Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 12 stycznia 2020, 10:04

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert styczeń 2020

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

T-Mobile Internet Światłowodowy

Ofertą Internetu światłowodowego może pochwalić się także T-Mobile. Operator dostarcza usługę dostępu do Internetu stacjonarnego za pośrednictwem infrastruktury Orange.

Internet Światłowodowy

Klient ma do wyboru jedną z trzech prędkości. Umowa obowiązuje przez 24 miesiące. Sprawdźmy, jak przedstawia się cennik:

 

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 300 Mb/s

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 600 Mb/s

INTERNET ŚWIATŁOWODOWY 900 Mb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 900 Mb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 30 Mb/s

do 60 Mb/s

do 100 Mb/s

Cena

59 zł/mies.

69 zł/mies.

89 zł/mies.

W cenie abonamentu każdemu abonentowi zostanie udostępniony router WiFi „STANDARD”. Osoby zainteresowane sprzętem „PREMIUM” będą musiały dodatkowo zapłacić 199 zł (opłata jednorazowa).

Promocje

Nowy gracz na rynku Internetu światłowodowego nie przygotował zbyt wielu promocji. Za taką można w zasadzie uznać jedną ulgę.

„Darmowa opłata aktywacyjna”

Stały klient, który do tej pory korzystał z Internetu mobilnego i pragnie znacznie przyśpieszyć działanie swojego połączenia, przechodząc na ofertę światłowodową, nie zapłaci nic za aktywację nowej usługi.

Dodatkowe opłaty

Osoby, które preferują tradycyjną fakturę bardziej niż jej elektroniczną wersję, są zmuszone doliczyć do każdej ze stawek abonamentu dodatkowe 5 zł. Kolejne 5 zł należy dodać w przypadku braku zgody marketingowej.

Największe plusy i minusy „Światłowodu w T-Mobile”

PLUSY:

  1. Szybki internet 900 Mb/s
  2. jasna i przejrzysta oferta niewymagająca długiego studiowania bardzo często skomplikowanych regulaminów

MINUSY:

  1. mało konkurencyjne ceny
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.