Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Forever Skies - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Forever Skies - poradnik do gry

Forever Skies - poradnik do gry

We're doomed Forever Skies poradnik to porady na start, do eksploracji, pierwszych minut gry. Opisujemy wszystkie mechaniki, wirusy i leczenie, przetwarzanie i pozyskiwanie żywności, budowę statku, sterowanie, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2023

Poradnik do Forever Skies ma na celu przedstawić graczowi niebezpieczny świat pyłu, w jakim toczy się zabawa w niniejszej pozycji. Dowiecie się, jakie kroki przedsięwziąć na początku gry, jak zadbać o zaspokojenie podstawowych potrzeb oraz rozbudowywać statek powietrzny i odkrywać wirusy oraz leki na nie.

Poradnik powstał na podstawie wersji 1.0.2 z wczesnego dostępu gry.

Forever Skies: Zawartość poradnika

W tym poradniku skupiamy się na opisie mechanik rozgrywki. Dowiecie się więc, jak zaspokoić podstawowe potrzeby, czyli pozyskiwać i przetwarzać żywność. Poznacie także niebezpieczeństwa jakie czyhają na Was w świecie gry, w szczególności wirusy i sposoby ich uleczania. W dziale z podstawami znajdziecie porady dotyczące ulepszeń statku, wyposażania i Stacji Badawczej. Ponadto opisaliśmy wszystkie lokacje, jakie znajdziecie w grze wraz z listą tego, co możecie tam spotkać.

W rozdziale z najczęściej zadawanymi pytaniami odpowiadamy na takie problemy jak to, czy można powiększyć ekwipunek, jak zdobyć zastrzyk hipotermii, jak zwiększyć udźwig Sterowca, a także czy i jak można zdobyć małego, przyjaznego towarzysza.

Dział poświęcony zasobom zbiera wszystkie składniki, które możecie znaleźć podczas eksploracji. Opisaliśmy jak i gdzie zdobyć wszystkie rośliny i technologie, a także jak pozyskać różne rodzaje płynów i pożywienia.

Poradnik zamyka aneks, w którym znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące technicznych aspektów gry, takich jak wymagania sprzętowe czy długość gry. Podpowiadamy też, czy w Forever Skies zagracie na Steam Decku lub w ramach subskrypcji Game Pass. Nie zabrakło też poradnika trofeowego.

Forever Skies: Szybkie porady na start

 1. Korzystajcie z tempomatu - w trakcie lotu możecie ustawić tempomat (zablokować prędkość) i opuścić ster, by poruszać się po statku i na jego zewnętrznej części (np. by doładować paliwo).
 2. Nie obawiajcie się braku paliwa - jeśli go Wam braknie, statek zatrzyma się w powietrzu nie spadając na ziemię, a paliwo możecie wytworzyć na statku.
 3. Eksplorujcie, by zdobyć nowe schematy - pozyskujecie je poprzez odnajdywanie nośników pamięci, głównie wewnątrz szafek i na meblach w przeszukiwanych lokacjach. Skanowanie pozwala Wam dodać informacje na temat przedmiotu do bazy danych.
 4. Nie marnujcie żywności - każde zepsute jedzenie można ugotować jeszcze raz, by przywrócić mu świeżość, kosztem jakości. Jedzenie w pojemnikach się nie psuje.
 5. Zbudujcie i korzystajcie z łóżka - korzystając z łóżka możecie przewinąć czas oraz odzyskać energię. Ponadto zmieniając porę dnia możecie wykorzystać inne benefity: np. w nocy nie groźna Wam fotofobia.

Więcej porad na stronie Porady na start.

Forever Skies: Podstawy

Te strony poradnika opisują najważniejsze elementy gry i mechaniki.

 1. Pierwsze kroki - czyli co należy zrobić od razu po uruchomieniu gry, by swobodnie przejść do trybu otwartego świata.
 2. Zdobywanie i gotowanie pożywienia - zaspokajanie podstawowych potrzeb głodu i pragnienia, oraz przepisy i sposoby przetwarzania pokarmu.
 3. Wirusy - informacje o typach zachorowań, sposoby zapobiegania i leczenia.
 4. Pozyskiwanie surowców - ta strona zawiera sposoby na zdobywanie zasobów w grze.
 5. Ulepszenia statku - tutaj znajdziecie opis silnika i turbin oraz maksymalnego udźwigu.
 6. Mapa i lokacje - w Forever Skies znajdziecie kilka rodzajów lokacji, które różnią się od siebie między innymi zasobami, które możecie tam znaleźć.
 7. Stacja Badawcza i skanowanie otoczenia - ta strona zawiera opis jednej z najważniejszych mechanik w grze, czyli pozyskiwanie nowych przedmiotów.
 8. Zalecane wyposażenia Sterowca - na tej stronie zestawiliśmy najlepsze urządzenia, które możecie zainstalować na swoim statku.

Forever Skies: FAQ

W tej częśći poradnika znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 1. Czy można powiększyć ekwipunek? - ta strona poświęcona jest plecakowi służącym za ekwipunek w grze oraz przechowywaniu przedmiotów.
 2. Jak zwiększyć zapas tlenu? - tutaj dowiecie się, jak wydłużyć czas pozwalający na przebywanie w Podpylu.
 3. Jak zdobyć zastrzyk hipotermii? - wyjaśniamy krok po kroku, jak zdobyć przydatny zastrzyk hipotermii oraz wirus zawrotów głowy.
 4. Jak zrobić stację roboczą? - dowiecie się czego potrzeba do stworzenia stacji roboczej statku.
 5. Jak zrobić ekstraktor? - ta strona poradnika wyjaśnia, jak stworzyć przenośny ekstraktor.
 6. Jak zdobyć i co robi przyjazny owad? - w swoim sterowcu możecie mieć towarzysza - ta strona poradnika podpowiada jak go przygarnąć i jakie korzyści to przynosi.

Forever Skies: Zasoby

Zasoby to jeden z najważniejszych elementów tej gry survivalowej. Poniżej znajdziecie strony, na których zawarliśmy najważniejsze informacje na ich temat.

 1. Płyny i jedzenie - wyszczególniamy lokacje, w których znajdziecie pożywienie i niektóre przedmioty związane z zaspokajaniem głodu i pragnienia.
 2. Rośliny - tutaj dowiecie się, gdzie znaleźć konkretne typy kwiatów i innych jadalnych roślin.
 3. Technologie - lista zasobów technicznych i niektórych urządzeń.

Forever Skies: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Core i5-7600 lub AMD Ryzen 5 1600 (lub lepszy)
 2. Pamięć RAM: 12 GB
 3. Karta graficzna: RX 580 8GB VRAM lub GeForce GTX 1060 6GB VRAM (lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 10 lub 11
 5. Miejsce na dysku: 31 GB
 6. DirectX: Wersja 12

Więcej na ten temat oraz znajdziecie na stronie naszego poradnika Wymagania sprzętowe. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak gra chodzi na konsoli Valve, zajrzyjcie na stronę Steam Deck.

Forever Skies: Długość gry

Ukończenie fabuły we wczesnym dostępie Forever Skies zajmie od 8 do 10 godzin. Czas ten może się wydłużyć nawet trzykrotnie, jeśli chcecie odkryć i skonstruować wszystkie dostępne w grze przedmioty.

Więcej informacji na ten temat przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Długość gry.

Forever Skies: Trofea / Osiągnięcia

Wczesny dostęp Forever Skies nie oferuje żadnych osiągnięć. Kiedy jednak zostaną wprowadzone do gry, szczegółów na ich temat dowiecie się z tej strony poradnika: Trofea / Osiągnięcia.

Autorzy Poradnika

Patrick Homa

Patrick Homa

Blisko dziesięć lat swojej freelancerskiej współpracy z GRYOnline.pl poświęcił pomaganiu graczom w zbieraniu sekretów i pokonywaniu wszelkich trudności jako autor poradników. Niestraszny mu żaden gatunek gier i uważa, że od grafiki i wodotrysków ważniejsza jest fabuła, model rozgrywki i mechaniki. Wolny czas spędza na przemierzaniu lasów rowerem i craftowaniu nowych "receptur" w kuchni. Wieczorami z pasją oddaje się też ściganiu w symulatorach wyścigowych.

więcej

Szymon "J X R V" Babik, Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka


Informacje o Forever Skies - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 17 listopada 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.