Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 31 stycznia 2013, 11:56

The Cave (wykorzystywanie umiejętności bohaterów) PC, X360, PS3, WiiU

Wstęp

The Cave to produkcja łącząca w sobie elementy gry logicznej, przygodowej i zręcznościowej, której twórcą jest Ron Gilbert znany z gier z serii Monkey Island. W dalszej części tekstu podpowiadamy jakimi umiejętnościami dysponują dostępne w grze grywalne postacie.

Triki do gry

WYKORZYSTYWANIE UMIEJĘTNOŚCI BOHATERÓW

W The Cave możemy wybierać pomiędzy siedmioma grywalnymi postaciami, ale do tytułowej jaskini możemy zabrać ze sobą tylko trzy z nich. Ważne jest w rezultacie w to żeby dokładnie zapoznać się z ich unikalnymi umiejętnościami, tak by możliwie jak najlepiej dobrać skład drużyny. Lista postaci wraz z ich zdolnościami znajduje się poniżej:

Adventurer (podróżnik) – Postać ta dysponuje hakiem z linką, który może wykorzystywać do omijania niewielkich przepaści i docierania do innych niedostępnych domyślnie lokacji.

Hillbilly – Unikalną umiejętnością tej postaci jest możliwość wstrzymywania oddechu na dłuższy czas. Staje się to oczywiście przydatne do przemierzania zalanych sekcji jaskini.

Knight (rycerz) – Postać ta cechuje się ogromną wytrzymałością i przydaje się to między innymi do unikania obrażeń w wyniku upadków z dużych wysokości.

Mnich (monk) – Telekineza jest zarezerwowaną dla mnicha unikalną umiejętnością i pozwala ona na wchodzenie w interakcję z pozornie niedostępnymi obiektami.

Scientist (naukowiec) – Naukowiec jest specem od hakowania, dzięki czemu możesz w łatwy sposób otwierać drzwi czy uzyskiwać dostęp do innych tajnych obszarów.

Time Traveler (podróżnik w czasie) – Postać ta dysponuje zdolnością o nazwie Phase Shift, którą możesz wykorzystywać do omijania drzwi i innych tego typu przeszkód.

Twins (bliźniaki) – Unikalną cechą bliźniaków jest możliwość korzystania z tzw. trybu ducha. Zdolność tę możesz wykorzystywać w lokacjach wymagających współpracy ze strony dwóch osób.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 31 stycznia 2013

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz