Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Wasteland 3 Kompendia

Kompendia 3 kwietnia 2020, 11:28

autor: Aquma

Wszystko o Wasteland 3 - data premiery, gameplay, wymagania sprzętowe

Niniejsze kompendium zbiera najważniejsze i najciekawsze informacje oraz materiały na temat gry Wasteland 3. Standardowo będzie ono na bieżąco aktualizowane zarówno przed, jak i po premierze tytułu.

Wasteland 3 – kompendium wiedzy - Wszystko o Wasteland 3 - data premiery, gameplay, wymagania sprzętowe - dokument - 2020-09-04
Wasteland 3 – kompendium wiedzy

Wasteland 3 to trzecia odsłona serii RPG Wasteland zapoczątkowanej w 1988 wydaniem pierwszego Wasteland na komputer Apple II. We wrześniu 2014 ukazała się kontynuacja, Wasteland 2. Druga i trzecia część serii zostały ufundowane dzięki zbiórkom społecznościowym. W przypadku „trójki” na platformie crowdfundingowej Fig udało się zebrać nieco ponad 3,12 miliona dolarów, co wiąże się ze zrealizowaniem trzech celów dodatkowych. Nad grą pracuje zespół inXile Entertainment, amerykańskie studio znane z takich tytułów, jak The Bard’s Tale, Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera czy Bard’s Tale IV.

Data premiery

Opisywana w tym kompendium produkcja zadebiutowała 28 sierpnia 2020 roku na komputerach osobistych z systemami Windows, Mac OS i Linux oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One (pierwotnie miała ukazać się w maju, ale premierę przesunięto z powodu pandemii koronawirusa). Warto odnotować, że od pierwszego dnia tytuł będzie dostępny w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Aktualizacja #8 [4 września 2020 r.]: premiera i odbiór oraz premierowy zwiastun. Dodano sekcję „Recenzje”, zaktualizowano „Trailery i arty”.

Aktualizacja #7 [2 kwietnia 2020 r.]: zmiana data premiery i nowy gameplay. Zaktualizowano wstęp i sekcję „Trailery i arty”.

Aktualizacja #6 [15 listopada 2019 r.]: nowy zwiastun i data premiery. Zaktualizowano wstęp i sekcję „Trailery i arty”.

Aktualizacja #5 [5 września 2019 r.]: wymagania sprzętowe, nowy zwiastun i gameplay. Zaktualizowano sekcje „Wymagania sprzętowe” i „Trailery i arty”.

Aktualizacja #4 [13 czerwca 2019 r.]: data premiery i zwiastun zaprezentowany w czasie targów E3 2019. Zaktualizowano wstęp i sekcję „Trailery i arty”.

Aktualizacja #3 [20 kwietnia 2018 r.]: twórcy podzielili się z fanami wpisem podsumowującym postęp prac nad grą. Potwierdzono informację nt. autora ścieżki dźwiękowej. Dodano punkt 4. „Ciekawostki”. Dodano kilka grafik koncepcyjnych w sekcji 5.2. Zaktualizowano punkty 2. i 3.

Aktualizacja #2 [23 listopada 2016 r.]: do kompendium dodaliśmy trzy nowe grafiki koncepcyjne (sekcja „Trailery i arty”), jak również informacje na temat zakończenia zbiórki funduszy, znanych frakcji (podsekcja „Frakcje”), a także fabuły i mechaniki gry (sekcje „Fabuła” i „Mechanika”).

Aktualizacja #1 [26 października 2016 r.]: kompendium wzbogaciliśmy o informacje dotyczące stanu zbiórki funduszy i nowego towarzysza, którego dodanie do gry jest efektem osiągnięcia celu dodatkowego, opiewającego na 3 miliony dolarów. Można je przeczytać w nowej podsekcji „Towarzysze”.

Wasteland 3

Wasteland 3