Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 30 marca 2020, 13:52

autor: rassi

Ile RAM potrzeba do grania w 2020 roku

Kupując komputer do gier coraz trudniej odpowiedzieć na pytanie, ile pamięci RAM jest potrzebne do gier. Niby 8 GB powinno wystarczyć, ale coraz więcej tytułów potrzebuje więcej. Sprawdzamy, czy warto inwestować w 16 albo 32 GB RAM.

Pamiętam czasy, w których do grania wystarczyło 256 MB pamięci. Dla młodszych graczy jest to obecnie coś abstrakcyjnego, w końcu już od jakichś 15 lat ilość RAM-u liczy się w gigabajtach. Rosnące wymagania gier wymagają sukcesywnego dodawania kolejnych coraz bardziej pojemnych kości. Ile pamięci RAM powinno znajdować się w komputerze gamingowym w 2020 roku?

Odpowiedź na to pytanie można uzyskać, przeglądając liczne testy w Internecie. I od tego zacznę. W dalszej części artykułu przejdę do wyników, które uzyskałem na swoim komputerze. Tak się bowiem złożyło, że w celu przygotowania tego materiału uzyskałem dostęp do całego zestawu pamięci RAM HyperX Fury.

Producenci oferują cały wachlarz możliwości. - Ile RAM potrzeba do grania w 2020 roku - dokument - 2020-03-30
Producenci oferują cały wachlarz możliwości.

Przeczesując sieć pod kątem odpowiedzi na pytanie: „ile pamięci RAM potrzeba do grania?” uzyskuje się sporo wyników. Ważne jest to, aby dokładnie przyjrzeć się, w którym roku powstał dany materiał. Z biegiem lat ilość pamięci zapewniająca komfortowe korzystanie z komputera i przede wszystkim granie ulegała zmianie. RAM ma jednak to do siebie, że stosunkowo rzadko pojawiają się jej kolejne generacje. Obecnie najnowocześniejszy jest typ DDR4. Wraz z zapotrzebowaniem na większą ilość często wystarczy dokupić kolejną kość RAM-u i zapomnieć o następnej modernizacji na dobre kilka lat. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że kości bardzo rzadko ulegają awarii (producenci czasem dają na nie nawet wieczystą gwarancję).

Jeśli chcesz swobodnie pograć w Anno 1800 bez regularnych wyjść do pulpitu, lepiej zainwestuj w RAM. Dlaczego tak jest? Dowiesz się z dalszej części artykułu. - Ile RAM potrzeba do grania w 2020 roku - dokument - 2020-03-30
Jeśli chcesz swobodnie pograć w Anno 1800 bez regularnych wyjść do pulpitu, lepiej zainwestuj w RAM. Dlaczego tak jest? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Garść dodatkowych informacji na temat tego, ile potrzeba RAMu do gier, znajdziecie w naszym artykule: 8 GB RAM wystarczy? Gry zjedzą tyle na śniadanie.

Najlepsze zestawy komputerowe do gier | Ranking 2020
Najlepsze zestawy komputerowe do gier | Ranking 2020

W tym artykule prezentujemy polecane przez nas zestawy PC dla graczy w różnych kategoriach cenowych. Zbudujemy komputer za 2000, 2500, 3000 i 4000 zł oraz maszynę do grania w 4K.

8 GB RAM wystarczy? Gry zjedzą tyle na śniadanie
8 GB RAM wystarczy? Gry zjedzą tyle na śniadanie

Decyzja o tym, ile kupić RAM do grania, potrafi niektórych przyprawić o ból głowy podczas budowy komputera. Ile pamięci jest obecnie potrzebne do gamingu? W jaki sposób wpłynie na wymagania premiera konsol PS5 i Xbox Series X?