Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 6 marca 2023, 13:10

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

Plus – światłowód. Jaką ofertę na internet wybrać?

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki internet światłowodowy – czy to możliwe?

Plus – światłowód

Obecność Plusa w naszym zestawieniu może zdziwić część osób, które nie śledzą rynku usług telekomunikacyjnych na bieżąco. Operator kojarzony przede wszystkim z dostarczaniem internetu mobilnego oferuje także internet stacjonarny oparty na światłowodowej infrastrukturze Netii. Trzeba przyznać, że oferta jest niespecjalnie rozbudowana, ale ma to swoje nomen omen plusy. Głównym z nich jest przejrzystość.

Plus umożliwia zawarcie umowy na 24 miesiące.

Internet światłowodowy Plusa jest oferowany wyłącznie w pakiecie z internetem mobilnym 5 GB. Warto podkreślić, że dostawca zapewnia wszystkim klientom router Wi-Fi w cenie abonamentu.

Internet stacjonarny + mobilny 5 GB

Dodatkowy pakiet internetu przenośnego może się przydać, chociaż część osób zapewne bardziej byłaby zainteresowana płaceniem za sam światłowód. Niestety w tej chwili nie istnieje taka możliwość. Jest jednak szansa, że w przyszłości oferta będzie się rozrastać. Osoby, które chciałyby zakupić usługę Plusa, ale zależy im tylko na internecie stacjonarnym, nie mają większego wyboru i muszą przełknąć fakt, że co miesiąc otrzymają pakiet gigabajtów, którego nie wykorzystają (a może w najmniej spodziewanej chwili się przyda?). W takim przypadku najlepszym wyborem wydaje się oferta z jak najmniejszym pakietem internetu mobilnego LTE tj. 5 GB.

 

Stacjonarny 150Mb/s + mobilny 5 GB

Stacjonarny 300Mb/s + mobilny 5 GB

Stacjonarny 600Mb/s + mobilny 5 GB

Stacjonarny 1Gb/s + mobilny 5 GB

Prędkość pobierania (download)

do 150 Mb/s

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 15 Mb/s

do 25 Mb/s

do 60 Mb/s

do 60 Mb/s

Cena

40,00 zł/mies.

50,00 zł/mies.

60,00 zł/mies.

70,00 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

79 zł

79 zł

79 zł

79 zł

„Nowy Plus Internet Stacjonarny 4.0 dla Domów z umową na 24 miesiące”

Oferta dla budynków jednorodzinnych jest bardzo podobna do tej powyższej. Różnice to brak najwolniejszej taryfy 150 Mb/s, wyższy abonament oraz droższa opłata aktywacyjna. Nie zmieniło się natomiast to, że klient otrzymuje pakiet internetu mobilnego 5 GB, router Wi-Fi bez dodatkowych opłat i tańsze miesiące korzystania z sieci. Szczegóły, na ten temat tych ostatnich, zawarliśmy w sekcji „Promocje”.

 

Stacjonarny 300Mb/s + mobilny 5 GB

Stacjonarny 600Mb/s + mobilny 5 GB

Stacjonarny 1Gb/s + mobilny 5 GB

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 25 Mb/s

do 60 Mb/s

do 60 Mb/s

Cena

75,00 zł/mies.

85,00 zł/mies.

95,00 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

259 zł

259 zł

259 zł

Promocje

Plus przygotował promocje dotyczących stricte światłowodu, ale to nie wszystko. Możemy skorzystać również ze zniżek wynikających z programu lojalnościowego, który jest realizowany przez operatora już od wielu lat.

„6 miesięcy internetu 1 Gb/s za 1/26 zł”

Tak samo, jak część konkurencji Plus pozwala korzystać z internetu przez 6 miesięcy za 1 zł. Rabat dotyczy jednak tylko pakietu 1 Gb/s i klientów, którzy nie mieszkają w domkach. Jak go uzyskać? W pierwszym przypadku (pół roku za 1 zł) wystarczy zamówić usługę dostępu do internetu o podanej prędkości.

Plus przygotował rabat również dla mieszkańców domów jednorodzinnych. W ramach promocji mogą oni korzystać ze światłowodu 1 Gb/s za 26 zł/mies. przez pół.

Disney+ bez opłat przez rok, a nawet dwa lata

Do pakietu internetu od prędkości 10 do 150 Mb/s lub wyższej można dobrać dodatkową usługę w postaci dostępu do platformy VOD Disney+. W takim przypadku nie będzie płacić się za nią przez 12 miesięcy. Opłata pojawia się dopiero od 13. miesiąca i wynosi 28,99 zł/mies. Przy szybszych opcjach internetu Disney+ może być darmowy nawet przez dwa lata.

„W smartDOM taniej!”

Jeśli dostęp do internetu światłowodowego będzie kolejną usługą świadczoną przez Plusa, klient otrzyma rabat – 10 zł w ramach programu smartDOM.

Dodatkowe opłaty

10 zł/mies. do abonamentu muszą doliczyć klienci, którzy wolą otrzymywać fakturę na piśmie i w związku z tym nie aktywują faktury elektronicznej.

Największe wady i zalety oferty światłowodowej Plusa

PLUSY:

  1. 1 Gb/s przez 6 miesięcy za 1 lub 26 zł
  2. 12 lub 24 miesiące Disney+ bez opłat
  3. rabat za smartDOM
  4. 5 GB internetu mobilnego

MINUSY:

  1. niska prędkość wysyłania danych
  2. mieszkańcy domków jednorodzinnych płacą znacznie więcej
Jak światłowód zmienił moje życie?
Jak światłowód zmienił moje życie?

Superszybki internet światłowodowy dociera do coraz większej liczby domów i mieszkań. Co można zrobić z prędkościami rzędu kilkuset Mb/s?

Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok
Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.