Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Epic Engine 3

09.10.2012 16:37
1
witze
25
Chorąży
09.10.2012 16:57
2
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

Nie radzę stawiać Mirror's Edge jako wizytówkę piękna UE3, bo jest w rzeczywistości tego zaprzeczeniem.
Żeby ta gra mogła wyglądać tak pięknie twórcy musieli porzucić prawie cały system oświetlenia silnika i zastosowali statyczne oświetlenie "wtopione" w tekstury wykorzystując do tego zaawansowany rendering, który jest nieosiągalny w czasie rzeczywistym. Skorzystali z Beast firmy Illuminate Labs później kupione przez Autodeska.
Podobne triki można robić na prawie każdym silniku i pozorować niesamowite oświetlenie.

DICE potem próbowało osiągnąć podobne efekty w czasie rzeczywistym w silniku Frostbite 2.

UE3 jest niezwykle praktycznym silnikiem i tym wygrali generację. Co z tego, że w pełni dynamiczny CryEgnine3 jest technologicznie prawdopodobnie nawet dalej niż nadal częściowo statyczny Unreal Engine 4 skoro w praktyce to Unreal da większe korzyści deweloperom. Czasem nie warto być zbyt ambitnym.

09.10.2012 17:13
3
odpowiedz
zanonimizowany850052
14
Generał

Batmany to z pewnością najładniejsze gry na tym silniku i w ogóle jedne z ładniejszych gier jakie są obecnie na rynku ;)
Ja bym dodał jeszcze całą serię GOW (W szczególności 2 i 3) ewentualnie jeszcze Splinter Cell Conviction choć nie wiem czasem czy SCC nie jest oparte o UE2.5

10.10.2012 20:17
4
odpowiedz
ubersniper
95
Pretorianin

Wg mnie UE to ciężki i średnio ładny silnik.
Pamiętam, że mój PCet nie potrafił płynnie wyświetlać nawet najmniej wymagających gier stworzonych na UE3 gdy w tym samym czasie np. Crysis2 normalnie działał i pięknie wyglądał. Dlatego też nigdy nie miałem w poważaniu Epic :). Za to chylę czoła przed id i ich id-tech 5, które utwierdziło mnie w przekonaniu, że można wszystko jak się potrafi - Rage chodzi płynnie nawet na moim laptopie i w dodatku wygląda pięknie. Żadna inna nowsza gra jest zwyczajnie nieuruchamialna na moim lapku. To mi dało do myślenia i odpycha mnie od gier.
ps. W dodatku myśl o UE jako silniku nadchodzącego Thief4 (gry, która kocham) i tego, że nawet w to nie pogram doprowadza mnie do szału! :).

gameplay.pl Epic Engine 3