Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Platinum SHM-CD, czyli jak wydać 200 zł na jedną płytę - Unboxing(12).

04.01.2014 00:19
DM
1
DM
155
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

Opisywałeś kiedyś na czym słuchasz tej muzy?

Jakiś audiofilski zestaw dobierany czy po prostu dobraz wieza?

04.01.2014 00:39
2
odpowiedz
kenaz
32
Centurion

no właśnie, też chciałem o to spytać: na czym słuchasz? "dobra wieża" tu na pewno nie wystarczy.

04.01.2014 10:58
3
odpowiedz
Suchoj35
1
Junior

Pierwszy raz widzę takie płyty CD. Z pewnością są warte swojej ceny. W sprawie konkursu proponuję wysłać kod na e-mail: janwincierz@gmail. com (bez spacji). Nie spodziewam się spamu więc mogę spokojnie go tu zamieścić. Pozostało mi tylko serdecznie podziękować za sam konkurs jak i za przyjemne czytadło, jakim niewątpliwie jest ten blog.

04.01.2014 11:03
4
odpowiedz
darth16
24
Pretorianin

Nie opisywałem, ale kiedyś może napiszę taki artykuł(albo nawet całą serię).

Tak jak napisał kenaz dobra wieża nie wystarczy. Co więcej - nie ma czegoś takiego jak dobra wieża. Ja słucham na systemie, który został zaprojektowany i skompletowany od podstaw i po prostu sukcesywnie wymieniam pewne komponenty na lepsze. Jako źródło mam PC ze względu na to, iż moja kolekcja muzyki jest cyfrowa i komputer zapewnia banalnie prosty dostęp do niej. Mój wzmacniacz to jeden z modeli Naima(nie będę się tu wdawał w szczegóły póki co jaki to konkretnie) połączony z przetwornikiem Hegel, który jest połączony z komputerem(dzięki czemu PC jako źródło w ogóle ma sens). Moje kolumny to monitory Castle'a(są nawet podpisane przez ich projektanta :P), a wszystko jest spięte dość dobrym okablowaniem. Mam jeszcze wzmacniacz lampowy, który służy mi za wzmacniacz słuchawkowy, napedzając HiFiMana He-500(dość dobre słuchawki, choć słyszałem lepsze).

Mój system jest ok, a mógłby być jeszcze lepszy, jakbym zastąpił PC czymś lepszym - na przykład odtwarzaczem plików. Póki co to dla mnie za droga impreza, ale w planach taka rzecz jest. Ogólnie można mieć fajny system za dużo mniejszą cenę, ale na pewno nie da tego ani wieża, ani też sprzęt kupiony w Media Markcie czy Saturnie.

04.01.2014 11:08
DM
5
odpowiedz
DM
155
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

To skoro puszczasz z PC to nie przeszkadza w dźwięku szum z wiatraków? :) mac mini by ci się przydał, idealne centeum multimediów

04.01.2014 11:12
6
odpowiedz
darth16
24
Pretorianin

Nie mam szumu wiatraków, bo tak sobie to zrobiłem ;) Co do Maca - to może i racja, ale za taką cenę, to sobie sprawię niezły odtwarzacz plików, co czyni zakup maca niepotrzebnym.

04.01.2014 11:12
7
odpowiedz
kenaz
32
Centurion

Nie znam sie na sprzęcie, ale też cenie sobie dobrą jakość. Mam kilka japońskich płyt (m.in. Queen Innuendo) i brzmią super (ale to są zwykłe japońce, mini-lp, z obi, ładnie wydane ale nie żadne cuda za 200 zł).
Co sądzisz o tego typu kolumnach? http://inspiredsv.co.uk/public/img/products/large/Full_Range1.jpg mam to podłączone do Denona DCD 1500-AE ( http://www.avland.co.uk/denon/pma1500ae/pmadcd1500lrg.jpg )
Czy rzeczywiście lepiej słuchać z monitorów? miałem kilka razy okazje słuchać znane sobie płyty i miałem mieszane odczucia. Z jednej strony taki Dark Side of the Moon zrobił na mnie pozytywne wrażenie, a z drugiej strony gorzej nagrane płyty traciły jeszcze więcej... uwypuklało sie to co zrobiono źle.

04.01.2014 11:32
8
odpowiedz
darth16
24
Pretorianin

Więc tak - nikt nie powiedział, że lepiej słuchać z monitorów ;) To wszystko zależy jak duży masz pokój i jak silny jest wzmacniacz. Ja mam monitory, bo one stoją blisko mnie, w moim pokoju, który mega duży nie jest. Jeśli masz większy pokój to wolnostojące kolumny bd chyba lepszym wyborem, ale na podstawie zerowych informacji, które mam na temat Twojego systemu i mieszkania to mogę jedynie wróżyć z fusów.

A co do japończyków - to one naprawde dobrze grają i czasami żeby wyłapać jakieś różnice, które są naprawdę zauważalne, trzeba mieć po prostu lepszy sprzęt. I tak - dobry sprzęt uwypukla wady źle nagranych płyt, ale uwypukla też zalety, więc coś za coś ;)

02.03.2015 16:16
😉
9
odpowiedz
Don_Stes
1
Junior

To zapewne bardzo laickie pytanie, ale nurtuje mnie to bardzo. Jaki wpływ na jakość dźwięku może mieć jakość materiału, z którego wykonana jest płyta? Skoro zapis jest cyfrowy, to przecież jest albo zero albo jeden. Nie mogę tego za ogarnąć. Zera są bardziej okrągłe, a jedynki równiejsze? ;)

gameplay.pl Platinum SHM-CD, czyli jak wydać 200 zł na jedną płytę - Unboxing(12).