Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 25 czerwca 2007, 14:13

autor: SirGoldi

Pokemon Pearl - recenzja gry

Młody chłopak (lub dziewczyna) wyrusza z kolegą nad pobliskie jezioro, gdzie przypadkiem zauważa tajemniczą walizkę. Przyjaciele odnajdują w niej kulki (Pokeballe), które kryją w sobie Pokemony...

Recenzja powstała na bazie wersji NDS.

Wiele osób ma awersję do jakichkolwiek rzeczy związanych z Pokemonami, co do tego nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Trudno im się dziwić, bo te dziwaczne istotki rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni rzeczywiście mogą od siebie odpychać. W końcu nie każdemu muszą podobać się słodkie, przejaskrawione kolorki, jakich na Pokemonach pełno. Ponadto całe to szaleństwo, które przed laty zostało stworzone wokół tych stworków, po prostu musiało wielorako wpłynąć na stosunek do nich. W każdym bądź razie mi nigdy jakoś specjalnie one nie przeszkadzały. Nie bez znaczenia jest tu takt, że Pikachu oraz resztę cudaków utożsamiam przede wszystkim ze świetną serią gier na Gamę Boy’a, a obecnie także i na Nintendo DualScreen. W tej recenzji przyjrzę się bliżej tytułowi wydanemu właśnie na tę ostatnią platformę.

Nowe Pokemony nie zrywają z tradycją – pojedynki wciąż wyglądają jak przed kilkunastu laty.

Gwoli wyjaśnienia, Pokemon Pearl oraz Pokemon Diamond to w zasadzie identyczne produkcje. Różnią się jedynie drobnymi szczegółami. Recenzja oparta jest na pierwszej z wyżej wymienionych wersji, czyli Pearl, lecz to akurat ma znaczenia marginalne.

Fabuła przedstawia się następująco. Młody chłopak (lub dziewczyna; zależnie od tego, jaką postać wybierzemy) wyrusza z kolegą nad pobliskie jezioro, gdzie przypadkiem zauważa tajemniczą walizkę. Przyjaciele odnajdują w niej kulki (Pokeballe), które kryją w sobie Pokemony, o których przecież tak marzyli. Chwilę później obaj bohaterowie wyruszają w świat, żeby przeżyć być może najbardziej ekscytującą przygodę w ich życiu. Wszak tylko nieliczni dostają szansę zostania trenerem małych, ale potężnych istot... Konsolowe adaptacje Pokemonów zawsze miały dosyć kiepsko opowiedzianą historię. Niestety, doskonałe widać, że nie inaczej jest w przypadku tej przeznaczonej na NDS.

Recenzja gry Shin Megami Tensei 5 - wielki powrót legendarnego jRPG
Recenzja gry Shin Megami Tensei 5 - wielki powrót legendarnego jRPG

Recenzja gry

Shin Megami Tensei 5 to powrót anarchistycznej i mrocznej serii jRPG. Szykujcie się na przygnębiającą przygodę w świecie zniszczonym przez intrygi między niebiosami a siłami chaosu. Bóg nie żyje, a chętnych na objęcie jego tronu nie brakuje.

Recenzja New World - MMO, którego potrzebowałem
Recenzja New World - MMO, którego potrzebowałem

Recenzja gry

New World budzi skrajne emocje, ale jedno niezaprzeczalnie robi dobrze – doskonale wykorzystuje aspekty MMO i pod tym względem deklasuje wielu rywali. Szkoda jednak, że pewne elementy kuleją, co czyni grę od Amazona niezwykle nierówną i niekompletną.

Recenzja Diablo 2 Resurrected - jest miło, ale chciałbym więcej zmian
Recenzja Diablo 2 Resurrected - jest miło, ale chciałbym więcej zmian

Recenzja gry

Niektórzy czekali na Diablo 2 Resurrected bardziej niż na Diablo 4, Last Epoch, Lost Ark czy dowolnego nadchodzącego giganta gier hack’n’slash. Rozumiem, bo Vicarious Visions zafundowało mocarny nostalgia trip, ale zobaczymy, na ile ten drag wystarczy.