Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 18 lipca 2020, 09:30

autor: Aquma

Seriale oparte na faktach, które znajdziesz na Netflixie i HBO GO

Na Netflixa czy HBO GO, nie brakuje seriali, których fabuły zostały zaczerpnięte wprost z życia. Czasem opowiadają o przestępcach, innym razem o sportowcach lub postaciach historycznych. Oto kilka najciekawszych propozycji.

Last Chance U

  1. Co to: dokument o młodych futbolistach amerykańskich
  2. Twórcy: Joe Labracio, Adam Leibowitz, Dawn Ostroff, Adam Ridley, Lucas Smith, James D. Stern, Greg Whiteley
  3. Rok produkcji: 2016
  4. Platforma: Netflix

Kolejną ciekawą propozycję stanowi serial Last Chance U, przedstawiający perypetie młodych sportowców, a konkretnie futbolistów amerykańskich, którzy uczestniczą w programie stypendialnym JUCO (skrót od Junior College) dwóch uczelni w USA. Pierwsze dwa sezony skupiają się na East Mississippi Community College, zaś kolejne dwa poświęcone są Independence Community College (Kansas).

Produkcja ta pokazuje różne strony życia bohaterów, dla których JUCO jest często jedyną szansą na lepsze życie. Widzimy, z jakim trudem radzą sobie z nauką oraz jak mocno wpływają na nich problematyczne sytuacje w domu rodzinnym. Duże znaczenie mają też wątki trenerów – np. Buddy’ego Stephensa z EMCC, który niejednokrotnie wybucha gniewem lub kładzie przesadny nacisk na przestrzeganie zasad wiary.

Last Chance U to bardzo ciekawy tytuł oferujący nieco inne podejście do dokumentu sportowego. Zamiast prezentowania sylwetek i historii ludzi u szczytu sławy mamy tu opowieść o tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę – i wszystko równie dobrze może potoczyć się wspaniale lub zupełnie źle. Na uwagę zasługuje także świetny montaż dźwiękowy (odcinek Blood Makes the Grass Grow był w tej kategorii nominowany do nagrody Złotej Szpuli, zaś cały serial w 2016 miał szansę uzyskać wyróżnienie Critics’ Choice Documentary).

TWOIM ZDANIEM

W serialach kibicujesz policjantom czy złodziejom?

69,2%
Złodziejom!
30,8%
Policjantom!
Zobacz inne ankiety