Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Dwarf Fortress – jeden z protoplastów Minecrafta, w którym zwycięstwo jest niemożliwe

23.11.2011 16:57
1
keeveek
76
Konsul

a czy nowa gierka Dwarfs?! jest bardzo podobna do Dwarf Fortress czy tylko luźno bazuje na pomyśle?

23.11.2011 20:53
AntaresHellscream
2
odpowiedz
AntaresHellscream
44
Pretorianin

gameplay.pl

Zajęło mi chwilę odszyfrowanie Twojego pytania, ale sprawdziłem "Dwarfs The Game" i choć koncepcyjnie przypomina nieco "Dwarfs Fortress" to powiedziałbym, że raczej luźno bazuje na pomyśle. "DF" jest bowiem bardzo skomplikowanym symulatorem wymagającym od gracza wzięcia pod uwagę mnóstwa różnorakich czynników wpływających na rozgrywkę. Możliwości rozwoju fortecy jest sporo, ale też i potencjalnych nieszczęść mnóstwo. Samo generowanie świata budzi niesamowity respekt, ponieważ może być on olbrzymi i pełen wszelkiej maści detali, z wydarzeniami historycznymi włącznie.

23.11.2011 20:55
😜
3
odpowiedz
TheBeziko
10
Generał

Pograłem w to kiedyś trochę. Zanim się ogarnie grę, to minie sporo czasu. Głównie dlatego, że jest złożona wyłącznie z tekstu i symboli o różnych kolorach :P

23.11.2011 21:11
4
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Gra nazywa się konkretnie "Dwarfs?!" i jest dostępna na steamie. Tak pytam, bo w sumie na chwilę odpaliłęm Dwarf Fortress i nawet mi się podoba oprawa w ASCII. Popylałem ostatnio w Ultimę 4 i muszę powiedzieć, że ma to swoj urok ;)

23.11.2011 21:28
AntaresHellscream
5
odpowiedz
AntaresHellscream
44
Pretorianin

gameplay.pl

@keeveek - http://www.dwarfs-game.com/ czyli o tej grze mówimy :) Sorry za błąd w nazwie, ale zapamiętałem tytuł który widnieje na pasku przeglądarki gdy wchodzi się na jej stronę. Moim zdaniem warto spróbować z "Dwarfs Fortress" choćby po to, by zobaczyć jak rozbudowane gry wideo potrafią być. Mogłoby to dać trochę do myślenia dużym studiom deweloperskim, które mają tendencje do upraszczania rozgrywki. Ideałem byłaby gra, która byłaby bardzo rozbudowana i trudna, jednocześnie posiadając dobrą krzywą uczenia się i odpowiednio przystępne tutoriale.

gameplay.pl Dwarf Fortress – jeden z protoplastów Minecrafta, w którym zwycięstwo jest niemożliwe