Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: SteamGifts #6 - Refresh (F5)

06.03.2012 11:16
Goozys[DEA]
1
Goozys[DEA]
137
Legend

SteamGifts #6 - Refresh (F5)

SteamGifts to strona gdzie można wygrać darmowe gry na platformę Steam oraz podzielić się swoimi dodatkowymi kopiami gier z innymi.

Oficjalna strona: http://www.steamgifts.com
Regulamin i FAQ: http://www.steamgifts.com/forum/jM27n/polish-corner
Nasza grupa Steam: http://steamcommunity.com/groups/golsg
Strona grupy GOLSG: http://www.amekora.de/golsg/index.html
Dodatkowe informacje i nasze fundusze: http://explosivecat.org/golsg

****

Jak dołączyć do SteamGifts?
Na koncie Steam musisz posiadać gry o łącznej wartości przynajmniej $50. Wartość konta można sprawdzić pod adresem http://www.steamcalculator.com

O co chodzi z grupą GOL Gifts (GOLSG)?
W publicznych loteriach liczba uczestników często sięga 1000 lub więcej, stąd szanse na wygrane są dość niskie. Loterie przeznaczone dla naszej grupy znaczie zwiąkszają te szanse (w losowaniu Warhammera 4000: Space Marine wzięło udział ok. 30 osób). Pracujemy też nad skuteczną metodą finansowania, która zapewni nam dodatkowy przypływ gier.

****

§1. Z dniem 6 marca 2012 grupa GOL Gifts (GOLSG) funkcjonuje jako grupa zamknięta. Ilość miejsc w grupie została ograniczona do 100.

§2. Warunkiem przyjęcia do grupy GOL Gifts (GOLSG) jest posiadanie aktywnego (niezbanowanego) konta na forum Gry-Online.

§3. Zgłaszając chęć dołączenia do grupy zobowiązujesz się do utworzenia Group Giveaway w przeciągu 24 godzin od momentu zaakceptowania zaproszenia wysłanego przez Administratora grupy. Po upływie tego czasu, przy stwierdzeniu przez Administratorów grupy braku losowania, zostaniesz wykluczony. W opisie losowania wymagane jest podanie źródła pochodzenia klucza.

Dopuszczalne są wyłącznie:
- gry z oferty Steam;
- gry z promocji Steam: Midweek Madness, Daily Deal;
- gry w formie Steam Gift;
- gry w wersjach pudełkowych DRM Free, posiadające jako bonus klucze Steam (np. The Binding of Isaac);
- kompletne zestawy zakończonych akcji Humble Indie Bundle, Indie Royale;

Zabrania się wystawiania:
- gier, będących integralną częścią zestawów, aktualnie trwających akcji Humble Indie Bundle, Indie Royale;
- gier, których klucze pochodzą z nieznanych źródeł w tym także z Allegro;
- gier, których klucze są ogólnodostępne za darmo na stronach internetowych magazynów komputerowych (CD Action, PLAY, itp);

Obowiązkowo w swoim zgłoszeniu musisz podać adresy internetowe do swoich profili w serwisach Steam oraz SteamGifts. Profil Steam w momencie zgłoszenia musi posiadać status publiczny, tytułem jawnego wglądu dla Administratorów grupy oraz reszty członków. Po przyjęciu do grupy można z powrotem ustawić status prywatny.

Dla przykładu:
Steam: http://steamcommunity.com/id/goozys/
SteamGifts: http://www.steamgifts.com/user/goozys/

§4. Przewiduje się maksymalnie 2 przyjęcia na 24 godziny. W przypadku gdy Admin jest "na miejscu", przyjęcia następują natychmiastowo.

§5. Wystawiając Group Giveaway zobowiązujesz się do opublikowania adresu internetowego do losowania na forum GOL i na profilu grupy Steam, w celu prowadzenia statystyki aktywności w grupie.

§6. Wystawiając Private Giveaway zobowiązujesz są do wysłania adresu internetowego do losowania na adres email marcin.hetnar[at]gmail.com, w celu prowadzenia statystyki aktywności w grupie.

§7. Wedle regulaminu obowiązującego na SteamGifts, zobowiązujesz się do aktywowania wygranej na swoim koncie Steam. Tym samym zabrania się ponownego wystawiania wygranej jako własnego losowania. Bez wyjątków, każda osoba, która dopuści się takiego zachowania, zostanie wpisana na listę "Czerwone kartki".

§8. Konsekwentnie wykluczane będą osoby, które w okresie do 2 miesięcy nie wystawią żadnego Giveaway o dowolnej wartości, natomiast w tym okresie będą wykazywały wzmożoną aktywność w losowaniach innych członków grupy.

§9. Najbardziej aktywne osoby w grupie będą zestawiane w TOP5 (według ilości wystawionych Giveaway), które znajduje się na profilu Steam grupy, a w późniejszym czasie pojawi się na stronie www. Tym samym osoba piastująca pierwsze miejsce uhonorowana zostanie tytułem Gracz Tygodnia. (Tak dla zabawy.)

****

Private Giveaway
W grupie wprowadzona została idea Prywatnych Losowań, pojawiających się w formie łamigówek. To, czy weźmiecie udział w takim losowaniu, będzie kwestią Waszych umiejętności dedukcyjnych i skutecznego wyszukiwania rozwiązań. Oczywiście jest to Wasza dobra wola czy w ogóle będziecie coś takiego organizowali. Nikt z nas nie musi o takich Giveaway'ach wiedzieć. Nie ma także obowiązku o nich w jakikolwiek sposób informować.

Savior Vivre
1. Nie przeklinamy! Złota zasada, której należy przestrzegać.
2. Nie rozmawiamy na tematy inne niż te związane z ideą SteamGifts bądź samym Steam.
3. Nie publikujemy informacji na temat okazji cenowych na Steam. Do tego służy inny temat - "Łowcy Okazji".
4. Nie krzyczymy, czyli jednym słowem ZABRANIA SIĘ pisania z włączonym Caps Lockiem. Wyjątek stanowią adresy internetowe do Giveaway, które dla wyrazistości tematu publikowanie mogą być pogrubioną czcionką i z włączonym Caps Lockiem.

****

Poprzednia część - SteamGifts #5
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=11777169&N=1

06.03.2012 11:17
Goozys[DEA]
2
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend
Image

Witam w odświeżonej formie. Trochę długo to trwało, bo w poprzedniej części dobiliśmy do prawie 400 postów, ale ze względu na ważniejsze obowiązki (praca, rodzina), nie mogłem poświęcić tej sprawie tyle czasu ile bym chciał. Dziękuje wszystkim za Waszą cierpliwość i bardzo duże zaangażowanie w funkcjonowaniu grupy, szczególnie w końcowej fazie części #5. Daliście tylko dowód temu, że warto tę formę zabawy jak najbardziej kontynuować. Powyżej znajduje się odświeżony wstępniak oraz Regulamin, który od tej części zaczyna obowiązywać i do którego chciałbym, aby wszyscy się dostosowali, włączając w to także Administratorów grupy Steam. Mam nadzieję, że wspólnie spędzimy tu jeszcze sporo czasu.

W przygotowaniu jest także skromna strona www dla Naszej grupy (screen). Jeszcze troszkę muszę nad nią popracować, ale gdy już będzie gotowa, to prawdopodobnie umieszczę ją w sieci. Skupi się ona na najważniejszych aspektach funkcjonowania grupy, których ze względów technicznych nie można kontrolować tu na forum GOL ani na profilu Steam grupy. Ale na to jeszcze za wcześnie.

Jeżeli macie jakieś sugestie, propozycje bądź zastrzeżenia co do wstępniaka oraz Regulaminu, śmiało piszcie do mnie na @. Jestem dostępny pod adresem marcin.hetnar[at]gmail.com. Ważne, aby w tytule wiadomości było GOLSG, wtedy nie przeoczę żadnej wiadomości. Na pewno powyższe w poście [1] jeszcze kilka razy się zmieni, ale na chwilę obecną tak to wygląda.

Tak więc, życzę sobie i Wam wszystkim wysokiej frekwencji wystawianych gier, jak i licznych wygranych w losowaniach.

06.03.2012 11:40
3
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

To może ja zacznę

Xotic
http://www.steamgifts.com/giveaway/i7OyG/xotic

Kluczyk z Be Mine.

06.03.2012 11:42
Gonsiur
4
odpowiedz
Gonsiur
138
HUEHUEHUE

Czesc, chcialbym dolaczyc do grupy
Steam: http://steamcommunity.com/id/czosnek1337
Steamgifts: http://www.steamgifts.com/user/Czosnek

06.03.2012 11:47
Jami84
5
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak
06.03.2012 12:07
kaczor_donald
6
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

To ja się jeszcze dopiszę:Cthulhu Saves the World & Breath of Death VII Double Pack
http://www.steamgifts.com/giveaway/YUlyj/cthulhu-saves-the-world-breath-of-death-vii-double-pack
jest to mój pierwszy gift dla tej grupy.Postaram się co jakiś czas coś wrzucić.

06.03.2012 12:24
Goozys[DEA]
😊
7
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

kaczor_donald
Wystawiłeś Giveaway gdy jeszcze byłeś w grupie, a ja w tym samym momencie robiłem czystki i Ciebie usunąłem. Już wysłałem ponownie zaproszenie do grupy.

Gonsiur, Jami84
Zaproszenia wysłane. Macie 24 godziny na wystawienie Giveaway.

Idę zjeść w końcu śniadanie...

06.03.2012 12:48
Gonsiur
8
odpowiedz
Gonsiur
138
HUEHUEHUE

No to giveaway ode mnie:
Magicka w formie klucza z GMG, start o 13 do piatku.
http://www.steamgifts.com/giveaway/LK2W4/magicka

06.03.2012 12:53
p4go
9
odpowiedz
p4go
122
Almost human

Legion dzięki za kluczyk. pozdrawiam

06.03.2012 13:03
jaro1980
10
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

Dobra robota Goozys. Witam w nowej części i na nowych zasadach :)

06.03.2012 13:33
Falcao_82
11
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Moja propozycja: bez dziękowania w komentarzach (chodzi mi o strone giveawaya a nie tutaj na forum) Nic to nie daje a tylko jest zbędny bałagan. Obok zakładki Comment jest zakładka Entries wiec wstawiający jak będzie chciał sprawdzić kto bierze udział w losowaniu to ma jak na tacy.

Dziękować będziesz jak wygrasz. Za samą szansę udziału nie ma sensu bo jak by nie patrzeć wystawienie giveawaya jest teraz obowiązkiem (dla nowch jak i już obecnych w grupie).

Takie moje przemyślenia. Mogą sie podobać albo i nie.

[14] Goozys: ja wiem ale patrze że nadal podziękowania pod giveawayam są.

06.03.2012 13:35
marcus alex fenix
12
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Proszę o dodanie do grupy. :)

http://steamcommunity.com/id/marcuspl
http://www.steamgifts.com/user/Marcus

Mam już przygotowaną grę, także mogę od razu wrzucić.

06.03.2012 13:43
Yergall
13
odpowiedz
Yergall
26
Pretorianin

Moim zdaniem w grupie powinien być także zakaz rozdawania kluczy do Desury z paczek Indie, w których klucze Steam zostały już wykorzystane przez właściciela.

06.03.2012 13:45
Goozys[DEA]
14
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

jaro1980
Dziękuję bardzo :)

Falcao_81
Idea dziękowania umarła wraz z poprzednią częścią. Arxel już zwrócił nam uwagę na możliwość sprawdzania osób biorących udział w losowaniach. Tę kwestię uważam za zamknięta. Natomiast wystawianie gier stało się obowiązkowe tylko ze względu na fakt, żeby się później nie okazało się, iż mimo wprowadzonych zmian, nadal mamy pijawki w szeregach. Wystawienie gry w ciągu dwóch miesięcy nie powinno być problemem.

[edit][11]
Wolny wybór. Jeśli ktoś chce podziękować, to proszę bardzo. Nie możemy tego zabronić.

marcus alex fenix
Wysłane.

Yergall
Wydaje mi się jednak, że kluczyki z Desury mogą zostać. Czasem ktoś z nich skorzysta. Wcześniejsze losowania pokazały, że nawet na te platformę jest całkiem spore zainteresowanie.

06.03.2012 13:50
marcus alex fenix
15
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus
06.03.2012 13:57
Jami84
16
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak
06.03.2012 14:29
Materdea
17
odpowiedz
Materdea
91
Nowy porządek świata

Giveaway został stworzony jeszcze za "kadencji" poprzedniego wątku, ale tak pro forma daję link:

http://www.steamgifts.com/giveaway/7fjUi/spacechem
SpaceChem

BTW. Klucze do Desury także się liczą?

06.03.2012 14:34
Goozys[DEA]
18
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Materdea
Klucze z Desury też się liczą. Jedynie na wejściu do grupy należy wystawić klucz Steam.

06.03.2012 16:40
19
odpowiedz
zanonimizowany743499
21
Generał

Klucz ? Tzn można tylko klucz czy gifta też ?

06.03.2012 17:07
kaszana16
20
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

Gifta też, chodziło tu bardziej o to, by było to Steam :P

06.03.2012 17:07
Yergall
21
odpowiedz
Yergall
26
Pretorianin

@Goozys[DEA]

Oczywiście, że zainteresowanie jest, tylko, że to nie jest do końca legalne. Kupując paczkę dostajesz jedna licencję na gry na dwie różne platformy, a nie dwie licencje na obie platformy.

06.03.2012 17:29
Arxel
😊
22
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

No to ja się wpierw pozbędę IndieGali pierwszej, pojedynczo.. :)
http://www.steamgifts.com/giveaway/FMHHy/zombie-shooter

06.03.2012 17:32
23
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

Tak popytam i poruszę kilka kwestii dla jasności:

[1]
§3. (...) Dopuszczalny jest wyłącznie klucz Steam!
Klucz Steam = klucz Steam oraz gift? Pytam poważnie, czy coś się nie zmieniło i od teraz prezenty są zabronione?

§5. Wystawiając Group Giveaway zobowiązujesz się do opublikowania adresu internetowego do losowania na forum GOL i na profilu grupy Steam, w celu prowadzenia statystyki aktywności w grupie.
Czy umieszczanie linku na profilu GOLSG jest konieczne? Szczerze sam wolałbym ograniczyć się jednak tylko do forum.

§6. Wystawiając Private Giveaway zobowiązujesz są do wysłania adresu internetowego do losowania na adres (...), w celu prowadzenia statystyki aktywności w grupie.
Nie lepiej po prostu zamieścić w wątku link po zakończeniu losowania?
Przy okazji inna kwestia związana z prywatnymi losowaniami. Jeśli chciałbym zrobić puzzle, ale tylko dla członków GOLSG, to co jeśli udział weźmie osoba spoza grupy i wygra? Niewysłanie nagrody będzie się wiązało z negatywem czy może da się to wtedy jakoś obejść? Teoretycznie w grupowych i prywatnych losowaniach można stawiać dodatkowe warunki, więc czy dodanie w opisie odpowiedniego zdania załatwi sprawę i np. moderatorzy SG będą mi wtedy szli na rękę?

§7. Konsekwentnie wykluczane będą osoby, które w okresie do 2 miesięcy nie wystawią żadnego Giveaway o dowolnej wartości, natomiast w tym okresie będą wykazywały wzmożoną aktywność w losowaniach innych członków grupy.
(pytanie raczej teoretyczne) Czyli jeśli przez 2 miesiące nie będę brał udziału w losowaniach w grupie (np. nie będę zainteresowany żadną grą), ale będę aktywnym członkiem grupy (aktywność na forum) to nie mam wtedy odgórnego przymusu wystawiania losowań?

Private Giveaway
Czy umieszczanie tutaj linków z rozwiązanymi łamigłówkami dostępnymi na forum SG będzie widziane raczej pozytywnie czy raczej negatywnie (a może całkowicie zabronione)? Nie mam zamiaru przypisywać nic sobie, a jedynie umożliwić grupie wygranie dodatkowych gier. Tak, wiem, że takim działaniem mogę zmniejszać swoje szanse, ale po pierwsze chodzi o możliwość dzielenia się z innymi, a po drugie nie jest powiedziane że sam będę w nich brał udział. :)

[2]
- pr0gh0st (niestety już nie jest z nami)
Mógłbyś wyjaśnić powód?

[11]
Sam to zaznaczałem pod koniec #5. Podpisuję się rękami i nogami i o ile reszta się ze mną też zgadza to jednak proponuję odgórnie zakazać takiego spamowania. :)

[15]
Bardzo mocne, ale osobiście się na grze zawiodłem. Jest dużo lepszych pozycji w tej cenie.
I przy okazji 2 pytania:
-czy kluczyk dorwałeś w jakiejś promocji?
-masz może "Betrayal of Jimmy"? :P

[18]
Moim skromnym zdaniem wszystkie tego typu inicjatywy powinny być dopuszczone, ale w opisie losowania powinno być wyraźnie zaznaczone co i jak. Podobnie z pojedynczymi kluczami z paczek.

Co z osobami które wyleciały z grupy? Pewnie większość nie zsynchronizuje sobie profilu na SG, więc teoretycznie będzie miała możliwość brania udziału w losowaniach. Czy jeśli taka osoba wygra mam prawo nie wysłać jej nagrody i jak będzie z ewentualnym "negatywem"? Mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy, ale wolę chuchać na zimne.

06.03.2012 17:39
24
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

Mógłbyś wyjaśnić powód?

Sam odszedł.

06.03.2012 17:40
marcus alex fenix
25
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Lucyfer - tak, jest -75% na Greenmangaming.com :)

Betrayal of Jimmy nie posiadam, jedynie podstawkę - przeszedłem ją, sam teraz muszę poszukać dodatków. :D

06.03.2012 18:08
Goozys[DEA]
26
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Yergall
Kwestie moralne pozostawiam Wam. Jeśli ktoś będzie chciał wystawiać kluczyki z Desury, to proszę bardzo. Ja nie będę robił ku temu jakichkolwiek przeszkód. Grupa ma funkcjonować dla zabawy. Jeśli jednak większość osób opowie się za zakazem wystawiania gier na platformy inne niż Steam, to wtedy wprowadzimy stosowne zmiany. Z tego co wiem admini na StemGifts nie widzą Group Giveaway oraz Private Giveaway, więc póki nie będzie w naszych szeregach szpicla, to możemy bawić się dalej w obecnej formie.

Lucyfer89
Klucz Steam = klucz Steam oraz gift? Pytam poważnie, czy coś się nie zmieniło i od teraz prezenty są zabronione?
Pisząc "klucz Steam" miałem na myśli gry wyłącznie na platformę Steam. Czy to w postaci klucza, czy też Giftu. żeby nie było niedomówień, już poprawiłem wpis we wstępniaku.

Czy umieszczanie linku na profilu GOLSG jest konieczne? Szczerze sam wolałbym ograniczyć się jednak tylko do forum.
Nie zawsze jestem na Steam, nie zawsze jestem na forum. Zapewne tak samo jest z jaro1980 i resztą członków grupy. Dla lepszego wglądu w aktywność grupy chciałbym jednak aby linki publikowane były zarówno na forum, jak i na profilu Steam.

Nie lepiej po prostu zamieścić w wątku link po zakończeniu losowania?
Przy okazji inna kwestia związana z prywatnymi losowaniami. Jeśli chciałbym zrobić puzzle, ale tylko dla członków GOLSG, to co jeśli udział weźmie osoba spoza grupy i wygra? Niewysłanie nagrody będzie się wiązało z negatywem czy może da się to wtedy jakoś obejść? Teoretycznie w grupowych i prywatnych losowaniach można stawiać dodatkowe warunki, więc czy dodanie w opisie odpowiedniego zdania załatwi sprawę i np. moderatorzy SG będą mi wtedy szli na rękę?

Jak już napisałem wyżej, nie zawsze jestem na forum. Stąd chciałbym aby linki do Private Giveaway wędrowały do mnie na maila. Jeśli chodzi o kwestię wygranej osoby spoza grupy, zawsze możesz poprosić adminów SteamGifts o unieważnienie losowania. I tak, umieszczenie stosownej informacji w opisie losowania załatwi sprawę.

(pytanie raczej teoretyczne) Czyli jeśli przez 2 miesiące nie będę brał udziału w losowaniach w grupie (np. nie będę zainteresowany żadną grą), ale będę aktywnym członkiem grupy (aktywność na forum) to nie mam wtedy odgórnego przymusu wystawiania losowań?
Zgadza się. Nie ma wtedy odgórnego przymusu tworzenia Giveaway. Ten punkt regulaminu jest skierowany raczej do osób, którym przyszłoby do głowy brać jak najwięcej, nie dając od siebie nic w zamian. Przykłąd: Gdy po upływie dwóch miesięcy, jeśli zostanie stwierdzone, że nic nie wystawiłeś, ale ilość losowań, w których brałeś udział będzie naprawdę spora, zostaniesz usunięty z grupy. Tego typu zachowanie zostanie potraktowane jako "obecność pijawki". Wydaje mi się, że co dwa miesiące każdy z nas będzie w stanie cokolwiek wystawić dla grupy. Zrozumiałbym kogoś, kto ma na swoim koncie Steam pięć gier na krzyż, ale większość z nas ma ich prawie sto, a niektórzy nawet ponad to. To mówi samo przez się.

Czy umieszczanie tutaj linków z rozwiązanymi łamigłówkami dostępnymi na forum SG będzie widziane raczej pozytywnie czy raczej negatywnie (a może całkowicie zabronione)? Nie mam zamiaru przypisywać nic sobie, a jedynie umożliwić grupie wygranie dodatkowych gier. Tak, wiem, że takim działaniem mogę zmniejszać swoje szanse, ale po pierwsze chodzi o możliwość dzielenia się z innymi, a po drugie nie jest powiedziane że sam będę w nich brał udział. :)
Ja osobiście mało biorę udziału w Private Giveaway, bo nie mam czasu bawić się w Omnibusa. Domyślam się jednak, że innych bardzo ucieszy fakt, gdy podsuniesz im rozwiązania. Miej jednak na uwadze fakt, że nie na tym polega idea łamigłówek. Niemniej jednak nie widzę powodów, aby tego zabronić.

Co z osobami które wyleciały z grupy? Pewnie większość nie zsynchronizuje sobie profilu na SG, więc teoretycznie będzie miała możliwość brania udziału w losowaniach. Czy jeśli taka osoba wygra mam prawo nie wysłać jej nagrody i jak będzie z ewentualnym "negatywem"? Mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy, ale wolę chuchać na zimne.
Masz prawo nie wysłać gry. W przypadku gdy taka sytuacja będzie miała miejsce, wystarczy skontaktować się z adminami SteamGifts i poprosić o unieważnienie losowania.

06.03.2012 18:23
27
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Umieszczanie rozwiązań do łamigłówek w czasie trwania losowanie mija się z ideą łamigłówki. Nie po to autor męczy się nad wymyśleniem czegoś ciekawego, by pierwsza osoba, która wpadła na rozwiązanie od razu podzieliła się nim ze wszystkimi.

//Mam nadzieję, że teraz grupa złapie równy poziom. :)

06.03.2012 18:42
Falcao_82
28
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Lucyfer89 - jeżeli chodzi o sync to wydaje mi się że strona sama od czasu do czasu tego wymaga. Przynajmniej ja tak mam. Mam ustawiony profil prywatny a ona chce abym zmienił na publiczny i przeprowadził synchronizację, w przeciwnym wypadku nie chce mnie wpuścić. Mam taką sytuacje mniej więcej raz na dwa tygodnie.

06.03.2012 19:16
Psycho16
29
odpowiedz
Psycho16
131
Redhead Lover And User
06.03.2012 20:20
jaro1980
30
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

Co do zagadek to moim zdaniem nie powinno się umieszczać odpowiedzi bo zagadka przestaje być zagadką ponieważ wejde 10 minut później na GoL od kogoś innego kto wpadł na odpowiedź i zobaczę rozwiązanie ;) Dla mnie to była mega zabawa i liczę na jeszcze. Jedyne co imho jest dopuszczalne to podpowiedzi od autorów zagadki jeśli jest duży problem z rozwiązaniem.

Co do reszty to popieram Goozys-a. Bez zbędnych komentarzy.

Jedna moja prywatna uwaga. Może jestem za stary ale co to za pomysły "zabraniania dziękowania"? Ktoś ma ochotę to dziękuje, ktoś nie to nie dziękuje i już. Chyba, że autor givewaya poprosi aby nie dziękować bo nie chce albo ma jakieś swoje powody to wtedy się wystrzrmujemy. Moim zdaniem "dziękowanie" nawet "bez sensu" nie powinno nikogo boleć bo to przejaw dobrej kultury i poszanowania. Nie ma takiego wymogu z wymogów statystycznych ani administracyjnych więc jeśli ktoś dziękuje to pewnie to robi bo tak czuje, a nie, że jest zmuszany do czegoś. Nie sprowadzajmy życia do zestawu wartości fizycznych - dostałem to dziękuję - nie dostałem to mam w dupie i nie dziękuję - podziękuje jak dostanę. Ja dziękuję jak ktoś mnie wpuści w korku motocyklem, jak mi ktoś pomoże przytrzymać drzwi jak coś niosę i mnie nie boli, żeby podziękować komuś komu chciało się kupić gifta, kliknąć te parę razy abym ja miał chwilę emocji i zabawy. Proszę nie brać tej wypowiedzi personalnie - to tylko takie moje ogólnożyciowe gadanie :)

Mam nadzieję, że grupa się rozhula a ja czekam na gifty zagadki i sam może coś niedługo zapodam. Pozdrówki!

07.03.2012 09:33
Falcao_82
31
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan
Image

Na dobry początek :)

http://www.steamgifts.com/giveaway/CzOVZ

@down
Wszystko jest tak jak powinno :) ------------ >>>>>>>>>>

07.03.2012 09:47
Jami84
32
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak

@up
Invalid giveaway code.

07.03.2012 11:22
😊
33
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul
07.03.2012 12:00
Goozys[DEA]
34
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Strona WWW jest już online!
Dzisiaj umieściłem na serwerze stronę dla naszej grupy. Proszę nie narzekać, bo nie mam czasu posiedzieć nad czymś bardziej rozbudowanym. Efekt tak czy siak wydaje się być całkiem zadowalający. Podstrona "Grupa 100" jeszcze nie jest gotowa. Tu spędzę trochę więcej czasu. Na głównej stronie znajdują się dwie tabele "Czerwone kartki" oraz "Ławka rezerwowych".

Czerwone kartki
Na tej liście będą znajdowały się osoby, których udział w grupie będzie uznawany jako "bycie pijawką" lub też mają zbanowaną opcję wymiany na Steam. Osoba uznana za bycie pijawką otrzyma dwa upomnienia. Trzecie będzie równoznaczne z wykluczeniem z grupy.

Ławka rezerwowych
Na tej liście pojawią się osoby, które będą oczekiwały na zaproszenie do grupy. Lista zacznie funkcjonować w momencie gdy grupa osiągnie maksymalny stan członków czyli 100 osób. Zaproszenia do osób oczekujących będą wysyłane dopiero w momencie gdy ktoś z obecnych członków zostanie usunięty i zwolni się miejsce, bądź ktoś opuści grupę z własnej woli. Stan wolnych miejsc można sprawdzać na profilu Steam naszej grupy.

Strona dostępna jest pod adresem: http://www.amekora.de/golsg/index.html

Na dzień dobry wystawiłem grę The Witcher: Enhanced Edition Director's Cut, której losowanie rozpoczyna się jutro o godzinie 12:00 i będzie trwało 2 tygodnie.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie strony, proszę bardzo. Postaram się w miarę szybko odpowiadać. Strona nie będzie aktualizowana na bieżąco, ale postaram się robić to w miarę często i systematycznie.

*************

Egao
Zaproszenie wysłane. Widzę jednak, że masz zbanowaną opcję wymiany. Można wiedzieć dlaczego?

07.03.2012 12:09
Raistand
35
odpowiedz
Raistand
142
Legend

O... Widzę znowu jakieś zagadki...
Ja normalnie.

http://www.steamgifts.com/giveaway/a3Dm2/the-ball

07.03.2012 12:15
Psycho16
36
odpowiedz
Psycho16
131
Redhead Lover And User
07.03.2012 13:48
37
odpowiedz
Olderon
55
Konsul

Falcao, u mnie też pokazuje się Invalid giveaway code.

07.03.2012 13:54
kluha666
38
odpowiedz
kluha666
141
See you space cowboy

Popatrzcie na obrazek, który wstawił. Otóz link jest "zakodowany". Na obrazku macie czym zakodowany.

07.03.2012 14:04
39
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
Od trefnego Rosjanina kupiłem grę poprzez wymianę (a nie gift jak powinno być). Okazało się, że z kradzionej karty kredytowej i dostałem bana do połowy marca na trade, ale gifty mogę wysyłać.

07.03.2012 14:09
😉
40
odpowiedz
TheBeziko
10
Generał

[31] Podaj dodatkowo język. Próbowałem na 3 różne i nie działa.

07.03.2012 14:23
👍
41
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

Psychonauts:
http://www.steamgifts.com/giveaway/nZxxW/psychonauts

Czas trwania: tydzień :)

07.03.2012 14:30
42
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

@Goozys[DEA]

Skoro miejsce na liście "Czerwona kartka" nie oznacza automatycznego wyrzucenia z grupy, to może jednak powinna to być "Żółta kartka"?

07.03.2012 14:34
Goozys[DEA]
😊
43
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

voodkaPL
Nazwy tych tabel to jeszcze nazwy robocze. Ale faktycznie "Żółte kartki" chyba lepiej by pasowały.

07.03.2012 14:35
44
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
Zdejmiesz mi tą "żółtą kartkę" za tydzień? :P Został mi już tydzień kary ;)

07.03.2012 14:37
Goozys[DEA]
😊
45
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Zdejmę.

07.03.2012 14:44
Falcao_82
46
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

TheBeziko - Obrazek wszystko wyjaśnia. Tak jak trafnie zauważył kluha666 (który rozwiązał zagadkę) końcówka jest zakodowana.

Swoją drogą Goozys kawał dobrej roboty z tą stroną.

07.03.2012 14:55
😜
47
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Zagadka jest elementarna, wszystko macie na obrazku.

07.03.2012 15:21
Goozys[DEA]
😃
48
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Falcao_82
Cieszy mnie, że się podoba.

07.03.2012 15:43
😜
49
odpowiedz
TheBeziko
10
Generał

[46] Chyba nie zrozumiałeś :3

Ja wiem, że jest zakodowana. Wiem nawet jak. Problem, że nie wiem w jakim języku, a próbowałem polski, angielski i łaciński.

07.03.2012 15:51
50
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@TheBeziko
Na obrazku jest wszystko pokazane. Poza tym wpisując odpowiednią frazę w Google będziesz miał stronę, która złamie szyfr ;p

07.03.2012 15:54
Falcao_82
51
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

@TheBeziko: język w tym przypadku nie ma jakiego kolwiek znaczenia. Metoda szyfracji zmienia literki które wam podalem na inne które sa prawidlowe.

Podpowiedz: poczytac w necie o metodach szyfrowania i popatrzec na obrazek. Napewno zapali sie zielone światełko. Powodzenia.

07.03.2012 16:00
52
odpowiedz
TheBeziko
10
Generał

Robiłem wszystko. Wiem co to za szyfr, ile mam się upominać? :D

Dekodowałem nawet pierwszą stronką (2, 3 i 6), ale żaden kod nie pasuje.

Dobra, jakiś inny dekoder znalazłem i wyszło.

07.03.2012 16:55
Goozys[DEA]
53
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend
Image

Nie wiem od jak dawna to jest, być może od dziś, a mianowicie na SteamGifts można utworzyć sygnatury dla swoich Giveaway. Ja już Wasze wykorzystalem i wrzuciłem na stronę grupy. Ładnie się prezentują (screen).

Możecie to znaleźć, po wejściu do wystawionego przez siebie Giveaway i klikając na Forum Signature (New) obok licznika komentarzy. Jak ktoś ma swoją stronę www lub chce na innych forach informować o losowaniu, to komponencik jak znalazł. Mnie osobiście bardzo się spodobało.

07.03.2012 17:06
Falcao_82
54
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Goozys: Na "naszej" stronie jest jakiś błąd, bo jak klikam w te sygnaturki to wyświetla mi że nie może znaleźć strony ?

07.03.2012 17:28
jaro1980
55
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

Zagadka faktycznie dość prosta ale mam nadzieję, że to na rozkręcenie apetytów :)

Goozys - stronka bardzo fajna!

07.03.2012 17:39
56
odpowiedz
zanonimizowany627706
66
Senator
07.03.2012 17:40
kluha666
57
odpowiedz
kluha666
141
See you space cowboy

A ja jakoś tego szyfru rozwiązać nie mogę, wiem, że chodzi o tego pana z monety, próbuje na różnych stronach i cały czas źle. Ehh..

07.03.2012 18:06
Goozys[DEA]
😊
58
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

jaro1980
Cieszę się.

Falcao_82
Dzięki za cynk, już sprawdzam.

[edit] Już naprawione.

kefirek09
Nie mogę wysłać do Ciebie zaproszenia. Mam komunikat, że już takowe otrzymałeś. W grupie Ciebie nie ma, a Giveaway wystawiłeś. Zrób proszę synchronizację na SteamGifts.

07.03.2012 18:20
😁
59
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

kluha666,
skorzystaj z czwartej strony ;)

A sygnatury, podobnie jak lista osób uczestniczących w loterii, są już od wieków

07.03.2012 18:24
Arxel
60
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

Zombie Shooter wygrał Korgan
Jednakże nie widzę go na liście członków..
ok jest.. ale pod inną ksywką.. grr..

A tymczasem 2/7 http://www.steamgifts.com/giveaway/7TxwB/zombie-shooter-2

Goozys ---> No tak, racja.. :)

07.03.2012 18:27
Goozys[DEA]
61
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Arxel
Listę aktywnych użytkowników masz na profilu Steam grupy.
Dla łatwiejszego rozpoznawania poszczególnych osób, na stronie grupy w dziale Grupa 100 będzie lista wszystkich członków wraz z nickami na SteamGifts oraz Steam.

Angrenbor
Może i od wieków. Zasugerowałem się słowem "New" :)

07.03.2012 20:49
👍
62
odpowiedz
zanonimizowany627706
66
Senator

Goozys[DEA] - Done :)

07.03.2012 22:28
Goozys[DEA]
63
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Nadal nie moge wyslac do ciebie zaproszenia. Mam komunikat ze juz otrzymales zaproszenie lub nie chcesz dolaczyc do grupy. Nie mam bladego pojecia o co w tym chodzi. Sprawdz czy nie wisi u ciebie jakies zaproszenie ktorego nie zatwierdziles.

08.03.2012 10:53
64
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Chciałem zaatakować z grubej rury - wystawić od razu te 16 kluczy, ale napotkałem małą przeszkodę - limit czterech jednocześnie.. No trudno, w takim razie będzie partiami:

Na dobry początek:
http://www.steamgifts.com/giveaway/xiZgA/hacker-evolution
http://www.steamgifts.com/giveaway/vjkjD/bunch-of-heroes
http://www.steamgifts.com/giveaway/8FMJx/fortix-2
http://www.steamgifts.com/giveaway/HPqXj/critical-mass

08.03.2012 11:24
65
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

Kurde. Szkoda, że te gifty się powtarzają i większość z nich jest identyczna, bo pochodzi z indiebundle.. :(

08.03.2012 11:36
66
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
Niestety czas na edycję ostatniej wypowiedzi minął mi, tak więc napisze drugiego posta.
Może zamiast:
§3. Zgłaszając chęć dołączenia do grupy zobowiązujesz się do wystawienia Giveaway o dowolnej wartości w przeciągu 24 godzin.
Zrobić:
§3. Zgłaszając chęć dołączenia do grupy zobowiązujesz się do wystawienia Giveaway o dowolnej wartości, nie pochodzącej z różnych Indie Bundle, w przeciągu 24 godzin.

Co Ty na to?

08.03.2012 11:48
67
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Osobiście uważam te gry za warte uwagi i każdy powinien w nie zagrać. Dają o wiele więcej zabawy od niejednej drogiej produkcji. Kupiłem swego czasu sporo kluczy więc mogę się teraz podzielić, nie każdy je ma, a powinien. Osobiście gram tylko w te gry, a mam i klucze do Saints Row czy innych Portali. Czas pokaże co zawędruje tutaj.

Poza tym są też bundle z naprawdę dobrymi produkcjami, jak choćby ten z Trine.

Jak wszystko się ułoży i będzie wiadomo dokładnie o co chodzi, doszlifuje się całość, to i droższe produkcje się pojawią.

Jednak jeśli chodzi o dołączenie, to wrzucanie gry, która można kupić na poczekaniu na Allegro za 1zł nie jest w porządku, ale to już sprawa każdego indywidualnie. Ustalanie minimalnej ceny też nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

08.03.2012 11:52
68
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Sage
Nie chodzi mi tutaj o "gardzenie" grami z bundle (przykładowo The Ball naprawdę fajny). Tylko o fakt, że trafi się:
1. Osoba, która da klucz z indie na wstęp, a sama przez 2 miesiące weźmie udział w lepszych losowaniach i wygra, potem sobie pójdzie.
2. Dołączą Juniorzy, którzy konta SteamGifts zrobią z pomocą swoich znajomych, dostaną się do grupy na kluczach indie, zajmą miejsce na 2 miesiące - w ten sposób wzrasta ich prawdopodobieństwo wygranej.

Staram się po prostu przewidzieć różne możliwości.

Sytuacja, w której ktoś na początek będzie musiał albo coś kupić, albo dać wartościowego gifta dla mnie może wyeliminować na wstępie potencjalnie nieodpowiedzialne osoby zajmujące miejsce i chcące tylko brać, a nie dawać (przypomnijmy, że grupa ma limit 100 osób).

08.03.2012 12:01
Falcao_82
69
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Egao dobrze gada. Trzeba przemyśleć czy za pomocą gry z bundla można sie dostać do grupy.

@down: ja bym tylko przemyślał kwestę bundli na wstęp, potem nie ma co kogo zmuszać do wstawek. 2 miesiące to optymalny termin, nie za długo nie za krotko.

edit: Osoba chętna podaje wszystkie swoje dane tak jak jest do tej pory i grę którą chcę wrzucić na start. Admin podejmuje decyzję co do wstępu w nasze szeregi. Jak by nie patrzeć to "świeżak" powinien chcieć się wkupić w "nasze" łaski.

08.03.2012 12:08
70
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Wiem na co chcesz zwrócić uwagę i muszę przyznać Ci rację. Na 100 osób aktywnych będzie garstka, udzielanie się reszty ograniczone będzie do losowania gry. Tego się nie da uniknąć. Ewentualnie można wprowadzić zasadę, że wygrywający grę, powinien wrzucić inną o jej równowartości, ale to z kolei w pewnym stopniu wykrzywia zasadę giftów - bo skoro muszę wrzucić inną o tej wartości, to lepiej kupić ową grę dla siebie i nie brać udziału w losowaniu.

Edit:
Można również raz za czas zrobić coś takiego - każdy z członków śle jednemu powiedzmy 5zł. Przy założeniach, że grupa ma 100 aktywnych członków daje to około 500zł. Ten kupuje za to gry i wrzuca jako gifty. Każdy kto brał udział w zrzutce może brać udział w losowaniu. Da to szansę wylosowania droższej gry za stosunkowo niewielki koszt.

Lub też, poza giftami, które wrzucamy, ustalmy jakąś kwotę miesięcznego "abonamentu" za bycie w grupie, a za uzyskane z tego pieniądze będzie można robić gifty dla członków.

Praktycznie wykluczy to biernych członków.. Ot, taki szalony pomysł. Jeśli nie uzbiera się setka, to byłbym za lekkim zmniejszeniem..

08.03.2012 12:10
Goozys[DEA]
71
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend
Image

Jestem w trakcie robienia czegoś innego, ale czytam Was, czytam. Kontynuujcie proszę. Najważniejsze kwestie będą oczywiście z wami mówione. Póki co idziecie w dobrym kierunku...

[edit]Sage
Można również raz za czas zrobić coś takiego - każdy z członków śle jednemu powiedzmy 5zł. Przy założeniach, że grupa ma 100 aktywnych członków daje to około 500zł. Ten kupuje za to gry i wrzuca jako gifty. Każdy kto brał udział w zrzutce może brać udział w losowaniu. Da to szansę wylosowania droższej gry za stosunkowo niewielki koszt.

Lub też, poza giftami, które wrzucamy, ustalmy jakąś kwotę miesięcznego "abonamentu" za bycie w grupie, a za uzyskane z tego pieniądze będzie można robić gifty dla członków.

WYKLUCZONE! Ideą grupy są gifty z własnej inicjatywy członków. Zbieranie pieniędzy nie wchodzi w tym układzie w ogóle w grę.

[edit2]
Wstępny wgląd w "Grupa 100" na naszej stronie. Podoba się? Powinno być łatwiej ogarnąć kto jest kto i gdzie :) -->

08.03.2012 12:23
72
odpowiedz
zanonimizowany743499
21
Generał

Też sądzę że gry z bundli nie powinny być wystawiane w celu wstąpienia do grupy. Ja bym nawet był za zmniejszeniem limitu osób

08.03.2012 12:56
Ze wsi
73
odpowiedz
Ze wsi
68
Senator

A ja mam pytanie, bo troszkę nie jestem w temacie. Co to są te indiebundle?

08.03.2012 12:58
Goozys[DEA]
74
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Ze wsi
Akcje, w których można kupić za "grosze" paczuszki zawierające w większości gry Indie.

Przykładowo:
http://www.humblebundle.com/
http://www.indieroyale.com/
http://www.indiegala.com/
http://www.indiegamespack.com/

08.03.2012 14:52
75
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

Jestem nowym członkiem grupy, ale pozwolę sobie wtrącić się do rozmowy. Otóż nie mogę się do końca zgodzić z pomysłem zakazania dawania gier z bundli.

Po pierwsze, to gry jak wszystkie inne, tyle, że kupione w promocji (analogiczna sytuacja: taki Saints Row 2 jest wart 10€, kupić go można było za 2,5€ w DD a nawet da się znaleźć na allegro nowe CDA z tą grą za jakieś 7-8zł, więc znacznie taniej niż jego wartość podstawowa). Kupienie czegoś taniej, po okazyjnej cenie, ale wciąż legalnie to przecież nie zbrodnia.
Po drugie, patrząc na podobne loterie na SG, mimo takiej łatwości dostania tych indyków (niektóre bundle jeszcze trwają, a już giveawaye są), ich popularność jest bardzo duża. Świadczy to o tym, że jednak nie każdy dane gierki już kupił i wcale nie jest to towar, którego niemal nikt nie chce (jak jest np. w przypadku HL2).
Po trzecie, o ile te świeże bundle rzeczywiście mają stosunkowo niską wartość, to starsze pozycje są naprawdę godne uwagi i taki HIB4 czy Frozen Synapse (nie mówiąc już o Voxatronie) powoli zaczynają być steamowymi białymi krukami. Nie widzę powodu, czemu ktoś nie mógłby takiej paczki wystawić.

Rzeczywiście, wystawianie pojedynczych gier z takich bundli na start może prowadzić do pewnego rodzaju nadużyć ("wystawiam Fortixa wartego 2$, a później wygrywam Skyrima i Quake Collection za jakąś stówę") ale nie zapominajmy, że to, jaka gra zostanie rozlosowana to jedynie dobra wola samego wystawiającego. Nie wnikam tu już w ogóle w kwestię zamożności członków grupy, bo to nie moja sprawa, ale wierzę, że każdy daje coś od siebie na miarę swoich możliwości.
A jeśli już koniecznie trzeba ograniczyć ten proceder można wprowadzić zasadę, że bundle na start możliwy jest tylko w formie giftu czy URLa i, w miarę możliwości, z nie trwającej obecnie czy niedawno zakończonej akcji. Pełna paczka jako pojedyncza nagroda od razu zupełnie inaczej się prezentuje. Choć to także koliduje z ideą tych loterii, bo wystawiona gra jest dobrowolnym darem wystawiającego, i niezależnie czy jest to DLC za dolara czy FEAR Collection, ktoś sam z siebie daje innym grę za darmo.

08.03.2012 15:18
76
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Według mnie można zaznaczyć, że przy wstępowaniu do grupy informuje się, jaką grę odda się do losowania, a admin będzie decydował. Same w sobie indyki nie są złe - nie wszyscy kupują wszystkie bundle - ale warto zablokować możliwość giftowania przy wstąpieniu gier dostępnych za dowolną kwotę, od 0,01$, kluczy z czasopism / wycieków itd. Nie wiem, może ustawić próg ceny minimalnej na powiedzmy 5€?

Ewentualnie można wprowadzić zasadę, że wygrywający grę, powinien wrzucić inną o jej równowartości, ale to z kolei w pewnym stopniu wykrzywia zasadę giftów - bo skoro muszę wrzucić inną o tej wartości, to lepiej kupić ową grę dla siebie i nie brać udziału w losowaniu.
Chyba nie chodzi o to, by kogokolwiek zmuszać od wystawiania równowartościowego gifta po wygranej. Wszystko powinno opierać się na dobroduszności, a przy okazji eliminowaniu osób "nie wystarczająco dobrodusznych". ;)

08.03.2012 15:19
Arxel
77
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

Bundle to kwestia sporna i zgadzam się z powyższymi postami.. Taką Mafię II można było dostać za darmo ostatnio na GMG, więc też nie do końca był to gift "z grubej rury".. ;)

08.03.2012 15:29
78
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

voodkaPL, ale co złego jest w kluczach z czasopism? Jeśli mam chociażby to wspominane już przeze mnie SR2 w swojej kolekcji i kupuję takie CDA, gdzie dają klucz do pełnej wersji, to czemu nie mogę dać go komuś innemu?

Pomijam tu sprawę Playa, chociaż i tak te klucze są legalne w takim samym stopniu jak zakupy z ostatniej promocji GMG czy triale IGN.

08.03.2012 16:08
kaszana16
79
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

A ja uważam, że na wejście i tak nie powinny być przyznawane klucze z bundli, bo większość je zwyczajnie na świecie ma. A poza tym jak już dawać, to bundla w całości, a nie po jednym kluczu, bo to już w ogóle jest dla mnie nieporozumieniem.

08.03.2012 16:16
ElMundo.
80
odpowiedz
ElMundo.
64
Mr Lazy

A ja uważam, że na wejście i tak nie powinny być przyznawane klucze z bundli, bo większość je zwyczajnie na świecie ma. A poza tym jak już dawać, to bundla w całości, a nie po jednym kluczu, bo to już w ogóle jest dla mnie nieporozumieniem.

+1

08.03.2012 16:21
81
odpowiedz
zanonimizowany627706
66
Senator

Goozys - spróbujesz jeszcze raz? Już powinno być ok :)

08.03.2012 16:21
82
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

voodkaPL, ale co złego jest w kluczach z czasopism? Jeśli mam chociażby to wspominane już przeze mnie SR2 w swojej kolekcji i kupuję takie CDA, gdzie dają klucz do pełnej wersji, to czemu nie mogę dać go komuś innemu?

Chodzi o to, że można je zdobyć nie do końca uczciwie, bez kupowania czasopisma. Każdy może choćby założyć konto na cd-a.pl i dostawać klucze do gier, mimo że ich nie kupił...

08.03.2012 16:32
Falcao_82
83
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Dlatego tez najrozsadniej by bylo gdyby chetny podawał jaką grę ma zamiar wrzucić na start a admin decydował o przyjeciu. Nasi admini co by nie gadać maja wiedzę i zdrowo rozsądkowe podejscie do tematu.

08.03.2012 16:33
Jami84
84
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak

może na początek każdy musiałby dać grę w postaci Steam Gift ?
to by wyeliminowało wszelkie keye z bundli, różnych innych sklepów i czasopism

08.03.2012 16:46
Goozys[DEA]
85
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Poruszacie bardzo ważne kwestie odnośnie funkcjonowania grupy. Skonsuktuję się w tej sprawie z Jaro. Być może wciągniemy jeszcze jedną osobę na admina, by lepiej utrzymać wszystko w ryzach.

kefirek09
Wysłane. Tym razem poszło bez problemów.

08.03.2012 16:53
86
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

Jak dla mnie to:

Pierwszy gift - wejściowy - dowolna gra nie będąca w żadnym packu, ani taka, którą można wziąć za darmo np. klucze z Playa, CDA(ze strony). Same klucze powinny być dozwolone, bo nie każdy ma możliwość kupna gier w internecie i na przykład kupi w sklepie grę będącą steamworksem i da sam klucz.

Kolejne gifty - już jak kto chce, nie ma sensu robić komuś jakieś problemy wynikające z ceny wystawionej gry czy jej dostępności np. "darmowe" klucze ze stron Playa, CDA, IGN.

08.03.2012 17:01
87
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

No i o to mi właśnie chodziło - gift wejściowy nie może być z żadnego bundla ani z darmowego rozdawania...

Fakt faktem - nie wszyscy mają kartę kredytową albo PayPala (chociaż PayPala łatwo założyć i zasilić), by kupić bezpośrednio poprzez Steam. Można by wtedy też klucze z gier kupionych normalnie w sklepie, powiedzmy do 20zł albo na Allegro (mniej legalne, ale nieczęsto problemy z kluczami są).

08.03.2012 17:15
Arxel
88
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

http://www.steamgifts.com/giveaway/weXMP/inmomentum

mhm.. miałem możliwość wystawienia 3 giveaway-ów, a teraz zmalało do 1.. Jak sądzę to użytkownicy chyba muszą potwierdzić odbiór klucza - więc prosiłbym o tym nie zapomnieć..
Od razu wtedy wystawię więcej żeby szybciej się tego jednak pozbyć ;p

08.03.2012 17:26
89
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Można by wtedy też klucze z gier kupionych normalnie w sklepie, powiedzmy do 20zł albo na Allegro (mniej legalne, ale nieczęsto problemy z kluczami są).

Nie, wszystko, tylko nie klucze z allegro. Jeśli chcecie, kupujcie je dla siebie, ale nie twórzcie giveaway z kluczami z allegro, bo możecie narobić komuś problemów, nawet do straty konta steam włącznie.

08.03.2012 17:39
👍
90
odpowiedz
TheBeziko
10
Generał

[74] Zapomniałeś o:

http://groupees.com/bemine

I polecam kupować paczuszkę. Gry są warte uwagi, a pieniądze wpłacane na nią kiedy dojdą do celu, odblokowują kolejne bonusy.

Jak dojdzie do 100k, ma być coś extra.

EDIT: A jednak za późno już na kupowanie. Tak czy siak polecam obserwować stronkę, bo są też paczki muzyki ;3

08.03.2012 17:40
91
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@voodkaPL
Spoko, ja Psychonauts kupiłem kartą...

08.03.2012 17:43
92
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

TheBeziko
Ty poważnie?

Przecież ten bundle skończył się 3-4 dni temu

08.03.2012 19:18
93
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

Nie rozumiem czemu czepiacie się kluczy z CDA. Wiem, że Play dał ciała, ale klucze Steamowe w CDA są nadrukowywane na płycie - każdy ma swój i tylko swój, nie ma innej możliwości zdobycia klucza niż kupienie czasopisma. Taki SR2 jest grą wartościową (abstrahując od wartości merytorycznej, chodzi mi o cenę zakupu) - 10 Euro na Steamie nie jest mała kwotą. Do momentu kiedy klucz jest legalny guzik powinno interesować pozostałe osoby jakie jest jego źródło. Nieważne czy autor wygrał za darmo (np. na Alien Ware), kupił w promocji -90% za grosze, albo była dołączona do czasopisma. Do czasu kiedy klucz jest legalny nie widzę sensu zabraniać takich aukcji nawet na wejściu. Ktoś oddaje pełnowartościową, zdobytą w legalny sposób grę i koniec kropka. Pomysły ze składkami czy minimalną ceną gry na wejściu do grupy wydają mi się chore, a autorzy tych pomysłów liczą na Skyrima chyba... Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się tym urażony, bo nie taki miałem cel tej wypowiedzi.

Zwracam uwagę na to co zresztą już kilka osób napisało - wstawianie leży w dobrej woli wstawiającego. Jak często to będzie robił, z jakiego źródła będzie czerpał klucze i ile klucze będą warte zależy tylko i wyłącznie od tej osoby. Nikt nie powinien wymuszać na reszcie wstawiania drogich pozycji, nawet jeśli sam takie wstawia (bo jego też nikt do tego nie zmuszał). Osobiście wolę nawet tańsze gry, bo jeśli ktoś ma do wyboru zakup jednej gry za 20$, albo 4 po 5$, to tą pierwszą uszczęśliwi tylko jedną osobę, a w tej drugiej opcji wygrają cztery osoby. A gra tańsza nie oznacza, że jest gorsza.

Nie wiem skąd też pomysł, że gry z bundli ma większość osób. Sam nie mam żadnej, znajomi też nie. Być może stanowimy jakiś wyjątek. Do tego jedną z zasad działania SG jest branie udziału w loteriach w których jesteśmy zainteresowani nagrodą. Wolę bundla rozbitego na kilka kluczy i brać udział tylko w tych losowaniach gdzie faktycznie chciałbym wygrać, a resztę odpuszczać i dać szansę wygrać osobie która będzie chciała w to grać. Jedynym minusem jest cena wejścia. Bundle jako paczki są zazwyczaj dużo tańsze niż suma faktycznych cen gier (chodzi mi o wartość na Steamie/SG, a nie możliwość zakupienia bundla za 1$, bo to jeszcze inna kwestia).

Jeśli już koniecznie chcecie ograniczać gry na wejściu to w ten sam sposób w jaki zabrania to regulamin SG - nie wolno umieszczać kluczy z czasopism (autorzy mieli chyba na myśli przykład Playa, a nie CDA), osobnych kluczy z bundli w czasie trwania ich sprzedaży, etc. Podkreślam, by zabraniać tego najwyżej na wejściu, ale nie ograniczać tego jako możliwość na późniejsze losowania.

Sam nie mam karty, nie cierpię płatności przez internet i rozumiem, że z tego powodu powinienem być wykluczony, bo moje wstawki będą pochodziły tylko z pudełek, ew. jakiś promocji (a w naprawdę skrajnych sytuacjach poprzez zakupy przez pośredników, np. znajomych)?

Oczywiście pomijam tutaj kwestię kluczy z Allegro. Nie jestem przeciw, ale nie jestem też za - jak ktoś chce niech umieszcza losowanie, ale w opisie niech umieści odpowiednią informację. Z resztą nie znam przypadku kiedy ktoś straciłby konto na Steamie z powodu np. kradzionych kluczy. Przykładem może być Dead Island, o którym było kilka tematów na forum SG. Żadna osoba która miała grę aktywowaną nie poniosła żadnych konsekwencji (stracili jedynie tą grę).

08.03.2012 19:28
Jami84
94
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak

z tego co wiem to ze strony CDA wyciekły klucze do Supreme Commandera

@up
ale nie wiesz tego czy po paru takich przypadkach (aktywowania lewych kluczy) w końcu nie stracisz konta

i zgadzam się, że jeśli ktoś wystawia aukcję z kluczami to powinien pisać skąd dany klucz pochodzi

08.03.2012 19:30
😉
95
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

z tego co wiem to ze strony CDA wyciekły klucze do Supreme Commandera

i od Speedball, Dark Messiah.

08.03.2012 19:45
Raistand
96
odpowiedz
Raistand
142
Legend

z tego co wiem to ze strony CDA wyciekły klucze do Supreme Commandera

Trudno wyciekiem nazwać umieszczanie czegoś na oficjalnej stronie i liczenie na uczciwość klientów.

08.03.2012 19:56
97
odpowiedz
klonidyna
11
Legionista

[87] Słabym tłumaczeniem jest to że ktoś nie ma karty lub Paypala żeby kupić na Steamie - można też płacić Paysafecard (sam przetestowałem). Jest pełno punktów w Polsce gdzie można to kupić (lista na stronie firmy, m.in. w kioskach InMedio). Kupuje się to jak doładowanie do telefonu,dostaje się wydruk z PINem o wartości 20, 50, 100 lub 300 PLN który wpisuje się na stronie zakupu w Steamie (po wybraniu rodzaju płatności). Jeżeli gra kosztuje mniej niż warty jest kupon to reszta zostaje na później, można łączyć pieniądze z kilku kuponów, ile nam jeszcze zostało pieniędzy sprawdza się na stronie Paysafecard. Dodatkowym plusem jest to że nie zostawiamy żadnych niebezpiecznych danych finansowych w razie wycieku bazy danych Steam.

08.03.2012 20:00
98
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

Ale co ci przeszkadza cd-key z pudełkowej edycji gry?

08.03.2012 20:02
99
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

@Jami84
Do momentu pierwszej wtopy nie masz się o co martwić, bo nic Ci nie zrobią. Najwyżej jeśli będziesz miał pecha i raz trafisz na trefny klucz to dopiero od tego momentu zaczniesz się martwić o klucze z Allegro.
Z resztą SG ma support Steama, wszystkie loterie są archiwizowane i dane kto klucz dawał i kto go otrzymał są dostępne. Więc jeśli ktoś poniesie konsekwencje to osoba które takie klucze rozprowadza, a nie tak która je otrzymała (tak było właśnie z DI).

O "wyciekach" kluczy nie wiedziałem. Tak czy siak teraz na pewno redakcja się pilnuje (albo raczej jest pilnowana przez jakieś umowy) i więcej kluczy już nie będzie "wyciekać" (przykładem jest właśnie SR2 - każdy ma swój klucz na płytce). Więc nie widzę powodu by robić problemy osobie która chciałaby pozbyć się takiego LEGALNEGO klucza.

Sam padłem ofiarą klucza z Playa (wygrałem RO na SG w momencie kiedy można było taki klucz dostać za darmo). Obstawiam, że wygrany klucz był właśnie z Playa, ale nie sprawdzałem jakie jest jego źródło, bo nawet nie wiem jak to sprawdzić. Ale jakoś nie mam o to żalu, bo sam zachowałem się fair. Nie było też winą redakcji, że liczyła na uczciwość klientów (albo raczej "nie klientów", bo klienci mieli prawo otrzymać po JEDNYM kluczu). W takim wypadku nie można mówić o winie redakcji, a najwyżej o naiwności.

08.03.2012 20:03
kaszana16
100
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

@Lucyfer89, znasz znaczenie słowa "większość"? Ten pomysł stąd, że większość to powyżej 50% osób. Ty może nie masz bundlowych gierek, bo w SteamGifts wszedłeś bardzo niedawno, toteż pewnie o wielu bundlach pewnie nie wiedziałeś. Na wejście i tylko na wejście, moim zdaniem, nie można dawać gierek z bundla, potem "róbta, co chceta".

A poza tym Steam Support nie wchodzi na SG i nie patrzy, kto udostępnia klucz, aby osobę zbanować. Karę ponosi zawsze osoba aktywująca klucz. Spróbuj dostać odpowiedź odpowiedź od supportu Steam, gdzie wszystko im wytłumaczysz - powodzenia!

08.03.2012 20:35
101
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

Sądząc po popularności na SG zarówno bundli jak i osobnych kluczy z paczek śmiem twierdzić, że jednak cała masa ludzi jednak ich nie ma i są nimi zainteresowani (i mało istotne, czy jest to większość czy nie, ważne jest, że tych osób jest dużo). Jeśli już tak Wam to przeszkadza to proponuję, by na wejście można było wstawiać całego bundla (albo ew. podział na klucze, ale z wymogiem wrzucenia wszystkiego na raz).

Na upartego to mogę porównać to do Mafii 2 i oprotestować sens jej losowania. W końcu sam ją mam i do tego ma ją cała masa innych ludzi. To tak ironicznie. :)

A co do blokowania kont na Steamie, to jeśli miałbyś rację, to ludzie którzy trafili np. felerne klucze do DI dostaliby bana. Tak się jednak nie stało - cud?

08.03.2012 21:05
102
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

@Lucyfer, bana nie dostali, ale założę się, że w bazie mają takie maleńkie adnotacje, które kiedyś mogą urosnąć. A kto wie, czy kiedy już urosną do rozmiaru bana, właściciele nie będą mieli na kontach po 200, czy 500 tytułów. Nie wiem, jak ty, ale ja nie chciałbym stracić całej kolekcji tylko dlatego, że ktoś chciał zaoszczędzić kilka złotych.

Powinien być obowiązek informowania nawet o tym, że giveaway jest w formie klucza, wtedy najlepiej z potwierdzeniem źródła (zdjęcie pudła gry, mail z potwierdzeniem zakupu, cokolwiek). Może przesadzam, nie wiem, jak inni, ale ja raczej powstrzymam się od udziału w niejasnych giveaway'ach.

08.03.2012 21:06
👎
103
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Lucyfer89
Zwracam uwagę na to co zresztą już kilka osób napisało - wstawianie leży w dobrej woli wstawiającego. Jak często to będzie robił, z jakiego źródła będzie czerpał klucze i ile klucze będą warte zależy tylko i wyłącznie od tej osoby.

A czy Ty w ogóle zrozumiałeś to co wcześniej napisałem? Rozumiem fakt, że udostępnianie gier zależy od woli ludzi. Ale mi chodziło o osoby, które chcą się dołączyć od grupy za pomocą bundla za 1$, wziąć kilkanaście razy udział w wartościowszych losowaniach, wygrać trochę gierek i olać grupę. Chcę wyeliminować nieodpowiedzialne osoby i pijawki.

08.03.2012 21:17
104
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

Jeśli chodzi o wyciek kluczy w CDA to dotyczyło to steamowego Speedballa i multi Dark Messiaha (ale kto by się samym multikiem przejmował) oraz Sins of the Solar Empire na Impulse. Wydawanie obu kluczy zostało zablokowane, a z SotSE także same klucze (bo Impulse jest platformą wydawcy gry, więc dotyczyło to ich bezpośrednio) Od tamtej pory się już nauczyli. Nie wiem skąd plotka o przecieku SC, bo na stronie są tylko klucze do singla, których nie da się podpiąć. By uzyskać steamowe keye należy zgłosić się do redakcji i wysłać zdjęcie numeru pisma.

08.03.2012 21:20
Jami84
105
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak

@voodkaPL
ja tak samo: kluczy, których sama nie kupiłam raczej bym na tym koncie nie aktywowała bez dowodu zakupu lub zdjęcia pudełka.

Wiem, że "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby", ale za dużo już mam gier, żeby dla jednej nowej ryzykować utratę konta.

@Angrenbor
podobno przez krótki czas dostępne było pobranie kluczy do SC działających na steamie. Chyba w wątku łowców okazji o tym pisali.

08.03.2012 21:23
106
odpowiedz
BPM
69
Konsul

Dziękuje bardzo za The Ship :) Na pewno pogram za niedługo :)

Natomiast Arxel, twój klucz do Zombie Shooter 2 to duplikat :( Nie działa :(

08.03.2012 21:32
Arxel
107
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

BMP ---> :( Nie wiem WTF, ale miałem dwa komplety - jeden, który aktywowałem u siebie i drugi, który mi leżał.. Już osoba, która wygrała ZS1 również dała znać, że klucz zduplikowany.. Wysłałem drugi i również.. Jestem w 99% pewny, że nikomu nie podarowałem drugiej paczki, dlatego troszkę mnie dziwi fakt, że te klucze nie działają..
Podesłałem Ci drugi klucz na maila - pewnie tez nie będzie działał, ale warto spróbować..

Nie wiem czy to błąd po stronie IG (zduplikowanie klucza i wysłanie go do osób, które zakupiły epic IG 2) czy też nie.. :(

Tak więc najprawdopodobniej będę musiał anulować te losowania i przejść do wystawiania kolejnych rzeczy po prostu :(

08.03.2012 21:33
Psycho16
108
odpowiedz
Psycho16
131
Redhead Lover And User

z tymi kluczami to niezly cyrk...
kumpel zdumpowal z 1.5k kluczy do red orchestra...
koniec oT

08.03.2012 21:34
109
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

Jeżeli chcecie to chyba mam do Zombie Shooter 2 gdzieś kod. W razie co łapać na steam.

Do 1 też chyba mam, jw. łapać na steam.

08.03.2012 21:36
Raistand
110
odpowiedz
Raistand
142
Legend

Nie wiem skąd plotka o przecieku SC, bo na stronie są tylko klucze do singla, których nie da się podpiąć. By uzyskać steamowe keye należy zgłosić się do redakcji i wysłać zdjęcie numeru pisma.

Stąd, że po ukazaniu się pisma przez kilka godzin klucze były na stronie.

08.03.2012 22:23
111
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

@Egao
/czytaj do samego końca/
A czy Ty zrozumiałeś co ja staram się przekazać? :) Uczepiliście się tego 1$. Przecież SG bierze pod uwagę wartość z Steama, a ta jest znacznie większa. I to o tej wartości powinniśmy rozmawiać. Równie dobrze ktoś może kupić grę z dużą zniżką (przykład Mafii 2). W takim Wypadku nie jest już to jakiś killer, a jedynie zwykła wstawka. Ba, ktoś może klucz wygrać poza SG i wstawić tutaj i wtedy jego wkład finansowy (tak dosłownie, ile ubyło mu z portfela) w grupę będzie zerowy - i co wtedy? Ustalicie limit wartości gry? Ale limit jej wartości na SG/Steamie czy limit ile faktycznie kosztowała po obniżkach?
Ustalicie na 5$ (wstępne założenie, więcej nie przejdzie, mniej to będziecie krzyczeć że taniocha). Nic nie stoi na przeszkodzie by taka osoba kupiła grę za 5$ a potem przez 2 miesiące była pijawką i się nieźle obłowiła (startując jedynie w losowaniach grupy będzie miała na tyle pkt, by brać udział w każdym, jak będzie miała szczęście to obłowi się w tym czasie nieźle).
Dlatego ustalenie jakiegoś limitu cenowego jest problemem, bo łatwo można przedobrzyć, uczciwe osoby mogą ucierpieć, a "oszust" i tak znajdzie obejście (ktoś wystawi fikcyjne losowanie na 2 tyg, w międzyczasie się obłowi, po 2 tyg wyleci z grupy, a grupa nie zyska na tym nawet bundla - możliwości na cwaniakowanie jest wiele).

Z resztą Wam łatwo ustalać warunki przystąpienia w momencie kiedy sami już w grupie jesteście i Was problem nie dotyczy - weźcie pod uwagę też drugą stronę. :)

A co do kluczy - jeśli są z Allegro to niech pojawia się informacja w opisie (dla tych strasznie upartych - niech autor nawet dorzuca link do aukcji). Co do reszty kluczy to nie widzę problemu i sensu informować. Jeśli pochodzą za 100% legalnego źródła (jakikolwiek sklep czy to internetowy czy zwykły, CDA, konkursy) to w opisie nie musi być żadnego info, bo jeszcze zaczęlibyście rozliczać ludzi którzy wrzucają coś co uzyskali za małą cenę albo i za darmo (ale ciągle LEGALNIE!).
Jeśli kupiłem grę w promocji za 1-2$ (akurat nie mówię teraz o bundlach) gdzie jej właściwa wartość na Steamie jest 5 razy większa, to zwycięzca losowania dostaje i tak grę za te 10$ (i to się powinno liczyć), a nie "zainwestowane" przez autora losowania 2$.

Dla mnie kompromisem tego może być albo wrzucanie bundla w całości, albo możliwość wrzucania bundli/gier z nich tylko po zakończeniu promocji na nie (z resztą wrzucanie osobnych kluczy z bundli na które trwa promocja jest na SG zakazane, inna sprawa, że nikt z takimi losowaniami nic nie robi).

Z jednej strony rozumiem, że nie chcecie w grupie oszustów, ale z drugiej strony możecie zablokować dostęp do grupy naprawdę uczciwym ludziom. Ktoś może wstawić tego nieszczęsnego bundla zakupionego za większą kasę - w takim wypadku rozwiązaniem może być dołączanie skanów/zdjęć rachunków. Tylko czy na serio jest sens wprowadzać taką kontrolę, wszystko sprawdzać i formalizować? Grupa ma chyba charakter rozrywkowy.

Jako podsumowanie - jestem przeciw jakiemuś ograniczaniu gier "na wejście", bo wszelkie ograniczenia zazwyczaj uderzają w tych uczciwych. Jak zabronicie bundli na wejście, to "oszust" wstawi DLC za 1$. Nie tylko cena powinna się liczyć, ale historia konta (czy to ta na forum - większy staż= pewniejsza osoba), czy to na SG (czy umieszczała jakieś losowania wcześniej), itp. Nie spłycajcie wszystkiego do jednego kryterium, a na pewno nie tak pochopnie.

A co do kluczy z CDA - jeśli ktoś wstawi grę która nie była "wyciekiem" to też nie widzę problemu. Niezależnie od tego czy wcześniej wyciekł DM, SC, Speedball.

Nie wiedziałem też, że za zdjęcie okładki redakcja wysyłała Steamowy klucz do SC. Muszę poszukać numeru i się zainteresować, może jeszcze coś im pozostało. Czy za wystawienie w takim wypadku SC groziłby mi lincz?

08.03.2012 22:37
112
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Lucyfer89
Co z tego, że SteamGifts bierze cenę Steamową. Chodzi mi o wejście do grupy i fakt łatwości wejścia, jeśli się kupi taniego bundla.

Sam jestem w grupie od 2 dni i zauważ, że nie dałem bundla, tylko Psychonauts, więc wiem jak jest z drugiej strony. Mimo to jednak byłem w stanie poświęcić te 4,99 EUR dla dobra grupy.

08.03.2012 22:40
Falcao_82
113
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

@Lucyfer89: Nie powinno być problemem dla chętnego aby w aplikacji podał jaką grę chce wstawic na wejscie. Nikomu to w niczym nie ujmuje. Admin przejrzy konto chętnego i podejmie decyzje. Kazdy przypadek nalezy rozpatrywac indywidualnie. Inaczej podchodzic do osoby ktora ma kilka potwierdzonych giveawayów, a inaczej do osoby ktora ma stan zerowy.

08.03.2012 23:17
114
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

"tani bundl" = 1$ wkładu
gra w promocji gdzie większość nawet nie będzie wiedziała, że gra w promocji jest = 1$
gra wygrana w jakimś konkursie poza SG = 0$
gra z czasopisma = 0-2$ (nie wiadomo jak to liczyć)

I teraz pytanie czemu bundl na wejście jest zły, a inna gra w promocji jest dobra? Albo gra z konkursu? Przecież to interesanta nic nie kosztowało! Chyba nie będziecie wymagać na wstępie, by osoba podała też źródło posiadanej gry + dowody?

Innym rozwiązaniem może być to, że bundl, albo inna równie tania gra na wejście = okres próbny po którym trzeba wystawić coś nowego (miesiąc?) i/lub przez jakiś czas nie można brać udziału w bardziej wartościowych losowaniach. Ale takim sposobem będziecie dzielili grupę bogatszych i biedniejszych. Zakazując tanich gier za wejście już dzielicie takie osoby. Ideą SG jest dzielenie się, nie jest powiedziane czym. Każdy dzieli się tym co ma i na ile pozwalają mu finanse. Dla kogoś kupienie gry za 5$ może być dużą barierą i jedynie na co będzie można liczyć od takiej osoby to małe DLC za 1$ raz na 2 miesiące. Takie osoby z miejsca będą wykluczane? To jest chyba sprzeczne z ideą całej zabawy.

Nie rozumiem czemu czepiacie się "łatwości" dołączenia do grupy za pomocą bundla. Ktoś kupi bundla po czym wygra grę za 30$. Ktoś inny odda gry za łączną kwotę 50$ i nie otrzyma w zamian nic. To jest sens działania tego systemu. Opiera się to na szczęściu, ale też na jakiejś niesprawiedliwości która wynika z dobrowolnej dobroczynności. Można mieć mały wkład własny i się nałapać, można być częstym dawcą i w zamian mieć jedynie uścisk dłoni w ramach podziękowania. Ktoś już wcześniej opisał to - jeśli zaczniecie wymagać za wejście wartościowszych pozycji, to dla takiego delikwenta lepiej będzie kupić grę dla siebie niż dla grupy, a to nie o to chyba chodzi?

Nie mówię, że nie macie racji, bo to temat gdzie może dojść do nadużyć i pewnie trzeba to jakoś uregulować "dla dobra grupy", ale trzeba to zrobić ostrożnie i przemyślanie, a nie lecieć na żywioł.

08.03.2012 23:53
Falcao_82
115
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

@Lucyfer89
Nie mówię, że nie macie racji, bo to temat gdzie może dojść do nadużyć i pewnie trzeba to jakoś uregulować "dla dobra grupy", ale trzeba to zrobić ostrożnie i przemyślanie, a nie lecieć na żywioł.

Właśnie dlatego rozmawiamy, a nie wprowadzamy zmian do regulaminu natychmiast. Gry nie biorą sie z nikąd, ktos musi je kupić. Będąc w tej grupie trzeba sie liczyc z tym że można coś dać od siebie a nie otrzymać nic w zamian. Wszystko zalezy od szczęścia, kto tego nie rozumie jest zbedny.

Albo przyjmujemy wszystkich z automatu zgodnie z obowiązującym na dzień dzisiejszy regulaminem albo podchodzimy do tego elastycznie.

09.03.2012 09:38
jaro1980
116
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

Przesłałem Goozys-owi swoje przemyślenia. Dzięki wszystkim za otwartą dyskusję.

Temat pierwszej wstawki powinien być konkretnie zdefiniowany aby nie było niedomówień.

Generalnie chodzi o dobrą zabawę z giftami więc powinno nam zależeć głównie o to aby odsiać od zabawy pijawki, które tanim kosztem chcą się nachapać "gier za darmochę". Moim zdaniem , powinni zostać sami poważni użytkownicy chcący się dzielić swoimi grami a nie osoby nastawione na jakieś "zyski". O to chyba chodziło w zamyśle założycielom Steamgifts od Valve.

Ja brałem udział w ponad 500 losowaniach a wygrałem 2 pierdółki i wcale nie czuję się poszkodowany, że ktoś wygrał Skyrima - ot zabawa nic więcej.

09.03.2012 12:11
Goozys[DEA]
117
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Maila od Jaro juz przestudiowalem i wiemy na czym stoimy. Wszystkie Wasze wypowiedzi zostaly wziete pod uwage, za ktore bardzo Wam dziekujemy. Moje przemyslenia pokryly sie z tymi od Jaro dlatego jestesmy gotowi dzis wprowadzic juz proponowane przez Was zmiany. Mamy nadzieje, ze bedziecie usatysfakcjonowani. Oczywiscie wszelkie dalsze uwagi, propozycje, sugestie oraz zastrzezenia sa mile widziane.

Chce takze podziekowac za Wasz wklad w grupe. Widac, ze reorganizacja grupy okazala sie strzalem w dziesiatke, choc jeszcze troszke jest do zrobienia. Mimo iz grupa z zalozenia ma byc rozrywka, podeszliscie do niej w pelni powaznie, dajac dowod, ze mamy do czynienia z dojrzalymi osobami. Ten fakt niezmiernie cieszy.

Dzis w godzinach miedzy 15 a 17 poinformuje Was o wprowadzonych zmianach.

Pozdrawiam.

09.03.2012 14:45
Goozys[DEA]
118
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

W losowaniu gry Wiedźmin, udział wzięła osoba spoza grupy. Jeżeli ktoś z Was wie kim jest osoba dikamilo, bardzo bym prosił o poinformowanie jej, aby opuściła losowanie. Jeżeli jednak jest ta osoba Wam obca, cóż będę musiał zasięgnąć języka u adminów SteamGifts.

09.03.2012 14:48
119
odpowiedz
pawloki
15
Legend

W losowaniu gry Wiedźmin, udział wzięła osoba spoza grupy.

Powiedź mi jakim cudem?

09.03.2012 14:49
Goozys[DEA]
120
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Usunięcie z grupy Steam to 50% skuteczności tak naprawdę. Póki osoba nie zsynchronizuje na nowo konta SteamGifts, serwis nadal będzie widział ją jako członka grupy niestety. Stąd będzie miała możliwość brania udziału w losowaniach.

09.03.2012 15:02
jaro1980
121
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

A to nie ma wymuszonej synchronizacji co kilka dni?

09.03.2012 15:03
Goozys[DEA]
122
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Ktoś tu wspominał, że takowa istnieje. Ja nie miałem ani razu odkąd jestem na SteamGifts. Już zgłosiłem problem do Supportu.

09.03.2012 15:04
Falcao_82
123
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Prędzej czy później będzie musiała zsynchronizować. Jeżeli nic z tym teraz sie nie da rady zrobić to po prostu jeżeli ona wygra to nie przekazywać i nowy giveaway.

edit: ja wspominałem. Przynajmniej w moim przypadku tak jest. Mam konto steam prywatne, od czasu do czasu steamgift prosi mnie o synchronizację bo nie chce mnie wpuścić. Tylko teraz pytanie czy robi to dlatego że nie jestem publiczny ??

edit2: yes yes yes :) Magica is mine :)

09.03.2012 15:06
Goozys[DEA]
124
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Falcao_82
Tak też jest w opisie. dikamilo najwyraźniej nie wykazał odrobiny chęci by go przeczytać lub uznał, że może mu sie udać.

09.03.2012 16:01
125
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Ktoś tu wspominał, że takowa istnieje. Ja nie miałem ani razu odkąd jestem na SteamGifts. Już zgłosiłem problem do Supportu.
Jeśli masz konto publiczne na steamie, to SG synchronizuje się w tle. Kiedy ostatnio, można sprawdzić tutaj: http://www.steamgifts.com/sync
Prośba synchronizacji pojawia się tylko, jeśli ktoś ma private profil.

09.03.2012 16:04
Falcao_82
126
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

@up: czyli i jemu przeprowadzi sync prędzej czy później.

Potwierdzam otrzymanie Magicy od Czosnka.

09.03.2012 16:51
Goozys[DEA]
127
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Tak, jak wcześniej wspomniałem, prezentuję Wam zaktualizowany §3 Regulaminu. Kwestie ilości miejsc w grupie pozostawiliśmy z Jaro bez zmian i nadal jest to 100. Doszliśmy do wniosku, że prędzej czy później osoby nie wystawiające jakichkolwiek Group Giveaway, zostaną usunięte z grupy. Tak samo nie wzięliśmy pod uwagę zadeklarowania wartości wystawianych gier. §3 Regulaminu raczej tę kwestię wyjaśnia.

Tak więc, jeśli chodzi o gry, które można, a których nie można wystawiać na wejściu do grupy, według Waszych komentarzy i naszych adminowskich przemyśleń, tak oto prezentuje się na chwilę obecną §3 Regulaminu.

Zgłaszając chęć dołączenia do grupy zobowiązujesz się do utworzenia Group Giveaway w przeciągu 24 godzin od momentu zaakceptowania zaproszenia wysłanego przez Administratora grupy. Po upływie tego czasu, przy stwierdzeniu przez Administratorów grupy braku losowania, zostaniesz wykluczony. Wymagane jest podanie źródła pochodzenia klucza.

Dopuszczalne są wyłącznie:
- gry z oferty Steam;
- gry z promocji Steam: Midweek Madness, Daily Deal;
- gry w formie Steam Gift;
- gry w wersjach pudełkowych DRM Free, posiadające jako bonus klucze Steam (np. The Binding of Isaac);
- gry z magazynów komputerowych (CD Action, PLAY, itp);
- kompletne zestawy zakończonych akcji Humble Indie Bundle, Indie Royale;

Zabrania się wystawiania:
- gier, będących integralną częścią zestawów, aktualnie trwających akcji Humble Indie Bundle, Indie Royale;
- gier, których klucze pochodzą z nieznanych źródeł w tym także z Allegro;

Obowiązkowo w swoim zgłoszeniu musisz podać adresy internetowe do swoich profili w serwisach Steam oraz SteamGifts. Profil Steam w momencie zgłoszenia musi posiadać status publiczny, tytułem jawnego wglądu dla Administratorów grupy oraz reszty członków. Po przyjęciu do grupy można z powrotem ustawić status prywatny.

Dla przykładu:
Steam: http://steamcommunity.com/id/goozys/
SteamGifts: http://www.steamgifts.com/user/goozys/

Jak zwykle mile widziane sugestie, propozycje, zastrzeżenia oraz uwagi z Waszej strony.

09.03.2012 16:53
😉
128
odpowiedz
TheBeziko
10
Generał

Tylko, że nie ma wyboru niektórych bundle na stronce, dlatego punkt o wstawianiu pełnej paczki uważam za niezbyt dobry ;3

09.03.2012 16:54
Goozys[DEA]
😊
129
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Dlatego wystawiane będą te dostępne.

Inaczej. Które nie są na SteamGifts? The Be Mine, Indie Games Pack, The Indie Gala?

09.03.2012 17:00
130
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

The Be Mine, Indie Games Pack, The Indie Gala?

Tak, na SG jest tylko Humble Indie Bundle.

09.03.2012 17:02
Goozys[DEA]
131
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Indie Royale też z tego co się orientuję. Tak więc tylko te pozostawiam... :)

09.03.2012 17:10
Jami84
132
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak

co znaczy "gry z oferty Steam" ? to są keye kupione np. na GMG, amazonie itp ?

wydaje mi się, że "gry z promocji Steam: Midweek Madness, Daily Deal; " to i tak "gry w formie Steam Gift;", więc może jakoś połaczyć w jeden punkt
np. gry w formie Steam Gift, w tym również gry z Daily Deal, Midweek Madness itp oraz gry np. z 4-packów

"gry z magazynów komputerowych (CD Action, PLAY, itp)" - czyli na wejście może ktoś dać klucze z wycieków ? Red Orchestra, Supreme Commander itd ?

09.03.2012 17:15
133
odpowiedz
Olderon
55
Konsul

Co do synchro, to ja mam publiczne i mi tam niby się synchronizuje, ale i tak czasem widzę, że mogę brać udział w losowaniu czegoś, co już posiadam. Dopiero, jak ponownie zsynchronizuję, to się nie da. Chyba u mnie ta funkcja jest po prostu skopana.

Co do zmian, to bardzo ciekawe są. Czytam uważne i mi się to nawet podoba :)

09.03.2012 17:20
Goozys[DEA]
134
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Jami84
Gry z oferty Steam, mogą być grami z GMG czy nawet Amazon. Akurat tu rozchodzi się legalność kluczy i możliwość podpięcia ich pod platformę Steam. Jeśli chodzi o gry z CD Action i PLAY, wiadomo jakie klucze wyciekły, stąd wymóg aby podać źródło pochodzenia klucza. Z przyjemnością będę oglądał zawartości ekwipunków potencjalnych członków grupy. Przy następnym jakimkolwiek wycieku będzie głośno w internecie, więc znów będziemy wiedzieli na jakie klucze uważać. Jeśli chodzi o Steam Gift oraz Midweek Madness i Daily Deal, pomyślę jak to zgrabnie połączyć.

09.03.2012 18:23
135
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

Należałoby dodać do fragmentu o publicznym profilu konieczność odznaczenia domyślnie włączonej opcji ukrywania giftów. Co z tego, ze profil jest publiczny, skoro w ekwipunku widać same kupony i itemy z TF2?

09.03.2012 18:46
136
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
- kompletne zestawy zakończonych akcji Humble Indie Bundle, Indie Royale;

Jestem w stanie zaakceptować to, z naciskiem na zakończonych co najmniej miesiąc wcześniej. Chciałbym mieć możliwość wygrania Super Meat Boy :)

09.03.2012 19:04
👍
137
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

@Angrenbor
Ale po co ujawniać ekwipunek? Ktoś może mieć jakieś gify, ale nie musi chcieć się nimi dzielić. Może je mieć ukryte dla innej grupy, dla publicznego SG, na jakieś losowania prywatne na wymianę albo dla znajomych. Moim zdaniem jest to bez sensu i znowu przesadna inwigilacja, bo to jakie ktoś ma gifty to jego prywatna sprawa. Jeśli chce wrzucić na wejściu do grupy jakąś grę w formie gifa, to dla dowodu może umieścić odpowiedni link, gdzie widoczny jest tylko ten gift w ekwipunku, a nie całość. Z resztą nie widzę wymogu by umieszczać dowód z jakiego źródła pochodzi gift.
Takie dowody też będą się mijać z celem, bo chyba nie liczycie, że ktoś będzie Wam wrzucał skany rachunku/czasopisma albo screeny z maili...

Zmiany wprowadzone przez Goozysa/jaro są moim zdaniem dobre i zachowują pewien kompromis. Nie ma popadania w jakieś skrajności.

09.03.2012 19:34
138
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Według mnie dowód posiadania gifta / klucza jest wystarczający, jeśli ktoś strasznie obawia się ujawnienia wnętrza swojego plecaka. ;)

09.03.2012 19:52
139
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

I to jest moim zdaniem błąd samego SG. Dzięki temu nie brakuje baranów wrzucających fake giveawaye bez jakiegokolwiek potwierdzenia jego prawdziwości (a skoro nie piszą, że dają key, oznacza to, że "oferują" gifty). Jeśli ktoś jakąś grę w formie gifta daje to ja chcę mieć wgląd w jego ekwipunek, by osobiście się o tym przekonać. Przecież nie powinien mieć nic do ukrycia, a taka zasada jedynie ułatwiłaby wyłapywanie lewych wstawek jak i być może ograniczyła stado lemingów dziękujących jak boty w każdym takim głosowaniu. A to, że ktoś zobaczy co tam chomikujemy w ekwipunku, nie musi od razu znaczyć, że się będziemy tym dzielić.

Mówisz: link - bardzo mi odpowiada taka forma. Problem w tym, że coś takiego potrafi zrobić może 10% użytkowników Steama (na SG nie spotkałem się z ani jednym takim przypadkiem). I nie chodzi mi wcale o potwierdzanie legalności danego giftu, tylko o potwierdzenie samego jego posiadania. Nic więcej.

09.03.2012 20:12
kaszana16
140
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

Tak, Lucyfer, w przypadku kluczy oczekujemy skanów rachunku/maila. Bo można się nieźle wyłożyć. Np. na MW2 kupionym przecież legalnie, ale w rosyjskim sklepie internetowym.

10.03.2012 08:02
Goozys[DEA]
141
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Na chwile obecna Regulamin pozostaje w aktualnej formie. Jeszcze nad nim troszke popracujemy, ale beda to juz raczej kosmetycze poprawki. Co do wspomnianego przeze mnie wczesniej problemu uczestnictwa w losowaniach osob spoza grupy, w rozmowie z administratorem SG, potwierdzone zostalo, ze Steamgifts robi automatyczny sync raz na 7 dni. Tak wiec w najblizszych dniach w grupie pozostana tylko osoby bedaca aktualnie na liscie profilu Steam.

Jestesmy swiadomi faktu, ze byc moze podawanie zrodla pochodzenia klucza czy tez wglad w ekwipunek, to o jeden krok za daleko, ale to jest wylacznie w trosce o Wasze konta Steam. Lepiej dmuchac na zimne niz sie poparzyc. Ukazanie zawartosci ekwipunku Administratorom grupy nie powinno byc jakims wielkim problemem.

10.03.2012 08:11
marcus alex fenix
142
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Mafię II wygrał Yarecky, klucz poszedł na meila. :)

Tutaj screen dla potwierdzenia legalności gry.
http://imageshack.us/photo/my-images/171/mafia2v.png/

10.03.2012 10:41
jaro1980
143
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

Klucz od Marcusa doszedł - dzięki wielkie za wstawkę a ja się mega cieszę z wygranej :)

10.03.2012 10:56
marcus alex fenix
144
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Nie ma za co, miłej gry! :)

10.03.2012 11:46
kaczor_donald
145
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

Toki Tori
http://www.steamgifts.com/giveaway/8oiQF/toki-tori
wiem że skromnie,ale chwilowo u mnie kiepsko z funduszami.

Co do oddania Cthulhu Saves the World & Breath of Death VII Double Pack-Czekam na odpowiedź na zaproszenie użytkownika Mateusz.

10.03.2012 12:07
Falcao_82
146
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Właśnie zakończył się mój giveway który był w poście [31] - gra inMomentum
Wygrał kolega Juventino23 - klucz wysłany na maila.

Wyjaśnienie: końcówka url zakodowana była szyfrem cezara z przesunięciem 2. Na monecie niejaki Julek Cezar i dwie maszyny szyfrujące.

W losowaniu wzięło udział 4 członków, chociaż z szyfrem poradziło sobie więcej osób.

Link niezaszyfrowany: http://www.steamgifts.com/giveaway/AxMTX

10.03.2012 17:11
Arxel
😊
147
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

Wciąż czekam na odpowiedź gości z IndieGali odnośnie niedziałających kluczy..

W międzyczasie.. Dawniej jako private, którego nikt nie zauważył (jako HiB4+3), teraz już publicznie dla grupy jako dwa osobne klucze.. :)
http://www.steamgifts.com/giveaway/tbw4e/humble-indie-bundle-4
http://www.steamgifts.com/giveaway/u3R1r/humble-indie-bundle-3

10.03.2012 19:45
kaczor_donald
148
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

Czy mogę się dowiedzieć czemu zostałem wyrzucony z grupy?

10.03.2012 21:41
-Egon-
149
odpowiedz
-Egon-
71
Pretorianin

Reaxxion giveaway:
http://www.steamgifts.com/giveaway/W97sH/reaxxion

Wybaczcie krotki czas trwania ale cos sie pokminilo przy wystawianiu (wyraznie dalem wtorek 11:00 AM) ;/

10.03.2012 23:03
jaro1980
150
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

kaczor_donald - myślę, że to jakiś błąd w matrix-ie bo wrzuciłeś wstawkę na przywitanie na starych zasadach więc powinno być wsio ok - jak wysyłam Ci ponownie zaproszenie do grupy to otrzymuję odpowiedź, że " użytkownik dostał już zaproszenie bądź odmawia bycia jej członkiem"

11.03.2012 09:36
Goozys[DEA]
😊
151
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

kaczor_donald
W poscie [7] masz powod usuniecia z grupy. Po prostu zgralismy sie w czasie. Jak najbardziej masz prawo byc w grupie. Sprawdz czy nie masz przypadkiem zaproszenia, ktorego nie zaakceptowales. Stad tez jaro1980 otrzymuje komunikat, ze juz otrzymales zaproszenie lub nie chcesz dolaczyc do grupy.

11.03.2012 10:59
kaczor_donald
152
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

Goozys- w [7] mam poprzedni powód.Teraz zostałem wywalony po raz drugi.Żadnego zaproszenia nie mam.

11.03.2012 11:12
Goozys[DEA]
153
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Nie zostales wyrzucony poraz drugi. Najwyrazniem nastapila synchronizacja Twojego konta na SteamGifts. Mialem taka sama sytuacje z kefirek09, ze nie mozna bylo wyslac do niego ponownego zaproszenia. Moze on podzieli sie z nami rozwiaaniem tego problemu. Z drugiej strony trabilismy o nadchodzacych zmianach przez dobry miesiac. Zapadles w sen zimowy? Teraz musisz uzbroic sie w cierpliwosc az dostaniesz zaproszenie.

11.03.2012 11:29
kaczor_donald
154
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

Spokojnie poczekam,jakoś mi się nie śpieszy :). I tak szczerze to w ogóle zapomniałem o istnieniu serwisu steamgift :). Przypomniałem sobie tydzień temu,ale to tylko i wyłącznie moja wina.

11.03.2012 12:20
155
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Są na pudełkach z grami oznaczenia odnośnie synchronizacji gry ze Steamem? Mógłbym kupić gierki w Empiku czy innym Saturnie i wystawić klucz, tylko nie wiem na co zwracać uwagę.

11.03.2012 12:30
156
odpowiedz
TheBeziko
10
Generał

[155] Głównie patrz czy na pudełku jest napis "Gra do uruchomienia wymaga połączenia z internetem" lub coś podobnego. Druga sprawa to upewnij się gdziekolwiek, czy grę aktywuje się na steamie.

11.03.2012 12:33
157
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul
Image

@Sage
Jest umieszczone z tyłu pudełka. Tutaj na zdjęciu przykładowo ze Skyrima i Black Ops --->

11.03.2012 13:01
158
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
Ban minął na trade. Mogę normalnie się wymieniać. Została tylko informacja, że "Pod nadzorem". Napisałem do Supportu ile się będzie ten status trzymać.

Zdejmiesz mi kartkę? ;p

11.03.2012 13:02
159
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Ok, dzięki. Rozejrzę się za czymś podobnym. Może nie od razu Skyrim, ale coś tam pewnie znajdę.

Edit:
Można wiedzieć z jakiego powodu miałeś ten problem z wymianą? Nie do końca znam politykę Steama.

11.03.2012 14:35
160
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

@Sage, pisał już wcześniej, poszukaj, jeśli ci zależy. :P

Pewnie sporo ludzi już na, ale ja też, więc co się ma marnować... ;)
http://www.steamgifts.com/giveaway/Njzof/portal-2

11.03.2012 16:14
kaczor_donald
161
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

@voodka możesz napisać do kiedy jest szansa na wygraną portala?
EDIT:Cthulhu Saves the World & Breath of Death VII Double Pack wysłane do Mateusz

11.03.2012 16:20
162
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Przez tydzień. ;)

11.03.2012 20:52
jaro1980
163
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

Coraz grubsze wstawki latają na grupie ;)

12.03.2012 00:18
Goozys[DEA]
164
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Kwestia Nr. 1
Właśnie opublikowałem podstronę Grupa 100. Dzięki niej będziecie wiedzieli kto jest kim i gdzie. W jednym miejscu zebrałem wszystkie pseudonimy z serwisów SteamGifts, Steam oraz GOL. Z racji iż nie bardzo chce mi się wertować poprzednie części, niektórzy z Was nie mają pseudonimów z GOLa. Dlatego miło by było, gdybyście pomogli mi te informacje uzupełnić. Oczywiście jeśli gdzieś są jakieś błędy co do poprawności pseudonimów lub błędny ich zapis, proszę śmiało sugerować poprawki. Poza tym, chciałbym abyście w przyszłości informowali mnie poprzez Kontakt na stronie o zmianie pseudonimów na Steam, żeby lista była jak najbardziej aktualna. To chyba tyle...

Grupa 100: http://www.amekora.de/golsg/grupa.html

Kwestia Nr.2
Jak zapewne już zauważyliście, na stronie głównej w chwili obecnej promowane jest moje losowanie gry Wiedźmin. Chciałbym, aby idea Losowania Miesiąca stała się czymś wyjątkowym z wykorzystaniem takich gier, jak na przykład niedawno zakończona Mafia 2 lub trwający Portal 2. Losowanie takie byłoby wystawiane każdego pierwszego dnia miesiąca i trwało dokładnie jeden miesiąc. Oczywiście możecie już zacząć zgłaszać swoje propozycje na Kwiecień (Kontakt na stronie). Z propozycji jakie nadeślecie, pozwolę sobie wybrać tę, która będzie promowana. Ucieszę się niezmiernie, jeśli pomysł się przyjmie.

Życzę miłego korzystania ze strony.

P.S. Uprzedzając pytania, gwiazdka przy avatarze Elusive Cat oznacza, że jest założycielem grupy.

Na koniec miła niespodzianka! Do grupy wrócił pr0gh0st :) Witamy ponownie...

12.03.2012 02:20
Roxon
165
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony

Steam: http://steamcommunity.com/id/roxon/
SteamGifts: http://www.steamgifts.com/user/roxon/

Losowanie utworze zaraz po dołączeniu do grupy.

12.03.2012 08:27
Materdea
166
odpowiedz
Materdea
91
Nowy porządek świata

Kod do SpaceChem (http://www.steamgifts.com/giveaway/7fjUi/spacechem) oddałem w ręce kefirka. Gratki! :)

12.03.2012 09:42
Goozys[DEA]
😊
167
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Odpowiadając na maile.

Kilkanaście osób zapytało mnie o to, jak mają rozumieć §3. Regulaminu. Dlatego spieszę z wyjaśnieniami. Paragraf ten odnosi się tylko i wyłącznie do osób chcących dołączyć do grupy czyli na tzw. wejście do grupy. Z myślą o nich zostały stworzone ograniczenia względem wystawianych gier.

Myślę, że rozwiałem wszelkie wątpliwości co do tego punktu.

Roxon
Sprawdź proszę czy nie masz jakiegoś zaproszenia z Naszej grupy, którego nie zaakceptowałeś. I zrób proszę synchronizację na SteamGifts. Na chwilę obecną mam komunikat, że już otrzymałeś zaproszenie lub nie chcesz dołączyć do grupy. Problem jest na znany, ale chyba tylko kefirek09 zna rozwiązanie :)

12.03.2012 09:52
Slasher11
168
odpowiedz
Slasher11
153
Legend

- gry z oferty Steam;
- gry z promocji Steam: Midweek Madness, Daily Deal;

No tak, przecież gry z promocji Steamowych to nie są gry z ich oferty.

12.03.2012 13:48
Roxon
169
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony

Giizys
Wszystko zrobione, zaproszenia nie ma. Ewentualnie odezwij się do mnie na steam około 21 jak będziesz.

12.03.2012 14:16
Goozys[DEA]
😊
170
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Roxxon
Zaproszenie wysłane.

12.03.2012 14:29
Roxon
171
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony

http://www.steamgifts.com/giveaway/awaj5/freedom-force-freedom-pack

Freedom Force: Freedom Pack :)
W opisie losowania dołączyłem screen ekwipunku steam.

12.03.2012 18:24
172
odpowiedz
zanonimizowany661458
26
Senator
12.03.2012 18:54
Goozys[DEA]
😊
173
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

pr0gh0stpl
Stary dobry pr0gh0st :)

kaczor_donald
Zaproszenie wysłane.

12.03.2012 20:56
kaczor_donald
174
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

Dziękuję za zaproszenie.Może nie długo znowu coś wystawię.

12.03.2012 22:02
kaczor_donald
175
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

Cóż,może nie koniecznie o to mi chodziło ale
HIB 3
http://www.steamgifts.com/giveaway/RcfBK/humble-indie-bundle-3

12.03.2012 22:57
sLaszerek
176
odpowiedz
sLaszerek
50
Centurion

Witam, 3 dni temu zostałem usunięty z grupy z bliżej nieznanego mi powodu. Czy administracja może mi powiedzieć czemu tak się stało?

12.03.2012 23:24
Roxon
177
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony

SLaszerek
A czytałeś może nowe zasady?
http://www.amekora.de/golsg/regulamin.html

§7.
Konsekwentnie wykluczane będą osoby, które w okresie do 2 miesięcy nie wystawią żadnego Group Giveaway o dowolnej wartości, natomiast w tym okresie będą wykazywały wzmożoną aktywność w losowaniach innych członków grupy.

12.03.2012 23:27
178
odpowiedz
zanonimizowany661458
26
Senator

innym słowem, odpadły pijawki :)

12.03.2012 23:45
-Egon-
179
odpowiedz
-Egon-
71
Pretorianin

Posrane limity z tym steamgifts, mam 20 kluczy na 99% nieuzytych a pozwalaja mi tylko 4 wystawic ;/

Zapraszam:
http://www.steamgifts.com/giveaway/fluOp/sideway-new-york

12.03.2012 23:59
180
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

Dzięki Egon za gifta :)

13.03.2012 08:31
Goozys[DEA]
181
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

sLaszerek
Proszę bardzo, post [261]: https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=11777169&N=1

Od miesiąca trąbiliśmy o nadchodzących zmianach w grupie. Skoro przespałeś ten okres, to znaczy, że nie interesowałeś się grupą na tyle, na ile jest to mile widziane. Nie znalazłem także żadnego losowania Twojego autorstwa, tak więc proszę nie pisać, że zostałeś usunięty z bliżej nieznanego Tobie powodu. Jeśli jednak masz jakieś losowanie, które utworzyłeś dla Naszej grupy, podaj proszę do niego adres, a wtedy jak najbardziej znajdzie się dla Ciebie miejsce.

13.03.2012 10:52
sLaszerek
182
odpowiedz
sLaszerek
50
Centurion

Goozys[DEA]

Aha, nie doczytałem w takim razie regulaminu. Proszę o rejoina, do końca tygodnia będzie giveway mojego autorstwa oraz zastosuję się do 7 punktu.

13.03.2012 11:17
Goozys[DEA]
😊
183
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Proszę bardzo. I witam ponownie w grupie.
Z tym, że na utworzenie losowania masz tylko 24 godziny od momentu zaakceptowania zaproszenia. Przeczytaj jeszcze raz Regulamin. Ze zrozumieniem...

13.03.2012 12:56
Roxon
184
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony
13.03.2012 15:14
Ze wsi
👍
185
odpowiedz
Ze wsi
68
Senator

I poraz kolejny HIB 3, jakby ktoś nie miał, łapać:
http://www.steamgifts.com/giveaway/YFxUu/humble-indie-bundle-3

13.03.2012 16:52
186
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae
13.03.2012 21:01
Roxon
😊
187
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony

Dungeons of Dredmor - zakończenie losowania
Klucz został wysłany do krystse. Teraz tylko czekać na potwierdzenie otrzymania gry przez zwycięzce.

13.03.2012 23:23
Ze wsi
👍
188
odpowiedz
Ze wsi
68
Senator

[187] -> Wszystko jest ok, kluczyk działa. Dzięki jeszcze raz.

13.03.2012 23:27
189
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

Kto jeszcze nie śpi, a nie wziął udziału w losowaniu Psychonauts, ma jeszcze 35 minut na dodanie siebie ;p

13.03.2012 23:32
Goozys[DEA]
😈
190
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Ja nie śpię. Czekam z wypiekami na twarzy na zwycięzcę. Może ja, może ja...

13.03.2012 23:37
191
odpowiedz
zanonimizowany661458
26
Senator

Wszystkie klucze wysłane jakieś 3h temu, gratuluje wygranej!

Przypominam również o Red Orchestra :)
http://www.steamgifts.com/giveaway/vGub0/red-orchestra-ostfront-41-45

14.03.2012 00:07
192
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

Psychonauts leci do... Psycho16, którego nie ma od dobrych kilku dni...

Ile jakaś osoba ma czasu na odbiór gift'a?

14.03.2012 00:08
Goozys[DEA]
193
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Tydzień.

14.03.2012 00:10
194
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

OK. Tak więc wysłałem mu zaproszenie do Friendsów i czekam na odpowiedź.

14.03.2012 00:23
Roxon
😊
195
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony

Mi tam jakoś Psychonauts niezbyt przypadł do gustu po samych screenach, tak więc nie brałem udziału w losowaniu :)

A co do moich planowanych Giveaway to w zapasie mam:
- Humble Bundle 3
- Humble Bundle 4
- Critical Mass
- Fortix 2
- Bunch Of Heroes
- Hacker Evolution

14.03.2012 00:30
sLaszerek
196
odpowiedz
sLaszerek
50
Centurion
14.03.2012 12:39
Roxon
197
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony

Tak zapytam... ktoś byłby chętny na klucze do DESURY z Humble Bundle? Pytam ponieważ dysponuję dziesięcioma kluczami, a nie będę wystawiać tego jak się okaże że nie będzie chętnych :)
1 - Humble Frozenbyte Bundle
1 - Humble Introversion Bundle
8 - Humble Frozen Synapse Bundle

Edit:
Oczywiście jak będzie jedna osoba to wyślę normalnie :) Zwyczajnie chcę się pozbyć tego.

14.03.2012 15:18
198
odpowiedz
Angrenbor
92
PC Gaming Master Race

Ja bym się chętnie zaopiekował Frozen Synapse i Frozenbyte, jeśli nie miałbyś nic przeciwko :)

14.03.2012 16:28
199
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

OK. Psycho pojawił się na Steamie i wysłałem Gift.

@Psycho
Jak odbierzesz Gifta, to na stronie SteamGifts zaznacz, że odebrałeś.

@Goozys[DEA]
Co sądzisz o pomyśle o dodatkowym punkcie w regulaminie, mówiącym o tym, że osoba, która wygra grę poprzez nasze losowania musi dodać ją do swoich gier, w przeciwnym razie zostanie usunięta z grupy. Ma to na celu dalszy obrót grami wygranymi - jako trade z innymi (spoza grupy) osobami, bądź też wystawienie tej gry później w giveaway, jako przejaw aktywności w grupie.

14.03.2012 16:33
kaszana16
200
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

@Roxon, ech... czyli wszystkie z bundli. Dobre bundle nie są złe, ale ostatnio same losowania bundlowych gier są :P

Up, właśnie tak zrobił Pawlo03, który wygrał ode mnie Zombie Drivera. Zdobył go, a potem dał na nowego giveawaya... Ale nie żebym narzekał.

14.03.2012 16:41
201
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Regulamin SG jasno mówi, że nie można ponownie wystawiać wygranych giftów, więc można po prostu dopisać, że osoby nie przestrzegające tego regulaminu będą usuwane z grupy.

14.03.2012 16:44
202
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@voodkaPL
Chyba jestem ślepy, bo ja nic takiego nie widzę w Regulaminie na górze.

14.03.2012 17:57
😜
203
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Mówię o regulaminie na steamgifts.com.

14.03.2012 17:59
204
odpowiedz
Chibi
20
Pretorianin

Jako że znalazłem 2 klucze postanowiłem je tutaj wystawić :)
Frozen przeleżał trochę w notatniku ale na 99% będzie działał bo nikomu go nie podawałem , chociaż różnie to bywa ;/
http://www.steamgifts.com/giveaway/bK8J4/frozen-synapse
http://www.steamgifts.com/giveaway/lkVgI/humble-indie-bundle-3

Powodzenia! :)

[164] Goozys wspominałeś o idei losowania miesiąca a ja wpadłem na taki pomysł który można by w sumie było obgadać. Bo jeżeli rzeczywiście miałoby powstać coś takiego to może raz w miesiącu robilibyśmy małą zrzutkę po 1zł na naprawdę porządną grę ? Jest już w grupie sporo aktywnych osób więc jak każdy podzieliłby się taką złotówką to losowania byłyby naprawdę zacne. Co Ty oraz reszta na to?

14.03.2012 18:21
Psycho16
205
odpowiedz
Psycho16
131
Redhead Lover And User

dziekuje za psychonauts !! 1 wygrana ! i najlepsza !
Juz wszystko robie ;)
Jeszcze raz dzieki !
=edit=
nie bylo mnie pare dni , gdyz jak sie okazalo - chcieli mnie skreslic na uczelni i musialem walczyc :D tzn. dalej musze

14.03.2012 18:24
206
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

@Chibi - myślę, że to nie przejdzie. Nawet jeśli sam pomysł zrzutki byłby przyjęty, to nie wszyscy zrzucą się dobrowolnie. A jak wtedy potraktować tych, którzy się nie zrzucili? Przecież, skoro to ma być losowanie miesiąca, to wszyscy powinni mieć do niego dostęp. Ale, jak to, JA mam kupować komuś grę? ;)

14.03.2012 18:27
Falcao_82
207
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

[204] Chibi jeżeli chodzi o mnie to jestem jak najbardziej na tak, ale podejrzewam że to nie przejdzie. Trudno będzie ogarnąć żeby wszyscy wpłacili kase. Na samym początku, w pradawnych dziejach nagytow próbował zbierać kasę za pomocą wypełniania jakiś ankiet ale chyba nie zabardzo zdało to egzamin.

edit: voodkaPL był szybszy :)

14.03.2012 18:28
208
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

@Roxon
Jestem zainteresowany Humble Frozenbyte Bundle i Humble Introversion Bundle.

14.03.2012 18:32
Goozys[DEA]
209
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Bardzo proszę informować mnie lub Jaro o każdej zaistniałej sytuacji, gdy zwycięzca losowania wystawi wygraną grę jako swój Giveaway!

Nie ujmowałem tego w regulaminie naszej grupy, bo to jest zawarte w regulaminie SteamGifts, ale widzę, że jednak będzie trzeba wprowadzić stosowny paragraf. Od tej chwili takie zachowanie będzie traktowane jako naruszenie regulaminu, a tym samym osoby, które tego się dopuszczą, zostaną wpisane na listę "Czerwone kartki"!

Jeśli chodzi o zrzutkę pieniędzy, ja mówię stanowczo NIE. Idea Losowania Miesiąca, w moim zamyśle ma być indywidualną inicjatywą członków grupy. Z nadesłanych propozycji wybiorę po prostu tą najlepszą.

14.03.2012 19:19
Roxon
210
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony

http://steamcommunity.com/id/roxon/
No to odzywajcie się do mnie na steam ws tych kluczy do DESURY z Humble Bundle.
Kto pierwszy ten lepszy :)

14.03.2012 20:09
Roxon
211
odpowiedz
Roxon
34
Wiecznie Znudzony
14.03.2012 20:16
kaszana16
212
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

Potwierdzam - otrzymałem. A co do mojego losowania Zombie Driver wygrał je Pawlo03, po czym zrobił własny giveaway z tą grą.

15.03.2012 00:03
yakuz
213
odpowiedz
yakuz
111
YUM YUM

co prawda, niedawno wygralem wlasnie klucz do tej gry, ale teraz wpadly mi w rece kolejne (kto nie wierzy moze sprawdzic ze tamten mam na koncie juz;)),

http://www.steamgifts.com/giveaway/8Mmby/hacker-evolution

EDIT: dobra pokickalem cos, tu bedzie jeden klucz, a drugi wystawie jutro. dobranoc.

15.03.2012 00:22
Arxel
214
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

Eh.. Mam już dość użerania się z gośćmi z IndieGali.. Końcem końców dali mi nowe klucze do Zembie Shooter 1, Zombie Shooter 2 i inMomentum.
Nie pamiętam kto już otrzymał od kogoś innego klucz do ZS, dlatego prosiłbym o przypomnienie się o ile to możliwe oraz co zrobić w takiej sytuacji - komu dać klucz? :)

inMomentum już Zajac dostał via steam, ale jeśli go nie odczytałeś to daj znać, podeślę go via mail.

15.03.2012 10:51
Goozys[DEA]
215
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

W regulaminie pojawil sie stosowny paragraf odnosnie ponownego wystawiania wygranych gier jako swoich losowan. W zwiazku z tym jeszcze raz prosze, by informowac Jaro lub mnie, jesli zauwazycie tego typu zachowania wsrod czlonkow grupy. Zglaszajcie wszystkich bez wyjatkow!

15.03.2012 11:06
yakuz
216
odpowiedz
yakuz
111
YUM YUM

http://www.steamgifts.com/giveaway/zgiVN/roboblitz

ps. tamtego hackera wystawie jak sie 1 skonczy.:p

15.03.2012 13:28
😍
217
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
Ja bym proponował dodać mimo wszystko jeszcze adnotację, że wygrany gift musi zostać dodany do listy gier zwycięzcy. Regulamin zabrania ponownego wystawiania, ale co z handlem.

Przykładowo:
Wygrywam grę, nie dodaję sobie jej, tylko zostawiam w postaci gifta, po czym wymienię na forum steampowered.com za coś innego, czerwonej kartki, ani wyrzucenia nie mogę od Was dostać, bo nie ma w regulaminie tego.

Moim zdaniem punkt taki również powinien się znaleźć.

15.03.2012 13:47
Falcao_82
218
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Egao - a co w sytuacji jeżeli ktoś ma dwa konta steam i chcę dodać wygraną grę do drugiego?

15.03.2012 13:54
219
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Falcao_82
A po co komu dwa konta Steam? Mi wystarczy jedno.

15.03.2012 13:56
Jami84
220
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak

z tego co wiem to jak ktoś ma daną grę to nie może nawet wziąć udziału w losowaniu

15.03.2012 14:00
221
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Jami84
Zgadza się. Nie może.
Ale ja tu mówię o sytuacji, gdy ktoś nie ma danej gry, nie chce w nią pograć, ale bierze udział w losowaniu, by potem móc gdzieś ją przehandlować.

15.03.2012 14:44
222
odpowiedz
oskar6454
86
Konsul

Dzięki za kluczę Arxelowi i pr0gh0st
a i przepraszam za brak aktywności ale egzaminy i nowe gry (mass effect 3,skyrim,golden sun GBAa)

15.03.2012 15:49
kaszana16
223
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

@Falcao_82 ma rację - polać mu!

15.03.2012 15:53
nagytow
224
odpowiedz
nagytow
146
Firestarter

[218] Falcao_82
Egao - a co w sytuacji jeżeli ktoś ma dwa konta steam i chcę dodać wygraną grę do drugiego?
Za to jest automatyczny ban w przypadku wykrycia przez administracje. Jesli wystawiajacy swiadomie wyslal gre na inne konto tez dostaje bana.

15.03.2012 16:03
225
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@nagytow
Ban gdzie? Tutaj? Nie widzę tego w regulaminie. A Steam zezwala na multi-konta.

@kaszana16
Za co mu polać? Za kombinowanie? Może sam bierzesz udział w losowaniach, a potem handlujesz giftami?

15.03.2012 16:03
nagytow
226
odpowiedz
nagytow
146
Firestarter

Steamgifts nie pozwala na multikonta.

15.03.2012 16:54
Falcao_82
227
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Ale ja nie mam dwóch kont na steamgift tylko na steam.

Wygrywam grę na steamgift gdzie mam tylko jedne konto. Ktoś przekazuje mi grę czy to w postaci gifta czy też klucza. Aktywują ją na drugim koncie steam. Czy to karalne ?? Pytam poważnie bo nie wiem. Oczywiscie gre przekazuje mi na konto aktywne na steamgift.

15.03.2012 17:03
😍
228
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Falcao_82
Dla mnie powinieneś natychmiast wylecieć za coś takiego z GOL SteamGifts.

Powinno być jedno konto SteamGifts, z którego będą szły wygrane gry na jedno konto Steam i nie będzie można przesyłać tej gry dalej.

Bo co? Powiesz "wysłałem sobie na drugie konto", a w rzeczywistości puścisz gdzieś na handel. Dlatego jestem za tym, że jeżeli osoba wygra grę w losowaniu musi dodać ją do swojego konta Steam, tego samego co jest w SteamGifts. Bez wyjątków.

Ideą SteamGifts jest możliwość dania innej osobie gry, której nie ma, by mogła w nią zagrać, a nie by po otrzymaniu tej gry dalej handlowała nią.

Dlatego tak bardzo trzymałem się tego, trzymam się i będę stał za tym.

15.03.2012 17:31
Falcao_82
229
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Po 1. Zadałem pytanie i czekam na odpowiedź admina grupy. Ja nie mam problemu mogę dodać wygraną grę do konta ktore mam na steamgift. W koncu oba konta są moje.

Po 2. Egao na szczęście nie jestes adminem grupy i nie ty decydujesz o usuwaniu członków. Jestes w goracej wodzie kąpany, dzialasz pod wplywem emocji.

ps. zeby byla jasnosc, nigdy nie shandlowalen gry ktora wygralem.

15.03.2012 17:34
kaszana16
👎
230
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

Za co mu polać? Za kombinowanie? Może sam bierzesz udział w losowaniach, a potem handlujesz giftami?

@Egao, a pewnie, że handluję grami. Tyle, że nie tymi wygranymi na SteamGifts. Wszystkie gry, które wygrałem mam na swoim koncie. Ale co jeśli mam dwa konta na Steamie? I wolę dodać do tego drugiego, bo np. boje się zbanowania głównego, gdyż obawiam się kluczy? A grozi mi utrata ponad 200 gier.

A po co komu dwa konta Steam? Mi wystarczy jedno.

Tu zacytuję pewną babcię z filmiku na YT: "Marihunaen? Zalegalizować? W żadnym wypadku. A komu to potrzebne?"
To, że Tobie wystarcza jedno nie oznacza, że w przypadku innych jest tak samo.

I na koniec, bardzo Cię proszę, nie kozacz, bo jesteś tu od 4 dni, podczas gdy ja siedzę od 5 miesięcy. Nie uważam się z tego powodu za lepszego, ale twierdzę, że Ty nie powinieneś być "najmądrzejszy" w tej grupie. Zawsze bierz pod uwagę cudzy punkt widzenia.

EDIT: Dodatkowo a propos mojego pierwszego wywodu pragnę dodać, iż to Ty masz w statusie handlu na Steam: "Pod nadzorem"... Hipokryta...

15.03.2012 17:50
231
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Falcao_82
Nie powiedziałem, że Ty handlowałeś. Ja chcę taką ewentualność i dziurę w regulaminie załatać. Studiuję informatykę i uważam, że wszystkie dziury dające ludziom "pole do popisu" (w złym tego słowa znaczeniu) koniecznie trzeba łatać, zanim je wykorzystają, a my będziemy przez to cierpieć. Nie chcę by jakakolwiek gra, którą wystawię trafiła w ręce handlarza, który pójdzie na TF2Outpost albo forum Steam do działu trade i będzie chciał ją wymienić.

@kaszana16
@Egao, a pewnie, że handluję grami. Tyle, że nie tymi wygranymi na SteamGifts. Wszystkie gry, które wygrałem mam na swoim koncie. Ale co jeśli mam dwa konta na Steamie? I wolę dodać do tego drugiego, bo np. boje się zbanowania głównego, gdyż obawiam się kluczy? A grozi mi utrata ponad 200 gier.

Tym co napisałeś ewidentnie pokazujesz, iż działasz w jakiś sposób niezgodny z regulaminem Steam albo SteamGifts. Steam nie może Cię zbanować, jeśli klucze pochodzą z zaufanego źródła. Ponadto jeśli dokładnie opiszesz sytuację w jaki sposób wszedłeś w posiadanie danego Gifta (który mógłby zostać nabyty w sposób niezgodny z prawem) i to nie było z Twojej winy oraz pokażesz swoje dowody na swoją obronę to Steam nie ma prawa Cię zbanować. Tym bardziej w sytuacji, gdy przykładowo konto mogłoby zostać ukradzione/shackowane. Okazujesz część dowodów zakupu gier, że konto rzeczywiście należy do Ciebie, a nie do kogo innego i je odzyskujesz.

Jednak nie, Ty wolisz działać w sposób jak zakładam nielegalny i kombinować z grami.

I na koniec, bardzo Cię proszę, nie kozacz, bo jesteś tu od 4 dni, podczas gdy ja siedzę od 5 miesięcy. Nie uważam się z tego powodu za lepszego, ale twierdzę, że Ty nie powinieneś być "najmądrzejszy" w tej grupie. Zawsze bierz pod uwagę cudzy punkt widzenia.

Biorę inny punkt widzenia. Punkt widzenia handlarza, bo tak można taką osobę nazwać w tym wypadku. A jeśli chodzi o to całe "kozaczenie", to wpierw dorośnij gówniarzu i poznaj życie, a dopiero potem cokolwiek mów. Oszczędzisz sobie śmiechu ze strony innych ludzi. Posłuchaj rady starszej od siebie osoby.

15.03.2012 17:56
232
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Jak chcesz dodać grę do drugiego konta, to weź udział w losowaniu używając tego właśnie profilu. Sama możliwość aktywowania gry na drugim koncie daje szanse do oszukiwania.

15.03.2012 17:56
kaszana16
233
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

Przepraszam bardzo, ale ewidentnie zauważam, że kolega Egao mnie obraża. Nie będę komentował tego, co napisał, bo to nie ten wątek, nie ten czas, nie to miejsce i zdecydowanie nie mój poziom. A co do tłumaczenia czegokolwiek Steamowi, to spróbuj uzyskać odpowiedź od Steam Support w tej sprawie... Ja się raz już kiedyś przejechałem na tym, że dodałem klucz, który był legalny, ale z ruskiego sklepu (CoD: MW2). Napisałem do Steamu, ale ten od wielu wielu miesięcy milczy, a przecież mam skan zakupu! Dlatego kody wolę aktywować na drugim koncie.

I proszę Cię nie mów mi nic o życiu... Jesteś, jak sam zauważyłeś, dopiero studentem, a zatem zapewne nie przeżyłeś jeszcze nawet połowy swojego ziemskiego pobytu. To trochę za mało, by oceniać kogokolwiek.

@voodka, a jak bym okazał dowód, że aktywowałem na drugim swoim koncie? Bo z kolei niesprawiedliwym jest, żeby jedna osoba miała dwa konta steamgifts przypisane do grupy GOLSG.

15.03.2012 18:10
Falcao_82
234
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

voodkaPL

Jak chcesz dodać grę do drugiego konta, to weź udział w losowaniu używając tego właśnie profilu. Sama możliwość aktywowania gry na drugim koncie daje szanse do oszukiwania.

Nie wezmę udziału w losowaniu za pomocą drugiego konta gdyż posiadanie kilku kont w serwisie steamgift jest surowo zabronione.

Jezeli chodzi o mnie to nic mnie nie obchodzi co nowy właściciel zrobi z grą (poza ponownym wystawianiem gry jako swoj gift, to jest wykluczone)
Moze jeszcze dopiszmy do regulaminu obowiazek zagrania konkretnej liczby godzin w daną grę. Bez sensu.

15.03.2012 18:46
Goozys[DEA]
235
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Panowie! Bez nerwów proszę.

Egao
Wygrywam grę, nie dodaję sobie jej, tylko zostawiam w postaci gifta, po czym wymienię na forum steampowered.com za coś innego, czerwonej kartki, ani wyrzucenia nie mogę od Was dostać, bo nie ma w regulaminie tego.

Dlatego bardzo istotnym jest to, aby gry wysyłać zwycięzcom jako Gift. Żadnym systemem wymiany. Wchodząc w profil zwycięzcy na SteamGifts, macie wgląd w jego profil na Steam. Z tego co wiem, gdy wysyła się Gift poprzez Steam, nie ma możliwości pozostawienia go sobie na później. Albo? Jeżeli coś w tej kwestii się zmieniło, to proszę wyprowadź mnie z błędu.

Falcao_82
A co w sytuacji jeżeli ktoś ma dwa konta steam i chcę dodać wygraną grę do drugiego?

Regulamin SteamGifts zabrania korzystania z multikont. O tym już wspomniał nagytow.

Wygrywam grę na steamgift gdzie mam tylko jedne konto. Ktoś przekazuje mi grę czy to w postaci gifta czy też klucza. Aktywują ją na drugim koncie steam. Czy to karalne ?? Pytam poważnie bo nie wiem. Oczywiscie gre przekazuje mi na konto aktywne na steamgifts.

Według regulaminu SteamGifts, tak. Wygrana grę jeśli już chcesz aktywować, to wyłącznie na koncie, które jest podpięte do SteamGifts.

Nie wezmę udziału w losowaniu za pomocą drugiego konta gdyż posiadanie kilku kont w serwisie steamgift jest surowo zabronione.

I po sprawie.

[edit]
Usunalem moja wypowiedz skierowana do voodkaPL. Zle ja zinterpretowalem.

15.03.2012 18:47
jaro1980
236
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

Administratorzy czujnie śledzą dyskusję ;)

Generalnie jeśli o mnie chodzi to czy ktoś wygraną wstawkę aktywuje na swoim jednym czy drugim koncie, czy koncie siostry, mnie nie obchodzi oby jej nie wystawił jako swojej. Mam jakąś głupią wiarę w ludzi, że jak coś wygrają to się z tego cieszą i będą mogli sobie pograć :) No ale jakby próbował przehandlować to już nie byłoby fajne i uczciwe. Trzeba na spokojnie się zastanowić jak nie dopuścić do handlowania wygranymi a jednocześnie nie zabraniać i karać bez sensu jeśli ktoś nie ma złych zamiarów. Na pewno uda się wypracować jakieś sensowne porozumienie.

[EDIT] Właśnie uprzedził mnie Goozys i jeśli w regulaminie steamgifts jest napisane, że wygraną trzeba aktywować na koncie podpiętym do SG to chyba mamy jasną sprawę.

15.03.2012 19:07
Goozys[DEA]
237
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Jeszcze kedno. Rozwodzicie sie nad oczywista sprawa, ktora jest klarownie wyjasniona w regulaminie SteamGifts. Tak, tam, a nie tu na GOLu. Nasz GOLowy regulamin jest wylacznie dla nas, aby w dodatkowych aspektach zabawy wesprzec regulamin SteamGifts. Nie sugerujcie sie tym, ze skoro czegos nie ma w regulaminie GOLSG, to juz mozecie olac co ustalone jest na SteamGifts. W calej tej zabawie podlegacie w pierwszej kolejnosci pod regulamin SteamGifts, a dopiero pod ten nasz. Jesli ktos ma zamiar zaczac kombinowac, to najlepiej jak juz teraz opusci grupe. Nikogo nie trzymamy na sile.

15.03.2012 19:13
Arxel
238
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

Goozys ---> Niestety już się da zachować gift we własnym ekwipunku :(

15.03.2012 19:23
👎
239
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
Da się. Po otrzymaniu Giftu są takie możliwości:
1. Akceptuj Gift:
a) dodaj do biblioteki gier
b) dodaj do swoich giftów na później
2. Odrzuć Gift.

Dlatego tak nalegam, by było coś takiego u nas jasno i klarownie napisane, że wygrywający musi zaakceptować gift i dodać do swojej biblioteki gier.

@kaszana16
Mimo tego, że jestem tylko/aż studentem, to w swoim wieku zachowuje się znacznie dojrzalej i problemy rozwiązuje w dojrzalszy sposób, niż większość osób w moim wieku, a tym bardziej takich dzieci jak Ty.

I po raz kolejny pokazujesz swoją głupotę. Kupiłeś grę z rosyjskiego sklepu, a więc jesteś sam sobie winien. Nie masz nic na swoją obronę. Inną sprawą by było, gdybyś wygrał grę na SteamGifts, a potem byś miał takie problemy. Jestem pewien, że Steam inaczej rozwiązałby sprawę. Dla mnie jesteś zbyt prymitywną istotą, bym tracił czas na Ciebie, tak więc od tej chwili całkowicie ignoruje Twoje bezsensowne i bezpodstawne teksty oraz tym samym nie będę odpowiadał na żadne pierdoły, które będziesz pisał.

15.03.2012 19:23
Goozys[DEA]
240
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Arxel, Egao
No to nieładnie. Szkoda...

15.03.2012 19:35
Falcao_82
241
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Egao - no to dałeś ognia. Bez urazy ale dorosli sie nie obrażają.

Goozys - dzieki za konkretną odpowiedz.

Czyli trzeba dodawca gry do konta steam ktore mamy na steamgift.

edit: [243] skończmy te sprzeczki bo one do niczego dobrego nieprowadzą.

15.03.2012 19:39
kaszana16
242
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

@Goozys, może mi wytłumaczyć czemu Egao mnie obraża? Gówniarz, prymitywna istota i dzieciak... To tylko pierwsze z brzegu przykłady obrażania mnie. Za takie coś prędzej powinno się wylatywać z grupy niż za dodanie gry do drugiego konta (a propos drugich kont, okej, jeśli regulamin tego zabrania - no problem).

Dla Twojej informacji, @Egao nie jestem żadnym gimbusem, jak się Tobie może wydawać, a pomimo mojego poprzedniego postu, w którym prosiłem, byś zaprzestał obrażania mnie, dalej to robisz... Jak widać pomimo swojego wieku, zachowujesz się niepoważnie i nie po bratersku. Ale co ja tam mogę wiedzieć, w końcu tak prymitywne osoby jak ja obrzucasz pogardą...

15.03.2012 19:49
😐
243
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Falcao_82
Odróżnij obrażanie się od powstrzymywania się od bezsensownej dyskusji z użytkownikiem, który i tak będzie wiedział swoje...

15.03.2012 20:06
244
odpowiedz
asdnwhejvbce
1
Junior
15.03.2012 20:08
kaszana16
245
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

@up, a zobowiązujesz się do wystawienia jakiejś gry w ciągu 24h? Jeśli tak, to co to za gra?

15.03.2012 20:15
246
odpowiedz
zanonimizowany743499
21
Generał

@up Ja był go zignorował, to Junior który nawet nigdy nic nie napisał

15.03.2012 20:19
nagytow
247
odpowiedz
nagytow
146
Firestarter

Widze, ze niektorzy nie rozumieja, takze wyjasnie:

1. Na Steamgifts mozesz miec tylko jedno konto, nawet jesli masz kilka kont Steam.
2. Wygrane gry nalezy dodac do konta podpietego pod Steamgifts w ciagu 7 dni. Kazda inna akcja to ryzyko bana.

Jest to dokladnie napisane w regulaminie Steamgifts: http://www.steamgifts.com/forum/91wob/faq-and-guidelines

The submitter and winner(s) of the giveaway have seven days to complete the gifting process. This includes the activation of the gift on the Steam account of the winner.

Zapytalem tez moda i potwierdzil specjalnie dla gola:

lokonopa: One account per user, winner must activate the game on that winning account.
lokonopa: If it's a different account than the winning account, obviously that's a ban.
lokonopa: That's a well documented rule.

Nie bede wklejal calosci rozmowy bo nie ma sensu. Dalsza dyskusja na ten temat rowniez.

Edit. Przy okazji juz po banie :)

15.03.2012 20:59
248
odpowiedz
Pawlo94
96
Illusive Man

ban na steamgifts czy na steam?

15.03.2012 21:15
Materdea
249
odpowiedz
Materdea
91
Nowy porządek świata

EOT? Na to wygląda. :)

Zapraszam do losowania!

http://www.steamgifts.com/giveaway/qEqk4/trauma
Trauma

15.03.2012 21:16
250
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

Pawlo94 na steamgifts.

15.03.2012 21:21
Arxel
251
odpowiedz
Arxel
190
Kostka Rubika

Czy game guidy są jakoś widoczne na liście gier..? Skoro tak wyciągnęliście takie rzeczy to aż z ciekawości sprawdziłem, czy wszyscy wszystko ode mnie aktywowali u siebie.. ;)

16.03.2012 20:06
252
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Czy game guidy są jakoś widoczne na liście gier..? Skoro tak wyciągnęliście takie rzeczy to aż z ciekawości sprawdziłem, czy wszyscy wszystko ode mnie aktywowali u siebie.. ;)

Nikt nic nie pisze, więc pewnie nie da się tego sprawdzić.

16.03.2012 20:30
sebeksk
253
odpowiedz
sebeksk
38
Urdnot Wrex
16.03.2012 23:41
kaszana16
👍
254
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

Akurat tego DLC do Magicka jeszcze nie mam. Dzięki @sebeksk ;)

17.03.2012 09:03
kaczor_donald
255
odpowiedz
kaczor_donald
54
1eden1edyny

W losowaniu Humble Indie Bundle #3 wzięły udział 2 osoby wygrał kefirek09 (kod wysłałem na e-mail). Natomiast w losowaniu Toki Tori chętnych było 13,a wygrał kluha666 który odebrał już swoją nagrodę.

17.03.2012 15:25
256
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Portal 2 aktualny jeszcze do jutra, jeśli ktoś wcześniej przeoczył... ;)
http://www.steamgifts.com/giveaway/Njzof/portal-2

17.03.2012 16:37
Ze wsi
257
odpowiedz
Ze wsi
68
Senator

Uwaga, uwaga, za 4 godziny losowanie HIB 3.
Trochę małe zainteresowanie, więc kto jeszcze nie ma, niech dołączy:)
http://www.steamgifts.com/giveaway/YFxUu/humble-indie-bundle-3

17.03.2012 17:32
kluha666
258
odpowiedz
kluha666
141
See you space cowboy

Potwierdzam otrzymanie Toki Tori, jak i Hacker Evolution. Czekam za to na HiB3 które wygrałem paręnaście godzin temu, coś ostatnio mam dobrą passę :)

BTW Możliwe, że w przyszłym tygodniu, najpóźniej za 2 tygodnie wystawię jakiegoś gifta ;)

17.03.2012 18:03
😊
259
odpowiedz
zanonimizowany661458
26
Senator

Wygrane z ostatniego giftowania ;)

The Ball - loginnuss
Bunch of Heroes - Ratchet
Critcal Mass - Yergall oraz kefirek09
Hacker Evolution - Yergall oraz filodoks
Red Orchestra: Ostfront 41-45 - Ratchet oraz kefirek09

18.03.2012 03:31
260
odpowiedz
oskar6454
86
Konsul

potwierdzam Kod HiB3 od krystse (steamgifts)

Coś często ostatnio wygrywam HiB3 Red Orchestra i HiB4

dziękuje wszystkim za to że dają gifty

18.03.2012 11:33
261
odpowiedz
Chibi
20
Pretorianin

Zastanawia mnie kiedy osoby które wygrały moje giveaway'e w końcu zaakceptują zaproszenia na steam ( kluha i kefirek ) Pisałem do was nawet wiadomość ale nie raczyliście odpisać.

18.03.2012 12:21
Jami84
262
odpowiedz
Jami84
57
Steam Maniak

@Chibi
możesz na steamgifts podejrzeć emaile zwycięzców i na nie wysłać gifty

18.03.2012 12:53
263
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Pomyłka.

Edit:
Mam klucz do Football Manager 2009, ktoś chętny? Nie wiem czy robić losowanie..

18.03.2012 13:07
Falcao_82
264
odpowiedz
Falcao_82
135
!AssociazioneCalcioMilan

Sage - jeżeli nie ma chętnych to ja wezmę, jeżeli są to rób losowanie :)

18.03.2012 13:12
marcus alex fenix
265
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Są, są. :D

18.03.2012 13:27
kaszana16
266
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

Oczywiście, że są chętni ;)

18.03.2012 13:27
267
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

Proponuję losowanie ;D

18.03.2012 13:37
😊
268
odpowiedz
BPM
69
Konsul
18.03.2012 13:53
-Egon-
269
odpowiedz
-Egon-
71
Pretorianin

Klucze na sideway new york wlasnie poszly do zwyciezcow.

18.03.2012 15:03
270
odpowiedz
Olderon
55
Konsul

Sideaway do mnie doszedł. Dzięki :) Szukam teraz jakiegoś giftu na losowanie, ale zastanawiałem się, czy nie byłoby dobrym pomysłem czy to na stronie naszej, czy też mejlowo słać do tzw. zagrożonych informację, że mają jeszcze tydzień lub dwa tygodnie na wystawienie gifta.

No niby maksymalny okres od jednego do drugiego gifta jest ustalony, ale zawsze może komuś coś wypaść i przez głupie zapomnienie wyleci z grupy.

18.03.2012 15:28
271
odpowiedz
Chibi
20
Pretorianin

[263] Sage Są chętni są :D

18.03.2012 22:18
272
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Wystawię jak wrócę do domku. We wtorek najpóźniej.

18.03.2012 22:45
😊
273
odpowiedz
zanonimizowany627706
66
Senator
19.03.2012 14:16
👍
274
odpowiedz
zanonimizowany759861
33
Generał

Portal 2 u Chibiego, gratuluję!

20.03.2012 12:37
Goozys[DEA]
275
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Natchniony losowaniem http://www.steamgifts.com/giveaway/cHhJZ/supreme-commander, zanoszę się z zamiarem, aby wprowadzić odgórny zakaz wystawiania gier, których klucze są ogólnodostępne za darmo na stronach internetowych magazynów komputerowych. Wszystkie gry, które wystawiacie, bez względu na ich wartość, są dla Naszej grupy bardzo cenne, ale nie przesadzajmy z aż takim pójściem na łatwiznę.

W związku z powyższym dodałem stosowną wzmiankę do §3. Regulaminu grupy, odnośnie gier wystawianych na wejściu do grupy. Z przyjemnością poznam także Wasze zdanie na ten temat, ale już w kontekście stałych członków GOLSG.

20.03.2012 13:29
😊
276
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
Jestem stały od kilku tygodni i myślę, że to dobre wyjście. Ktoś zrobi sobie kilka kont, weźmie kilka kluczy i ciągle będzie "aktywny" wystawiając je...

Tyle że jedno wyklucza drugie:
- gry z zakupionych magazynów komputerowych (CD Action, PLAY, itp);
- gier, których klucze są ogólnodostępne za darmo na stronach internetowych magazynów komputerowych (CD Action, PLAY, itp);

Bo nie sądzę, że w każdym egzemplarzu gazety jest inny klucz albo zdrapka z kluczem. Tak więc z dopuszczalnych też trzeba skasować.

20.03.2012 13:45
yakuz
277
odpowiedz
yakuz
111
YUM YUM

uprasza sie uzytkownika loginnuss o odhaczenie odpowiedniej opcji na steamgifts (jezeli otrzymal klucz, ktory mu wysylalem) bo blokuje mi kolejke :P

20.03.2012 13:46
Goozys[DEA]
😜
278
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Egao
Popraw mnie jeśli się mylę lub źle rozumiem co napisałeś, ale nie wszystkie gry z CD Action czy też PLAY są dostępne w postaci kluczy na stronach tych magazynów. Więc jeśli ktoś zakupi przykładowo CDA i dołączona gra nie jest dostępna w postaci klucza na stronie CDA, to nie widzę przeszkód aby taka grę wystawić jako losowanie. Wiadomo, do jakich gier w chwili obecnej można pobrać klucze ze strony CDA i tylko do nich tyczy się propozycja wprowadzenia zakazu w regulaminie.

Yyy... chyba czegoś nie rozumiem :P

20.03.2012 13:57
279
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Goozys[DEA]
Tyle że żadna gazeta chyba nie daje różnych kluczy w różnych egzemplarzach tego samego wydania gazety...

20.03.2012 13:59
Goozys[DEA]
280
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Chyba pojąłem o co chodzi :)

20.03.2012 14:11
281
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

Nie wiem czy CD-Action robi różne nadruki na płytach, ale wydaje mi się niemożliwe robienie kilkudziesięciu tysięcy różnych kluczy na CD (jeśli chodzi oczywiście o wydawnictwa). Ale mogę się mylić.

20.03.2012 16:18
282
odpowiedz
Lucyfer89
123
Lucek

Mylicie się. Dla SR2 klucze Steamowe były na płycie i każdy miał swój.
Więc zakaz (nie tylko na wejście, ale ogólnie) wystawiania kluczy dostępnych publicznie za darmo.
Za darmo = nie trzeba nic kupić czasopisma by dostać klucz. Jeśli ktoś ma klucz dołączony do np. CDA to nie widzę problemu by taką grę wystawił nawet na wejście. Natomiast jeśli ktoś ma klucz ze strony CDA, to jestem za zabronieniem wystawiania takich losowań nawet jako kolejne losowania.
Podkreślam też słowo "publicznie". Poprzez "publicznie" rozumiem łatwość dostępu do nich dla każdego (rejestracja na stronie CDA). Natomiast klucze dostępne za darmo, ale wymagające jakiś większych zabiegów (np. nie tak dawno rejestracja na IGN Prime - wymagane było podanie nr. karty albo klucze z jakiejś trudno dostępnej bety - nowy CS albo DOTA2) uważam, że powinny być dopuszczone w losowaniach (zarówno na wejściu jak i na później).

20.03.2012 16:20
283
odpowiedz
Kherlon
63
Senator

A jeśli posiada ktoś grę xxx i ukaże się ona w piśmie, kod do zgarnięcia na stronie to chyba może ją wystawić, bo przecież zapłacił za dany produkt?

@down sam klucz wzięty ze strony pisma, za które zapłacił, a kod jest mu niepotrzebny. Trochę zamotałem, sorry.

20.03.2012 16:24
284
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@Kherlon
Jeżeli zapłacił za produkt i ma go w Inventory jako Gift, to moim zdaniem powinien móc, jeśli zaś sam klucz to nie.

20.03.2012 16:32
285
odpowiedz
Olderon
55
Konsul

Yakuz, bardzo przepraszam. Czekałem trochę a tu wystarczyło w spamie poszukać. Widocznie moje konto uznało twojego mejla za spam, ale już naprawione no i dzięki za grę :)

20.03.2012 16:37
286
odpowiedz
klonidyna
11
Legionista

Saints Row 2 z CD Action miał serial do Steama nadrukowany na płycie, sam kupiłem i zarejestrowałem. Na płycie było napisane że numer jest unikatowy dla każdego egzemplarza.
Edit: Za długo nie odświeżałem strony i Lucyfer89 już to napisał.

20.03.2012 16:55
yakuz
287
odpowiedz
yakuz
111
YUM YUM

[edit: mea culpa nie mialem pojecia ze ta gala jeszcze zyje :D]

20.03.2012 17:02
288
odpowiedz
zanonimizowany732036
9
Konsul

@yakuz

Dopuszczalne są wyłącznie:
- kompletne zestawy zakończonych akcji Humble Indie Bundle, Indie Royale;

IndieGala jeszcze trwa.

BTW. Uwielbiam edytować sobie posty jak czas na edycje posta minął, a ja nie mam abonamentu. Dziurawy GOL...

20.03.2012 17:59
yakuz
289
odpowiedz
yakuz
111
YUM YUM
20.03.2012 18:32
290
odpowiedz
rbj1993
4
Junior

Czy jako Giveaway mogłoby być to: http://steamcommunity.com/profiles/76561198028087674/inventory/#753 ?
Jeśli tak, czy byłby ktoś tym zainteresowany?

20.03.2012 18:33
291
odpowiedz
Chibi
20
Pretorianin

yakuz więc można brać udział w giveawayach czy będą wystawiane jeszcze raz ? Bo opis na SG mówi że ponownie wystawisz a tu podajesz linki ;p Jeżeli chcesz wystawić jeszcze raz to poproś admina SG o usunięcie ich.

20.03.2012 19:15
yakuz
292
odpowiedz
yakuz
111
YUM YUM

juz zmienilem, bierz udzial, biore to na klate;)

20.03.2012 19:24
Goozys[DEA]
😊
293
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

rbj1993
Niestety Super MNC nie może być wystawione jako Giveaway. Gra w wersji beta jest dostępna dla wszystkich na stronie producenta.

Reszta
Lucyfer89 ładnie to wszystko wyjaśnił. Skontaktuję się jeszcze z Jaro w tej sprawie i podejmiemy decyzję, co zrobić.

20.03.2012 19:30
294
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Football Manager 2009, gra nowa w folii, wydanie premierowe (!) - zwycięzcy mogę wysłać cały komplet (płyta, instrukcja, pudełko..) po pokryciu kosztów przesyłki i biletu na pocztę.. :)

Jest tylko jeden problem - na SteamGifts nie ma FM 2009, jest tylko 2012. Jak to wystawić? Jako 2012 i umówimy się, że po wygraniu otwieram pudełko i wysyłam danej osobie klucz do 2009?

Mogę wystawić fotki pudełka jeśli ktoś chciałby się upewnić.

Edit:
Przy okazji - może znacie jakieś miejsca gdzie można zgarnąć klucze do gier? Do Steama. Te których tutaj wrzucać nie można :) Sam nie jestem w temacie, a chętnie skorzystam. Konto na stronie CDA mam, jak i wszystkie numery od dwóch lat, klucze od nich nie działają ze Steamem (albo ja coś źle robię..). No poza Saints Row 2 ostatnio.

20.03.2012 19:40
kaszana16
295
odpowiedz
kaszana16
49
Naked Snake

Klucz do SR2 był nadrukowany na płytę i każdy miał własny; ponadto CD Action kiedyś nadrukowywał na okładkę do pudełka z płytą klucz do minipeta w Guild Wars (non-steam, ale w ten sposób chcę udowodnić, że jest logistycznie możliwe nadrukowanie każdej osobie innego klucza), a dodatkowo, któreś z polskich czasopism (bodajże KŚ Gry) rozdawało klucze do jakiejś gry tylko, jeśli poprzez maila okazało się dowód zakupu wydania.

I w każdym z powyższych przypadków powinno być możliwe wystawienie danej rzeczy na SG.

20.03.2012 19:43
Goozys[DEA]
296
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Sage
Ode mnie masz zielone światło na FM2009. Wystaw jako FM2012, ale zaznacz w opisie losowania, że chodzi o FM2009, którego nie ma w spisie gier na SteamGifts. Po zakończonym losowaniu wyślesz kluczyk na adres email. Co do późniejszego wysłania całego kompletu, domówisz się ze zwycięzcą.

20.03.2012 19:53
297
odpowiedz
Sage
155
Arbiter Elegantiae

Football Manager 2009
http://www.steamgifts.com/giveaway/7k3Hz/football-manager-2012

Proszę czytać opis, aby uniknąć nieporozumień!
Losowanie do niedzielnej północy.

20.03.2012 20:00
Goozys[DEA]
298
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Nowa część powstanie, gdy tylko Jaro wyrazi swoje zdanie na temat łatwo dostępnych kluczy Steam. Nie chcę przerywać dyskusji w połowie.

20.03.2012 21:31
jaro1980
299
odpowiedz
jaro1980
78
Amiga User

Moje zdanie jest takie, że nie dzielmy się czymś co każdy może sobie załatwić. Są na GOLu tematy w których są informacje o promocjach na stronach i większość ludzi ma do tego dostęp. Po pierwsze będzie to nie fair w stosunku do użytkowników wstawiających wstawki. Po drugie przedłużenie sobie bytności w grupie GOLa za pomocą takiej wstawki nie może mieć miejsca.

Co do wstawek z czasopism jeśli taki SR2 ma osobny klucz na każdy kupiony numer magazynu to nie widzę problemu aby nie wstawić takiego gifta. Jeśli jak SC ma klucz pobierany z netu gdzie dostać go może ktoś za friko to wstawka nie może mieć miejsca. Wszyscy jesteśmy poważni i jeśli ktoś wstawi jakąś lipę za chwilę podniesie się alarm więc lepiej wcześniej zapytać jeśli ma się wątpliwości - na pewno jeśli nie admini to użytkownicy będą wiedzieć o co kaman :)

20.03.2012 21:51
Goozys[DEA]
300
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

No i wszystko jasne. Za chwilę nowa część...

Nowa część:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=11973205&N=1

20.03.2012 22:01
301
odpowiedz
Pawlo94
96
Illusive Man

Ale klucza SC nie można już nigdzie dostać. Na CDA wyczerpali już zapasy.

20.03.2012 22:20
yakuz
302
odpowiedz
yakuz
111
YUM YUM

^ chodzi o sam fakt, wszyscy wiemy skad je macie i robi sie niesmak. robienie czegos takiego na wejsciu moze swiadczyc o tej osobie i jej zamiarach.

co do przedluzania sobie bytnosci w grupie mi to gancygal, nie wiem nawet kto to bedzie kontrolowal i podliczal? ale jak bedzie, to od razu zauwazy ze ten i ten delikwent sobie robi z reszty dżądra, wiec tutaj mozna oszukac jedynie siebie.

rzeklem jako czlonek naszego klubu.

Forum: SteamGifts #6 - Refresh (F5)