Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Źrodło fot. DC Comics
i
Filmy i seriale 6 listopada 2022, 11:30

Dziwne i szalone komiksy, których ekranizacje chcielibyśmy zobaczyć

Szalone pomysły na dziwne i wyróżniające się komiksy nie kończą się na The Boys. Zebraliśmy kilka najciekawszych naszym zdaniem pozycji, które zasługują na swój własny serial lub film.

Za sprawą Marvel Cinematic Universe większość widzów ma ustanowioną pewną wizję tego, jak powinien wyglądać komiksowy świat. Superbohaterowie, dużo kolorów, trochę żartów i często happy end pomimo okazjonalnego gorzkiego posmaku.

Ileż jednak można? Przydałoby się trochę urozmaicenia, a The Boys nie wystarcza. Z tego powodu zebraliśmy kilka wciągających pozycji, które przedstawiają świat superbohaterów w krzywym zwierciadle lub pokazują mniej znane obszary świata Marvela/DC.

Zresztą komiksy to nie tylko panowie z majtkami założonymi na rajstopy. Dlatego w zestawieniu swoje miejsce mają także lektury zahaczające o mroczniejsze klimaty rodem z Lovecrafta lub przedstawiające własny świat fantasy i alternatywnej rzeczywistości.

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z następujących komiksów:

  • Battle Pope
  • Head Lopper
  • Maus
  • Nextwave
  • Rising Stars
  • The Demon
  • The Manhattan Projects
  • Uzumaki
  • Whatever Happened to the Caped Crusader?
  • World Without End

Battle Pope

Battle Pope, Robert Kirkman i Tony Moore - Dziwne i szalone komiksy, których ekranizacje chcielibyśmy zobaczyć - dokument - 2022-11-06
Battle Pope, Robert Kirkman i Tony Moore

Tytuł mówi wszystko. Ostatni papież nie należał do wybitnie świętych osób. Podczas Sądu Ostatecznego został skazany na potępienie i pozostanie na Ziemi. Po zawarciu pokoju z demonami starał się spokojnie żyć, aż w pewnym ciągu zdarzeń dochodzi do jego śmierci. Papieża ożywia Jezus Chrystus, który wyglądem przypomina stereotypowego, wciąż mieszkającego z rodzicami czterdziestolatka. Mężczyzna dostaje nowe zadania: musi udać się do Piekła i uratować przetrzymywanego przez Lucyfera Michała Archanioła.

Battle Pope świetnie nadaje się na blockbusterowe filmy w stylu Deadpoola. Niewybredny humor, nagość i brutalne sceny walki. Czego chcieć więcej? Za jakością komiksu może przemawiać fakt, iż za powstaniem Battle Pope’a stał między innymi twórca The Walking Dead, czyli Robert Kirkman. Seria nie ma dużo części, a to pozwala na sprawną ekranizację nawet w dwóch filmach. W 2008 powstała krótka seria animacji na podstawie komiksu, ale nikt już o tym nie pamięta, a jej emisja odbyła się wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Ekranizację/adaptację jakiego komiksu zobaczyłbyś najchętniej?

Battle Pope
36,8%
Head Lopper
3,5%
Maus
3,5%
Nextwave
3,5%
Rising Stars
1,8%
The Demon
7%
The Manhattan Projects
1,8%
Uzumaki
7%
Whatever Happened to the Caped Crusader?
28,1%
World Without End
7%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze komiksy o Batmanie
Najlepsze komiksy o Batmanie

Batman wykreowany przez Pattinsona prawdopodobnie długo będzie porównywany do najlepszych występów Bena Afflecka, Christiana Bale’a i Michaela Keatona. Ale w końcu wszystko zaczęło się nie od filmów, a komiksów.

Filmowe ekranizacje, po których sięgniecie po książki
Filmowe ekranizacje, po których sięgniecie po książki

Macie tak, że po obejrzeniu dobrego filmu rodzi się w Was potrzeba dowiedzenia się czegoś więcej o jego fabule czy postaciach? Ja mam – zwykle w przypadku udanych ekranizacji. Dlatego po seansie lubię sięgnąć do źródła.

Najlepsze filmowe ekranizacje książek
Najlepsze filmowe ekranizacje książek

Są książki, których zekranizować się nie da. Nawet jeśli się da, kinowy seans pozostawia uczucie niedosytu, a często i rozczarowania. Istnieją jednak takie dzieła literackie, które na ekranie wyglądają tak samo dobrze albo i lepiej niż na papierze.