Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Koncesja KRRiT - nie dla wszystkich

07.01.2012 09:38
Fett
1
Fett
234
Avatar

Koncesja KRRiT - nie dla wszystkich

I znowu to samo. Po prawie 20 latach sytuacja się powtarza.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/episkopat-zapyta-o-telewizje-trwam,1,4991373,wiadomosc.html

Telewizja Trwam nie dostała koncesji na nadawanie programu w multipleksach cyfrowych.
Nie chodzi o to, że to akurat Trwam. Sytuacja mogłaby dotyczyć każdej innej stacji. Wolę uniknąć kłótni i nie wypominam które media to lewica, a które prawica. Czy to Katolickie czy jakie. Nie ważne..
Ale do jasnej cholery na jakiej podstawie wydawane są takie koncesje i dlaczego coś takiego w ogóle istnieje? Czyli jednak nie mamy wolnych mediów w Polsce i wolnej gospodarki, bo żeby otworzyć swoją stację trzeba mieć układziki, łapóweczki i zgodę wielmożnie rządzących.

Powtarza się sytuacja sprzed czternastu lat kiedy jedynym słusznym medium okazał się Polsat...
http://one.xthost.info/emsoft/med10.htm
Warto zapoznać się troszeczkę z historią, dlaczego RTL w latach 90tych nie otrzymał koncesji na nadawanie programu. Dzięki takim zabiegom jeszcze niedawno mieliśmy w XXI w. 3 stacje na krzyż...

07.01.2012 10:14
2
odpowiedz
Ptosio
182
Legionista

Ale zaraz, do tej pory Trwam tez nie mialo koncesji, wiec chyba nic sie nie zmienia?
Ile miejsc na kanaly jest w ogole w tym cyfrowym pasmie?

07.01.2012 10:20
arti290895
3
odpowiedz
arti290895
28
KKS Lech Poznan

Wolne były tylko 4 miejsca w multipleksie i to o nie toczyła się walka. Ale TV Trwam nie chodzi o to, że nie dostali miejsca tylko, że źle oceniono stację twierdząc, że ma zbyt niskie przychody finansowe i nie będzie jej stać na nadawanie. Płatność za taką koncesję w przeciągu najbliższych 10 lat wynosiłaby ponad 10 mln zł.

07.01.2012 10:50
4
odpowiedz
Attyla_bis
35
Konsul

To, że nie dla wszystkich było oczywiste od początku. Skandalem nie jest to, że koncesje otrzymały same lewackie stacje, z których jedna nawet nie zamierza nadawać - zamierza sprzedać zezwolenie innemu nadawcy. Z całą pewnością władza nie ma w tej spółce żadnych interesów...
Zresztą nie ma się co martwić. W razie czego, jakiegoś nowego Rycha albo Zbycha wezmą w opiekę inne prawomyślne stacje w rodzaju tusk vision network a potem okaże się, że wszystkiemu winien był Kaczyński.

07.01.2012 12:59
5
odpowiedz
zanonimizowany75883
110
Senator

Pamiętajcie, że TV Trwam jako jedyna stacja notorycznie łamie zasady swojej koncesji. To może mieć duże znaczenie wg mnie.

07.01.2012 14:32
Bramkarz
6
odpowiedz
Bramkarz
130
Legend

Ale do jasnej cholery na jakiej podstawie wydawane są takie koncesje i dlaczego coś takiego w ogóle istnieje? Czyli jednak nie mamy wolnych mediów w Polsce i wolnej gospodarki, bo żeby otworzyć swoją stację trzeba mieć układziki, łapóweczki i zgodę wielmożnie rządzących.

Ja też nie rozumiem - przecież częstotliwości się mnożą i do tej pory powinno już być wystarczające pogłowie :P

koncesje otrzymały same lewackie stacje

Czyli skrajnie lewicowe - możesz napisać w czym się to wyraża szczególnie biorąc pod uwagę, że jeszcze nie nadają?

Pamiętajcie, że TV Trwam jako jedyna stacja notorycznie łamie zasady swojej koncesji.

To ciekawe - można prosić o linka?

07.01.2012 14:47
Hellmaker
7
odpowiedz
Hellmaker
258
Legend

Bramkarz ---> Tu jest trochę nt. Tatki Muchomorka.
http://artykuly.nigdywiecej.org/polityczno-spoleczne/polska/radio.pdf

Nie chodzi tu być może o samą TV Trwam, ale postępowanie całego koncernu jako takiego, głównie obejmującego Radio Maryja. A przede wszystkim to jak bezkarny czuje się Rydzyk pomimo nagminnego łamania prawa tak przez siebie, Radio Maryja jak i całą fundację Lux Veritatis.

07.01.2012 14:57
Bramkarz
8
odpowiedz
Bramkarz
130
Legend

Hellmaker

Radio Maryja i TV Trwam to dwa różne programy nadawane przez dwa różne podmioty.
Nie ma pomiędzy nimi chyba nawet związków kapitałowych więc to nie jest żaden koncern.

07.01.2012 15:03
9
odpowiedz
zanonimizowany469959
41
Konsul

Czyli skrajnie lewicowe - możesz napisać w czym się to wyraża szczególnie biorąc pod uwagę, że jeszcze nie nadają?

Jak nie nadają? Nadają.
Eska TV i POLO TV działają już dość długo. TTV od niedawna. O tej czwartej stacji nic mi nie wiadomo.
A czy są lewackie? POLO TV na pewno! :P

07.01.2012 15:36
10
odpowiedz
Likfidator
120
Senator

DVB-T w naszym kraju to jeden wielki przekręt. Decydujący wpływ na to jak jest wprowadzane miały TVP, Polsat i TVN. Wszystkim zależało, żeby opóźnić w jak największym stopniu jego wprowadzenie. Przez same przękręty na przetargach dostaliśmy 3 lata opóźnienia. Sprawy koncesyjne to kolejna kwestia.

DVB-T daje możliwość nadawania w całym kraju 30 SD i 5 HD (mając do dyspozycji 6 MUXów). Można też nadawać do 50 kanałów SD, lub 20 HD. Zatem siłą rzeczy taka ilość miejsca pozwoli wejść na rynek nowym stacjom i zapewnia lepszą jakość obrazu niż zapchany Hotbird na którym nadają nasze platformy.

Jednak jak na razie wszyscy się troszczą o to, by oferta w DVB-T była jak najgorsza. Na MUX2 od ponad roku znajduje się kanał widmo Puls2, a uruchomione dla DVB-T TV6 to zwykły śmieć.

TVP choć ma do dyspozycji cały MUX3, nie udostępniło ani TVP HD, ani TVP Sport, a żeby ludzie przestali narzekać, że marnuje się miejsce w MUX3, to wrzucili drugą kopię TVP Info i nikomu niepotrzebną TVP Polonię!

Śmieszne jest też to, że MUX2 z nadawcami komercyjnymi zyskał ogólnokrajowe pokrycie przed MUXem z TVP.

Obecnie wprowadzany MUX1 to już popis kompetencji KRRiT. Spośród 17 stacji startujących o 4 wolne miejsca wybrano:
ESKA TV
POLO TV
TTV (kanał emitujący powtórkowe programy z TVN)
ATM Rozrywka (kanał widmo, nie wiadomo czy w ogóle ruszy).

Oprócz TV Trwam o miejsce w MUX1 ubiegały się m.in.: TVN Meteo, Next HD, Orange Sport Info i SuperStacja.

Początkowo co prawda wybrano Kino Polska Nostalgia, ale nadawca wycofał się, a w jego miejsce wybrano POLO TV. Co ciekawe SuperStacja ani Orange Sport Info nie dostały koncesji, gdyż podobne tematycznie kanały tj. TVP Info i Polsat Sport News są dostępne na innych MUXach. Nie przeszkodziło to jednak wybrać dwa kanały muzyczne, prezentujące w dodatku dość podobny repertuar muzyczny...

Kilka lat temu, gdy prezesem TVP był Farłat, miała ruszyć platforma TVP na Astrze. Plan był taki, że podstawowe kanały miały być niekodowane, a kanały płatne miały być dopierane pojedynczo, tak aby każdy abonent płacił tylko za to co ogląda. Trzeba przyznać, że to był najlepszy pomysł TVP od wielu lat. Wiele osób zadeklarowało chęć skorzystania z takiej oferty, jak również opłacania abonamentu RTV.
Jednak nie było to w interesie innych platform satelitarnych i Farłat szybko został usunięty, a kolejny prezes w trybie ekspresowym zakodował kanały TVP, a tym samym zniechęcił wiele osób do TVP.

Brak TV Trwam w DVB-T to tylko czubek góry lodowej. Jak widzicie nikomu nie zależy na tym, aby nagłaśniać nieprawidłowości jakie towarzyszą wprowadzaniu naziemnej telewizji cyfrowej.

TV Trwam też nie jest takie święte. Ostatnio przeszło do ofensywy, nie dość, że pół roku po decyzji KRRiT, to jeszcze rozmijają się z prawdą, jak chociażby twierdzą, że brak koncesji na DVB-T usunie kanał z kablówek...

07.01.2012 15:51
promilus1
11
odpowiedz
promilus1
95
Człowiek z Księżyca

Koncesja = cenzura
Polskie DVB-T = afera

Mam zdanie w temacie takie jak Likwidator. Cały projekt cyfrowej telewizji naziemnej to jedna wielka afera. Oferta nie stanowi najmniejsze nawet konkurencji dla kablówek i telewizji satelitarnej. Kompletnym debilizmem (pewnie z góry zamierzonym) było porozdawanie miejsca kanałom, które jeszcze są w planach i tym, które emitują powtórkowe śmieci. jakoś można zrozumieć brak komercyjnych kanałów tematycznych jak Discovery, bo oni sami pewnie nawet nie chcieli znaleźć się w DVB-T, ale ja się pytam, gdzie jest TVP HD, TVP Sport? Zamiast tego są kanały z trendy muzyką i muzyką disco polo. Serio, w naziemnej cyfrówce wolałbym TV Trwam, od połowy tego syfu.

Tez kibicowałem platformie, której płaci się tylko za pojedyncze kanały (gińcie kanały śmieciowe), ale widocznie to jest niemożliwe, żeby takie coś kiedykolwiek zaistniało na rynku, chyba że za 2 kanały będzie się płacić tyle ile za cały pakiet familijny w Polsacie.

07.01.2012 15:59
12
odpowiedz
Hajle Selasje
98
Eljah Ejsales

Nie wiem, co chcecie - telewizja na miarę naszego Bantustanu :)
Zresztą główne programy TVNu czy Polsatu emitują podobne śmieci - szczytem wszystkiego są puszczane po nocach programy z "wróżkami".

07.01.2012 16:06
promilus1
13
odpowiedz
promilus1
95
Człowiek z Księżyca

Wcale się nie zdziwię, jeśli za kilka lat wróżki będą leciały w godzinach popołudniowych.

07.01.2012 17:25
Fett
14
odpowiedz
Fett
234
Avatar

A w zasadzie po co jest ta cała śmieszna koncesja? Jeżeli będę miał kapitał i będę chciał otworzyć swoją stację TV to jej nie otworze bo nie mam koncesji? Kto i na jakiej zasadzie decyduje kto koncesję dostanie, a kto nie?

A przy okazji. Jestem zaskoczony wynikiem oglądalności TV w Polsce. Polsat i TVP2 wyżej niż TVN.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/udany-poczatek-roku-tvp1-i-tvp2-slaby-polsatu-i-tvn

W sumie śmieszy mnie to, że kabarety mają wyższą oglądalność niż Fakty na TVNie :D

07.01.2012 17:43
15
odpowiedz
zanonimizowany2673
72
Legend

A w zasadzie po co jest ta cała śmieszna koncesja? Jeżeli będę miał kapitał i będę chciał otworzyć swoją stację TV to jej nie otworze bo nie mam koncesji?

Otworzysz bez problemu, ale kupując zagraniczną koncesję, np. brytyjską - bo oni wydają je od ręki każdemu chętnemu. Oczywiście nie będziesz mógł nadawać takiego programu drogą naziemną, ale na satelicie i platformach kablowych bez problemu.

Bardzo dużo polskich kanałów jest nadawanych na zagranicznych koncesjach, bo tak jest taniej i łatwiej, niż przepychać się z KRRiT. Ta instytucja powinna już dawno odejść w niepamięć.

07.01.2012 17:46
Fett
16
odpowiedz
Fett
234
Avatar

darek_dragon - wiem, wiem. Zdaję sobie z tego sprawę. Jako pierwsza chyba wyemigrowała Polonia 1, albo Polonia TV :)

07.01.2012 18:15
Herr Pietrus
17
odpowiedz
Herr Pietrus
225
Ficyt

dla mnie niepojętym debilizmem jest pchanie sie w SD... nie interesuje sie cyfryzacja i szczerze mówiac czytając raz na ruskli rok jakiś artykuł na ten temat na przestrzeni ostatnich kilku lat zawsze mam metlik w głowie, bo brak mi i wiedzy technicznej i tej o kolejnosci darzeń... ale pojąc nei jestem w stanie po co, w czasach gdy ostatnie kineskopowe TV zeszły z półek x lat temu nadaje sie w sd. Co prawda zdanie ze to wyglada na ekrnai fullHD jak kupa jest tyllko poznana w internecie opinią, bo sam mam w domu 14letniego Philipsa, któy niestety czasem się psuje, ale na razie - dwie naprawy (no, jedna "dwókrotna", ale chodziło o to samo) - szczęśliwie działa, jednak podejrzewam, wiedząc jak na monitorze fHD wyglada windows w 1280x960 (akceptowalny poziom zaczyna sie coczywisćie maks dwa poziomy w dół z rozdzielczoscia , czyli od uzywanego przeze mnie 1440x900 - choć na pewno ludzie z lepszym wzrokiem kręciliby nosem) - ze to musi być... brzydkie? No, cybaże układy pprawiajace jakość naprawdę sporo poprawiaja i jest ok - ale mimo to - na co komu taka rewolucja? Bo będzie mógł poza obecnie dostępnymi programami obejrzec - jak na razie - tonę dodatkowego śmiecia?

Nowa jakosć? i tak to, co dobre, zostanie w kablówce i na platformach satelitarnych. W sumie logiczne - w innym wypadku klienci mogliby odpłynąć...

08.01.2012 12:23
Aen
18
odpowiedz
Aen
233
Anesthetize

"Krzysztof Luft o oświadczeniu TV Trwam: to mieszanie ludziom w głowach

Przejście z nadawania analogowego na cyfrowe nie uniemożliwi odbioru TV Trwam - poinformował zasiadający w KRRiT Krzysztof Luft. Rada nie przyznała tej stacji miejsca na multipleksie cyfrowym. - - W oświadczeniu TV Trwam czytam, że miejsce na multipleksie jest potrzebne, by można było odbierać program dla TV Trwam po wprowadzeniu w najbliższym czasie cyfrowego systemu nadawania. To jest nieporozumienie i mieszanie ludziom w głowach - ocenił Luft.

Ekspert rynku medialnego Jakub Bierzyński z Omnicom Media Group zwraca uwagę, że KRRiT powinna jasno przedstawić, za pomocą jakich kryteriów przyznaje lub odmawia nadawcy koncesji na nadawanie na multipleksie.

W ocenie Lufta występowanie w obronie TV Trwam polityków m.in. z PiS i Solidarnej Polski w związku z nieprzyznaniem koncesji jest pozbawione podstaw. - Przejście na nadawanie cyfrowe w najmniejszym sposób nie zmienia TV Trwam, która i tak dzisiaj nie jest nadawcą analogowym, ale - jak dziesiątki innych nadawców - rozprowadzana jest i będzie przez satelitę i w sieciach kablowych - powiedział.

Podkreślił, że w multipleksie cyfrowym nie znajdzie się wiele stacji, np. TVN24, Polsat News, TV Religia i Superstacja.

- W oświadczeniu TV Trwam czytam, że miejsce na multipleksie jest potrzebne, by można było odbierać program dla TV Trwam po wprowadzeniu w najbliższym czasie cyfrowego systemu nadawania. To jest nieporozumienie i mieszanie ludziom w głowach - ocenił Luft.

- W mediach powtarzana jest całkowicie nieprawdziwa informacja, że jak nie będzie TV Trwam na multipleksie to ona w ogóle zniknie. Tymczasem będzie dokładnie tak samo funkcjonować jak obecnie. A dzisiaj prawie 80 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma dostęp do telewizji za pośrednictwem satelity lub sieci kablowych i TV Trwam jest tam obecna - dodał.

Pytany o szczegóły odmowy koncesji dla TV Trwam na multipleksie cyfrowym Luft powiedział, że telewizja o. Tadeusza Rydzyka nie gwarantuje powodzenia finansowego tego przedsięwzięcia.

- Multipleks cyfrowy od częstotliwości analogowej różni się tym, że w jednym paśmie częstotliwości umieszcza się do ośmiu programów. Nadawcy tych programów muszą ponieść koszty tego przedsięwzięcia i jeżeli chociaż jeden z nich nie daje całkowitej gwarancji, że jest w stanie ten ciężar udźwignąć, to wówczas stwarza zagrożenie dla powodzenia funkcjonowania całego multipleksu - tłumaczył.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie można podejmować ryzyka, że się do multipleksu cyfrowego bierze nadawcę, co do którego nie ma 100 proc. pewności, że on jest w stanie ten wysiłek ponieść - podkreślił Luft.

Dopytywany, dlaczego KRRiT negatywnie ocenia możliwości finansowe TV Trwam, Luft odpowiedział, że to wynika z analizy dokumentów.

Według eksperta rynku medialnego Jakuba Bierzyńskiego, Krajowa Rada powinna jasno przedstawić kryteria, na podstawie których przyznaje lub odmawia koncesji na multipleksie. - To fundamentalna sprawa dla przyszłości rynku telewizyjnego. Wiadomo, że dla wszystkich chętnych miejsca nie starczy, dlatego musimy wiedzieć jakimi kryteriami formalnymi i merytorycznymi posługuje się KRRiT. Krajowa Rada musi podejmować przejrzyste decyzje - powiedział.

Bierzyński uważa, że jeśli przyczyną odmowy koncesji dla TV Trwam jest brak gwarancji finansowych, to Rada powinna wyjaśnić o jakie gwarancje finansowe chodzi. - Wiarygodność finansową da się zdefiniować np. poprzez gwarancje bankowe na konkretną kwotę. I wtedy jest jasne, czy TV Trwam może mieć takie gwarancje czy nie. I wówczas mamy jasne kryteria wykluczenia bądź nie z procesu przetargowego - tłumaczył Bierzyński.

- To jest istotna kwestia, kto w Polsce będzie miał prawo do nadawania sygnału telewizyjnego, dlatego te kryteria należy przedstawić opinii publicznej - podkreślił.

Ekspert nie zgodził się z oceną Lufta, że TV Trwam dociera do prawie 80 proc. gospodarstw domowych. Jego zdaniem zasięg TV Trwam jest znacznie mniejszy niż 70 proc. - Penetracja telewizji satelitarnej i kablowej to jest 70, a nie 80 proc. i z tego co wiem, nie na wszystkich platformach telewizja Trwam jest dystrybuowana - powiedział.

Dodał też, że starania TV Trwam o obecność na multipleksie cyfrowym są całkowicie uzasadnione. - Pokrycie dystrybucją cyfrową, która stanie się od przyszłego roku standardem telewizji w Polsce daje możliwość dotarcia do znacznie większej liczby odbiorców niż w tej chwili - powiedział Bierzyński.

O tym, że KRRiT odrzuciła wniosek fundacji ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis o koncesję na miejsce telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej, która uprawnia do nadawania programów w technologii cyfrowej, napisała czwartkowa "Rzeczpospolita". Od 1 sierpnia 2013 r. telewizja cyfrowa w pełni zastąpi tradycyjną, analogową. Według gazety, brak koncesji spowoduje, że telewizja Trwam może nie być dostępna w telewizji kablowej.

O zbieranie podpisów i wysyłaniu protestów do KRRiT przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam i Radia Maryja przy przydzielaniu koncesji na cyfrowe nadawanie naziemne zaapelował ich dyrektor o. Tadeusz Rydzyk. - Wszystkich, którym zależy na wolności, pluralizmie i demokracji w naszej Ojczyźnie prosimy o pomoc w uzyskaniu koncesji na miejsce na multipleksie - napisał w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Radia Maryja.

W tej sprawie głos zabrali także m.in. politycy PiS oraz Solidarnej Polski, którzy uważają, że nieprzyznanie TV Trwam koncesji na multipleksie cyfrowym to zagrożenie dla wolności słowa. SP chce w tej sprawie informacji m.in. od premiera oraz interwencji RPO, a PiS m.in. zwołania komisji kultury i zmian w ustawie o RTV.

Multipleks jest kombinacją sygnału kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców. Na multipleksie może zostać umieszczonych siedem - osiem programów telewizyjnych w standardowej jakości obrazu."

Czyli Mularczyk zwyczajnie łgał mówić że tylko Trwam odpadło. Błaszczak też coś majaczył jakoby ci co nie popierają rządu nie wejdą na multiplex.
Ogólnie żenada z pieniaczy i "obrońców demokracji".

08.01.2012 12:51
😐
19
odpowiedz
zanonimizowany782654
15
Pretorianin

Co za brednie... Nikt nie twierdzi, że platfusy dążą do ostatecznego zamknięcia ust środowiska zgromadzonego wokół RM i T Trwam. Multipleks to szansa na umożliwienie odbioru sygnału tej stacji wszystkim ludziom - nie zaś tym tylko, których stać na jednoczesne płacenie za lewackie brednie lejące się z telewizji publicznej (bo słuchacze RM nie przestali na wezwanie tego nieodpowiedzialnego bałwana - tuska - płacić abonamentu) i jednocześnie płacić za anteny satelitarne i opłaty za korzystanie z satelity.
Umożliwienie odbioru, bez satelitarnego "wspomagania", wyłącznie trucizny sączonej ze stacji mainsteamowych i w ogóle traktowanie państwa przez kolesi lewaków jak prywatnego folwarku, jest przyczyną tego protestu.

08.01.2012 17:32
Hellmaker
20
odpowiedz
Hellmaker
258
Legend

Bramkarz ---->

Radio Maryja i TV Trwam to dwa różne programy nadawane przez dwa różne podmioty.
Nie ma pomiędzy nimi chyba nawet związków kapitałowych więc to nie jest żaden koncern.

Eeeee... co?

"Fundacja Lux Veritatis (łac. światło prawdy) – fundacja założona w 1998 roku przez ojców redemptorystów – o. Jana Króla i o. Tadeusza Rydzyka. Jest źródłem wielu dzieł powstałych przy Radiu Maryja."

"Telewizja Trwam – polska stacja telewizyjna o charakterze katolicko-społecznym, z siedzibą w Toruniu, należąca do Fundacji Lux Veritatis zarejestrowanej w Warszawie"

"Dyrektorem stacji TV Trwam jest o. Tadeusz Rydzyk CSsR, a wicedyrektorem o. Jan Król CSsR."

"Radio funkcjonuje jako kościelna osoba prawna należąca do Kościoła rzymskokatolickiego; posiadaczem koncesji jest zakon katolicki – Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), podlegający kanonicznie papieżowi. Dyrektorem Radia jest o. Tadeusz Rydzyk. W dokumentach przedstawionych KRRiT o. Rydzyk figuruje jako jednoosobowy organ nadzorczy, jednoosobowy organ zarządzający i jednoosobowy organ kontrolny Radia Maryja."

Jeżeli nie widzisz tu żadnych związków, to nie mam pytań.

12.01.2012 08:23
Bramkarz
21
odpowiedz
Bramkarz
130
Legend

Hellmaker

Jeżeli nie widzisz tu żadnych związków, to nie mam pytań.

Polemizujesz z "chochołem".

Nie twierdziłem, że nie ma żadnych związków ale, że to dwa różne podmioty.
Gdyby nawet Radio Maryja (Redemptoryści) łamało prawo to nie ma to żadnego wpływu na decyzje wydawane przez organy państwa w sprawach TV Trwam (fundacja). I odwrotnie.

Mimo wszystko nie spodziewam się by w KRRiT siedzieli idioci, którzy chcieliby się aż tak podkładać.

"W dokumentach przedstawionych KRRiT o. Rydzyk figuruje jako jednoosobowy organ nadzorczy, jednoosobowy organ zarządzający i jednoosobowy organ kontrolny Radia Maryja.""

Niech zgadnę bez googlania - autorem jest "mecenas" Maszkowski? :P

Forum: Koncesja KRRiT - nie dla wszystkich