Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Hearthstone vs. Duel of Champions, czyli porównanie darmowych gier karcianych

19.04.2015 20:25
Nerka
1
Nerka
106
Generał

Spędziłem przy Duel of Champions 59 godzin wygrałem może z 10 partii :D Ta gra jest naprawdę uzależniająca :D

19.04.2015 20:39
Tomekzi
2
odpowiedz
Tomekzi
62
Gedo Mazo

Grałem w Hearthstone jak i w Duel of Champions i zdecydowanie bardziej przemawia do mnie produkcja Blizzarda ;)

21.04.2015 16:48
Gambrinus84
3
odpowiedz
Gambrinus84
100
GOL

GRYOnline.plRedakcja

Grałem dość długo w obie produkcje... Duel of Champions był zdecydowanie zbyt angażujący - liczba modyfikatorów, nowych zasad i powolne tempo sprawiały, że nie dało się do niego usiąść na krótko. Do tego w swoim czasie raził agresywny model mikropłatności. Dopiero po wyjściu Hearthstone Ubi przemodelował całość i teraz w Duel da się nawet zagrać jak w solidnego singla.

Hearthstone dla mnie lepiej się sprawdza jako mobilna karcianka - jest szybka i czytelna... ale też ją rzuciłem, bo na dłuższą metę przy każdym modelu F2P czuję się lekko dymany. Niby-fabularne rozszerzenia, które trzeba kupić, aby nie zjadła nas bieżąca meta; uzależniające losowanie codziennych osiągnięć; ciułanie na kolejne pakiety. Ech, za dużo było w tym pracy.

21.04.2015 20:22
4
odpowiedz
Invader01
96
Konsul

Szczerze mówiąc odpadłem od DoC dosyć szybko, a w HS zaliczyłem kilka rozgrywek. Mimo to nigdy w życiu nie postawiłbym Hearthstone ponad inną karciankę, a to dlatego, że ma banalnie płytką i każualową rozgrywkę stworzoną pod platformy mobilne. I w sumie to bardzo fajnie, że gra jest prosta i przyjemna, ale to na pewno nie powinno jej gwarantować miejsca pomiędzy poważniejszymi tytułami z tego gatunku, w których naprawdę trzeba się wykazać, zamiast liczyć na szczęście.

27.04.2015 13:38
SebaOnePL
5
odpowiedz
SebaOnePL
94
Konsul

Bardzo fajny artykuł.
Grałem po kilka godzin w obie produkcje i Hearthstone dla mnie się sprawdza na urządzeniu mobilnym gdzie możliwość zagrania szybkiej partii jest największą zaletą.
Duel of Champions spodobał mi się bardziej pod względem skomplikowania mechaniki i gdybym miał poświęcić więcej czasu jakiejś karciance to wybrałbym właśnie Duel of Champions.

gameplay.pl Hearthstone vs. Duel of Champions, czyli porównanie darmowych gier karcianych