Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Science fiction - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce science fiction na platformę Android ułożone według popularności.

Po premierze 143 Przed premierą 19
Android
science fiction
Czas
Star Wars: Galaxy of Heroes
Star Wars: Galaxy of Heroes

Strategiczne 24 listopada 2015

Star Wars: Galaxy of Heroes to opracowana z myślą o systemie Android mobilna gra bitewna, w której kolekcjonujemy słynnych bohaterów z uniwersum Gwiezdnych Wojen, a następnie za ich pomocą toczymy turowe bitwy. Każda postać ma unikalne umiejętności i musimy dobierać skład oddziałów pod kątem tego, z kim przyjdzie nam walczyć.

Half-Life 2
Half-Life 2

Akcji 12 maja 2014

Mobilna konwersja jednej z najważniejszych gier w historii elektronicznej rozrywki, przygotowana ekskluzywnie tylko dla posiadaczy tabletów Nvidia Shield oraz mini-konsol Shield Portable.

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic

RPG 22 grudnia 2014

Pierwszy cRPG osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, rozgrywający się 4000 lat przed wydarzeniami ukazanymi w epizodach filmowych, w czasach Starej Republiki, gdzie trwa wieczna walka między mocami Jedi i Sith.

Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Przygodowe 19 kwietnia 2017

Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series to opracowana z myślą o systemie Android epizodyczna przygodówka opowiadająca o grupie bohaterów znanych jako Strażnicy Galaktyki. Podczas zabawy gracze zwiedzają lokacje, prowadzą rozmowy, rozwiązują proste zagadki oraz podejmują trudne decyzje, mające istotne konsekwencje dla dalszego rozwoju fabuły.

Iron Marines
Iron Marines

Strategiczne 14 września 2017

Produkcja stworzona przez twórców serii Kingdom Rush. Podczas zabawy wcielamy się w dowódcę kosmicznych żołnierzy, walczących z obcymi. Tytuł w odróżnieniu od poprzednich dokonań studia, nie jest grą tower defense, a uproszczonym przedstawicielem gatunku RTS.

XCOM: Enemy Unknown
XCOM: Enemy Unknown

Strategiczne 23 kwietnia 2014

Gra strategiczna stanowiąca wznowienie kultowej serii z lat 90-tych. Jako dowódca organizacji XCOM musimy odeprzeć inwazję kosmitów na Ziemię. W tym celu zakładamy bazę operacyjną, dbamy o budżet, werbujemy ludzi i prowadzimy badania naukowe. Natomiast po wykryciu obcych toczymy z nimi bitwy w trybie turowym.

Planescape Torment: Enhanced Edition
Planescape Torment: Enhanced Edition

RPG 11 kwietnia 2017

Zremasterowana wersja kultowej gry RPG z 1999 roku, opracowana przez studio Beamdog. W porównaniu z oryginałem, produkcja może pochwalić się przede wszystkim poprawioną oprawą graficzną, przebudowanym interfejsem użytkownika oraz odświeżoną ścieżką dźwiękową. Ponadto wprowadzono szereg poprawek w mechanizmach rozgrywki i uporano się z rozmaitymi, mniejszymi lub większymi problemami, jakie trapiły pierwowzór.

Final Fantasy XV: Pocket Edition
Final Fantasy XV: Pocket Edition

RPG grudzień 2017

Final Fantasy XV: Pocket Edition to opracowane z myślą o systemie Android mobilne jRPG. Gra adaptuje na nowy format konsolowe Final Fantasy XV, oferując tę samą kampanię, ale prezentując ją w lżejszej stylistyce, z karykaturalnymi postaciami oraz uproszczonym systemem rozgrywki.

Prison Architect
Prison Architect

Strategiczne 12 maja 2017

Prison Architect to koncentrująca się na aspekcie ekonomicznym gra strategiczna autorstwa zespołu Introversion. Gracze wcielają się w naczelnika więzienia i ich zadaniem jest zarządzanie tą placówką oraz jej rozbudowa. Konieczne jest dbanie o potrzeby więźniów, wymuszenie porządku wśród kryminalistów oraz odpowiednie zbalansowanie przychodów i wydatków.

Star Wars: Force Arena
Star Wars: Force Arena

Strategiczne 12 stycznia 2017

Star Wars: Force Arena to opracowana z myślą o systemie Android sieciowa strategia bitewna nastawiona na rozgrywki PvP. Gracz kontroluje duet postaci z uniwersum Gwiezdnych wojen i wraz ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję jednostkami sojuszniczymi próbuje zniszczyć bazę przeciwnika, zanim on zrobi to samo z jego centrum dowodzenia.

LEGO Star Wars: The Force Awakens
LEGO Star Wars: The Force Awakens

Akcji 28 lipca 2016

Kolejna odsłona cyklu przygodowych gier akcji, łączących markę popularnych duńskich klocków LEGO z kultowym uniwersum Gwiezdnych wojen. Fabuła gry bazuje w znacznej mierze na wydarzeniach ukazanych w siódmej części gwiezdnej sagi. W grze znalazło się jednak sporo wątków ekskluzywnych, uzupełniających luki fabularne między Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy.

ICEY
ICEY

Akcji 24 października 2017

Dwuwymiarowa gra typu beat 'em up, w której zastosowano ciekawy sposób prowadzenia fabuły. Podczas zabawy cały czas towarzyszy nam narrator, przeprowadzający nas przez kolejne lokacje. Gracze mogą się mu jednak przeciwstawiać, szukając odpowiedzi m.in. na proste pytanie - dlaczego w ogóle słuchają jego głosu?

Galaxy on Fire 3: Manticore
Galaxy on Fire 3: Manticore

Akcji 18 maja 2017

Kolejna odsłona serii kosmicznych strzelanin Galaxy on Fire. Tym razem trafiamy do sektora Neox, gdzie rozpoczynamy pracę jako łowca nagród, wykonując rozmaite zadania, za które jesteśmy oczywiście sowicie nagradzani.

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series
Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Przygodowe 17 grudnia 2014

Gra przygodowa stworzona przez studio Telltale Games, osadzona w świecie serii Borderlands - strzelanki RPG od studia Gearbox Software. Tytuł został podzielony na epizody, w których wcielamy się w bohaterów przemierzających niebezpieczne tereny planety Pandora.

The Talos Principle
The Talos Principle

Logiczne 28 maja 2015

Pierwszoosobowa gra logiczna, przygotowana przez twórców serii Serious Sam. W produkcji musimy rozwiązać szereg łamigłówek, opierających się na różnych mechanizmach i wykorzystujących rozmaite prawa fizyki. Tytuł korzysta z technologii Serious Engine 4, w której zastosowano moduł umożliwiający skanowanie rzeczywistych lokacji i przedmiotów, a następnie wdrażanie ich do cyfrowego świata.

Doom 3: BFG Edition
Doom 3: BFG Edition

Akcji 4 czerwca 2015

Doom 3: BFG Edition to przygotowany przez studio deweloperskie id Software pakiet zawierający zremasterowaną wersję gry Doom 3 wraz z dodatkiem Resurrection of Evil, a także nowymi materiałami, wzbogacającymi rozgrywkę. Bonusowym dodatkiem do tej edycji są pierwsze dwie odsłony kultowej serii FPS.

Sky Force Reloaded
Sky Force Reloaded

Akcji 2 czerwca 2016

Sky Force Reloaded to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android oldskulowa strzelanka typu shmup. Kierujemy w niej małym statkiem lecącym w górę ekranu. Jako jego pilot musimy niszczyć wrogów, unikać zderzeń, zbierać przedmioty oraz ratować ludność cywilną.

Final Fantasy XV: A New Empire
Final Fantasy XV: A New Empire

Strategiczne 28 czerwca 2017

Final Fantasy XV: A New Empire to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS strategia, w której zarządzamy jednym z królestw istniejących w krainie Eos, znanej z jRPG-a Final Fantasy XV. Podczas zabawy gracz musi rozwijać państwo, operować surowcami, ulepszać technologie oraz gromadzić wojska, które potem wykorzystuje podczas wojen. Całość nastawiona jest na rozgrywki multiplayer.

Portal
Portal

Akcji 12 maja 2014

Mobilna konwersja oryginalnej gry logicznej studia Valve, przygotowana ekskluzywnie tylko dla posiadaczy tabletów Nvidia Shield oraz mini-konsol Shield Portable.

Gemini Rue
Gemini Rue

Przygodowe 17 grudnia 2013

Cyberpunkowa gra przygodowa z tradycyjnym interfejsem point-and-click. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości i opowiada o zazębiających się losach dwóch postaci – byłego płatnego zabójcy oraz mężczyzny będącego ofiarą eksperymentów medycznych. Grafika i mechanizmy zabawy przypominają produkcje z początku lat 90-tych ubiegłego wieku.

Final Fantasy VII
Final Fantasy VII

RPG 7 lipca 2016

Mobilna reedycja najpopularniejszej, siódmej odsłony kultowego cyklu jRPG, wydanej pierwotnie w 1997 roku na konsoli PlayStation. Wcielamy się w członków ruchu oporu o nazwie Avalanche, występujących przeciwko potężnej korporacji Shin-ra, eksploatującej energię życiową planety. Po raz pierwszy w historii serii, gra oferuje grafikę 3D oraz liczne prerenderowane wstawki FMV.

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered
Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

Przygodowe 1 marca 2016

Odświeżona wersja gry przygodowej Fahrenheit z 2005 roku. Produkcja oferuje usprawnioną oprawę graficzną, przy czym można dowolnie przełączać pomiędzy starym a nowym wyglądem. Oprócz tego zatroszczono się także o wsparcie dla kontrolerów firm Sony i Microsoft.

Love You to Bits
Love You to Bits

Przygodowe 19 października 2017

Produkcja przygodowa typu point & click, której akcja rozgrywa się w realiach sci-fi. Gracze wcielają się w rolę chłopaka, podróżującego po całym wszechświecie w poszukiwaniu części swojej dziewczyny-robota. Tytuł najprościej określić mianem duchowego następcy Tiny Thief.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty
Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty jest odświeżoną wersją popularnej platformówki wydanej pierwotnie w 1997 roku. Deweloperzy ze studia Oddworld Inhabitants zdecydowali się dostosować oprawę audio-wizualną swego dzieła do współczesnych standardów, a także wprowadzić szereg oczekiwanych przez fanów zmian w mechanice rozgrywki.