Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

The Northman (Wiking)

  1. Gatunek: Thriller/historyczny/dramat
  2. Reżyseria: Robert Eggers
  3. Największa gwiazda: Nicole Kidman
  4. Przypuszczalna data premiery: 22 kwietnia 2022

Już sama obsada nowego filmu Roberta Eggersa (znanego z wyreżyserowania rewelacyjnych horrorów – Czarownica. Bajka Ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse) robi ogromne wrażenie – w filmie wystąpią między innymi Nicole Kidman, Alexander Skarsgard, Anya Taylor-Joy, Bill Skarsgard, Ethan Hawke, Willem Dafoe oraz Björk. Sam twórca zapowiada, że to będzie jego zdecydowanie najambitniejszy projekt. A jeżeli to prawda i The Northman faktycznie okaże się jeszcze lepszy od poprzednich filmów Eggersa… Wow. Nie wiem, czy jestem w stanie to sobie nawet wyobrazić.

Reżyser widowiska tworzył scenariusza z islandzkim literatem, Sjónem. To właśnie na Islandii, i to w X wieku, rozgrywać się będzie akcja filmu. Rozmach opowieści o Wikingach, zemście i skandynawskim folklorze zszokował nawet tak doświadczonego aktora jak Willem Dafoe. Jeden z głównych bohaterów Lighthouse tym razem pojawi się na drugim planie. Ale skoro mimo tego tak zachwala produkcję, można się spodziewać, że Eggers spróbuje powalczyć swoim filmem o Oscara.

Zostało jeszcze 36% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Marek Jura