Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 6 marca 2023, 13:10

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

T-Mobile - światłowód. Jaką ofertę na internet wybrać?

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki internet światłowodowy – czy to możliwe?

T-Mobile - światłowód

Ofertą internetu światłowodowego może pochwalić się także T-Mobile. Operator dostarcza usługę dostępu do internetu stacjonarnego za pośrednictwem infrastruktury Orange, Inea i Nexera.

Oferta Internet – Światłowód 2022/27

Nowy klient ma do wyboru jedną z trzech prędkości. Umowa obowiązuje przez 24 miesiące. Sprawdźmy, jak przedstawia się cennik:

 

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 300 Mb/s

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 600 Mb/s

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 900 Mb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 900 Mb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

do 300 Mb/s

Cena

60 zł/mies.

70 zł/mies.

90 zł/mies.

Na swojej stronie internetowej operator informuje, że abonament jest wyższy o 20 zł/mies. dla mieszkańców domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych w miejscu o „podwyższonych kosztach instalacji”.

W cenie abonamentu T-Mobile udostępnia router WiFi Home Box.

Promocje

Operator nie przygotował zbyt wielu promocji, ale za to jakie!

3 miesiące za 0zł

Nie trzeba tutaj chyba wiele tłumaczyć. Pierwsze trzy miesięcy używania Internetu są darmowe. Promocja obejmuje ofertę dla mieszkań i domów.

Rabat dla stałych klientów

Jeśli już płacicie abonament w T-Mobile za inną usługę, światłowód będzie tańszy o 20 złotych miesięcznie mniej i nie ma tu znaczenia czy mieszkacie w domu, czy mieszkaniu.

„Korzyści dla domu”

Łącząc kilka różnych usług (i spełniając inne warunki), da się obniżyć abonament za światłowód nawet o 20 zł! Rabat łączy się z ofertą promocyjną 3 miesięcy za 0zł.

Dodatkowe opłaty

Osoby, które preferują tradycyjną fakturę bardziej niż jej elektroniczną wersję, są zmuszone doliczyć do każdej ze stawek abonamentu dodatkowe 5 zł. Kolejne 5 zł należy dodać w przypadku braku zgody marketingowej.

Największe plusy i minusy „Światłowodu w T-Mobile”

PLUSY:

  1. 3 miesiące bez opłat
  2. prędkość wysyłania

MINUSY:

  1. droższy abonament dla domów jednorodzinnych
Jak światłowód zmienił moje życie?
Jak światłowód zmienił moje życie?

Superszybki internet światłowodowy dociera do coraz większej liczby domów i mieszkań. Co można zrobić z prędkościami rzędu kilkuset Mb/s?

Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok
Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.