Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Spostrzeżeń kilka starego shinka #3

27.05.2011 15:52
AntaresHellscream
1
AntaresHellscream
44
Pretorianin

gameplay.pl

Patrząc na politykę cenową Empiku względem nowych gier, marnie widzę to przedsięwzięcie. Z drugiej strony to dobrze, że przynajmniej próbują. Dość zabawna sytuacja się robi. Gdy wydawcy i deweloperzy coraz częściej psioczą na rynek wtórny, jedna z większych polskich sieci+dystrybutor oficjalnie chce "używkami" handlować.

27.05.2011 15:52
ireniqs
2
odpowiedz
ireniqs
13
Chorąży

Hahaha :D Zdjęcie wymiata! :)

Poza tym, święta racja, jeszcze ani razu nie kupiłem gry w Empiku i nie mam takiego zamiaru. Ceny gier w Empikach po prostu są z kosmosu! Czasami zdarzy się jakaś fajna promocja ale to raz na ruski rok. Ogólnie wprowadzenie obrót grami używanymi należy Empikowi dać na plus, ale wymiana takich gier zwyczajnie w świecie się nie opłaca.

27.05.2011 15:59
yasiu
3
odpowiedz
yasiu
195
Legend

shinek - prawda prawdziwa

W moim przypadku nie ma obaw, jeśli dotrze do Ciebie potwierdzona informacja, że kupuję gry na konsolę w innym stacjonarnym sklepie we Wrocławiu niż Blackgames, możesz mnie wychłostać dowolnym warzywem :D

27.05.2011 16:01
extinct
4
odpowiedz
extinct
14
Legionista

Prawda jest taka, że dotychczas w Empiku gry kupują albo ludzie, którzy nie znają ich prawdziwej wartości, albo wręcz przeciwnie — taka sytuacja miała miejsce rok temu w przypadku kilku DSowych pozycji w baaaardzo atrakcyjnych cenach.

Mimo wszystko uważam, że pomysł się sprawdzi. Nie, nie dla graczy, którzy siedzą głębiej w temacie (chyba, że wykorzystają okazje jak skup inFamous za 45zł, kiedy jest to właściwie gra bezwartościowa przy programie welcome back), ale dla troskliwych rodziców, wujków, cioć, babć — tak, to będzie pomysł trafiony w dziesiątkę! Pod warunkiem, oczywiście, że towar nie będzie zniszczony.

27.05.2011 16:07
yasiu
5
odpowiedz
yasiu
195
Legend

jednego też empik nie zabierze mniejszym sklepom prowadzącym takie akcje. jeśli ktoś kupuje właśnie w małych sklepach wie o czym mówię :)

27.05.2011 17:59
Radanos
6
odpowiedz
Radanos
97
Szczęść Boże

U mnie w Empiku są normalne ceny. Równe z tymi z Media Expert chociażby.

27.05.2011 18:33
Rafko7
7
odpowiedz
Rafko7
9
Legionista

Empik to całkiem fajna sieć sklepów, ale gdy kupujesz książki i czasopisma. Jeśli chodzi o gry, cóż w moim mieście są dwa empiki, w jednym Cod Black Ops kosztował 249, a w drugim 209, w innych sklepach można kupić już za 170. Porównałem trochę ceny gier i tylko jeden tytuł był tańszy niż w jakimś innym sklepie, nie żądam żeby ze wszystkimi grami tak było, ale trochę bardziej konkurencyjne ceny by nie zaszkodziły. Ja na przykład rok temu kupiłem w Empiku tylko jedną grę, bo była akurat fajna promocja.

Co do handlowania używaniami grami, dużo będzie zależeć od cen, a w przypadku tej sieci sklepu nie będą to atrakcyjne ceny.

27.05.2011 20:20
da Vinci
8
odpowiedz
da Vinci
31
Generał

Ja chyba nie będę używał wymiany w Empikach. :/ Trochę dziwnie jest podejść do faceta, który w ogóle nie interesuje się grami i rozmawia ze mną na łaskę, by powiedzieć mu "Chcę wymienić grę". W tych małych sklepikach można się dogadać o przystępną cenę, ale należy pamiętać, że on też musi coś zarobić. Ten bajer w Empiku jest moim zdaniem tylko dla osób, które nie mają dostępu do takowych małych sklepów, bądź nie wie o ich istnieniu. :)

28.05.2011 16:53
InF'ernaL
9
odpowiedz
InF'ernaL
46
Konsul

Jedynie gdzie mam przeważnie normalne ceny różnica 5-10zł max to Media Markt.

30.05.2011 19:29
10
odpowiedz
zanonimizowany755031
42
Pretorianin

Pracowałem w Empiku na dziale multimedia. Kiedy przyszedłem, w gablotach leżały zakurzone egzemplarze ps2 i ps3, także psp i xbox. Gry ułożone nielogicznie, większość pytała gdzie co leży i "czy tą grę już mamy"? Po ok miesiącu wypchnąłem wszystko:)dosłownie pustki. Pani kierownik-mówię-proszę zamówić to i to (wypowiedziałem wszystkie trudne dla niej wyrazy). W odpowiedzi usłyszałem-centrala nam nie przyśle-pięknie k...wa czym ja mam handlować? Po 2 tygodniach dostałem 1 egzemparz ps3, ekspozycyjny z innego oddziału, sprzedałem i ten na pniu....

Poddałem się szybko, niemoc jaką mnie uraczyli była zbyt bolesna.

Jednak klientela inna niż z początku sądziłem, wiele osób (facetów) w wieku 35-45 lat, zagubieni gdzie jak co kupić, jak "naładować konto na klocka" itp.
Wielu tylko przejazdem z pracy w Anglii lub Holandii, Niemiec, krótki rekonesans bo grają na wyjeździe, a w empiku wydają złocisze szukając fachowca, bo tu w kraju dogadają się lepiej. Nie patrzą na ceny wierzą w reklamę i moc "sieciówek"

Wielu takich ...za dużo.

gameplay.pl Spostrzeżeń kilka starego shinka #3