Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 6 marca 2023, 13:10

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

Play - światłowód. Jaką ofertę na internet wybrać?

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki internet światłowodowy – czy to możliwe?

Play - światłowód

Play jest kolejnym operatorem kojarzonym głównie z usługami mobilnymi, który wprowadził do swojej oferty internet światłowodowy.

Internet w technologii światłowodowej – podstawowe warunki

Na stronie internetowej operatora można znaleźć ofertę na 12 miesięcy i czas nieokreślony. W jej ramach Play udostępnia nowoczesny router z Wi-Fi 6.

Gdzie są tabelki z cennikami? Na stronie z prezentacją oferty UPC. Oferta Play jest z nią zbieżna, bo de facto to UPC jest dostarczycielem usługi dostępu do internetu światłowodowego. Powielanie warunków nie miało większego sensu. Oto co jest takie samo:

 1. czas trwania umów,
 2. opcje prędkości,
 3. ceny,
 4. pakiet TV na dobry początek,
 5. TV internetowa UPC TV Go,
 6. modem Connect Box z Inteligentnym Wi-Fi,
 7. Pakiet Bezpieczeństwa UPC na próbę,
 8. instalacja za 1 zł przy zamówieniu online,
 9. oferta internet + Netflix.

Promocje

Jeszcze do niedawna operator nie oferował żadnych promocji, o których warto było wspominać. Na całe szczęście to się zmieniło.

Po tym, jak Play wykupiło UPC, w obu ofertach pojawiły się specjalne promocje. O jednej z nich pisaliśmy w ramce na stronie z UPC. Teraz przyszedł czas na drugą. Klienci UPC, którzy mają aktywne usługi za co najmniej 25 zł/mies. otrzymają zniżkę 30 zł na abonament M, L lub HOMEBOX w Play. Dodatkowym warunkiem jest przeniesienie numeru do „fioletowych”.

Abonament niższy o 10 zł/mies.

Ta promocja jest skierowana do osób, które już mają abonament w Play (minimum 25,01 zł/mies.) i chcą dokupić dodatkową usługę np. internet światłowodowy. W takim przypadku abonament za światłowód o dowolnej prędkości zostanie zmniejszony o dyszkę miesięcznie. Z obniżki można skorzystać tylko w przypadku 12-miesięcznego zobowiązania.

Dodatkowe opłaty

Pod tym względem jest dość standardowo. Stawka abonamentu wzrośnie w momencie, gdy klient odstąpi od korzystania z elektronicznej faktury i/lub nie będzie płacił rachunków w terminie. Wtedy to trzeba będzie doliczyć dodatkowe 5 zł/mies. O taką samą kwotę wzrośnie abonament za brak akceptacji zgód marketingowych i profilowania. Łącznie za usługę można więc płacić 10 zł/mies. więcej, ale raczej mało kto do tego dopuści i skorzysta z dostępnych ulg.

Największe plusy i minusy internetu kablowego Play

PLUSY:

 1. instalacja za 1 zł przy zamówieniu online
 2. pakiet z podstawowymi 34 kanałami telewizji i internetowa TV w ramach gratisu

MINUSY:

 1. niska prędkość wysyłania
Jak światłowód zmienił moje życie?
Jak światłowód zmienił moje życie?

Superszybki internet światłowodowy dociera do coraz większej liczby domów i mieszkań. Co można zrobić z prędkościami rzędu kilkuset Mb/s?

Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok
Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.