Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl "Arrow" - Na taki serial o superbohaterze czekałem! Recenzja finału drugiego sezonu.

18.05.2014 17:11
Cayack
1
Cayack
57
Gospodarz Przystani

Arrow jest fajny, ale trzeba go oglądać z przymrużeniem oka.

spoiler start

W tym sezonie przesadzili z liczbą postaci, które dowiedziały się o sekretnej tożsamości Olivera. A dwa, aktorzy z serialu są zbyt słabi by dobrze zagrać pełne dramatyzmu sceny i nie popaść przy tym w śmieszność, dlatego oglądanie bodajże 3-go od końca odcinka to była droga przez mękę. Nie mam podstawy w postaci znajomości komiksu, więc ten zarzut może będzie krzywdzący, ale przegięli też z tym Hong Kongiem - chyba na siłę próbują jakoś wypełnić retrospekcje.

spoiler stop

18.05.2014 18:08
Lynx_gameplay
2
odpowiedz
Lynx_gameplay
4
Legionista

O! Dzięki Tobie usłyszałem o serialu. Muszę go sprawdzić :)

19.05.2014 22:00
3
odpowiedz
Demilisz
152
Generał

@Cayack
Znajomość komiksu chyba by wiele nie pomogła, chociaż nie wiem co tam zmienili w New 52. Trzeba brać poprawkę na to, że DC ma te kilkadziesiąt Ziemi i tak naprawdę, po za pewnymi wspólnymi elementami, serial czy film może odchodzić od komiksu. Tutaj choćby kto inny jest Black Canary, a Shado w komiksach chyba nigdy na tej wyspie nie była, a już na pewno na niej nie zginęła.

Ogólnie serial fajny, oby nie przesadzili jak swego czasu w Smallville, gdzie w pewnym momencie tych wszystkich super hero i super villain się zrobiło za dużo. Na razie jest ok pod tym względem. I jeszcze plus za wprowadzenie drugiej córki Ra's al Ghula, Talię zostawmy Batmanowi.

19.05.2014 23:30
4
odpowiedz
StoneSour22
24
Centurion

naprawdę nie rozumiem fenomenu tego serialu kurcze sięgnąłem po ten serial i szczerze zmuszałem się z odcinka na odcinek dając mu szansę a może się rozkręci może będzie cieakwszy może bardziej ambitniejszy może aktorzy nie będą tacy oczywiści i sztywni jakby przed hasłem Akcja ktoś im kija w tyłek wbijał i przetrwałem bodajże 12 odcinków 1 serii nie pamiętam ( rok czasu mineło ) i odpuściłem nie wiem może się potem polepszył może rozkręcił ale połowa 1 sezonu była tak nudna i żenująca momentami że podarowałem sobie i czy naprawdę społeczeństwo ma tak zaniżone oczekiwania że zachwyca ich no może nie byle co ale niskiej jakości produkcja zwykły zamulacz ? nic dziwnego że ciekawe seriale z potencjałem ( Dracula np Penny Dreadful - boję się że też straci szansę ) tracą szansę na 2 sezon na rzecz typowych amerykańskich schematów dla młodzieży( Vampire Diaries, Originals ) tzw gównażerni . Widocznie nie rozumiem tego zachwytu Arrow bo nie znam komiksu . Mam cichą nadzieję na sukces Gotham który jesienią ... bo te seriale np komiksów to mało ambitne dzieła są a SHIELD ? to to już po 3 odcinkach wywaliłem do kosza

19.05.2014 23:34
le'maadr
5
odpowiedz
le'maadr
35
tak bardzo zajebisty

pytanie odnośnie drugiego sezonu

spoiler start

czy arrow już kompletnie staje się podróbą batmana i przejmuje politykę niezabijania? w pierwszym sezonie podobało mi się to, że arrow jak na hamerykańskiego superbohatera nie pierdolił się w tańcu i wpakowywał strzały w badguy'ów, a tutaj nagle w drugim sezonie zaczął bawić się w obezwładnianie. tak będzie do końca czy mu się jeszcze odwidzi?

i niech te kurwisko laurel zginie, jej wahania nastrojów są dobijające

spoiler stop

21.05.2014 00:21
6
odpowiedz
Demilisz
152
Generał

@le'maadr

spoiler start


Praktycznie do końca nie zabija. Rozumiem, że to może wkurzać ale tutaj najpewniej scenarzyści są ograniczeni przez DC - Green Arrow miał być takim Batmanem z łukiem początkowo i w komiksach też najpierw się nie patyczkował, ale potem zmienił podejście. Jak pisałem wyżej, ze względu na fakt, że w uniwersum DC tych Ziemi wiele to nie wszystko musi się zgadzać z kanonem, ale też pewnych rzeczy ruszać nie mogą.

spoiler stop


22.05.2014 17:49
7
odpowiedz
deffit
51
Centurion

idealnym przeciwieństwem byłby serial o red hood. Tam na początku był good a potem pod wpływem kilku rzeczy staje się prawdziwym wrzodem na tylku dla wszelkiej maści przestępców. Idealny Robin II.

22.05.2014 18:07
r_ADM
8
odpowiedz
r_ADM
207
Legend

Poczatek drugiego sezonu to byl dramat, natomiast musze przyznac, ze im dalej w las zaczelo sie to robic coraz lepsze. Nie, ze jakies bardzo dobre, ale nie mialem juz poczucia zenady ogladajac kolejne epizody.

gameplay.pl "Arrow" - Na taki serial o superbohaterze czekałem! Recenzja finału drugiego sezonu.