Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Przygodowe Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

DS
Przygodowe
Tematyki
Czas
A New Beginning
A New Beginning

Przygodowe prace wstrzymane

A New Beginning jest reprezentantem gatunku klasycznych przygodówek. Kusi gracza ręcznie malowanymi tłami oraz zagadkami zmuszającymi szare komórki do wysiłku.

Syberia
Syberia

Przygodowe 13 listopada 2008

Syberia jest przygotowaną z myślą o możliwościach kieszonkowej konsoli Nintendo DS konwersją popularnej gry przygodowej z rodzaju point'n'click. Deweloperzy ze studia Mindscape starali się zachować zgodność z fabułą i klimatem oryginału, wprowadzając jednak nowe rozwiązania, w tym np. sterowanie za pomocą dotykowego ekranu urządzenia. Gracze wcielają się w postać Kate Walker - amerykańskiej prawniczki, która stara się odszukać tajemniczego Hansa Voralberga, spadkobiercę fabryki zabawek.

Time Hollow
Time Hollow

Przygodowe 23 września 2008

Innowacyjna gra przygodowa, w której zajmujemy się odbywaniem podróży w czasie z użyciem magicznego pióra. W taki sposób próbujemy odmienić bieg historii, pomagając głównemu bohaterowi w odnalezieniu jego rodziców.

Animal Crossing: Wild World
Animal Crossing: Wild World

Przygodowe 5 grudnia 2005

Jest to oficjalna kontynuacja hitu Animal Crossing, wydanego w 2003 na konsolę GameCube. Żyjesz pomiędzy swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi w fikcyjnym świecie, pełnym różnorodnych wiosek i miast.

Resident Evil: Deadly Silence
Resident Evil: Deadly Silence

Przygodowe 7 lutego 2006

Resident Evil: Deadly Silence jest debiutem słynnego cyklu wirtualnych horrorów, zapoczątkowanego w 1996, na kieszonkowej platformie Nintendo DS. Niniejszy produkt stanowi odświeżoną wersję inauguracyjnej części sagi.

999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors

Przygodowe 10 grudnia 2009

999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors to utrzymana w konwencji thrillera gra przygodowa, wyprodukowana przez japońskie studio Chunsoft z myślą o konsoli Nintendo DS. Gracz kieruje poczynaniami uczestnika dziwacznej gry, w której stawką jest wydostanie się z tonącego okrętu. Rozwiązując kolejne zagadki i podejmując wybory moralne, bohater stara się odkryć prawdę o innych członkach grupy, w jakiej się znalazł, oraz wyjaśnić motywy postępowania tajemniczego Zero.

Phoenix Wright: Ace Attorney
Phoenix Wright: Ace Attorney

Przygodowe 11 października 2005

Phoenix Wright: Ace Attorney to pierwsza z popularnej w Japonii serii gier rozgrywających się na sali sądowej, która doczekała się wersji anglojęzycznej na konsolę Nintendo DS. Gracz występuje w roli obrońcy, który musi udowodnić niewinność swojego klienta i podważyć zeznania nieuczciwych świadków.

Metroid Prime: Hunters
Metroid Prime: Hunters

Przygodowe 20 marca 2006

Metroid Prime: Hunters to drugi (po Metroid Prime: Pinball) produkt z popularnej serii, który ukazał się na konsolę Nintendo DS. Swego czasu, demo tej gry promowało również premierę wspomnianej platformy, wchodząc w skład sprzedawanego zestawu.

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues
LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Przygodowe 17 listopada 2009

Kolejna część gier akcji, ze światem przedstawionym przy pomocy klocków LEGO. Daje nam możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach znanych zarówno z klasycznej, oryginalnej trylogii, jak i najnowszej części filmu.

Pokemon Ranger: Shadows of Almia
Pokemon Ranger: Shadows of Almia

Przygodowe 20 marca 2008

Kolejny przedstawiciel gier pozwalających na hodowanie, a następnie na wystawianie do walk uroczych stworzonek, jakimi niewątpliwie wydają się być Pokemony.

Ghost Trick: Phantom Detective
Ghost Trick: Phantom Detective

Przygodowe 11 stycznia 2011

Humorystyczna przygodówka autorstwa ojca serii Phoenix Wright. Wcielamy się w ducha, który musi rozwikłać zagadkę własnej śmierci i powstrzymać sprawcę przed zamordowaniem kolejnych osób. Zabawa polega na ratowaniu potencjalnych ofiar poprzez manipulowanie znajdującymi się na ekranie nieożywionymi przedmiotami.

Myst
Myst

Przygodowe 7 grudnia 2007

Kieszonkowa edycja jednej z najwyżej ocenianych przygodówek. Wersja na DS-a wyróżnia się między innymi obsługą ekranu dotykowego, dzięki któremu można wchodzić w interakcje z elementami otoczenia.

Secret Files: Tunguska
Secret Files: Tunguska

Przygodowe 25 kwietnia 2008

Secret Files: Tunguska to typowa gra przygodowa, która szybko podbiła serca użytkowników pecetów. W roku 2007 zapowiedziano wydanie Tunguski na konsolę Wii oraz Nintendo DS twórcy argumentują swoją decyzję tym, że zarówno kontroler Wii jak i dwuekranowe Nintendo stwarza ciekawe możliwości dla miłośników przygodówek.

Professor Layton and the Curious Village
Professor Layton and the Curious Village

Przygodowe 15 lutego 2007

Bardzo ciekawa gra przygodowa, w której zajmujemy się rozwiązywaniem różnorakich zagadek logicznych, przygotowanych przez specjalistę. Na uwagę zasługuje też nietypowa oprawa graficzna.

The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe

Przygodowe 14 listopada 2005

The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe to pozycja łącząca w sobie elementy przygodówek, gier akcji oraz RPG. Stworzono ją w oparciu o film o tym samym tytule, zrealizowany wspólnymi siłami przez firmy Walt Disney Pictures i Walden Media. Jednocześnie jednak oba te dzieła bezpośrednio nawiązują do pierwszego tomu serii Opowieści z Narnii autorstwa C.S. Lewisa.

The Spiderwick Chronicles
The Spiderwick Chronicles

Przygodowe 5 lutego 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca zarówno na pełnometrażowym filmie, jak i serii książek. Gracz poznaje historię trójki rodzeństwa, próbując odkryć sekrety pewnej wiktoriańskiej posiadłości.

Grey's Anatomy: The Video Game
Grey's Anatomy: The Video Game

Przygodowe 10 marca 2009

Gra bazująca na popularnym serialu telewizyjnym, w Polsce znanym pod tytułem Chirurdzy. Powstała we współpracy z autorami scenriusza serialu.

Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy
Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy

Przygodowe 22 maja 2009

Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy to gra przygodowa, przedstawiająca posiadaczom kieszonkowej platformy Nintendo DS perypetie słynnego detektywa z Baker Street 221B, znanego przede wszystkim z książek pióra Arthura Conana Doyle'a.

Scooby-Doo! and the Spooky Swamp
Scooby-Doo! and the Spooky Swamp

Przygodowe 14 września 2010

Scooby-Doo! and the Spooky Swamp to kolejna przygodowa gra akcji bojaźliwym psem i jego przyjaciółmi w rolach głównych. Gracze mają okazję rozwikłać zagadkę nawiedzonego bagna, kierując poczynaniami wszystkich członków Tajemniczej Spółki. Dzieło australijskiego studia Torus Games łączy zagadki logiczne z elementami zręcznościowymi.

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures
LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Przygodowe 4 czerwca 2008

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures to kolejny tytuł od studia Traveller's Tales, które wcześniej uraczyło nas grami z serii LEGO Star Wars. Po przerobieniu historii Gwiezdnych Wojen przyszła pora na przygody najbardziej znanego archeologa w historii kina.

CSI: Crime Scene Investigation - Unsolved!
CSI: Crime Scene Investigation - Unsolved!

Przygodowe 23 listopada 2010

CSI: Crime City to zręcznościowa przygodówka oparta na licencji słynnego serialu detektywistycznego CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas. Jako członek zespołu CSI wcielamy się w inżyniera kryminalistyki, przesłuchujemy świadków, szukamy dowodów przestępstwa, prowadzimy badania w laboratorium i szukamy sprawców zbrodni. W grze przygotowano pięć szczegółowych misji oraz szereg mini-gierek. Gra w pełni wykorzystuje ekran dotykowy.

Sinking Island
Sinking Island

Przygodowe prace wstrzymane

Sinking Island należy do grona przygodówek o charakterze kryminału. Początkowo gra została zapowiedziana wyłącznie dla komputerów osobistych klasy PC. Niemniej jednak developerzy postanowili poszerzyć grono jej miłośników o posiadaczy dwuekranowych konsol ze stajni Nintendo.

Bionicle Heroes
Bionicle Heroes

Przygodowe 12 stycznia 2007

Bionicle Heroes to gra wykorzystująca słynne klocki koncernu LEGO. Początkowo tytuł został przygotowany jedynie dla komputerów osobistych klasy PC oraz platform PlayStation 2 i GameCube. Niemniej jednak developerzy postanowili rozszerzyć grono miłośników niniejszej pozycji o posiadaczy konsol Nintendo DS, Wii i Xbox 360. Warto zaznaczyć, że wersja dla NDS należy do gatunku FPS.

Rise of the Guardians
Rise of the Guardians

Przygodowe 20 listopada 2012

Rise of the Guardians to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), której fabuła oparta została na motywach filmu animowanego wytwórni Dreamworks oraz prozy Williama Joyce'a. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa (m.in. św. Mikołaja, Zajączka Wielkanocnego oraz Zębowej Wróżki) i starają się pokrzyżować plany złego ducha, który zamierza zniszczyć marzenia wszystkich dzieci na świecie. Tytuł powstał w studiu Torus Games.