Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Z padem przez Los Santos #2 V lepsze od IV, ale gorsze od San Andreas - natenczas

18.09.2013 14:18
1
BrownBart182
4
Junior

Dziwne jest stwierdzenie autora tekstu, że GTA V nie pobiło SA. Oczywiście, że pobiło i to na głowę - mamy to samo co w San Andreas ( bez paru drobnych rzeczy) tylko w większej ilości, ładniejszej oprawie i zdecydowanie ciekawszej historii.

18.09.2013 14:22
DogGhost
😜
2
odpowiedz
DogGhost
137
The Way of The Samurai

Jak dla mnie to stwierdzenie jest o tyle dziwne, że w opinii mojej i znajomych SA było najsłabszą odsłoną GTA. ;)

18.09.2013 14:29
Ogame_fan
3
odpowiedz
Ogame_fan
113
SpiderBoy

No właśnie chciałbym wiedzieć w czym GTA SA według autora było lepsze.

Jeśli miałbym porównywać CJa do Franklina to CJ wypada bardzo blado.

CJ to dobrowolny chłopak na posyłki, który jest dymany na prawo i lewo przez wszystkich, nie próbujący nic z tym robić i wykonujący wszystkie polecenia jak pies bez słowa sprzeciwu.
Franklin mimo że dość niedoświadczony i nieobeznany z życiem przestępczym, szybko się uczy i zaczyna szybko dyskredytować polecenia/postępowanie swoich czarnych braci, sam o wielu rzeczach decyduje i chce zmienić czym prędzej swoje życie, a co za tym idzie stara się jakoś wyrwać ze swoje szarej (czarnej?) rzeczywistości.

Przed premierą bałem się że będzie to kopia SA i dlatego przysięgałem sobie że Franklina nie polubię i nie będę nim grał, teraz jak dla mnie Franklin stoi na równi z Michaelem (Trevorem jeszcze nie grałem).

Tak samo Lamar>wszyscy czarni kumple CJa. Może to znak czasów, ale uważam że 'czarne' postacie w SA były sztucznie przekoloryzowane - jak głupio by to nie brzmiało.

18.09.2013 18:04
Stra Moldas
4
odpowiedz
Stra Moldas
97
Wujek Samo Stra

Tekst zupełnie bez sensu. Autor stawia tezę, że San Andreas nie zostało pobite i czepia się strony technologicznej.

Fabuła jest znacznie dojrzalsza, bohaterowie bardziej wyraziści. Zarzut bez pokrycia argumentami.

18.09.2013 18:48
Materdea
😊
5
odpowiedz
Materdea
90
Nowy porządek świata

@Stra
Skupiłeś się na tytule i wyciągasz pochopne wnioski, więc uściślijmy co nieco. :)

Primo: "przekolorowanie" gangsterki w San Andreas było dla mnie czymś zbawiennym i to na tym elemencie skupiałem się najbardziej. To właśnie ten element spowodował dozgonną miłość do tej części. Oczywiście, było wiele innych czynników, ale ten jakoś najbardziej utkwił mi w pamięci.

Secundo: nie podchodźmy do tego w tak filozoficzny sposób - "Autor stawia tezę, że San Andreas nie zostało pobite i czepia się strony technologicznej". Co ma jedno do drugiego? To, że napisałem zdanie o - moim zdaniem - pewnego rodzaju wyższość SA od V pod względem klimatu, to jedna sprawa. Drugą jest, że "piątka" na X360 i PS3 dalekie jest od tego, co mogłoby pokazać na PC i next-genach. Ot, cały problem. :)

Tertio: bohaterowie są faktycznie, bardziej wyraziści. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ale fakt, iż CJ był poniekąd ciotą, pozwolił skupić się na lepiej nakreślonych postaciach drugoplanowych. Tak było w przypadku San Andreas.

Grand Theft Auto V jeszcze nie ograłem na tyle, by móc powiedzieć więcej na temat rozgrywki, fabuły czy aktywności pobocznych. Na ten moment cieszę się światem, dialogami i bardzo fajnym klimatem, bo ten niewątpliwie jest. Los Santos wieczorem, w centrum i pełnym oświetleniem wszystkich budynków buduje niesamowity nastrój.

18.09.2013 19:10
kęsik
😈
6
odpowiedz
kęsik
110
Legend

V lepsze od IV, ale gorsze od San Andreas

Hell, już czwórka była lepsza niż SA więc skoro V jest lepsza od IV to tym bardziej od SA.

Jednocześnie chyba można pochwalić firmę tworzącą spolszczenie do tytułu. W końcu to pierwsze od czasów „trójki” oficjalnie przygotowane tłumaczenie.

Plis, VC i SA też miały oficjalne spolszczenie od Cenegi...

18.09.2013 19:13
raziel88ck
7
odpowiedz
raziel88ck
158
Reaver is the Key!

Cóż mogę rzec. Błąd twojego porównania polega przede wszystkim na tym, że porównujesz dalsze etapy San Andreas z początkowymi z V. Jeśli już to czynisz, to powinieneś podsumować także początkowe z SA i wtedy zapewne V wyszłaby zdecydowanie na plus.

18.09.2013 21:26
Materdea
8
odpowiedz
Materdea
90
Nowy porządek świata

@kęsik
Masz rację, Vice City i San Andreas miały tłumaczenie. Zmyliło mnie późne wydanie łatki w przypadku tego drugiego tytułu.

@raziel
Być może.

gameplay.pl Z padem przez Los Santos #2 V lepsze od IV, ale gorsze od San Andreas - natenczas