Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

The Quest Android

The Quest to dostępna na system Android gra cRPG, stanowiąca ulepszoną wersję produkcji wydanej pierwotnie na system Palm OS w 2006 roku. Jest to klasycznie zrealizowany przedstawiciel gatunku. Oferuje duży świat o otwartej strukturze, walkę w czasie rzeczywistym i skokowy system poruszania się.

RPG, FPP, fantasy, dungeon-crawler.

Redshift | producent

Redshift | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Quest | AND

28października2016

1listopada2016

Google Play

Android
Okładka The Quest (AND)
The Quest

The Quest to wydana na platformę Android klasycznie zrealizowana gra cRPG. Opracowało ją studio Redshift.

Fabuła

Akcja przenosi nas do klasycznej krainy fantasy i obsadza w roli agenta, który otrzymuje tajną misję odkrycia tożsamości spiskowców próbujących rozmontować władzę w królestwie. Poza głównym wątkiem na ukończenie czekają setki zadań pobocznych, a chętni gracze mogą odkryć, że świat ma bardzo rozbudowane tło fabularne, z obszerną historią, unikalnymi kulturami oraz bogatym życiem politycznym.

Mechanika

Zabawę rozpoczynamy od wykreowania postaci. Wybieramy płeć i jedną z pięciu ras. Możemy wskazać na standardową klasę lub też swobodnie przydzielić punkty na umiejętności, tworząc tym samym własna profesję. Akcję obserwujemy z oczu samotnego bohatera. Świat ma otwartą strukturę i jest trójwymiarowy, ale ruch odbywa się w sposób skokowy, a gracz może obracać się tylko o 90 stopni w lewo lub prawo. Walka toczy się w czasie rzeczywistym i wygrane wymagają zarówno odpowiednio rozwiniętych statystyk bohatera, jak i sporej dozy zręczności samego gracza.

Wydane na platformę Android The Quest to bardzo klasyczne RPG, wzorowane na pecetowych przebojach z końcówki lat 80-tych i pierwszej połowy 90-tych ubiegłego wieku. Świat jest ogromny i gęsto wypełniony ciekawymi zadaniami. Gracz otrzymuje dostęp do zatrzęsienia przedmiotów i ma kontakt z prawdziwym bogactwem postaci oraz potworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do The Quest

Wymagania wiekowe The Quest

12+

Najlepsze mobilne gry RPG 2016 roku
Najlepsze mobilne gry RPG 2016 roku

wiadomość29 grudnia 2016

W piątym odcinku naszego cyklu podsumowującego mijający rok omawiamy najlepsze naszym zdaniem mobilne gry RPG ostatnich dwunastu miesięcy.

The Quest - oldskulowe RPG wreszcie na Androidzie
The Quest - oldskulowe RPG wreszcie na Androidzie

wiadomość2 listopada 2016

Siedem lat po premierze na iOS-ie wreszcie doczekaliśmy się androidowej wersji The Quest, czyli jednego z najlepszych mobilnych RPG-ów w historii, odwołującego się do pecetowych klasyków.

The Quest - godny spadkobierca pecetowych klasyków (najlepsze mobilne RPG #10)
The Quest - godny spadkobierca pecetowych klasyków (najlepsze mobilne RPG #10)

wiadomość22 lutego 2016

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne gry role-playing przypominamy The Quest, czyli ogromne RPG, wzorowane na pecetowych klasykach z lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz