Gry Przygodowe Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

DS
Przygodowe
Tematyki
Czas
Syberia
Syberia

Przygodowe 13 listopada 2008

Syberia jest przygotowaną z myślą o możliwościach kieszonkowej konsoli Nintendo DS konwersją popularnej gry przygodowej z rodzaju point'n'click. Deweloperzy ze studia Mindscape starali się zachować zgodność z fabułą i klimatem oryginału, wprowadzając jednak nowe rozwiązania, w tym np. sterowanie za pomocą dotykowego ekranu urządzenia. Gracze wcielają się w postać Kate Walker - amerykańskiej prawniczki, która stara się odszukać tajemniczego Hansa Voralberga, spadkobiercę fabryki zabawek.

999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors

Przygodowe 10 grudnia 2009

999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors to utrzymana w konwencji thrillera gra przygodowa, wyprodukowana przez japońskie studio Chunsoft z myślą o konsoli Nintendo DS. Gracz kieruje poczynaniami uczestnika dziwacznej gry, w której stawką jest wydostanie się z tonącego okrętu. Rozwiązując kolejne zagadki i podejmując wybory moralne, bohater stara się odkryć prawdę o innych członkach grupy, w jakiej się znalazł, oraz wyjaśnić motywy postępowania tajemniczego Zero.

Time Hollow
Time Hollow

Przygodowe 23 września 2008

Innowacyjna gra przygodowa, w której zajmujemy się odbywaniem podróży w czasie z użyciem magicznego pióra. W taki sposób próbujemy odmienić bieg historii, pomagając głównemu bohaterowi w odnalezieniu jego rodziców.

Resident Evil: Deadly Silence
Resident Evil: Deadly Silence

Przygodowe 7 lutego 2006

Resident Evil: Deadly Silence jest debiutem słynnego cyklu wirtualnych horrorów, zapoczątkowanego w 1996, na kieszonkowej platformie Nintendo DS. Niniejszy produkt stanowi odświeżoną wersję inauguracyjnej części sagi.

Ghost Trick: Phantom Detective
Ghost Trick: Phantom Detective

Przygodowe 11 stycznia 2011

Humorystyczna przygodówka autorstwa ojca serii Phoenix Wright. Wcielamy się w ducha, który musi rozwikłać zagadkę własnej śmierci i powstrzymać sprawcę przed zamordowaniem kolejnych osób. Zabawa polega na ratowaniu potencjalnych ofiar poprzez manipulowanie znajdującymi się na ekranie nieożywionymi przedmiotami.

Secret Files 2: Puritas Cordis
Secret Files 2: Puritas Cordis

Przygodowe 8 maja 2009

Klasyczna gra przygodowa z interfejsem point'n'click. Kierujemy poczynaniami dwojga bohaterów i rozwiązujemy niezwykle tajemnicze i intrygujące zagadki.

Grey's Anatomy: The Video Game
Grey's Anatomy: The Video Game

Przygodowe 10 marca 2009

Gra bazująca na popularnym serialu telewizyjnym, w Polsce znanym pod tytułem Chirurdzy. Powstała we współpracy z autorami scenriusza serialu.

Metroid Prime: Hunters
Metroid Prime: Hunters

Przygodowe 20 marca 2006

Metroid Prime: Hunters to drugi (po Metroid Prime: Pinball) produkt z popularnej serii, który ukazał się na konsolę Nintendo DS. Swego czasu, demo tej gry promowało również premierę wspomnianej platformy, wchodząc w skład sprzedawanego zestawu.

Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy
Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy

Przygodowe 22 maja 2009

Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy to gra przygodowa, przedstawiająca posiadaczom kieszonkowej platformy Nintendo DS perypetie słynnego detektywa z Baker Street 221B, znanego przede wszystkim z książek pióra Arthura Conana Doyle'a.

Shrek the Third
Shrek the Third

Przygodowe 14 maja 2007

Shrek the Third to komputerowa adaptacja animowanego obrazu kinowego o tym samym tytule. Fabuła gry pokrywa się z filmem, a zatem po raz trzeci już zastajemy naszych bohaterów, m.in. Shreka, Fionę i Osiołka, w bardzo kłopotliwej sytuacji.

Pokemon Ranger: Shadows of Almia
Pokemon Ranger: Shadows of Almia

Przygodowe 20 marca 2008

Kolejny przedstawiciel gier pozwalających na hodowanie, a następnie na wystawianie do walk uroczych stworzonek, jakimi niewątpliwie wydają się być Pokemony.

Myst
Myst

Przygodowe 7 grudnia 2007

Kieszonkowa edycja jednej z najwyżej ocenianych przygodówek. Wersja na DS-a wyróżnia się między innymi obsługą ekranu dotykowego, dzięki któremu można wchodzić w interakcje z elementami otoczenia.

A New Beginning
A New Beginning

Przygodowe prace wstrzymane

A New Beginning jest reprezentantem gatunku klasycznych przygodówek. Kusi gracza ręcznie malowanymi tłami oraz zagadkami zmuszającymi szare komórki do wysiłku.

Scooby-Doo! and the Spooky Swamp
Scooby-Doo! and the Spooky Swamp

Przygodowe 14 września 2010

Scooby-Doo! and the Spooky Swamp to kolejna przygodowa gra akcji bojaźliwym psem i jego przyjaciółmi w rolach głównych. Gracze mają okazję rozwikłać zagadkę nawiedzonego bagna, kierując poczynaniami wszystkich członków Tajemniczej Spółki. Dzieło australijskiego studia Torus Games łączy zagadki logiczne z elementami zręcznościowymi.

So Blonde: Back to the Island
So Blonde: Back to the Island

Przygodowe 26 marca 2010

So Blonde jest alternatywną wersją pecetowej przygodówki o tym samym tytule. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru przygotowaniem gry zajęło się studio Wizarbox znane z innej podobnej produkcji – Gray Master, a za scenariusz odpowiedzialny jest Steve Ince. Autor ten wcześniej zaangażowany był między innymi w prace nad trzema częściami cyklu Broken Sword.

The Spiderwick Chronicles
The Spiderwick Chronicles

Przygodowe 5 lutego 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca zarówno na pełnometrażowym filmie, jak i serii książek. Gracz poznaje historię trójki rodzeństwa, próbując odkryć sekrety pewnej wiktoriańskiej posiadłości.

Runaway: The Dream of the Turtle
Runaway: The Dream of the Turtle

Przygodowe 31 października 2008

Konsolowa wersja jednej z lepszych PeCetowych przygodówek, rozgrywana w dwuwymiarowym środowisku. Poznajemy dalsze losy Briana i Giny, rozwiązując zagadki i rozmawiając z postaciami niezależnymi.

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures
LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Przygodowe 4 czerwca 2008

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures to kolejny tytuł od studia Traveller's Tales, które wcześniej uraczyło nas grami z serii LEGO Star Wars. Po przerobieniu historii Gwiezdnych Wojen przyszła pora na przygody najbardziej znanego archeologa w historii kina.

Phoenix Wright: Ace Attorney
Phoenix Wright: Ace Attorney

Przygodowe 11 października 2005

Phoenix Wright: Ace Attorney to pierwsza z popularnej w Japonii serii gier rozgrywających się na sali sądowej, która doczekała się wersji anglojęzycznej na konsolę Nintendo DS. Gracz występuje w roli obrońcy, który musi udowodnić niewinność swojego klienta i podważyć zeznania nieuczciwych świadków.

Peter Jackson's King Kong
Peter Jackson's King Kong

Przygodowe 22 listopada 2005

Peter Jackson’s King Kong to epicka gra akcji oparta na filmie pod tym samym tytułem, wyreżyserowanym przez twórcę trylogii Władcy Pierścieni – Petera Jacksona. Opisywana pozycja powstała w studiach UbiSoft.

Hotel Dusk: Room 215
Hotel Dusk: Room 215

Przygodowe 22 stycznia 2007

Stworzona przez japońskie studio Cing gra Hotel Dusk: Room 215 jest kolejną po bardzo dobrze przyjętej Anonther Code przygodówką z tej firmy. Podobnie, jak poprzedniczka, gra została wydana wyłącznie na przenośna konsolę Nintendo DS.

Professor Layton and the Curious Village
Professor Layton and the Curious Village

Przygodowe 15 lutego 2007

Bardzo ciekawa gra przygodowa, w której zajmujemy się rozwiązywaniem różnorakich zagadek logicznych, przygotowanych przez specjalistę. Na uwagę zasługuje też nietypowa oprawa graficzna.

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Przygodowe 15 maja 2008

Oficjalna kontynuacja gry "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa". Tym razem rodzeństwo Pevensie musi udzielić pomocy tytułowemu księciowi Kaspianowi.

Scooby-Doo! First Frights
Scooby-Doo! First Frights

Przygodowe 22 września 2009

Gra przygodowo-zręcznościowa, w której śledzimy losy Scooby'ego i jego przyjaciół. W trakcie zabawy odwiedzamy cztery nawiedzone lokacje, między innymi stare zamczysko i pokład statku widmo.