Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Mass Effect 2 - kompletne doznanie

05.03.2013 21:16
berial6
1
berial6
125
Ashen One

Jak dla mnie, mass effect to nic specjalnego i nie rozumiem ewenementu tej serii. Nie, komentarz nie był pisany, by wywołać kłótnię.
Po prostu, jak dla mnie to krótka rozgrywka z przewidywalną fabułą.

06.03.2013 14:44
MaKaB
2
odpowiedz
MaKaB
35
Centurion

Rozumiem, każdy ma prawo do swoich preferencji. Myślę, że 30-55 h w przypadku ME2 nie można nazwać krótką rozgrywką. Co mnie najbardziej urzekło w tej serii? Sądzę, że dobrze wykreowane uniwersum oraz ciekawe, mało szablonowe postacie. Oczywiście osoby nie cierpiące SF raczej nie polubią tej gry. Może daj jeszcze jedną szansę serii, berial6?

PS. O ile w drugiej i trzeciej części fabuła rzeczywiście jest dość przewidywalna, tak w pierwszej pewien zwrot akcji mnie zaskoczył.

06.03.2013 14:47
raziel88ck
3
odpowiedz
raziel88ck
160
Reaver is the Key!

Szczerze wolałem jedynkę. Według mnie oferowała o niebo lepszą warstwę fabularną, odkrywając pomalutku karty, ciekawsze postaci, elementy rpg i ogólnie fajną, spójną rozgrywkę.

Dwójka została nieco poszatkowana oraz uproszczona. Na plus wypadły jedynie misje poboczne, a i to nie wszystkie. Brakowało mi łazika i eksploracji.

06.03.2013 14:56
MaKaB
4
odpowiedz
MaKaB
35
Centurion

@raziel88ck
Kwestia gustu, jak dla mnie ME2 miała ciekawsze postacie, z nowych szczególnie lubiłem Samarę i Thane'a. Odnoszę też wrażenie, że większość fanów (w tym i ja) nie przepadało za Mako. Jak zaznaczyłem w tekście, w DLC do dwójki mamy Firewalkera, który jest sympatycznym następcą.

Urok jedynki polegał przede wszystkim na tym, że uniwersum w każdym aspekcie było nowe, dopiero je poznawaliśmy. Dwójka poszerzała naszą wiedzę, co siłą rzeczy było trochę innym doświadczeniem.

Zgadzam się, że warstwa fabularna (główny wątek) w pierwszej części była lepsza, dwójka pokazuje swoją moc głównie dzięki misjom pobocznym, co DLC jeszcze potęguje.

06.03.2013 15:07
A.l.e.X
5
odpowiedz
A.l.e.X
133
Alekde

Część pierwsza była świetna, powiedziałbym, że na takie SF czekałem, część druga poza ostatnim bossem też nie była zła, część III to pokaz absurdu i głupoty. Nie wiem czemu jest taka degradacja w grach BioWare dokładnie to samo spotkało serię Dragon Age. Prawdopodobnie to też było przyczyną odejścia z firmy założycieli BioWare, bo EA postanowiło na produkcje masową zapominając o tym, że od gier cRPG oczekuje się czegoś więcej niż grafiki i muzyki.

06.03.2013 15:10
6
odpowiedz
sir Qverty
9
Generał

Dla mnie dwojka zdecydowanie najlepsza. Mroczny klimat, swietne postaci ( Miranda, Legion, Thane, Grunt), genialne dlc Lair of the Shadow Broker, swietne misje poboczne i mocna koncowka. Uproszczenia tez mi sie podobaly. Wywalono nudne mako, rozsadnie uproszczono rozwoj postaci (w jedynce byl zbyt rozlazly, masa niepotrzebnych umiejetnosci), do tego genialny soundtrack. W efekcie (imo) powstala gra niemal idealna.

gameplay.pl Mass Effect 2 - kompletne doznanie