Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142: Northern Strike - poradnik do gry

Battlefield 2142: Northern Strike - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Liberation of Leipzig | Analiza map | Battlefield 2142 Northern Strike poradnik Battlefield 2142: Northern Strike

Ostatnia aktualizacja: 17 października 2019

Liberation of Leipzig

Nazwa mapy: Liberation of Leipzig - Liberation of Leipzig | Analiza map | Battlefield 2142 Northern Strike - Battlefield 2142: Northern Strike - poradnik do gry

Nazwa mapy: Liberation of Leipzig

Lokacja: Lipsk, Niemcy

Tryb: Conquest: Assault Lines

Opis mapy: Mapa typowo miejska, przeważnie płaska, z kilkoma szerokimi ulicami i sporą ilością zakamarków i małych niepozornych przejść, z których może korzystać piechota, zwłaszcza mechanicy szykujący się do oddania strzału w kierunku pobliskich ciężkich pojazdów wroga. W centralnej części pola bitwy znajduje się sporo interesujących miejsc dla snajperów, lecz do walk tego typu rzadko tam dochodzi. Mapę przecina koryto zamarzniętej rzeki, nad którą przerzucono dwa mosty. Do starć dochodzi w niemal każdym zakątku miasta, lecz przeważnie tylko w okolicy rzeki miewają one charakter pojedynków snajperskich i polowań piechoty przeciwpancernej na battlewalkery i inny ciężki sprzęt. Zdecydowana większość flag położona jest przy głównych drogach, więc broniący ich żołnierze już z daleka widzą zbliżające się zagrożenie.

Analiza: Zielone kółko pośrodku mapy oznacza szczególnie ważną flagę, gdyż można z niej skutecznie wyprowadzać ataki na wszystkie pozostałe posterunki. Dlatego też walki w tym rejonie są szczególnie zaciekłe. Zielony wielokąt na lewo od omówione wyżej kółka to teren walk piechoty, a także droga między środkową, a zachodnia flagą. Koryto rzeki, również zaznaczone na zielono, to świetna droga przejazdu dla maszyn Hachimoto. Rzadko kiedy ktoś zagląda do rzeki, więc można się tam czuć względnie bezpiecznie, przynajmniej przez chwilę. Punkty [1] i [2] to miejsca, z których dość wygodnie ostrzeliwuje się pojazdy położone na przeciwnym brzegu. Niestety, na owym przeciwnym brzegu nie ma już tak dobrych miejsc dla żołnierzy z bronią precyzyjną. Obie drużyny mają swoje główne bazy w punktach [I] i [II], a dysponują battlewalkerami oraz, oczywiście, pojazdami dodanymi w Północnej Ofensywie.

Strategia dla EU: Na naszej drodze znajdują się dwie flagi PAC. Ważne jest to, aby przełamać pierwszą linię obrony, co pozwoli piechocie na dostanie się do północnej części i zajęcie paru kolejnych posterunków. To znacznie osłabi wroga, albowiem siły EU będą mogły odradzać się w różnych miejscach i atakować żołnierzy PAC raz za razem. Atakiem na wspomnianą pierwszą linię musi zająć się Golaith wspierany przez battlewalkera i trochę piechoty. Przy wschodnim moście na ogół częściej dochodzi do walk, a można je skutecznie zakończyć przejmując flagę na środkowym wschodzie. Jeżeli wróg wykaże się zawziętością, największym problemem prawdopodobnie okaże się centralna flaga. Wysłanie w tamtą okolicę Goliatha znacznie zwiększy szansę jej zajęcia, ale nie należy spodziewać się jakichś cudów. O sporym sukcesie można będzie mówić, gdy zespół zdoła objąć kontrolę, nawet niestabilną, nad niektórymi posterunkami w centrum mapy, przy jednoczesnej skutecznej obronie flag na południu.

Strategia dla PAC: Dla PAC zawsze jest to ciężka walka. Przede wszystkim trzeba ściągnąć z głównej bazy battlewalkera, by bronił flag na południu. Jest to wyjątkowo trudne zadanie, ale zaciekła obrona z pewnością opóźni dotarcie sił EU do flag na północy. Na wypadek gdyby jakiś wraży piechur zechciał cichaczem zająć te posterunki, można wysłać pojazd Hachimoto na patrol. Gdy przeciwnik zdoła przedrzeć się do północnej, zacznie się zdecydowanie najmniej przyjemna część walki, gdyż wróg raz za razem będzie przypuszczał ataki na wszystkie znajdujące się tam flagi. Skoordynowane działania szturmowców (bo leczą) i mechaników (bo rozwalą Goliatha) powinny pomóc w odpieraniu kolejnych natarć. Można również spróbować rozstawiać miny, ale istnieje wysokie ryzyko, że żołnierz je rozkładający dostanie kulkę zanim zaminuje teren.