Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Path of Exile - poradnik do gry

Path of Exile - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przedmioty | Herosi i ich rozwój poradnik Path of Exile

Przedmioty

Od wyboru do koloru. - Przedmioty | Herosi i ich rozwój - Path of Exile - poradnik do gry
Od wyboru do koloru.

Wyposażenie bojowe

W ostatnim podrozdziale, który bezpośrednio poprzedza przykładowe buildy postaci, zostanie omówiona kwestia dwóch pozostałych kategorii przedmiotów przewidzianych przez twórców w Path of Exile. Wiadomo już, że herosi w trakcie przygód mogą stać się posiadaczami cennych klejnotów o praktycznym zastosowaniu, a także mają dostęp do bardzo szerokiego wachlarza wyposażenia wszelkiej maści. Mowa tutaj zarówno o ekwipunku czysto defensywnym (ubrania, zbroje, hełmy), jak i ofensywnym (broń do walki w zwarciu oraz na odległość). Niestety taki prosty podział nie wystarczy, itemy występują bowiem jeszcze w czterech odmianach:

Normalne (Normal) przedmioty szczycą się swoją prostotą. Występują wszędzie w ogromnych ilościach i w sumie jest to jedyna ich zaleta. Co prawda w początkowej fazie rozgrywki stanowią dla nas jedyną formę obrony przed mrocznymi stworami, jednak z czasem stają się zupełnie bezużyteczne. Jedynym wyjątkiem jest ich zastosowanie jako materiał bazowy przy tworzeniu lepszego wyposażenia (o czym niedługo). Nie wyróżniają się kolorystycznie - ich nazwy są białe.

Magiczne (Magic) są silniejszą odmianą pospolitych itemów, które charakteryzują się jedną lub dwiema dodatkowymi właściwościami, wzmacniającymi ich wartość bojową. Występują nieco rzadziej od swoich poprzedników, jednakże w dalszym ciągu znalezienie ich nie jest jakimś niewyobrażalnym wyczynem. Zazwyczaj w trakcie eksploracji kolejnych poziomów wynajdujemy je ze statusem "niezidentyfikowane", co oznacza, że póki nie odkryjemy ich cech (za pomocą specjalnego zwoju) nie będzie można ich użyć. Oznaczone są kolorem niebieskim.

Rzadkie (Rare) jak sama nazwa wskazuje są bardzo trudne do wydropienia, dlatego też fakt ich posiadania powinien być dla nas pewnym sukcesem. Są to elementy składowe, do których powinniśmy dążyć przy kompletowaniu finalnego ekwipunku. Odzwierciedleniem ich przewagi nad "kuzynami" są liczne bonusy (zazwyczaj od czterech do sześciu), które są w stanie dostarczać posiadaczom jednocześnie premie do podstawowych statystyk, obrażeń, odporności na żywioły
i wielu innych cech. Symbolizuje je kolor żółty.

Unikalne (Unique) można śmiało uznać za najwybitniejsze i jednocześnie najbardziej pożądane przedmioty występujące w świecie Wraeclast. Do każdej kategorii ekwipunku należy od kilku do kilkunastu elitarnych itemów, których cechy nie są dobierane losowo. Aktualna liczba "Unique items" wynosi 297 i stale rośnie. Chociaż szansa na odnalezienie przynajmniej jednego z nich graniczy z cudem, to jednak nie jest to całkowicie niemożliwe. Otóż wedle zasad można je znaleźć jedynie w penetrowanych lokacjach (w ciałach pokonanych lub różnych obiektach), jednak niezależnie od tego na jakim poziomie trudności gramy, który mamy level, jakie miejsce aktualnie zwiedzamy, czy nawet którego oponenta pozbawimy życia. Z tego powodu w czasie wędrówek sprawą priorytetową staje się baczne rozglądanie za przedmiotami o kolorze pomarańczowym.

Ponadto w grze uświadczymy jeszcze coś bez czego żaden hack'n'slash nie może się obejść - mikstury. Oczywiście występują zarówno te zwiększające poziom zdrowia, jak i odpowiedzialne za manę (ale nie tylko). Jedynym szczegółem, który wyróżnia potiony z tej produkcji jest system, wedle którego żadne z nich nie są przeznaczone do jednorazowego użytku. Objawia się to tym, że ich zawartość stale się odnawia (czas zależy od wielu czynników), tak więc nie jest wymagane obładowywanie się masą potków, aby przetrwać. Prócz tego pojedyncze użycie mikstury nie zużywa natychmiastowo całej jej zawartości, a tylko część.

No co? Sprawdzam czy aby nie chińska podróbka. - Przedmioty | Herosi i ich rozwój - Path of Exile - poradnik do gry
No co? Sprawdzam czy aby nie chińska podróbka.

Modyfikowanie ekwipunku

Ostatnim rodzajem itemów jaki uświadczymy w grze są, tzw. "Currency items", czyli tłumacząc dosłownie - przedmioty powszechnego użytku. Taka nazwa nie została im nadana bez przyczyny, występują one bowiem w roli jedynego środka płatniczego w uniwersum Wraeclast. Co to oznacza? A właśnie to, że napotkani w miastach kupcy mogą przeprowadzać wyłącznie transakcje oparte na handlu wymiennym, gdzie główne zainteresowanie jest skupione właśnie na wymienionych przed chwilą przedmiotach. W tym momencie pojawia się więc zasadnicze pytanie, w jaki sposób jest określana wartość ekwipunku użytkowego w stosunku do obiegowej waluty, a także czy służą one jedynie przechodzeniu z rąk do rąk? Pierwsze pytanie mimo tego, że jest słuszne, to również bardzo trudne. Otóż chyba nikt prócz samych autorów Path of Exile nie ma zielonego pojęcia na jakiej zasadzie odbywają się przeliczenia przy kupnie i sprzedaży. Druga kwestia wymaga dłuższego omówienia, gdyż wiąże się de facto z samą kwintesencją obróbki wyposażenia. Modyfikacja broni czy elementów uzbrojenia piastuje w rozgrywce jedną z najistotniejszych funkcji. Currency items dzielą się na wiele typów, których przewodnie zadanie polega na ulepszaniu ekwipunku, aby herosi mogli z czasem sprostać rosnącym wymaganiom stawianym im przez twórców. Lista wygląda następująco:

1. Procentowe wzmocnienie przedmiotów.

Każdy element wyposażenia (chociażby mikstura czy pasek do spodni) poprzez przedmioty z tej kategorii może zostać wzmocniony pod względem procentowej jakości. Warunkuje ona podstawowe cechy przedmiotów (np. maksymalne obrażenia broni), jednak nie dotyczy specjalnych bonusów. Maksymalny status wynosi 20%, natomiast wartość dodawana przy jednym użyciu zależy od omówionej już czterostopniowej skali. Tak więc najzwyklejsze itemy mają zwiększaną siłę o 5%, magiczne o 2%, zaś rzadkie oraz unikalne o 1%.

Armourers Scrap - Przedmioty | Herosi i ich rozwój - Path of Exile - poradnik do gry

Armourer's Scrap

wzmocnienie jakości ubrań

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie