Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 października 2022, 12:30

„Gaming na giełdzie” to sukces. Premierowy nakład wyprzedany w 70%!

Książka „Gaming na giełdzie” Pawła Sugalskiego zaliczyła udaną premierę. Większość nakładu została już sprzedana, jednak wciąż można ją nabyć zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Dzięki naszemu kodowi zrobicie to z rabatem.

Premiera książki „Gaming na giełdzie” Pawła Sugalskiego okazała się sukcesem. W przedsprzedaży oraz pierwszych dniach po premierze sprzedano ponad 70% nakładu książki.

„Gaming na giełdzie” przybliża zagadnienia inwestowania w spółki zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Paweł Sugalski łączy ze sobą w umiejętny sposób świat wielkich inwestycji i gier komputerowych, dzięki czemu książka jest zrozumiała i ciekawa zarówno dla graczy, jak i inwestorów. Fragment drugiego rozdziału możecie przeczytać tutaj.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy – szczegóły w ramce poniżej.

Polski gamedev to fascynujący temat

Polska branża produkcji gier komputerowych to jeden z najciekawszych obszarów naszej gospodarki. Z niewielkiej i nieco hobbystycznej niszy wyrosła w ostatnich dekadach na jedną z ważnych i niezwykle dynamicznie rozwijających się sfer ekonomicznych. Polska nie jest już tylko znanym eksporterem jabłek, okien czy krasnali ogrodowych, ale też gier. Także tych najbardziej rozpoznawalnych.

Za tą zmianą idą oczywiście pieniądze. Warto dodać – niemałe. Inwestowanie w gamedev może być jednak ryzykowne bez odpowiedniej wiedzy. Produkcja gier komputerowych jest bardzo specyficzna, co pewnie dla niejednego inwestora stanowi przeszkodę. Gracze, którzy świetnie rozumieją trendy w branży, mogą jednak nie mieć pojęcia o inwestowaniu.

Paweł Sugalski wyciąga pomocną dłoń zarówno do graczy, jak i inwestorów. W książce „Gaming na giełdzie” dzieli się swoim doświadczeniem i opisuje niezwykle barwną ostatnią dekadę w polskim gamedevie. Omawia także możliwości inwestycyjne na warszawskiej giełdzie.

O autorze książki

Paweł Sugalski to założyciel funduszu AGIO Smart Money FIZ. Jest też pomysłodawcą pierwszego w Polsce funduszu poświęconego sektorowi gier: Rockbridge Gier i Innowacji.

Co znajdziemy w książce „Gaming na giełdzie”?

„Gaming na giełdzie” to sukces. Premierowy nakład wyprzedany w 70%! - ilustracja #1

„Gaming na giełdzie” nie skupia się na jednym przykładzie. W książce znajdziemy zarówno wyboistą historię CD Projektu, CI Games czy Bloober Team, jak i opowieści o spokojnym rozwoju 11 bit studios i Creepy Jar. Nie zabrakło też opisu niecodziennych strategii PCF Group i PlayWay. Wśród prezentowanych historii znajdziemy wielkie sukcesy, jak i gorzkie porażki – zarówno samych spółek, jak i inwestorów, którzy uwierzyli w kreśloną przez twórców wizję.

W książce znajduje się także słowniczek kluczowych pojęć zarówno ze świata gamingu, jak i giełdy i inwestowania. Dowiemy się także, jak działa księgowość w przypadku gier komputerowych i jakie znaczenie dla inwestorów mają popularne wśród graczy listy życzeń.

Książkę można zamówić w tym miejscu. Używając przy zakupie kodu „GRY-ONLINE” otrzymacie dodatkowe 5% zniżki na zamówienie.

Książka jest dostępna zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej. W tym drugim wariancie kupujący otrzyma pakiet e-booków w formacie PDF, MOBI (Amazon Kindle) oraz EPUB (pozostałe czytniki, smartfony, tablety).

Na zainteresowanych tematyką czekają także pakiety z edukacyjnymi webinariami poświęconymi inwestowaniu w branżę gamedev (m.in. analiza spółek SimFabric oraz The Farm 51). Szczegóły znajdują się na stronie projektu.

Serwis GRYOnline.pl jest patronem medialnym publikacji „Gaming na giełdzie”.

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Niedawno zrobił doktorat z rozwoju miast, pracuje też w wydawnictwie naukowym, w którym prowadzi kilka czasopism i dba o jakość publikowanych tam artykułów. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie pełni wieczorną i weekendową wartę w dziale Tech, a za dnia składa teksty publicystyczne. Jeżeli w recenzji jakiś obrazek ma zły podpis, to pewnie jego wina. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej