Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Path of Exile - poradnik do gry

Path of Exile - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ligi | Podstawy Path of Exile poradnik

Ligi

Tworząc postać w Path of Exile mamy do wyboru kilka trybów rozgrywki, a mówiąc konkretnie - lig. Są to odrębne serwery, na których gracze prowadzą swoje przygody. Co ważne nie mogą oni w żaden sposób wchodzić w interakcje z osobami grającymi w innych ligach. Podobna odrębność dotyczy również prowadzonych rankingów oraz systemu wyzwań. Każda z nich - jak można się domyśleć - różni się od siebie w jakimś stopniu. Przede wszystkim mowa tutaj o poziomie trudności oraz występowaniu rzadkich, czasem nawet legendarnych przedmiotów czy artefaktów.

Standard

Jest to podstawowy mod rozgrywki, który nie wyróżnia się niczym szczególnym i jest dedykowany przede wszystkim osobom początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją zabawę.

Hardcore

To nic innego jak standardowy tryb urozmaicony tylko dodatkowym utrudnieniem w postaci posiadania zaledwie jednego życia. Delikwent, który nieopacznie kopnie w kalendarz niestety będzie musiał pożegnać się z tym światem i zostanie przeniesiony do standardowej ligi. Na szczęście wraz z całym zdobytym doświadczeniem oraz ekwipunkiem (nie licząc zawartości skrzyni).

Prócz dwóch wymienionych powyżej trybów rozgrywki, które de facto nie mają zbyt wiele do zaoferowania graczom szukającym mocnych wrażeń, stworzono także system, wedle którego co cztery miesiące pojawiają się do naszej dyspozycji dwie kolejne ligi, charakteryzujące się określonymi, specyficznymi zasadami. Najnowsze - Torment oraz Bloodlines - wystartowały 12 grudnia 2014, a ich kres jest datowany na 12 marca 2015.

Torment

W czasie rozgrywki możemy zostać nawiedzeni przez duchy złoczyńców, którzy nie zaznali nigdy spokoju. Dysponują oni różnorodnymi mocami, które mogą wykorzystywać przeciwko nam, a także oddziaływać na pobliskie stwory i tym samym zwiększać ich wartość bojową. Ich pokonanie równa się uzyskaniu specjalnych nagród, nierzadko cennych przedmiotów. W czasie trwania ligi gracze mogą ponadto wejść w posiadanie trzech unikalnych przedmiotów:

Brutus' Lead Sprinkler

Scold's Bridle

The Rat Cage

Po zakończeniu ligi wszyscy gracze zostają przeniesieni do podstawowego trybu rozgrywki "Standard".

Bloodlines

Najtrudniejszy z aktualnie możliwych modów, który sprawia, że poszczególne grupki stworów w różnych lokacjach mogą dysponować specjalnymi mocami - tytułowymi Bloodlines. Zapewniają one wrogom specjalne, często bardzo niebezpieczne umiejętności, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. W czasie trwania ligi gracze mogą ponadto wejść w posiadanie trzech unikalnych pierścieni:

Ngamahu's Sign

Tasalio's Sign

Valako's Sign

Koniec ligi równa się powędrowaniu do "Hardcore", natomiast śmierć do "Standard". Nie ma przebacz.