Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2020, 10:04

autor: Adrian Werner

WoT w 2021 r. - zmiany w załodze, artylerii i nowe czołgi włoskie oraz czechosłowackie

Studio Wargaming uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie planów rozwoju World of Tanks na 2021 rok. Obejmują one m.in. nowe mapy i czołgi, jak również zmiany w artylerii, pociskach HE oraz załogach.

PRZYSZŁOŚĆ WOT TO M.IN.:
  • zmiany w artylerii i pociskach HE,
  • załoga 2.0,
  • czechosłowackie i włoskie ciężkie czołgi,
  • dwie dodatkowe mapy,
  • powrót wielu lubianych eventów.

Końcówka roku stała się dla studia Wargaming okazją do zorganizowania streama, podczas którego podsumowano ostatnie dwanaście miesięcy oraz przede wszystkim zdradzono plany rozwoju World of Tanks na przyszły rok. Obejmują one m.in. dwie nowe mapy, w tym powrót Portu w mocno przerobionej formie.

Autorzy pracują także nad ulepszeniem balansu pocisków HE, tak aby uszkodzenia były zależne od tego, w które miejsce został trafiony pojazd, co mocno zwiększy znaczenie pancerzy. Zmiany planowane są także w przypadku dział samobieżnych. Pojawią się nowe typy pocisków artyleryjskich, a na minimapie zobaczymy znaczniki miejsc, z których przeprowadzany jest ostrzał tego typu. W czołgach znajdziemy również dodatkową żarówkę informującą, kiedy jesteśmy celem artylerii.

W planach na przyszły rok jest również wersja 2.0 załogi, co obejmie m.in. 75 poziomów atutów/umiejętności, które będziemy mogli dodatkowo wzmacniać z pomocą tzw. instruktorów, pozwalających podwyższyć te cechy ponad standardowy limit. Szósty zmysł stanie się domyślnym, dodatkowym perkiem, a każda załoga będzie mogła być wyszkolona w maksymalnie trzech czołgach tej samej nacji i klasy. Co ważne, wprowadzenie systemu 2.0 nie wykasuje dotychczasowych postępów. Zostaną one przekonwertowane na nowe mechaniki.

Przyszły rok przyniesie także nowe ciężkie czołgi włoskie i czechosłowackie. Te pierwsze otrzymają zmodyfikowaną funkcję automatycznego przeładowania. W przypadku tych drugich kluczowym elementem mają być pancerze. W planach są także szwajcarskie maszyny, ale na nie poczekamy najpewniej do 2022 roku.

Deweloperzy nie chcieli za to ujawnić żadnych konkretów odnośnie wzbogacenia gry o nowe nacje, gdyż takie projekty są bardzo czasochłonne. W związku z tym twórcy nie są gotowi składać żadnych deklaracji odnośnie terminów ich realizacji.

W 2021 roku możemy spodziewać się powrotu eventów Stalowy łowca, Ostatni Waffenträger, Linia frontu i trybu Halloween. Ponownie zorganizowane zostanie także Starcie Drużyn, w którym do znanych przedstawicieli społeczności dołączą nowi (MartyVole, L4ny-, Pamboum I Eekeeboo).

Większość zmian wpierw zostanie gruntownie przetestowana na serwerze Piaskownica. W ten sposób zmiany w artylerii, pociskach HE i załogę 2.0 będziemy mogli sprawdzić już pod koniec zimy.

  1. World of Tanks – zagraj za darmo
  2. Oficjalna strona gry World of Tanks
  3. World of Tanks – poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej