Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Hellsing. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Hellsing

  1. Rok produkcji: 2001
  2. Gatunek: akcja, horror, nadprzyrodzone

To raczej starszy tytuł, co nie oznacza jednak, że Hellsing w jakikolwiek sposób wypada słabiej od reszty pozycji z listy. Manga, na której wzorowana jest seria, wychodziła jednak dużo dłużej, niż sugerowałaby jej premiera w 2001 roku, bo aż do 2008 roku, w związku z czym anime zdecydowanie odbiega od oryginalnej historii.

Hellsing to organizacja skupiająca się na likwidowaniu zagrożenia ze strony nadnaturalnych mocy. Dostają wezwanie z wioski Cheddar, której mieszkańcy terroryzowani są przez wampira zamieniającego ich w ghoule. Wysyłają więc jednego z najlepszych – wampira Allucarda. W końcu ogień trzeba zwalczać ogniem, prawda? Niestety w trakcie walki młoda policjantka zostaje postawiona przed wyborem: życie jako wampir albo śmierć. Wybiera życie i zostaje członkinią organizacji. Przed nią ciężka droga – czeka ją zarówno walka z nadnaturalnymi zagrożeniami, jak i godzenie się z nowym trybem życia.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej