jest inna
+ Oprawa muzczyna jest niesamowita
+ Pomysłowość
+ Różrorodność postaci
+ Piękna oprawa graficzna kart
+ Brak chatu
+ Możliwość dropienia skrzynek oraz kluczy
+ Tryb wieloosobowy
+ Mobilizacja
+ Fabuła gry

- Brak osiągnięć po zmienieniu ustawień rozgrywki
- Przesadzone dobieranie z levelami podzas gry wieloosobwej
( np, masz 4 poziom i losuje ci 2 osoby z lv40 lv60 a reszta to lv1 )
- Season Pack które powinno być wprowadzone jako dodatkowy
update do gry a nie DLC które jest na dodatek ze śmieszną ceną.

Gra Armello | PC