Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 11 lutego 2005, 10:00

autor: Adamus

World of Warcraft - recenzja gry

Blizzardowi udało się dokonać rzeczy trudnej, stworzyć grę MMO dla każdego. W WoW-a zagrać może gracz, którego doświadczenie zaczyna się i kończy na prostych zręcznościówkach, ale także gros hardcore’owych wymiataczy znajdzie w nim pole do popisu.

Muszę jeszcze trochę pomarudzić nad małą ilością biżuterii, jaką możemy znaleźć w grze. Sama ilość przedmiotów, broni, zbroi i innego ekwipunku jest przytłaczająca, ale do tego już Blizzard zdążył nas przyzwyczaić, jednak jakoś po macoszemu potraktowano błyskotki, nad czym boleją zwłaszcza panie, które w tego typu rzeczach gustują. Może właśnie tu przydałaby się nowa umiejętność – złotnika?

Spora grupa malkontentów strasznie narzeka, że nie wszystkie postacie w grze zostały dobrze zbalansowane a zwłaszcza paladyn jest wręcz nie do pokonania w pojedynkach jeden na jeden – za łatwo się tą klasą gra. Nie wiem, może i jest w tym trochę prawdy, ale dobry paladyn w drużynie na pewno nie jest przeszkodą :-). W zasadzie każdy miłośnik gier cRPG znajdzie tu coś dla siebie. Ci, którzy nie lubią wykonywać żadnych zadań, będą mogli zająć się wycinaniem w pień wszystkiego, co się rusza i na drzewo nie ucieka oraz walkami z innymi spragnionymi tego typu rozrywki graczami, czy też przemykać się na tereny wroga, żeby rozprawić się ze słabszymi od siebie przeciwnikami, bo jednak na kilka poziomów silniejszych nie warto się porywać, chyba że za plecami czuje się wsparcie mocnego kolegi ;-). Inni rzucą się na setki czekających w grze zadań i zajmą się rozwijaniem do perfekcji swoich umiejętności. Zarówno samotnicy jak i miłośnicy przemierzania krain w większym gronie będą czuli się tu jak u siebie. Nie ma znaczenia czy zawita tu ktoś, kto nie miał jeszcze do czynienia z grami MMO, czy też stary wyjadacz, który zęby zjadł na niejednej grze sieciowej, bo ta gra jest po prostu dla KAŻDEGO.

Adam „Adamus” Bilczewski

PLUSY:

  • niesamowity klimat i grywalność;
  • olbrzymi świat, niezliczona ilość przeciwników, zadań do wykonania i
  • przedmiotów, jakie możemy znaleźć;
  • w zasadzie nikt tu nie będzie się nudził.

MINUSY:

  • pewne drobne niedociągnięcia i błędy w grze;
  • UZALEŻNIA;
  • po pewnym czasie wykonywanie niektórych zadań staje się monotonne.