Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2022, 18:22

autor: Marek Jura

4. Obara Martell i Nymeria Martell. Śmierci bohaterów Gry o tron, które bolały

Choć już wcześniej mogliśmy obcować z serialami, w których główni bohaterowie umierali dość niespodziewanie, to właśnie Gra o tron uczyniła z nagłych zgonów ulubionych postaci widzów swój znak rozpoznawczy.

4. Obara Martell i Nymeria Martell

Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011 - Śmierci bohaterów Gry o tron, które najbardziej bolały - dokument - 2022-11-24
Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011
  1. Ród: Sand Snakes, Martell
  2. Kiedy to się stało: siódmy sezon
  3. Aktorki: Keisha Castle-Hughes (Obara), Jessica Henwick (Nymeria)

Żmijowych bękarcic, czyli córek Oberyna Martella z różnymi kobietami, było w sumie osiem. Dwóm jednak, Obarze i Nymerii, scenarzyści poświęcili wystarczająco dużo czasu, by widz zdążył się do nich przywiązać. I polubić. Albo znienawidzić.

Wyszkolone do perfekcji w walce wręcz były za morzem postrachem całych rycerskich drużyn. Oczywiście mało kto je niepokoił także ze względu na wpływowego ojca, ale bękarcice potrafiły również doskonale poradzić sobie same, co pokazały zresztą w serialu. Nawet gdy je rozdzielono, agresywny styl walki każdej z nich mógł szybko przyprawić o śmierć nawet dobrze opancerzonego wojownika.

W końcu i one musiały jednak uznać wyższość rywala. Okazał się nim Euron Greyjoy, szalony arystokrata z Żelaznych Wysp. Obara została przez niego przebita własną włócznią, a Nymeria ?– uduszona przez niego własnym biczem. Młodsza od nich Tyene zostaje jakiś czas potem otruta przez Cersei tą samą trucizną, która wcześniej zabiła Myrcellę.