Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 lutego 2023, 17:21

autor: Marek Jura

Baldur’s Gate. Gry, które POTRZEBUJĄ ekranizacji

Hollywood czasami korzysta z niektórych najpopularniejszych growych marek. Tak działo się w przypadku Super Mario, Tomb Raider czy ostatnio Uncharted. Ale na ekranizację wciąż czeka znacznie więcej tytułów z ogromnym potencjałem.

Baldur’s Gate

Baldur’s Gate 3, Larian Studios 2023 - Gry, które POTRZEBUJĄ ekranizacji - dokument - 2023-02-24
Baldur’s Gate 3, Larian Studios 2023
  1. Gatunek gry: RPG
  2. Gatunek filmu/serialu: fantasy
  3. Potencjalni twórcy: Peter Jackson
  4. Czy ekranizacja powstaje? Nie
  5. Ile lat gra już czeka na duży lub mały ekran: 25 lat

Choć na grafice pokazaliśmy całkiem udaną „trójkę” od Lariana (sądząc po early accessowych reakcjach), klasyczne Baldury powstały dwie dekady wcześniej. I to one wciąż są darzone przez fanów tego rodzaju produkcji największą estymą. Może o tym świadczyć fakt, że już nieco ponad dekadę temu powstały rozszerzone edycje dla pierwszej i drugiej części, a nawet coś w rodzaju „Baldur’s Gate 1,5”.

Jeżeli jakimś cudem nigdy nie słyszeliście jeszcze o tych grach, spieszę z wyjaśnieniem – to klasyczne RPG-i z widokiem izometrycznym, takie, w których gromadzi się pokaźną drużynę, zdobywa kolejne punkty doświadczenia, walczy ze smokami i pomiotami demona, a na końcu okazuje się, że… Tą „tajemnicę” lepiej zostawić do samodzielnego rozwikłania tym, którzy nie znają jeszcze Minsca i spółki.

Zostało jeszcze 47% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie