Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman: Kontrakty - poradnik do gry

Hitman: Kontrakty - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Podstawy - Zasady gry poradnik Hitman: Kontrakty

Hitman: Contracts rządzi się kilkoma zasadami, które warto zapamiętać, zanim przystąpimy do rozgrywki. Postaram się wyjaśnić po kolei ważne elementy samej gry oraz jej "mechaniki".

Przebrania

Możesz ubierać się w stroję różnych osób, wtapiając się w ten sposób w otoczenie. Posiadając odpowiednie przebranie jesteś w stanie dotrzeć w specyficzne miejsca na mapie, dostępne tylko dla wybranych. Musisz pamiętać, że strażnicy i inni ludzie mogą Cię łatwo rozpoznać (o czym informuje czerwony wskaźnik w lewym dolnym rogu ekranu), jeżeli będziesz zachowywał się niepoprawni. A to oznacza bieganie lub posiadanie złej borni (jak również nie posiadanie żadnej, podczas gdy jest ona częścią ubioru).

Skradanie się

Dzięki tej umiejętności możesz dostać się praktycznie w każde miejsce niezauważony. Poruszając się w trybie skradania, agent 47 jest zupełnie niesłyszalny dla strażników. Można w ten sposób© zachodzić cele od tyłu i atakować z ukrycia. By pozostać w ukryciu, warto przy wchodzeniu do nowego pomieszczenia wpierw sprawdzić przez dziurkę od klucza, co dzieje się w środku.

Ukrywanie się

Nawet cień w rogu pomieszczenia może być miejsce dogodnym dla ukrycia się. Wykonując zadania często natkniesz się na przeszkody terenowe, jak skrzynie czy kolumny, które z powodzeniem mogą służyć za tymczasową kryjówkę przed zbliżającymi się oponentami.

Usypianie przeciwników

Standardowo zawsze zabierasz na misję jedną strzykawkę z narkotykiem. Wstrzykując go danej osobie usypiasz ją na pewien okres czasu. Umożliwia to zabranie jej ubrania, co jest standardowym sposobem na jego zdobycie. Musisz jednak pamiętać, że gdy delikwent się obudzi, od razu spali aktualne przebranie agenta 47. Więc zawsze staraj się znaleźć cos nowego, nim ta chwila nastąpi.

Ustawianie strażników

Podczas gry zwrócisz na pewno uwagę na strażników. Będą oni podążać wzrokiem za twoją osobą, jeśli wydajesz się im podejrzany. Jeśli znikniesz im z pola widzenia, pozostają zawsze w tej pozycji, w której ostatni raz na Ciebie patrzyli. Można to łatwo wykorzystać do odwracania ich uwagi - gdy się skradasz, zawsze jesteś podejrzany, więc skradając a potem chodząc normalnie zwabisz wzrok strażników.

Zgranie czasowe

Większość strażników w grze patroluje określony, przydzielony im teren. Normalnie możesz obserwować ich ruchy na mapie, chyba że grasz na poziomie trudności Professional. Poradnik w większości opisuje przejście gry dla konkretnego zgrania czasowego z patrolami. Dlatego może się zdarzyć, że będą oni w innych miejscach, niż opisano to poniżej.

Silent Assassin

SA to specjalny stopień-nagroda za odpowiednie wykonanie misji. By je otrzymać, należy pozostać w ukryciu (brak alarmów), używać tylko stalowej linki i narkotyku (a nie broni palnej, która robi za dużo hałasu) i unikać zabijania niewinnych. Poradnik został przygotowany właśnie jako opis przejścia prowadzący do otrzymania stopnia SA. Zdobywając SA jako bonus dostajemy przy każdej misji dodatkową, unikalną broń.