The Quest Game Box

The Quest

Gra RPG Redshift

Data premiery gry: 20 lutego 2009

Opracowana przez studio Redshift pierwszoosobowa gra RPG, należąca do klasycznego gatunku tzw. dungeon crawlerów. Akcja The Quest przenosi nas do typowej krainy fantasy i obsadza w roli agenta, którego zadaniem jest zdemaskowanie spiskowców, próbujących przejąć władzę w królestwie. Kontrolowana przez nas postać należeć może do jednej z pięciu ras i z góry narzuconej bądź własnoręcznie określonej profesji. Podczas zabawy przemierzamy rozległy świat o otwartej strukturze, gęsto wypełniony zróżnicowanymi zadaniami fabularnymi, a także prawdziwym bogactwem przedmiotów, postaci oraz zróżnicowanych potworów. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a ruch postaci odbywa się w sposób skokowy (z możliwością obrotu o 90 stopni), niczym w klasykach gatunku pokroju serii Dungeon Master. Walka z wrogami odbywa się w czasie rzeczywistym i wymaga nie tylko odpowiednio rozwiniętych atrybutów i ekwipunku, ale także pewnej dozy zręczności.

Więcej informacji o: The Questrpgdungeon-crawlerfantasyFPP .

The Quest - trailer

The Quest - trailer [1:39]

Zwiastun gry The Quest przeznaczonej na PC oraz urządzenia mobilne z systemem iOS.

Najlepsze mobilne gry RPG 2016 roku
Najlepsze mobilne gry RPG 2016 roku

wiadomość29 grudnia 2016

W piątym odcinku naszego cyklu podsumowującego mijający rok omawiamy najlepsze naszym zdaniem mobilne gry RPG ostatnich dwunastu miesięcy.

The Quest - oldskulowe RPG wreszcie na Androidzie
The Quest - oldskulowe RPG wreszcie na Androidzie

wiadomość2 listopada 2016

Siedem lat po premierze na iOS-ie wreszcie doczekaliśmy się androidowej wersji The Quest, czyli jednego z najlepszych mobilnych RPG-ów w historii, odwołującego się do pecetowych klasyków.

The Quest - godny spadkobierca pecetowych klasyków (najlepsze mobilne RPG #10)
The Quest - godny spadkobierca pecetowych klasyków (najlepsze mobilne RPG #10)

wiadomość22 lutego 2016

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne gry role-playing przypominamy The Quest, czyli ogromne RPG, wzorowane na pecetowych klasykach z lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

PC
iOS
AND

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
23.02.2016 21:44
-1
Gambrinus84
73
GOL

Grałbym, gdyby nie brak drużyny. Przez to gra jest zbyt prostacka, jeśli chodzi o taktykę:(

24.02.2016 20:27
-1
odpowiedz
upi00r
11
Chorąży
9.5

Zajebista gra. Otwarty świat z miastami/wioskami, a nie tylko lochy. Wbrew temu co jest w opisie, walka toczy się w turach a nie w czasie rzeczywistym. Gra się przyjemniej niż w "Might and Magic X: Legacy".

04.06.2016 12:48
-1
odpowiedz
ashanazai
28
Centurion
7.5

gra dobra, przypomina mi stare dobre Might and magic 6 - mój pierwszy rpg na pc-ta. Niestety ocena trochę niższa za błędy, np. w krypcie - drugie miasto gdy jedna kobieta prosi o ratunek jej ojca. Na plus można zaliczyć zmienne warunki pogodowe, co zaskakuje przy grze z taką grafiką, grywalność też jest dobra. Podobno wyszedł już dodatek - będę musiał go sprawdzić.

18.10.2016 16:41
-1
odpowiedz
DDDyziak
5
Legionista

Trzeba będzie sprawdzić to coś

17.12.2016 22:15
-1
odpowiedz
Fidrek
1
Legionista

Zagram ;)