Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Zapomniani mistrzowie Sith, przy których Vader to płotka

Ciemna Strona Mocy w kulturze popularnej utożsamiana jest najczęściej z Darthem Vaderem bądź Palpatine’em. W filmach uchodzili oni za zdecydowanie najpotężniejszych. W uniwersum nie brak jednak innych równie silnych anty-bohaterów i złoli.

Revan

  1. Rasa: człowiek
  2. Lata życia: 3994–3640 BBY
  3. Obecny status: postać kanoniczna, jednak ledwie wzmiankowana w nowym uniwersum

Jeżeli jakimś cudem trafiliście na ten ranking, a wciąż nie ograliście Knights of the Old Republic, muszę Was ostrzec przed POTĘŻNYMI SPOILERAMI. Skoro już to wiecie, czas przypomnieć to, o czym zapewne doskonale pamiętali wszyscy fani starwarsowego RPG-a – Revan to główny bohater gry, któremu Rada Jedi zmodyfikowała pamięć.

W zależności od wyborów gracza protagonista (czy protagonistka, bo płeć również pozostawała elementem tworzenia postaci) mógł zostać Jedi lub Sithem. Albo znaleźć się na bliżej nieokreślonej, szarej ścieżce Mocy. Kanonicznie jednak Revan okazywał się tym „dobrym”, pokonując w finale Darth Malaka. Bohater pierwszego KOTOR-a miał jednak za sobą, nazwijmy to delikatnie, trudną przeszłość.

Przez dobry rok podbijał i zabijał jako Sith, wespół z Malakiem stając na czele potężnej floty, która miała podporządkować sobie obszar całej galaktyki. Wcześniej obaj służyli Republice jako rycerze Jedi. I chociaż ostatecznie życie Revana (a tym samym – jego franczyzowy potencjał) zostało w dość dziwaczny sposób zakończone w sieciowym Star Wars: The Old Republic, to restart uniwersum może doprowadzić do jego rychłego powrotu. Być może nawet na dużym ekranie.

Dysponujący żelaznym uściskiem dłoni i podobnież metaliczną szczęką Darth Malak po zaginięciu i domniemanej śmierci Revana stał się liderem floty Sithów. W finałowej walce sen z powiek graczom spędzał dzięki niemal nieskończonej możliwości regeneracji oraz silnym atakom mieczem świetlnym.

 

TWOIM ZDANIEM

Która trylogia Gwiezdnych wojen jest najlepsza?

"Stara trylogia" - Epizody IV-VI
63,3%
"Nowa trylogia" - Epizody I-III
32,9%
"Trylogia Disneya" - Epizody VII-IX
3,8%
Zobacz inne ankiety