Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 11 stycznia 2021, 10:20

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Plus – Internet stacjonarny i mobilny

Obecność Plusa w naszym zestawieniu może zdziwić część osób, które nie śledzą rynku usług telekomunikacyjnych na bieżąco. Operator kojarzony przede wszystkim z dostarczaniem Internetu mobilnego od jakiegoś czasu oferuje także Internet stacjonarny oparty na światłowodowej infrastrukturze Netii. Trzeba przyznać, że oferta jest niespecjalnie rozbudowana, ale ma to swoje nomen omen plusy. Głównym z nich jest przejrzystość.

Plus umożliwia zawarcie umowy na 24 miesiące.

Internet światłowodowy Plusa jest oferowany wyłącznie w pakiecie z Internetem mobilnym 5 GB. Warto podkreślić, że dostawca zapewnia wszystkim klientom router Wi-Fi w cenie abonamentu.

Internet stacjonarny + mobilny 5 GB

Dodatkowy pakiet Internetu przenośnego może się przydać, chociaż część osób zapewne bardziej byłaby zainteresowana płaceniem za sam światłowód. Niestety w tej chwili nie istnieje taka możliwość. Jest jednak szansa, że w przyszłości oferta będzie się rozrastać. Osoby, które chciałyby zakupić usługę Plusa, ale zależy im tylko na Internecie stacjonarnym, nie mają większego wyboru i muszą przełknąć fakt, że co miesiąc otrzymają pakiet gigabajtów, którego nie wykorzystają (a może w najmniej spodziewanej chwili się przyda?). W takim przypadku najlepszym wyborem wydaje się oferta z jak najmniejszym pakietem Internetu mobilnego tj. 5 GB.

 

Stacjonarny 300Mb/s + mobilny 5 GB

Stacjonarny 500Mb/s + mobilny 5 GB

Stacjonarny 1Gb/s + mobilny 5 GB

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

Cena

50,00 zł/mies.

60,00 zł/mies.

70,00 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

59 zł

59 zł

59 zł

Promocje

Plus przygotował promocję dotyczących stricte światłowodu, ale to nie wszystko. Możemy skorzystać również ze zniżek wynikających z programu lojalnościowego, który jest realizowany przez operatora już od wielu lat.

„3 miesiące za darmo”

W odróżnieniu od prawie całej konkurencji operator pozwala korzystać z Internetu przez stosunkowo długi czas za darmo. W przypadku Plusa są to aż 3 miesiące.

„W smartDOM taniej!”

Jeśli dostęp do Internetu światłowodowego będzie kolejną usługą świadczoną przez Plusa, klient otrzyma rabat – 10 zł w ramach programu smartDOM.

Dodatkowe opłaty

10 zł/mies. do abonamentu muszą doliczyć klienci, którzy wolą otrzymywać fakturę na piśmie i w związku z tym nie aktywują faktury elektronicznej.

Największe wady i zalety oferty światłowodowej Plusa

PLUSY:

  1. aż 3 darmowe miesiące i rabat za smartDOM

MINUSY:

  1. niska prędkość wysyłania danych
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.

Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020
Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020

Internet mobilny dociera do większej liczby domów niż światłowód. Dotyczy to nie tylko mniejszych miejscowości, ale także miast. Domowy Internet LTE może być więc dobrą alternatywą, a czasem jedyną opcją. Który operator oferuje najlepsze warunki?