Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Wicked city. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Wicked city

  1. Rok produkcji: 1987
  2. Gatunek: akcja, przygodowy, dramat, horror

Wicked City z pewnością może porazić widza graficzną grozą. Krytycy w recenzjach filmu często wspominali o zbytnim nasyceniu filmu erotyką i treściami mizoginistycznymi, a także brutalnością i niestandardowymi kadrami. Oglądając go, nie sposób nie wzdrygać się co chwilę z obrzydzenia czy też może strachu. Zdecydowanie pasuje do klasycznej definicji horroru, choć przyglądając się filmowi, zauważyć można inspirację cyberpunkowym klimatem, Blade Runnerem czy w ogóle nurtem neo-noir.

Dwa wymiary – Ziemia i tzw. „Black World” od wieków funkcjonują według spisanego paktu, który zapewnia bezpieczeństwo obu stronom. Niewiele osób o tym wie, ale strażnikiem paktu jest organizacja Black Guard, która właśnie musi stanąć na wysokości zadania. Ktoś bardzo nie chce dopuścić do odnowienia paktu, w związku z czym agenci Taki i Makie zmuszeni są chronić kluczową dla paktu osobę – starca imieniem Mayart.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej