Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl SuperMemo na Androida - recenzja

13.10.2013 23:08
1
crososster
1
Junior
Image

Ja też używam kursów Supermemo na Androidzie, ale przez program Anki :). Trzeba kupić kurs na PC, rozpakować bazę i przekonwertować pliki xml, co niestety nie dla każdego będzie osiągalne. Używam Extremes Deutsch, poziom 1 i 2 równolegle z kursem językowym na studiach. Nowo poznane słowa wyszukuję na komputerze, oznaczam je, synchronizuję bazę z telefonem et voilà !. Co do nauki obce słówko -> polskie słówko -- W bazie Supermemo jest osobna jednostka dla osobnego ćwiczenia, więc dodanie takiej opcji zwiększyło by wielkość bazy, więc możliwe, że to dlatego twórcy programu zrezygnowali z tej opcji. W formacie programu Anki nie ma z tym problemu, na podstawie jednej notatki można utworzyć wiele kart :)

PS. Co prawda algorytm powtórek z Anki jest skuteczny, ale prawdopodobnie mniej optymalny niż tez z SM :(
PPS. Dla tych którzy znają się trochę na pisaniu skryptów i mają bazy SMUX, to może się przydać: [link] (konwersja 1:1, można udoskonalić, ale mi to wystarczało :), [link]

26.10.2013 22:14
2
odpowiedz
zeedo
1
Junior

Jeśli jesteś z Wrocka postawie Ci piwo,

Bardzo zależy mi na tym, aby przenieść moje kursy na Androida, ponieważ mam starą wersję Multi (za którą dałam 170zł kiedyś -.-) i aby pobrać kursy na appkę musiałabym jeszcze raz za nie płacić. (trochę chamskie ze strony firmy, dlatego jeśli uda mi się bazy danych ładnie przekonwertować wrzucę je na chomika)
Z jakichś powodów nie widzę linków w twoim poście.

26.10.2013 22:21
Łysy Samson
3
odpowiedz
Łysy Samson
99
Bass operator

Ja też korzystam z Anki, ale robię talie samemu i uważam, że to o wiele lepsza opcja niż korzystanie z gotowych talii.

gameplay.pl SuperMemo na Androida - recenzja