Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy Prison Break: The Conspiracy poradnik, solucja

Wybór poziomu trudności

Gra oferuje trzy poziomy trudności. Zasadniczą różnicą jest wytrzymałość przeciwników i spostrzegawczość strażników. Ponadto, na najwyższym poziomie trudności nie są oni wyświetlani na mapie. Poradnik został przygotowany na poziomie Fish, dzięki czemu, prócz dokładnego opisu lokalizacji strażników podczas przechodzenia gry, zawarte zostały także wycinki map, które musisz w danym momencie pokonać. Pozwoli Ci to zagrać na poziomie Shark (dzięki czemu odblokujesz także więcej osiągnięć).

Quick Time Eventy

Najważniejsza rzecz jeśli chodzi o Quick Time Eventy - sekwencje zawsze są takie same. Poziom trudności również nie ma tu żadnego znaczenia. W poradniku wyszczególniłem wszystkie QTE oraz przedstawiłem listę akcji, jakie należy wykonać. Poniżej znajdziesz legendę.

Walka w grze do skomplikowanych nie należy - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Walka

Walka w grze do skomplikowanych nie należy. Lewy przycisk myszy służy do zadawania szybkich, acz słabszych ciosów. Prawy przycisk myszy pozwala na oddanie bardzo mocnego ciosu, jednakże jego wadą jest długi czas przygotowania - możesz zostać uderzony w tym czasie i cios nie zostanie wyprowadzony. Najlepszym momentem na zadanie silnego ciosu jest uprzednie powalenie przeciwnika, a następnie przygotowanie się kiedy ten wstaje (leżącego można też skopać). Dobrze jest również używać bloku, szczególnie na wyższych poziomach trudności. Niestety jeśli przeciwnik wykona silne uderzenie, Twój szyk obronny zostanie przełamany.

Kontratak jest dość trudnym manewrem - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Kontratak jest dość trudnym manewrem. Najpierw należy nacisnąć blok w momencie gdy oponent wyprowadza cios. Jeśli Ci się to powiedzie, będziesz musiał szybko wcisnąć jeden z przycisków wykonujących atak (LMP, spacja, 'E', itp.), na co otrzymujesz zaledwie ułamki sekundy.

Jeśli zostaniesz powalony, możesz powstać naciskając Spację. W walkach podziemnych nie ma takiej możliwości.

Nabieranie siły

Początkowa Twoja siła oraz prędkość zadawanych ciosów znajduje się na bardzo niskim poziomie. Możesz go zwiększyć poprzez ćwiczenie na rozsianych po całym spacerniaku workach treningowych oraz sztangach. W przypadku tych pierwszych należy wciskać odpowiednie klawisze (blok, LPM, PPM), których wymaga od Ciebie osoba trzymająca worek. Jeśli chodzi o wyciskanie, ogranicza się ono do ciągłego wciskania klawisza [spacja] oraz dodatkowo utrzymywaniu równowagi sztangi przy pomocy myszy (ruchy lewo-prawo).

1 - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry
Nie jesteś w stanie zwiększyć swojej siły maksymalnie już na samym początku rozgrywki, ograniczenia zmniejszają się wraz z postępem w grze - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Nie jesteś w stanie zwiększyć swojej siły maksymalnie już na samym początku rozgrywki, ograniczenia zmniejszają się wraz z postępem w grze. Warto jest więc mieć na uwadze, czy aby nie możesz już iść nieco "przypakować" - ułatwi Ci to walki na najwyższym poziomie trudności.

Ukrywanie się

Bardzo przydatne, w niektórych fragmentach gry, są szafki, w których możesz się bezpiecznie schować bez obawy o bycie nakrytym. Mają one ograniczone pole widzenia, lecz w żadnym stopniu nie przeszkadza to zobaczyć czy strażnik oddalił się wystarczająco daleko.

2 - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry
Z czasem w grze napotkasz na zamknięte drzwi, które jednak można otworzyć przy pomocy wytrycha - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Otwieranie zamków, odkręcanie śrubek

Z czasem w grze napotkasz na zamknięte drzwi, które jednak można otworzyć przy pomocy wytrycha. Zadanie do trudnych nie należy. Przy pomocy ruchów myszy (góra-dół) musisz ustawić pary pinów (jasne i ciemnie piny) na odpowiedniej wysokości, w taki sposób, by jasny pin znalazł się na tak zwanej shear line - wystarczy, że wtedy wciśniesz LPM bądź przytrzymasz dłużej w takiej pozycji piny, a te "zaskoczą" i zostaną na swojej pozycji. Następnie przesuwasz mysz na kolejny pin i tak do końca. W niektórych fragmentach gry musisz zadanie wykonać dość szybko, gdyż na przykład zbliża się wartownik. Możesz również przerwać pracę, ukryć się i dokończyć po chwili - ustawione piny pozostaną na swoich miejscach.

3 - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry
Odkręcanie śrubek to nieco prostsza mini-gierka - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Odkręcanie śrubek to nieco prostsza mini-gierka. Musisz po prostu kręcić myszą zgodnie bądź przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Zarówno otwieranie zamków jak i odkręcanie śrub, w niektórych sytuacjach, musisz wykonać bardzo cicho z uwagi na znajdujących się tuż obok strażników. Wykonać zadanie cicho nie znaczy nic innego jak bardzo, ale bardzo powoli.

Tatuaże

W grze możesz wykonać sobie kilka tatuaży na swoim ciele - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

W grze możesz wykonać sobie kilka tatuaży na swoim ciele. Nie mają one żadnego wpływu na rozgrywkę, pozwalają po prostu Twojej postaci nabrać klimatycznego więziennego wyglądu. Tatuaż możesz wykonać u Mr. Kinga, do wyboru masz oba przedramienia ($100 każde), oba ramienia ($200 każde), klatkę piersiową ($400) oraz plecy ($500).

Walki w podziemiach

Walki w podziemiach pozwolą Ci zdobyć nieco gotówki, którą możesz spożytkować na przykład na zrobienie sobie tatuażu - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Walki w podziemiach pozwolą Ci zdobyć nieco gotówki, którą możesz spożytkować na przykład na zrobienie sobie tatuażu. Nim przystąpisz do walki możesz wybrać jednego z kilku przeciwników, każdy posiada inną szybkość oraz siłę ataku, a co za tym idzie stawkę za zwycięstwo z tą osobą. Jeśli przegrasz jakąś walkę nie tracisz pieniędzy.

Tryb versus

4 - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry
Tryb Versus pozwala na stoczenie walki dwóm graczom jednocześnie na tym samym komputerze - Garść porad | Opis przejścia Prison Break The Conspiracy - Prison Break: The Conspiracy - poradnik do gry

Tryb Versus pozwala na stoczenie walki dwóm graczom jednocześnie na tym samym komputerze. Wpierw każdy gracz wybiera jedną z głównych postaci występujących w grze (każda charakteryzuje się inną szybkością i siłą ataku), po czym zostaje wybrana arena walki. Gra toczy się do trzech zwycięstw. Obowiązują wszystkie ciosy, które są dostępne w samej grze - cios szybki i słaby, cios mocny i wolny, blok, kontratak, kopanie leżącego. Aby wykończyć przeciwnika należy zadać cios kończący (pojawi się także na ekranie [spacja]) kiedy pasek zdrowia spadnie niemalże do zera.