Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Urban Empire - poradnik do gry

Urban Empire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Głosowanie w Urban Empire Poradnik Urban Empire

Ostatnia aktualizacja: 23 października 2019

W poniższym rozdziale znajdziesz zbiór przydatnych informacji dotyczących procesu głosowania w grze Urban Empire. Poszczególne etapy zostały opisane w osobnych sekcjach.

1. Zgłoszenie wniosku i początkowe poparcie

Po zgłoszeniu projektu dowolnej uchwały nadchodzi czas w którym wszyscy członkowie Rady Miasta mogą omówić swoje stanowisko w stosunku do określonego projektu - Głosowanie w Urban Empire - Urban Empire - poradnik do gry

Po zgłoszeniu projektu dowolnej uchwały nadchodzi czas w którym wszyscy członkowie Rady Miasta mogą omówić swoje stanowisko w stosunku do określonego projektu. Jak widzisz na powyższym obrazku, zaraz po ogłoszeniu projektu możesz uzyskać zbliżony obraz przebiegu głosowania, który miałby miejsce, gdyby głosowanie odbyło się dzisiaj.

Początkowe stanowisko jest zależne od kompasu politycznego partii, a także faktu, czy wniosek zgłaszany jest przez ciebie, czy przez inną partię. W tym aspekcie istotne jest też wsparcie partii. Jeśli zgłaszasz autorski wniosek, a współczynnik poparcia jest na dodatnim poziomie, to możesz spodziewać się, że większość członków rady spojrzy przychylniej na złożoną propozycję. Początkowo wygenerowanie wsparcie może być też podyktowane chęcią zaspokojenia jednej z sześciu podstawowych potrzeb mieszkańców miasta. W tym zakresie współczynnika poparcia nie da się zmienić inaczej, niż za sprawą zaspokojenia danej potrzeby, aczkolwiek czas od złożenia wniosku do głosowania jest zazwyczaj na tyle krótki, iż nie będziesz w stanie zadziałać w tym zakresie.

W zależności od początkowego stanowiska określana jest liczba członków rady, którzy na pewno zagłosują za projektem i na pewno przeciw niemu. Pozostałe głosy mogą zostać rozdysponowane różnie, ale jeśli wskazana na obrazku szala przechylona jest na korzyść zielonego znacznika, to nie musisz obawiać się o wynik głosowania.

2. Wywieranie wpływu na członków partii

Cała zabawa zaczyna się w chwili, gdy wynik głosowania w oparciu o początkowe wsparcie nie wróży najlepiej dla złożonego przez ciebie wniosku. W tej sytuacji możesz skorzystać z odpowiedniego przycisku interfejsu, by wpłynąć na decyzje podejmowane przez reprezentantów poszczególnych ugrupowań. Dla każdej partii zobaczysz najpierw bieżący współczynnik poparcia (Goodwill). W zależności od wartości tego współczynnika podjęte przez ciebie działania będą mniej lub bardziej skuteczne. Wywieranie wpływu będzie omówione dokładniej w dedykowanym rozdziale, ale warto nadmienić tylko, że masz do wyboru: prośbę, żądanie lub groźbę.

Jeśli widzisz, że w pierwszej chwili nie zanosi się na to, by wniosek został przyjęty, to powinieneś od razu podjąć działania o których wcześniej wspomniałem. W każdym miesiącu rada będzie debatować nad wnioskiem, co oznacza, że będziesz też mógł dorzucić coś od siebie, by przekonać radę miasta do zasadności swojego projektu. Możesz robić to tak długo, jak długo radni poszczególnych partii będą skłonni cię słuchać. Musisz jednak wiedzieć, że każda próba wywarcia wpływu (skuteczna czy nie) obniża wartość współczynnika poparcia, który ostatecznie może osiągnąć wartość dla której radni nie będą chcieli cię słuchać lub zwyczajnie wyśmieją twoje stanowisko.

Obserwuj też komunikaty, które mogą się pojawić w lewym górnym rogu, tuż pod podglądem na aktualnie badaną technologię. Odnoszą się one do wyniku debaty nad omawianym projektem, która wywiązała się bez twojej ingerencji. Wynik tego typu zdarzeń jest szczególnie istotny, gdy dotyczy partii, która ma zdecydowaną większość w radzie. Może się okazać, że całe twoje starania po jednej debacie wewnątrzpartyjnej straciły na znaczeniu, a partia nadal nie porze wniosku, a w dodatku jeszcze długo nie zapomni, że próbowałeś wpłynąć na jej decyzję.

3. Ostatnie próby zmiany wyniku

Gdy ostatecznie nadchodzi czas głosowania to upływ czasu w grze jest zatrzymany, a ty musisz przełączyć się na panel Rady Miasta. Możesz jeszcze wpłynąć na wynik głosowania o ile nie zniechęciłeś do siebie wszystkich partii, ale waga twojego przemówienia będzie znacznie niższa niż w pierwszych miesiącach po ogłoszeniu projektu. Ostatecznie jeśli wniosek jest ważny, to zawsze możesz spróbować, a jeśli się to odpokutujesz to przy innej okazji.

4. Liczenie głosów i uchylanie decyzji

Po wyczerpaniu wszystkich opcji manipulacji wynikiem nadchodzi czas głosowania - Głosowanie w Urban Empire - Urban Empire - poradnik do gry

Po wyczerpaniu wszystkich opcji manipulacji wynikiem nadchodzi czas głosowania. Liczone są głosy poszczególnych członków rady, a przy skrajnych stanowiskach zobaczysz symbole partii, których zdecydowana większość opowiedziała się w określony sposób. Po zliczeniu głosów opublikowany zostanie werdykt. Pamiętaj, że wniosek zostaje przyjęty lub odrzucony większością głosów, więc nawet jeden głos może zaważyć o losie całego projektu.

Jeśli jesteś wystarczająco popularny i wygenerowałeś odpowiednio dużą ilość punktów Prestiżu, to możesz uchylić niekorzystną decyzję Rady miasta i "przepchnąć" wniosek bez ich zgody. Ważne jest, że tego typu działanie jest dostępne bardzo rzadko i wymaga zebrania dużej liczby punktów, więc dobrze zastanów się, czy na aktualnie odrzucony projekt warto trwonić długo zbierane punkty.

Jeśli nie uchylasz decyzji Rady, a jest niekorzystna dla ciebie, to możesz spróbować ponownie przedstawić wcześniejszy projekt. Ewentualnie możesz go lekko zmodyfikować. Ważne jest, że próba wywarcia wpływu na członków rady przez dłuższy czas stawia cię w negatywnym świetle, więc możesz spodziewać się, że zgłoszone przez ciebie wnioski z miejsca wylądują w koszu.