Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 11 stycznia 2021, 10:20

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

T-Mobile Internet Światłowodowy

Ofertą Internetu światłowodowego może pochwalić się także T-Mobile. Operator dostarcza usługę dostępu do Internetu stacjonarnego za pośrednictwem infrastruktury Orange.

Internet Światłowodowy

Klient ma do wyboru jedną z trzech prędkości. Umowa obowiązuje przez 24 miesiące. Sprawdźmy, jak przedstawia się cennik:

 

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 300 Mb/s

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 600 Mb/s

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 900 Mb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 900 Mb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

do 300 Mb/s

Cena

59 zł/mies.

69 zł/mies.

89 zł/mies.

W cenie abonamentu każdemu abonentowi zostanie udostępniony router WiFi „STANDARD”. Osoby zainteresowane sprzętem „PREMIUM” będą musiały dodatkowo zapłacić 199 zł (opłata jednorazowa).

Promocje

Nowy gracz na rynku Internetu światłowodowego nie przygotował zbyt wielu promocji. Za takie można w zasadzie uznać tylko trzy ulgi oprócz wspomnianego wcześniej routera za 0 złotych.

Internet stacjonarny za 1 zł przez pierwsze 3 miesiące

Rabat dotyczy wszystkich opcji prędkości.

Darmowa opłata aktywacyjna

Stały klient, który do tej pory korzystał z Internetu mobilnego i pragnie znacznie przyśpieszyć działanie swojego połączenia, przechodząc na ofertę światłowodową, nie zapłaci nic za aktywację nowej usługi.

„Super oferta dla Warszawy od 49 zł”

Aby sprawdzić, co kryje się pod tajemniczą ofertą, należy wpisać swój warszawski adres. Dopiero wtedy pojawią się specjalne warunki. Strzelamy, że chodzi o obniżkę abonamentu dla każdej prędkości Internetu o 10 zł/mies.

Dodatkowe opłaty

Osoby, które preferują tradycyjną fakturę bardziej niż jej elektroniczną wersję, są zmuszone doliczyć do każdej ze stawek abonamentu dodatkowe 5 zł. Kolejne 5 zł należy dodać w przypadku braku zgody marketingowej.

Na swojej stronie internetowej operator informuje, że abonament jest wyższy o 15 zł/mies. dla mieszkańców domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych w miejscu o „podwyższonych kosztach instalacji”.

Największe plusy i minusy „Światłowodu w T-Mobile”

PLUSY:

  1. pierwsze 3 tanie miesiące
  2. jasna i przejrzysta oferta niewymagająca długiego studiowania bardzo często skomplikowanych regulaminów
  3. prędkość wysyłania

MINUSY:

  1. mało konkurencyjne ceny
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.

Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020
Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020

Internet mobilny dociera do większej liczby domów niż światłowód. Dotyczy to nie tylko mniejszych miejscowości, ale także miast. Domowy Internet LTE może być więc dobrą alternatywą, a czasem jedyną opcją. Który operator oferuje najlepsze warunki?